Pontos idő: 25 ápr. 2024, 23:15



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Jelzőcsomag feljavítása
HozzászólásElküldve: 17 dec. 2015, 08:13 
Offline

Csatlakozott: 09 márc. 2014, 22:04
Hozzászólások: 127
Mrcell írta:
Sziasztok!

A fő és legnagyobb probléma a jelzőkkel az, hogy nem valósítják meg a folyamatos vonatbefolyást, csak a német rendszer szerinti pontszerűt, ami óriási hiba, és nem lehetetlen megcsinálni, és az ETCS level 2 vagy 3 (nem tudom pontosan) is így működik. A kisebb hibákon kívül ezt is javítani kéne.

ETCS 3 nincs Magyarországon, csak 1 és 2.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jelzőcsomag feljavítása
HozzászólásElküldve: 17 dec. 2015, 11:27 
Offline
Ügyeletes Tiszt
Avatar

Csatlakozott: 07 feb. 2014, 20:41
Hozzászólások: 149
TNH írta:
Mrcell írta:
Sziasztok!

A fő és legnagyobb probléma a jelzőkkel az, hogy nem valósítják meg a folyamatos vonatbefolyást, csak a német rendszer szerinti pontszerűt, ami óriási hiba, és nem lehetetlen megcsinálni, és az ETCS level 2 vagy 3 (nem tudom pontosan) is így működik. A kisebb hibákon kívül ezt is javítani kéne.

ETCS 3 nincs Magyarországon, csak 1 és 2.


Szia!

Van vagy nincs nem az a lényeg, hanem, hogy azok a rendszerek is folyamatos vonatbefolyásolást csinálnak.

_________________
Üdv:Mrcell


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jelzőcsomag feljavítása
HozzászólásElküldve: 17 dec. 2015, 11:43 
Offline

Csatlakozott: 09 márc. 2014, 22:04
Hozzászólások: 127
Mrcell írta:
TNH írta:
Mrcell írta:
Sziasztok!

A fő és legnagyobb probléma a jelzőkkel az, hogy nem valósítják meg a folyamatos vonatbefolyást, csak a német rendszer szerinti pontszerűt, ami óriási hiba, és nem lehetetlen megcsinálni, és az ETCS level 2 vagy 3 (nem tudom pontosan) is így működik. A kisebb hibákon kívül ezt is javítani kéne.

ETCS 3 nincs Magyarországon, csak 1 és 2.


Szia!

Van vagy nincs nem az a lényeg, hanem, hogy azok a rendszerek is folyamatos vonatbefolyásolást csinálnak.

Az a gond, hogy hírtelen nem tudom elképzelni, hogy működik. Elsőre azt mondanám, hogy akár az LZB-t is alapul lehetne venni, sebességszabályozás nélkül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jelzőcsomag feljavítása
HozzászólásElküldve: 08 máj. 2017, 13:49 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 11 ápr. 2017, 02:35
Hozzászólások: 5
Az én legnagyobb problémám, hogy nem értem, mikor mit miért csinálnak a jelzők. (Nem a való életben, azt nagyjából értem, hanem itt a TS-ban).
A magyar jelzőcsomagot innen, az oldalról szedtem le. Ami nem értek: pl. a jelzők egy része nem világít. Ami világít, az vagy jól működik, vagy nem. Azaz közeledem a jelzőhöz, mögötte tök üres a pálya, mégis vöröset mutat. Vagy első jármű külső nézetből nézem a vonatot és lépésben megyek. Odaérek egy jelzőhöz, ami nekem háttal van és sötét. Mikor elhaladok mellette, azaz a mögöttes pályarész felszabadul, akkor (nagyon helyesen!) kigyullad a zöld fény. De addig nem égett a vörös! Szóval nem értem... Ha szerkesztő módban vagyok, akkor minden jelzőn minden fény világít. Csak play módban jönnek elő a gondok.
Két olyan problémám is van, ami nem működésbeli, hanem külalakbeli. (Nem komolyak...) Az egyik, hogy az ábrázolt optikák nem igazán (fő)jelzőkhöz, hanem inkább fénysorompókhoz valók. (Egy időben borzasztóan rá voltam kattanva a témára, még egy HÉV-es szakemberrel is sikerült leveleznem jelzőlapok, jelzőoptikák stb. témakörében, tőle sok infót kaptam. Más forrásból sikerült szert tennem igazi, eredeti optikákra, vörös üveggel. Van fénysorompóba való "lapos" optikám és igazi nagy, jelzőbe való öntöttvas fényszóróház pótfény-foglalattal. Szóval – mivel a jelzőlapok méreteit elvileg ismerem – egy vágányvégi, egy vöröses fedezőjelzőt már tudnék építeni. :D ) A másik külalakbeli probléma épp az egy fényű vágányvégi fedezőjelzőhöz kapcsolódik: ha csak egy (a felső) fény van meg és "napellenző" is csak ahhoz van, akkor a jelző hátoldalán miért van meg mindkét fényszóróház? :mrgreen: (két "púpja" van hátul a jelzőlapnak)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jelzőcsomag feljavítása
HozzászólásElküldve: 17 júl. 2017, 19:23 
Offline

Csatlakozott: 23 jún. 2015, 20:33
Hozzászólások: 80
Nekem is szokta ezt csinálni. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]