A szavazás, kicsit más nézőpontból

 

E szerény cikkemben leírom, hogy mik azok a dolgok, amikre rájöttem, tapasztaltam.

 

A szavazások előtt nem sokkal felkértek, hogy legyek egy szavazatszámláló bizottságban pártdelegált.  A pártdelegált ugyanúgy teljes jogú tagja a bizottságnak, csak neki nem jár tiszteletdíj, és a megbízatása csak a végleges eredmény kihirdetéséig szól.

 

Reggel fél 6ra kellett mennem. Kihelyeztük az útbaigazító táblákat, majd helyet foglaltunk. Később beszélgetni kezdtem a többiekkel. Elég barátságosak voltak. Azt beszéltük, hogy bár a világnézetünk nem azonos, attól még nem kell egymással rosszban lennünk. Ekkor döbbentem rá, hogy a média által bemutatott nagy ellentét csak legfelső szinten létezik. Nem szabad azért megvetni vagy rosszabb esetben bántalmazni valakit, csak mert más a világnézete.

Egyre jöttek a választópolgárok. Ami szemet szúrt: Szinte kizárólag idős emberek. Középkorúak még úgy ahogy, de a fiatalság szinte egyáltalán nem. Ezért van az, hogy a pártok főleg az időseket célozzák meg a kampányuk során , mivel az ő szavazataik a döntőek. Ezért nem kap elég hangsúlyt a korombeliek helyzete, az önálló élet kezdése.

Ha a fiatalok is mennének szavazni, akkor befolyásolhatnák a politikusokat az ő érdekük irányába. De a legtöbb fiatal miért nem szavaz? Lássuk csak. A fiatalok jó része otthon lakik, van fedél a feje felett, van enni-inni, tiszta lakás, zsebpénz, stb. Hétvégén elmegy bulizni, hét közben iskola vagy munka, vagy egyik se. Azt itt a legtöbbnél megáll a tudomány, mivel a szükségleteinek nagy része ki van elégítve. Eddig minden oké, de egy szép napon saját életet szeretne kezdeni, vagy éppen a szülők szeretnék, hogy végre megálljon a saját lábán a kölök. Itt kezdődnek a problémák. Ugyebár kéne lakás a kezdésnek. Az meg nem két forint, és a lakosság nagy része nem bővelkedik a pénzben. A lakás fenntartása se két forint. De kéne még kocsi is. Sajnos ez se két forint. Meg fiatal barátunk továbbra is szeretne rendesen enni-inni, no meg bulizni, szórakozni. Ehhez is kell a pénz. De ugyebár a fizetések nem olyan magasak, a hitelezési rendszer se túl emberbarát. A fiatal mit tesz, miután rádöbben erre? Szidja a rendszert. Pedig ha elmenne szavazni, a pártok is rájönnének, hogy hoppá a fiatalok döntik el, hogy leszek hatalmon vagy sem, tehát akkor foglalkozzunk a problémáikkal és orvosoljuk azokat. Akkor könnyebben lehetne önálló életet kezdeni.

Vannak fiatalok, akik azért nem szavaznak, mert úgymond ők politikamentesek akarnak maradni. Ez is szerintem egy hibás dolog. A szavazás nem politizálás, csupán a politizálás befolyásolása. Ha valaki elmegy szavazni, közvetve a jövőéről dönt. Persze van, aki azt mondja, hogy mindegy ki van hatalmon, én erre csak azt tudom mondani, hogy nem mindegy hogy az "A" ember irányítja a dolgokat, vagy a "B" ember. Igaz ugyan, hogy évekkel ezelőtt is meg most is kívülről nézem az audit, és nem fordítva, de bizonyos dolgoknál nem így van. De Ha valaki politikamentes akar lenni, az véleményem szerint nem baj, de akkor éljen a jogaival.

Természetesen ezek a fenti írások nem minden fiatalra vonatkoznak.

 A nap végére megvolt a szavazás, kezdődhetett a számlálás. Rendben megvolt, csak eléggé oda kellett figyelni a számolásra.

 Ha valakit ezzel a cikkemmel megbántok, az kérem, ne haragudjon, nem akarok bántani senkit se. Csupán éltem a véleményalkotás jogával, és nem törvényszerű, hogy mindenkinek egyforma legyen a véleménye.

 

Vissza