A Jobbik tiltakozik Gotovina letartóztatása ellen


A Jobbik megdöbbenéssel fogadta Ante Gotovina horvát tábornok letartóztatásának hírét, és a politikai megrendelésre, kettős mércével dolgozó Hágai Nemzetközi Törvényszék tevékenységének ezen újabb fejezetét. A horvátok óriási többsége felháborodva utasítja vissza, hogy a hazáját felszabadító nemzeti hőst akár csak egy lapon is emlegessék és egyformán kezeljék a százezrek haláláért felelős szerb vezetőkkel, Miloseviccsel és tömeggyilkos bűntársaival.

A nagy nemzetközi szervezetekkel és az EU-val szorosan együttműködő hágai testületben Carla del Ponte-val a libertariánus eszmék mélyebben jelentek meg, mint valaha, ha pedig egy ilyen szellemű bíróság ítélkezetett volna 1956-ban, Pongrátz Gergely, a forradalom és szabadságharc hőse is a vádlottak padjára kerülhetett volna. A történelemben eddig a győztesek írták a históriáskönyvek lapjait, mára pedig ők is a vesztesek közé kerültek - erre hívja fel a figyelmet Gotovina esete. A 2006-os választásokat követően a Jobbik felülvizsgáltatja Magyarország együttműködését Hágával, horvát barátaink parlamentbe kerülésünk után számíthatnak a Jobbik külpolitikai lépéseire, amelyek célja azon képtelen állapot felszámolása, hogy egy ázsiai diktatúrát, Törökországot az Európai Unió közel azonos szintre helyez egy keresztény, európai demokráciával, Horvátországgal.

A Jobbik megdöbbenését fejezi ki és elítéli, hogy a Magyar Országgyűlés pártjai egyhangúlag üdvözölték Gotovina elfogását, a magyarországi sajtó zöme pedig gyanúsított helyett háborús bűnösről beszélt. Közleményünket átadtuk Horvátország képviselőinek is az állam nagykövetségén.

Molnár Tamás
a Jobbik alelnöke

Vissza