Szemétbánya

 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Isaszegi közélet

WinCE Hozzászólás az előzmény idézésével
Adminisztrátor
Adminisztrátor


Csatlakozott: 2006.04.06. Csütörtök 20:49
Hozzászólások: 860
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Szomb. Ápr. 08, 2006 8:50 pm    Hozzászólás témája: Szemétbánya
 
[url=http://magyarfutar.hu/video/szemetugy.mpg][b]A Polgármester szemétügye[/b][/url] (<-a film megtekintéséhez vagy letöltéséhez klikkelj a címre!)
Színes, magyar film, parádés szereposztással!
[b]Műfaj[/b]: dráma
[b]Írta és rendezte[/b]: maga az élet. Wink

Az "itt" következő szöveg "ott" figyel alul! Laughing


A hozzászólás legutóbb WinCE által Vas. Ápr. 09, 2006 6:27 pm-kor lett szerkesztve, összesen 2 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger

hajraisaszeg Hozzászólás az előzmény idézésével
VIP
VIP


Csatlakozott: 2006.04.06. Csütörtök 21:58
Hozzászólások: 415
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Szomb. Ápr. 08, 2006 9:52 pm    Hozzászólás témája:
 
Menj már!
Nem így volt írva, de mindjárt bemásolom!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése

hajraisaszeg Hozzászólás az előzmény idézésével
VIP
VIP


Csatlakozott: 2006.04.06. Csütörtök 21:58
Hozzászólások: 415
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Szomb. Ápr. 08, 2006 9:54 pm    Hozzászólás témája:
 
A Fidesz Isaszegi szervezete elhatárolódik és régóta semmilyen felelősséget nem vállal Dr. Kocsis László polgármester és Farkas István alpolgármester elkövetett tettei miatt. A felvételt Isaszeg nagyközségének emberi, erkölcsi és területi tisztaságának megóvása érdekében bocsátjuk az Önök rendelkezésére. A felvétel megtekintése után kérjük, ítéljék meg Önök, a falu két első emberének tevékenységét, illetve viselkedését.


Tisztelettel. A Fidesz helyi szervezete
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése

WinCE Hozzászólás az előzmény idézésével
Adminisztrátor
Adminisztrátor


Csatlakozott: 2006.04.06. Csütörtök 20:49
Hozzászólások: 860
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Szomb. Ápr. 08, 2006 10:08 pm    Hozzászólás témája:
 
[quote="hajraisaszeg"]Menj már!
Nem így volt írva...[/quote]
Jóvanna...! -javítottam... Embarassed
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger

kojak Hozzászólás az előzmény idézésével
VIP
VIP


Csatlakozott: 2006.04.07. Péntek 12:20
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Isaszeg Dózsa Gy 91

HozzászólásElküldve: Vas. Ápr. 09, 2006 12:29 am    Hozzászólás témája:
 
Jól megszortam őket odaát szegény noémi.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése

ozigida Hozzászólás az előzmény idézésével
Moderátor
Moderátor


Csatlakozott: 2006.04.07. Péntek 12:59
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Debrecen! + Gödöllő, még1 ideig

HozzászólásElküldve: Hétf. Ápr. 10, 2006 8:45 am    Hozzászólás témája:
 
[color=darkblue]hát ja... Shocked [/color]
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger

WinCE Hozzászólás az előzmény idézésével
Adminisztrátor
Adminisztrátor


Csatlakozott: 2006.04.06. Csütörtök 20:49
Hozzászólások: 860
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Hétf. Ápr. 10, 2006 11:03 am    Hozzászólás témája:
 
Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger

kojak Hozzászólás az előzmény idézésével
VIP
VIP


Csatlakozott: 2006.04.07. Péntek 12:20
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Isaszeg Dózsa Gy 91

HozzászólásElküldve: Hétf. Ápr. 10, 2006 11:53 pm    Hozzászólás témája:
 
[color=red]Az eredeti témához:

VÁROM AZ ŐSZINTE VÉLEMÉNYETEKET!![/color]
[color=blue] Lekramm a tiédet is[/color]

Nyílt levél
Markel István úr részére
Dr. kocsis László - polgármester 2006 április 03 hétfő

Markel István úr
részére

Isaszeg, 2006. március 31.

Tisztelt Markel Úr!

A bezárt szemétbányába történt hulladék lerakással összefüggően interpellációjára az alábbi választ adom írásban, tekintettel arra, hogy szóbeli válaszadásomat Holló József képviselőhöz nem méltó közbekiabálásai miatt nem volt módom végigmondani.

Az interpellációról általánosságban annyit kívánok mondani, hogy arrogáns hangvétele miatt méltatlan egy intelligens képviselőhöz, tartalmi, ténybeli oldalát nézve pedig egyértelműen azt mutatja, hogy a képviselő úr a legalapvetőbb kérdésekről sem tájékozódott, mielőtt indulatosan tollat ragadott és lesüllyedt Holló József szintjére, ostoba intrikái mögé.

Tételesen a tényekről:
Nem igaz, amit Holló állított, hogy az alpolgármester és én engedélyeztünk bárminemű lerakást. Ezt bizonyítja a jelen iratomhoz mellékelt két jegyzőkönyv.
Ez esetben ismét bizonyított Holló hazugsága kétséget kizáró okirattal.

Nem igaz az az állítás sem, hogy patkány invázió van Isaszegen, hiszen a településünkön levő engedéllyel működő Kft-ből került ki az orvosi célokra tenyésztett kis állati alom. Surman Zsolt vállalkozó jegyzőkönyvéből olvasható, hogy ennek lerakását a már menesztett Németh András engedélyezte.

Holló József és Klincsek Attila azzal, hogy a televíziót kihívták és megpróbáltak a nézők felé befeketíteni bennünket, az kudarcot vallott és nem ellenünk sült el az ármánykodás, hanem Isaszeg lakosságának kárára, ugyanis a településnek keltettek ezzel alaptalanul rossz hírt. Ők, persze valószínűleg, vagy nem képesek átlátni ezt, vagy nekik Isaszeg jó hírneve sem számít. Mi már ismerjük őket és Isaszeg lakosságának többsége is, de az ország közvéleménye, csak a hasonszőrűeket.

Zemen József a Kht. traktorosa pedig nem kommunális hulladékot szállított ki a telepre, hanem a község területén összegyűjtött leveleket és levágott gallyakat, melyek később elégetésre kerültek.

A fentiekből számomra az a következtetés vonható le, hogy ez az eset is jól példázza, hogy a Holló és hozzá hasonló emberek ostoba intrikái csak a település egész lakosságának ártanak, szennyezik az értelmesen gondolkodó emberek lelkét, egyebekben az alpolgármester urat és engem az efféle szamárságok nem érdekelnek, tehát hiába való a fáradozás.

Markel úrnak azt ajánlom, hogy a jövőben mielőtt egy követ fúj Holló Józseffel, tájékozódjon, mert egyébként óhatatlanul ugyan az a vélemény alakul ki róla is és az MSZP helyi szervezetéről, melyet képvisel, hogy ugyanúgy folyamatosan hazudik, mint Holló.
Ezt a javaslatot persze nem kell megfogadni, nyugodtan járassa le magát a jövőben is, ha ezt a taktikát helyesnek tartja.

Én a jövőben is az előttünk álló feladatokkal foglalkozom érdemben, melyek megoldása Isaszeg lakosságának a javát szolgálja.

Tisztelettel,



Dr. Kocsis László
polgármester


A hozzászólás legutóbb kojak által Hétf. Ápr. 10, 2006 11:59 pm-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése

kojak Hozzászólás az előzmény idézésével
VIP
VIP


Csatlakozott: 2006.04.07. Péntek 12:20
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Isaszeg Dózsa Gy 91

HozzászólásElküldve: Hétf. Ápr. 10, 2006 11:57 pm    Hozzászólás témája:
 
ÉN AZ ALÁBBIAKAT VÁLASZOLOM(TAM)RÁ!

[i]Zemen József a Kht. traktorosa pedig nem kommunális hulladékot szállított ki a telepre, hanem a község területén összegyűjtött leveleket és levágott gallyakat, melyek később elégetésre kerültek.[/i]



Ha valaki vette a fáratságot és megnézte az internetre feltett álatalm készített videofelvételt mely 2006. február 13-án készült az isaszegi volt ("bezárt") szemétlerakó területén az jól hallhatja, és láthatja amint Zemen József a KHT traktorosa és K. Zsolt alkallmazott kommunális szemetet raknak le a traktorról. Ezért én Klincsek Attila állítom, hogy ez a két ember az Önkormányzatnál készült jegyzőkönyvben hazudik. Ezálltal szintén állítom, hogy Dr. Kocsis László polgármester fentebb leírt, és dölt betüvel külön is jelzet állítása szintén hazugság.
Azért bele lehet gondolni még ha nem is lenne egyértelmű bizonyíték (videofelvétel)erről az esetről akkor is télvíz idején térdig érő hóban honnan lehet összegyűjteni falevelet és gallyakat (talán importáltuk melegebb éghajlatról?)]. Ekkora egetverő hazugságot még nem látott és nem hallot Isaszeg. Egy biztos ezt a hazugsághalmazt és ezt az ügyet nem hagyom annyiban.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése

zlyware Hozzászólás az előzmény idézésével
Adminisztrátor
Adminisztrátor


Csatlakozott: 2006.04.06. Csütörtök 21:57
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Kedd. Ápr. 11, 2006 12:26 am    Hozzászólás témája:
 
Attila most mit lehet erre mondani? Aki nem vak, az látja, hogy a videofelvétel tanulsága szerint az nem falevél volt, hanem szemét.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger

kojak Hozzászólás az előzmény idézésével
VIP
VIP


Csatlakozott: 2006.04.07. Péntek 12:20
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Isaszeg Dózsa Gy 91

HozzászólásElküldve: Kedd. Ápr. 11, 2006 12:58 am    Hozzászólás témája:
 
Bővebben Zly! Vélemént,taglalást , szerinted is mi vagyunk a szemetek mert nyílvánosságra hoztuk az ügyet ?? Vagy mit szólsz a nyílvánvaló hazugsághoz hisz ezzel a nyílt levéllel téged is,és ezáltal minden isaszegit hülyének néz!! Twisted Evil
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése

zlyware Hozzászólás az előzmény idézésével
Adminisztrátor
Adminisztrátor


Csatlakozott: 2006.04.06. Csütörtök 21:57
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Kedd. Ápr. 11, 2006 12:17 pm    Hozzászólás témája:
 
Most mit vajazzalak bővebben Attila? Igazad van, hülyére vagyunk véve. De nem csak itt ne aggódj. Ezt nem kell ragozni. Újabb jóponthoz viszont újabb video is kell Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger

kojak Hozzászólás az előzmény idézésével
VIP
VIP


Csatlakozott: 2006.04.07. Péntek 12:20
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Isaszeg Dózsa Gy 91

HozzászólásElküldve: Kedd. Ápr. 11, 2006 11:48 pm    Hozzászólás témája:
 
Lesz is újabb!!
A 060-as útról, és a helyi aszfaltozott utakról. elkészűltük egyébb kisfilmekkel együtt kb:1hónap múlva
.De az biztos ,hogy ezekbe a filmekbe egy páran bele fognak pirúlni. Embarassed Embarassed
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése

Mózes Attila Hozzászólás az előzmény idézésével
Nagy dumás
Nagy dumás


Csatlakozott: 2006.04.09. Vasárnap 5:53
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Isaszeg, Május 1. utca 21.

HozzászólásElküldve: Hétf. Ápr. 17, 2006 8:26 pm    Hozzászólás témája:
 
[quote="kojak"]Lesz is újabb!!
A 060-as útról, és a helyi aszfaltozott utakról. elkészűltük egyébb kisfilmekkel együtt kb:1hónap múlva
.De az biztos ,hogy ezekbe a filmekbe egy páran bele fognak pirúlni. Embarassed Embarassed[/quote]
Very Happy Én már alig várom az újabb filmeket! Very Happy
Az utcában már jó pár embernek megmutattam a kisfilmedet, olyan forgalom volt nálunk, gratula jól megadtad az ökröknek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger

WinCE Hozzászólás az előzmény idézésével
Adminisztrátor
Adminisztrátor


Csatlakozott: 2006.04.06. Csütörtök 20:49
Hozzászólások: 860
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Hétf. Ápr. 17, 2006 8:33 pm    Hozzászólás témája:
 
Klincsek Atti, mint isaszegi Spielberg...! Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger

Mózes Attila Hozzászólás az előzmény idézésével
Nagy dumás
Nagy dumás


Csatlakozott: 2006.04.09. Vasárnap 5:53
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Isaszeg, Május 1. utca 21.

HozzászólásElküldve: Hétf. Ápr. 17, 2006 8:35 pm    Hozzászólás témája:
 
[quote="WinCE"]Klincsek Atti, mint isaszegi Spielberg...! Laughing[/quote]
Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger

hajraisaszeg Hozzászólás az előzmény idézésével
VIP
VIP


Csatlakozott: 2006.04.06. Csütörtök 21:58
Hozzászólások: 415
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Hétf. Ápr. 17, 2006 8:47 pm    Hozzászólás témája:
 
Isaszeg park, a feltámadt dinoszauruszok új fajtája- címmel.

Lopószaurusz
Korruptszaurusz
Simlisszaurusz
Hazugszaurusz
Szenyaszaurusz

avagy ilyenek már voltak is csak elfelejtettek kihalni? Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése

WinCE Hozzászólás az előzmény idézésével
Adminisztrátor
Adminisztrátor


Csatlakozott: 2006.04.06. Csütörtök 20:49
Hozzászólások: 860
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Hétf. Ápr. 17, 2006 8:55 pm    Hozzászólás témája:
 
Vagy valaki titokban klónozta őket...
Időközben a vasfüggöny is ledőlt. A rezervátum kerítése ehhez volt "odadrótozva" (pénz hiányában)... az állatok kiszabadultak és elszabadult a pokol...
Ehhez elképzeltem a Csillagok háborúja főcímzenéjét... Rolling Eyes Embarassed
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger

hajraisaszeg Hozzászólás az előzmény idézésével
VIP
VIP


Csatlakozott: 2006.04.06. Csütörtök 21:58
Hozzászólások: 415
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Hétf. Ápr. 17, 2006 9:27 pm    Hozzászólás témája:
 
[quote="WinCE"]Vagy valaki titokban klónozta őket... [/quote]

Az összes szúnyogot kinyírni mielőtt baj lesz rovarírtó barátom!!!!! Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése

WinCE Hozzászólás az előzmény idézésével
Adminisztrátor
Adminisztrátor


Csatlakozott: 2006.04.06. Csütörtök 20:49
Hozzászólások: 860
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Hétf. Ápr. 17, 2006 10:03 pm    Hozzászólás témája:
 
Élősködőt, hajráisaszeg! Élősködőt!!! Wink
Írtó jó buli lesz! Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger

WinCE Hozzászólás az előzmény idézésével
Adminisztrátor
Adminisztrátor


Csatlakozott: 2006.04.06. Csütörtök 20:49
Hozzászólások: 860
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Pént. Júl. 28, 2006 8:00 pm    Hozzászólás témája:
 
Tisztelt lakók, Tisztelt Isaszeg felé tévedő vándorok, ingázók és mindenki...!

Felhívom figyelmeteket, hogy [size=18]Isaszeg határában lévő[/size], Víztisztító-mű mellett lévő [size=18]szemétlerakási lehetőség[/size] legnagyobb örömömre [b][size=18]megszűnt[/size][/b]!
Sajnos a konténerekbe legfőképp "vad idegen" személyek pakolták mocskukat, amit községünk pénzén, hetente kellett elszállítani!
Ezek után kéretik mindenkinek saját maga gondoskodni a megtermelt hulladék elszállíttatásáról, megsemmisítéséről!

[size=18][b]De ne így!!![/b][/size]

[img]http://users.atw.hu/isaszeg/kepek/szemet/szemet.jpg[/img]
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger

Random_ Hozzászólás az előzmény idézésével
Nagy dumás
Nagy dumás


Csatlakozott: 2006.04.07. Péntek 10:28
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Vas. Júl. 30, 2006 10:05 am    Hozzászólás témája:
 
A mi legnagyobb szomorúságunkra. Sad
Mivel nekünk van egy kissebb halom szemetünk amit éppen oda akartunk kivinni a konténerbe apródonként. A sit így is konténert igényelt volna, de most az egyéb hulladéknak is kell rendelni.

Isaszegen hol van hulladékudvar ahova elvihetem a szemetem amit az előző háztulajdonos hagyott rám?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger

Random_ Hozzászólás az előzmény idézésével
Nagy dumás
Nagy dumás


Csatlakozott: 2006.04.07. Péntek 10:28
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Vas. Júl. 30, 2006 10:06 am    Hozzászólás témája:
 
Ja amúgy egyesek változatlanul viszik oda a szemetet és időről időre el is viszik onnan. Valahogy az embereknek nem tűnik fel, hogy már hetek óta nincs ott 2 baszom nagy konténer.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger

WinCE Hozzászólás az előzmény idézésével
Adminisztrátor
Adminisztrátor


Csatlakozott: 2006.04.06. Csütörtök 20:49
Hozzászólások: 860
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Vas. Júl. 30, 2006 11:09 am    Hozzászólás témája:
 
Isaszegen nincs szemétlerakóhely!
Sem ideiglenes, sem állandó, ugyanis Uniós szabvány szerint kell azt megsemmisíteni(???).

Tudjuk, hogy már megszűnt!
Az alábbi kép is ezt hívatott bizonyítani és felhívni a figyelmet, hogy mindenki intézze el saját maga.
Azt hiszem pár száz forint a szemetes-zsákért nem akkora összeg, hogy ezt ne lehetne megoldani. Kisebb fáradtság, mint a szemét település határába való szállítása. ha már úgyis megveszik a zsákokat, akkor az az egy pecsét vagy címer rajta nem lehet oly nagy teher! Embarassed
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger

Random_ Hozzászólás az előzmény idézésével
Nagy dumás
Nagy dumás


Csatlakozott: 2006.04.07. Péntek 10:28
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Vas. Júl. 30, 2006 11:17 am    Hozzászólás témája:
 
Magyarul nincs szelektív hulladéklerakó se? Mert ha az lenne a fele gondom megoldódna. Mint ahogy sok isaszeginek is.

Amúgy ha pár zsákról lenne szó nem lenne problémám. Ez azért több ennél. Hidd el nem pár zsák szemét miatt problémázok. Azt azért én is meg tudnám oldani, hogy eltűnjön.

Arról pedig, hogy megszűnt a konténer jómagam is írtam lentebb talán nem sikerült értelmezni amit leírtam. Pont eme tényt taglaltam egyrészt mert ahogy leírtam én is láttam valamitn a képet is megnéztem.
Lehet, hogy én vagyok hülye, de szerintem egyértelmű volt az előző hozzászólásom.

Mind1 látom mindenki magyarul beszél mégse akarjuk egymás szavát megérteni.

Mehet a hozzászólásom a levesbe.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger

Random_ Hozzászólás az előzmény idézésével
Nagy dumás
Nagy dumás


Csatlakozott: 2006.04.07. Péntek 10:28
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Vas. Júl. 30, 2006 11:25 am    Hozzászólás témája:
 
Ja amúgy én azon a véleményen vagyok, hogy inkább legyen ott egy konténer és akár vad idegenek is tegyék oda a szemetüket minthogy leszórják az árokparton vagy a mellékelt kép alapján a konténer helyére.

Mert aki eddig oda vitte a szemetet annak legalább a fele most is vinni fogja valahova csak nem éppen egy gyüjtőkonténerbe hanem a természetbe.

Persze ez már nem mindenkinek jut el a tudatáig. Nem csak a felületesen kell bizonyos dolgokat nézni hanem annak mélyebb következményeit.

Aki válaszolni akar rá olvassa végig mégegyszer mit írtam.
- tudom, hogy már nincs ott a konténer
- nem én nem fogom letenni a szemetem az erdő szélére nem azért jutott eszembe ez a nézőpont is
- nem nincs annyi szemetem, hogy pár zsák azt megoldja
- ha lenne szelektív lerakó igenis venném a fáradságot és szelektálnám a hulladékom ahogy ezt előző lakhelyemen is megtettem

Mindent összegezve én nagyon sajnálom és rossz döntésnek tartom, hogy eltűnt a konténer. Ezen a véleményem akkor változna meg ha helyébe kerülne pár szelektív gyűjtő konténer. Ugyanis szemét mindig is lesz és ha a lerakókat megszüntetjük az nem jelenti azt, hogy a szemét is megszűnik.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger

Sanctus Hozzászólás az előzmény idézésével
Új tag
Új tag


Csatlakozott: 2006.05.07. Vasárnap 9:44
Hozzászólások: 7

HozzászólásElküldve: Vas. Júl. 30, 2006 11:39 am    Hozzászólás témája:
 
A szemétgyűjtő konténer jó ötlet volt!
Tudtommal 150 ezer forint/hét volt a konténerek elszállíttatása hetente.
Nagyon rossz helyre tette, akárki is tetette oda.
Sajnos nem csak isaszegiek hordták oda a szutykot, hanem mindenki, aki csak arra járt. Voltak közötte céges autók is, amiből kidobálták a mocskot!
Ezért mi fizettünk nem kis pénzt.
Egy hasonló, ellenőrizettebb formában jó volna.
Oda lehetne ültetni egy-egy alkalomra azon személyeket, akik közmunkát végeznek. Igazából nem megterhelő feladat, de mégis szűrhető lenne, hogy ki az, aki belepakol.
Random!
Szelektív hulladékgyűjtő-szigetre gondolsz?
Szerinted a lakók szétválogatják a szemetet otthon, berakják autóikba, elviszik a hulladékgyűjtőkbe, majd utánna beugranak a Tesco-ba bevásárolni?
Isaszeg viszonylag nagy területen fekszik.
Ha lenne lakótelepünk, ott előbb volna lehetőség ilyen sziget felállítására
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése

Random_ Hozzászólás az előzmény idézésével
Nagy dumás
Nagy dumás


Csatlakozott: 2006.04.07. Péntek 10:28
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Vas. Júl. 30, 2006 11:55 am    Hozzászólás témája:
 
Az a település ahonnan én jöttem 5600 lelkes és legalább 5-6 éve van egy hulladékudvar ahol nagy konténerekbe szelektíven lehet gyűjteni a szemetet INYGEN! Ez egy drótkerítéssel bekerített rész ahol van egy kis bódé egy emberrel aki csak annyit csinál, hogy csukja meg nyitja a kaput és ha valaki nem tud dönteni akkor megmondja mit hova kell dobni.

Külön gyűjtve van a fém, üveg, papír, műanyag valamint van még konténer a műszaki cuccoknak és ruhának valamint jópár dolognak. A tapasztalat alapján mindnek olyan méretű konténer ami kell. Persze ettől függetlenül van lomtalanítás tavasszal, de azért ha valaki nyáron rak rendet és összejön egy utánfutónyi szemét akkor nem kell rakosgatnia csak kimegy és INGYEN lerakhatja. Olyan nincs, hogy valamit nem vesznek be persze az állati tetem kivételével, de van dögtelep is a falu mellett.
Ez nagyon jól működik bár első években sok ember azt gondolta, hogy fizetős ezért nem mentek oda, de már egyre többen használják a telepet ahogy megy a híre.

A szelektív szigeteket fél éve létesítették a faluban összesen 6+1-et az 1 az ráadás mert a kivitelező nem lett kész határidőre és ezért felajánlott plusz egy hely létesítést. Ezeken a helyeken a papírt, üveget és a pillepalackot lehet elhelyezni és 2 hetente ürítenek bár szerintem már heti rendszereség lett ahogy megjött a kedv. Isaszegen is lehetne ilyeneket létesíteni (vasútállomás, Reál élelmiszer bolt, szolgáltató ház stb... környékeken).

Szerintem ameddig nincs hulladékudvar addig a szemétgond is marad. A legfontosabb dolgok ezzel kapcsolatban:
-ingyenes legyen
-szelektív
-körülzárt terület
-őrzött
-minden nap nyitva legyen

A szelektív hulladékgyűjtés nem úgy működik, hogy egyszer csak mindenki átvált rá és kész. Az oktatásban már a gyerekeket nevelik erre, de szegény gyerek mit tegyen ha a lakóhelyén nincs ilyen gyűjtőhely? Elfelejti és szemetel úgy ahogy mi vegyesen. Nekem van egy 5.5 éves nevel gyerekem aki szín alapján tudja melyik konténerbe milyen szemét való és lecsesz minket ha a műanyag palackot nem nyomjuk össze és nem a szelektív tárolóba tesszük.
Valahol el kell kezdneki a szelektív gyűjtés szemléletét is. Első időkben biztos a kutya se használja vagy rosszol használják, de idővel mindenki megszokja és el fog terjedni.

Sajnos a településen a szikrája nincs meg ennek, de a sírás megy a szemétbánya miatt.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger

kekduna Hozzászólás az előzmény idézésével
VIP
VIP


Csatlakozott: 2006.04.07. Péntek 20:16
Hozzászólások: 439
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Vas. Júl. 30, 2006 2:28 pm    Hozzászólás témája:
 
Szerintem is jó volt a konténer, mert úgy vettem észre, közben nem gyűlt a szemét az árokpartokon. Bár az ára meglepett. De hát nem is vagyok tájékozott ebben a kérdésben. Mindenesetre egy ellenőrzött, hasonló megoldásban érdemes lenne elgondolkodni. Hozzáteszem, én nem tettem hozzá semmit, de a környezet megvédése érdekében jónak tartanám.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger

WinCE Hozzászólás az előzmény idézésével
Adminisztrátor
Adminisztrátor


Csatlakozott: 2006.04.06. Csütörtök 20:49
Hozzászólások: 860
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Vas. Júl. 30, 2006 4:53 pm    Hozzászólás témája:
 
[quote="Random_"]Sajnos a településen a szikrája nincs meg ennek, de a sírás megy a szemétbánya miatt.[/quote]
Ahhoz képest, hogy pár hete laksz közöttünk egész jól kiismerted az isaszegiek hozzáállását! Laughing
Csak tudd: volt már róla szó.
A kukás rendszer bevezetése sem volt zökkenőmentes.
Nem a szemétbányát sírjuk vissza (lehet, hogy elkerülte a figyelmed), hanem egyesek hozzáállásával van a probléma.
Sanctus igen jól tájékozott a dologban! Smile

Isaszegen "egy sziget" nem tenné meg a hozzá fűzött reményeket.
Szadán is van ilyen kezdeményezés. Már évek óta próbálják bevezetni -sikertelenül. Nem is tudom, azta meg-e van még nekik a szelektív hulladékgyűjtő szigetjük.
A XVI.-ban, Mátyásföldön is van egy... Had ne írjam le, hogy mi van körülötte. Embarassed

kekduna!
A szemetet csak azért nem látod (legalábbis Józsitól úgy értesültem), mert nagy a fű és nem látszik. A konténer ellenére sok szemét kötött ki az út menti árkokban! Embarassed
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger

kekduna Hozzászólás az előzmény idézésével
VIP
VIP


Csatlakozott: 2006.04.07. Péntek 20:16
Hozzászólások: 439
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Vas. Júl. 30, 2006 5:00 pm    Hozzászólás témája:
 
[quote="WinCE"]

kekduna!
A szemetet csak azért nem látod (legalábbis Józsitól úgy értesültem), mert nagy a fű és nem látszik. A konténer ellenére sok szemét kötött ki az út menti árkokban! Embarassed[/quote]

Ez nagyon elszomorít ha így van. Mi lenne, ha az emberek elkezdenének emberesdit játszani?
Egyébként épp ma lettünk figyelmesek a nagy gazra, ami valóban körülvesz minket. Ezért azonban az illetékeseken kívül, az emberek sem tesznek meg mindent. Idea
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger

WinCE Hozzászólás az előzmény idézésével
Adminisztrátor
Adminisztrátor


Csatlakozott: 2006.04.06. Csütörtök 20:49
Hozzászólások: 860
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Vas. Júl. 30, 2006 5:06 pm    Hozzászólás témája:
 
Ezen könnyű segíteni!
Egy szombati napra hozzunk össze egy kisebb csapatot (kaszákkal, kapákkal, szemeteszsákokkal).
Menjünk ki, vágjuk le a füvet, szedjük össze a szemetet, közben jól elbeszélgetünk, s ha marad még erőnk nyársalunk egyet a természet lágy ölén (persze alapos tisztálkodás után). Wink
Úgy gondoltam: minden pártoskodás nélkül Idea
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger

kekduna Hozzászólás az előzmény idézésével
VIP
VIP


Csatlakozott: 2006.04.07. Péntek 20:16
Hozzászólások: 439
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Vas. Júl. 30, 2006 5:13 pm    Hozzászólás témája:
 
Nagyon jó ötlet, lenne ötletem a csapatfelállásra, pártoskodás nélkül! Idea
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger

Random_ Hozzászólás az előzmény idézésével
Nagy dumás
Nagy dumás


Csatlakozott: 2006.04.07. Péntek 10:28
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Vas. Júl. 30, 2006 7:10 pm    Hozzászólás témája:
 
[quote="WinCE"]
Nem a szemétbányát sírjuk vissza (lehet, hogy elkerülte a figyelmed)[/quote]

Nem is azt mondtam! Csak a fő probléma az, hogy "így úgy használják egyesek". Ha lenne egy huladékudvar nem használnák.

[quote="WinCE"]
Isaszegen "egy sziget" nem tenné meg a hozzá fűzött reményeket.
[/quote]

Na és mi a hozzá fűzött remény? x éven belül x köbméter szemét? x éven belül ne legyen útmenti szemét? Ilyen elvárásokat nem lehet tenni. Ez egy hosszú folyamat akár évtizedes is. Persze ha eleve nem adunk neki esélyt akkor kudarcra van ítélve.


A hozzászólás legutóbb Random_ által Vas. Júl. 30, 2006 7:17 pm-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger

Random_ Hozzászólás az előzmény idézésével
Nagy dumás
Nagy dumás


Csatlakozott: 2006.04.07. Péntek 10:28
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Vas. Júl. 30, 2006 7:16 pm    Hozzászólás témája:
 
Kaszálós szemétszüretes buli az jó ötlet! Szívesen részt veszek én is ha tudok főként szemétszedés terén mert kaszám nincs. Sad

Jól népszerűsíteni kellene a helyi lapban és pár helyen, hogy minél több ember legyen. Bár ha nem is a népszerűsítés a lényeg legalább a köztudatba bekerülne, hogy egyesek ilyen dolgokkal is foglalkoznak.

Ahonnan jöttem ott még az iskolából is toboroztak diákokat és fel lett osztva a falu részekre.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger

WinCE Hozzászólás az előzmény idézésével
Adminisztrátor
Adminisztrátor


Csatlakozott: 2006.04.06. Csütörtök 20:49
Hozzászólások: 860
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Vas. Aug. 20, 2006 1:36 pm    Hozzászólás témája:
 
Szeretnénk Szelektív hulladékgyűjtő szigeteket.
Pécelen már működik.
Hasonló képeket tudok hozni (ez is onnan van):

[img]http://users.atw.hu/isaszeg/kepek/szemet/szelektivsziget.JPG[/img]

Most Istenes! Szokott ennél nagyobb káosz is lenni ott...! Embarassed
Hihetetlen mennyiségű szemét szokott leszórva lenni... Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger

Random_ Hozzászólás az előzmény idézésével
Nagy dumás
Nagy dumás


Csatlakozott: 2006.04.07. Péntek 10:28
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Vas. Aug. 20, 2006 2:44 pm    Hozzászólás témája:
 
Ezzel a képes hozzászólással mit akarsz bizonyítani?

Amíg le nem írod nem mond nekem semmit.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger

WinCE Hozzászólás az előzmény idézésével
Adminisztrátor
Adminisztrátor


Csatlakozott: 2006.04.06. Csütörtök 20:49
Hozzászólások: 860
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Hétf. Aug. 21, 2006 8:42 am    Hozzászólás témája:
 
Igen! A lényeg lemaradt! Embarassed

Szóval: Ezzel a képpel rossz példát kívánok felhozni, hogy hogyan NE szelektáljuk a szemetet! Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger

WinCE Hozzászólás az előzmény idézésével
Adminisztrátor
Adminisztrátor


Csatlakozott: 2006.04.06. Csütörtök 20:49
Hozzászólások: 860
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Hétf. Aug. 21, 2006 8:43 am    Hozzászólás témája:
 
Igen! A lényeg lemaradt! Embarassed

Szóval: Ezzel a képpel rossz példát kívánok felhozni, hogy hogyan NE szelektáljuk a szemetet! Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger

FBali Hozzászólás az előzmény idézésével
Új tag
Új tag


Csatlakozott: 2006.08.22. Kedd 10:03
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Kedd. Aug. 22, 2006 12:22 pm    Hozzászólás témája:
 
[quote="WinCE"]Ezen könnyű segíteni!
Egy szombati napra hozzunk össze egy kisebb csapatot (kaszákkal, kapákkal, szemeteszsákokkal).
Menjünk ki, vágjuk le a füvet, szedjük össze a szemetet, közben jól elbeszélgetünk, s ha marad még erőnk nyársalunk egyet a természet lágy ölén (persze alapos tisztálkodás után). Wink
Úgy gondoltam: minden pártoskodás nélkül Idea[/quote]

Ez egy nagyon jó ötlet. Van már neki valami fejleménye is, vagy még csak ötlet/terv???
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger

WinCE Hozzászólás az előzmény idézésével
Adminisztrátor
Adminisztrátor


Csatlakozott: 2006.04.06. Csütörtök 20:49
Hozzászólások: 860
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Csüt. Aug. 24, 2006 8:01 pm    Hozzászólás témája:
 
Ötlet és terv is egyben. Hozzáteszem: az ötlet nem egyedi! A településen már sokaknak eszébe jutott, de nem lett belőle rendszer! Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger

FBali Hozzászólás az előzmény idézésével
Új tag
Új tag


Csatlakozott: 2006.08.22. Kedd 10:03
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásElküldve: Pént. Aug. 25, 2006 9:02 am    Hozzászólás témája:
 
Nos itt a probléma. Miért akarunk valamit, ha nem teszünk érte semmit?
(Pont én mondom Laughing )
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Isaszegi közélet
1 / 1 oldal

Choose Display Order
Hozzászólások megtekintése:   
User Permissions
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

 
Ugrás:  


Jogi nyilatkozat:
Minden hozzászólás a szerzők tulajdona!
Nem feltétlenül értünk velük egyet és nem vállalhatunk felelősséget tartalmukért!!!



Skin Created by:
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd - Frissítette: Magyar phpBB közösség