hagyom谩nyh疟 magyar katolikusok

SZ虐Z M脕RI脕NAK, MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕J脡NEK
felaj谩nlott honlapja

"B脥ZZATOK, MERT 脡N LEGY艕ZTEM A VIL脕GOT"

KATOLIKUS-HONLAP F脫RUM BEJELENTKEZ脡S REGISZTR脕CI脫
 
A hozz谩sz贸l谩sok nem a honlap szerkeszt艖j茅nek, hanem az egyes hozz谩sz贸l贸knak a v茅lem茅ny茅t t眉kr枚zik.

(153) Honlap-II.
(8) R贸ma
(13) V茅gid艖 ??
(157) Pius-眉gy
(16) A honlapr贸l
(165) Gondolatok
(278) Honlap
(244) Magyarorsz谩g
(121) Vil谩gegyh谩z
(54) J枚v艖/Rem茅ny
(199) H铆rek
(1) Lelkis茅g
(58) M谩sok helyett
(199) K茅rd茅sek
(34) Hit眉nk
(77) Fatima
(16) Assisi-眉gy
(47) K枚zlem茅nyek
(20) Hallottam...
(66) F贸rumoz谩s
(12) AZ ISTENI IRGALMASS脕G
(88) Evol煤ci贸
(151) Liturgia
(12) Katolikusok tennival贸i
(141) A vil谩g
(9) "Nemcsak keny茅rrel..."
(1) Adok-kapok
(140) ki a hib谩s?
(50) Mag谩n 眉zenetek
(12) T枚rt茅nelem-hamis铆t谩s
(23) 脰r枚meink
(77) V谩rosmisszi贸 '08
(17) Erk枚lcs
(55) Tekint茅ly
(88) V茅lem茅nyek
(9) Kis R贸mai Zsolozsma - "rekl谩m"
(8) Probl茅m谩k
(44) Bibliothecula
(44) Hibajelz茅s
(20) Mi a teend艖?
(28) Vit谩k
(9) Anglik谩n-k茅rd茅s
(2) Al谩铆r谩sgy疟jt茅s vagy fsspx
(1) KATEKIZMUS
(8) Ha a Katolikus...
(7) Klerikalizmus
(27) Reakci贸k
(8) Tudom谩ny 茅s fejl艖d茅s
(20) Mindennapok
(9) Metanoia
(5) Kapcsolatok
(6) Pisti
(5) "B铆zzatok..."
(27) SJM
 
Honlap-II.
 Ez a topic val贸ban csak a honlap-k茅sz铆t艖 眉zeneteit tartalmazza

M茅g nem jelentkezett be, 铆gy nem 铆rhat a f贸rumba


[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]
 脡lthes Eszter adatok | 2010.04.21 23:46 | 53
Feltettem n茅gy cikket, k枚zt眉k a K眉ng lev茅l els艖 r茅sz茅t

 脡lthes Eszter adatok | 2010.04.19 22:04 | 52
脰r枚mmel jelentem, hogy - nem saj谩t, hanem idegen - 枚tlet nyom谩n a honlapon Magyarorsz谩g Kir谩lyn艖je v茅gre saj谩t fi贸kot kapott!! Most azt谩n k茅rem az anyagot, k茅pet, dokumentumot, im谩t, mindent, ami Nagyasszonyunk dics艖s茅g茅re szolg谩l!

A Vil谩gegyh谩z topicban elhangzott k茅rd茅sre a papi gy疟l茅ssel kapcsolatban: Az 铆g茅ret elhangzott, 茅n is csak rem茅lni tudom, hogy az illet艖 komolyan gondolta 茅s miel艖bb meg铆rja a besz谩mol贸t.

 脡lthes Eszter adatok | 2010.04.15 22:34 | 51
Friss铆ttettem

 脡lthes Eszter adatok | 2010.04.12 22:08 | 50
B谩r csak k茅t cikket tettem fel ma, de fontosak

 脡lthes Eszter adatok | 2010.04.11 23:15 | 49
Nem friss铆ttettem, csak a Im谩dkozzunk Magyarorsz谩g Kir谩lyn艖j茅hez cikkhez - 茅ppen a tegnapi mise hat谩s谩ra - csatoltam k茅t im谩t a Sz疟zany谩hoz

 脡lthes Eszter adatok | 2010.04.06 22:40 | 48
Feltettem egy csom贸 cikket sok k茅ppel. Folytattam Mae脽en atya el艖ad谩s谩t 茅s fontos adatokkal eg茅sz铆tettem ki az Im谩dkozzunk Magyarorsz谩g Kir谩lyn艖j茅hez. Ezzel 枚sszecsend a J贸 Tan谩cs Anyja cikk is

 脡lthes Eszter adatok | 2010.04.05 22:34 | 47
Kieg茅sz铆tettem az Im谩dkozzunk Magyarorsz谩g Kir谩lyn艖j茅hez c铆m疟 cikket, meg k茅t m谩sikat feltettem

 脡lthes Eszter adatok | 2010.04.01 21:24 | 46
Feltettem az 谩prilis miserendet 茅s 眉nnepeket

 脡lthes Eszter adatok | 2010.03.31 22:52 | 45
1. Feltettem n茅h谩ny cikket

2. K枚sz枚n枚m Topirnak az 茅rt茅kes bejegyz茅st, 茅n is csatlakozom

 脡lthes Eszter adatok | 2010.03.29 23:09 | 44
Befejeztem a tegnapel艖tt elkezdett cikket 茅s elkezdtem Mae脽en atya el艖ad谩s谩nak az ismertet茅s茅t. -

Aki figyelmeztetett arra, hogy im谩dkozzunk Magyarorsz谩g Kir谩lyn艖j茅hez, biztos volt benne, hogy egy ilyen felh铆v谩sra nagyon sok reakci贸 fog 茅rkezni. Azt "szeretem" magunkban, ebben az "elk枚telezett tradicionalista katolikus" k枚z枚ss茅gben, hogy csak煤gy buzog benn眉nk a lelkesed茅s, 茅s ennek mindig jel茅t is adjuk. Szeg茅ny karizmatikusok, meg HIt-gy眉lekezetiek, meg Jahve tan煤i, ha l谩tn谩k, hogy n谩lunk mennyivel nagyobb a buzg贸s谩g! Hogy mire k茅pes az igaz hit? - ki gondoln谩?

 脡lthes Eszter adatok | 2010.03.27 23:27 | 43
Feltettem n茅gy cikket, k枚zt眉k a tegnap 铆g茅rt ford铆t谩st

 脡lthes Eszter adatok | 2010.03.23 22:27 | 42
Miel艖tt megkezden茅m a besz谩mol贸t a lelki napokr贸l feltettem nyolc cikket, k枚zt眉k egy nagyon figyelemrem茅lt贸t: katolikusok v茅gre akci贸ba l茅ptek 茅s megakad谩lyozt谩k egy rabbi el艖ad谩s谩t.

 脡lthes Eszter adatok | 2010.03.22 15:50 | 41
Most j枚ttem meg a 鈥瀕elki napokr贸l鈥, melyeket Mae脽en atya tart. El茅g neh茅z visszatal谩lnom a rendes ker茅kv谩g谩sba, m谩r csak az茅rt is, mert a hely, ahol voltam, ha nem is a 鈥瀡il谩g v茅g茅n鈥 van, de olyan helyen, ahol a lak贸k 茅s a r茅sztvev艖k sz谩m谩ra a vil谩g teljesen 鈥瀔铆v眉l鈥 marad. Egy茅bk茅nt arra a k茅rd茅semre, hogy meg艖rizhet艖-e a 鈥瀟eljes鈥 hit azok sz谩m谩ra, akik ma a vil谩gban 茅lnek, Mae脽en atya is azt v谩laszolta, hogy NEM.
Megpr贸b谩lom egy cikksorozatban az atya el艖ad谩sait, majd a vele val贸 besz茅lget茅seket elmondani. Most csak h谩rom r枚vid dolog:
1. Megk茅rdeztem, mi a v茅lem茅nye Topir eme mondat谩ra: 鈥濵i, f枚ldi emberek, a szeretteinken, a haz谩n kereszt眉l tudjuk csak megtapasztalni Isten orsz谩g谩t.鈥 鈥 V谩lasz: N茅pek mindig voltak, de a nacionalizmus a reform谩ci贸val kezd艖d枚tt. A katolicizmus univerz谩lis, de annyiban igaza van Topirnak, hogy az embernek ahhoz, hogy Isten orsz谩g谩t el tudja k茅pzelni, a hazaszeretet lelkis茅ge t谩mpontot ad. Vagyis annyiban, ahogy az anya ir谩nti szeretet seg铆ti az Egyh谩z ir谩nt 茅rzett szeretetnek az elk茅pzel茅s茅t.

2. Sv谩jcba menet az aut贸p谩ly谩n, ahol a n茅met-osztr谩k hat谩rt l茅ptem 谩t, az 煤t ment茅n az osztr谩k oldalon egy nagy 眉dv枚zl艖 t谩bla 谩ll. Rajta pedig ez a k枚sz枚nt茅s: 鈥濭r眉ss G枚ttin!鈥
Ausztri谩ban 茅s Bajororsz谩gban ma is a leggyakoribb k枚sz枚n茅si forma a 鈥濭r眉ss Gott鈥, azaz magyarul: 鈥濧djon Isten!, Isten hozott/hozta!鈥 脡s ma az agymos谩s ut谩n/k枚zepette ott tartunk, hogy ez 鈥瀌iszkrimin谩ci贸鈥, ez茅rt 谩ll a Gott (f茅rfi Isten helyett) G枚ttin (azaz n艖nem疟 isten).

3. N茅metorsz谩gban (茅s nyilv谩n majd m谩shol is) az iskol谩kban a 9, azaz kilenc 茅ves kisgyerekeknek bevezett茅k a 鈥濻exualkundeunterricht鈥, vagyis a szexu谩lis felvil谩gos铆t贸 oktat谩st, m茅gpedig olyannyira k枚telez艖en, hogy az ez ellen tiltakoz贸 sz眉l艖k a b铆r贸s谩g el艖tt mind pert vesztenek, 铆gy egy n茅met csal谩dnak nem marad m谩s h谩tra, mint a kiv谩ndorl谩s, ha gyerek茅t nem engedi ezen r茅szt venni. Gabriele Kuby Gender Revolution c铆m疟 k枚nyv茅ben le铆rt n茅h谩ny r茅szletet az oktat谩si anyagb贸l (b谩rmennyire undor铆t贸, hogy meg茅rts茅k, mir艖l van sz贸, le kell ford铆tanom, amit 铆rt): 鈥濾egyes oszt谩lyokban arra utas铆tj谩k 艖ket, hogy gyurm谩b贸l form谩lj谩k ki a nemi szerveket, 茅s r茅p谩kra kondomokat h煤zzanak. Azt hallj谩k, hogy a szexualit谩s a v谩gyak kiel茅g铆t茅s茅re van, 茅s hogy a szexu谩lis ir谩nyults谩g szabadon megv谩laszthat贸, 茅s a homoszexu谩lis impulzusokat ki kell 茅lni, hogy a szem茅lyis茅g ne szenvedjen k谩rt.鈥
(Z谩r贸jelben: ugyanannak az orsz谩gnak a politikusai 茅s m茅diaemberei, ahol ilyeneket tan铆tanak 9, azaz KILENC 茅ves gyerekeknek, h谩borodnak most fel az Egyh谩z 谩ll铆t贸lagos pedofil 鈥灻糶yei鈥 miatt, 茅s k枚vetelik hars谩nyan az Egyh谩z lefejez茅s茅t!)
Szerintem, kilenc 茅ves kisl谩nyokkal, kisfi煤kkal szemben ilyesmit elk枚vetni nagyobb b疟n a t枚megm茅sz谩rl谩sn谩l, szerintem a vil谩gt枚rt茅nelem egyik, ha nem a legundor铆t贸bb, leg茅gbeki谩lt贸bb b疟ne. Mikor Mae脽en aty谩val err艖l besz茅lt眉nk, 艖 sz贸 szerint ezt mondta:
鈥濧mikor elj枚tt az az id艖, vagyis mostanra, hogy a fiatals谩got teljesen k茅ptelens茅g a j贸ra, Isten-f茅lelemre felnevelni, akkor m谩r nem k茅rni kell Istent a k枚zbel茅p茅sre, hanem K脰VETELNI KELL T艕LE EZT, 谩lland贸an, sz眉net n茅lk眉l, nyomat茅kosan.鈥

 脡lthes Eszter adatok | 2010.03.15 21:19 | 40
Feltettem h茅t cikket, k枚zt眉k Az ellenforradalom m谩sodik fejezet茅t. A t枚bbi cikket szerencs茅re nem kellett ford铆tani, mert kaptam 艖ket magyarul

 Admin adatok | 2010.03.14 23:07 | 39
Eln茅z茅st k茅rek, a befizet茅s lej谩rt, a hiba miattam t枚rt茅nt! V谩rhat贸an 18-谩n t疟nik el a rekl谩mcs铆k.
Feh茅r Roland

 脡lthes Eszter adatok | 2010.03.13 15:37 | 38
Borzalom, most meg itt jelent meg a rekl谩mcsikk, holott m茅g nem j谩rt le az el艖z艖 befizet茅s! Azonnal int茅zked眉nk, de sajnos ennek a szervernek a rekl谩mjai undor铆t贸bbak lesznek, mint a m谩sik茅. A honlap rekl谩mmentess茅ge egy茅bk茅nt rendben van, csak a f贸rum egy m谩sik szerveren van, ott is fizetni kell a rekl谩mmentess茅g茅rt.

 脡lthes Eszter adatok | 2010.03.12 21:58 | 37
Feltettem 5 cikket, ebb艖l 4 a papokkal foglalkozik. 脡s h谩t van egy k枚zt眉k, ami arr贸l, hogy mit tettek valamikor a laikusok (mert Szi茅nai Szent Katalin soha nem lett ap谩ca) r谩ad谩sul n艖k az Egyh谩z茅rt. A cikk k茅t 铆r贸n艖je szerint ez ma lehetetlen, mert szavaik el sem jutnak az illet茅kesek f眉l茅be. (Jaj, de ismer艖s ez a t枚rt茅net)

 脡lthes Eszter adatok | 2010.03.10 22:21 | 36
Ugyan ma csak k茅t 煤j cikket tettem fel, r谩ad谩sul egyik sincs befejezve, de az茅rt vel艖sek...

 脡lthes Eszter adatok | 2010.03.08 22:11 | 35
Feltettem hat cikket. K枚zt眉k a Medjugorje cikk befejez茅s茅t, 茅s a Katolikus kalend谩riumb贸l h谩rmat. K眉l枚n枚sen a "Hogyan besz茅lhetsz garant谩ltan sikertelen眉l J茅zus Krisztsur贸l" 铆r谩s meglep艖, hogy ilyen "konzervat铆v" valami megjelenik egy mai hivatalos katolikus kiadv谩nyban!

 脡lthes Eszter adatok | 2010.03.01 13:14 | 34
Feltettem hat cikket, valamint friss铆tettem a miserendet 茅s az 眉nnepnapokat. A cikkek k枚z枚tt van t枚bbek k枚z枚tt M盲der atya k枚nyv茅nek 煤jabb fejezete (nagyon fontos), Hauke professzor 煤r interj煤j谩nak folytat谩sa 茅s egy nagyon 茅rdekes berlini h铆r.

脡s egy r枚vid v谩lasz a LITURGIA topicban akolitus k枚lt艖i k茅rd茅s茅re: h谩t, nem tudom, hogy a p谩rbesz茅d nem okozott-e itt is valamilyen - m茅gha szerencs茅re csek茅ly m茅rt茅k疟 - besz铆v谩rg谩st (ma reggel a pap d铆cs茅rte a "kis l茅p茅seket", azt谩n a k茅t utols贸 Mitteilungsblatt-ban olyan 铆r谩sok voltak - "a demokr谩cia Naturrecht, azaz term茅szeti joga az embernek" 茅s "az 艖sbumm az a teremt茅si forma, ami a legjobban megfelel Isten teremt艖i st铆lus谩nak") sz贸val ezek a cikkek kiss茅 elk茅peszt艖ek, 茅s att贸l f茅lek, hogy azt hivatottak hirdetni (amit az Egyh谩z m谩r 茅vtiezed 贸ta csin谩l), hogy nem vagyunk mi olyan elmadarottak, 谩m!.


  MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕JE, K脰NY脰R脰GJ 脡RETT脺NK!