hagyom谩nyh疟 magyar katolikusok

SZ虐Z M脕RI脕NAK, MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕J脡NEK
felaj谩nlott honlapja

"B脥ZZATOK, MERT 脡N LEGY艕ZTEM A VIL脕GOT"

KATOLIKUS-HONLAP F脫RUM BEJELENTKEZ脡S REGISZTR脕CI脫
 
A hozz谩sz贸l谩sok nem a honlap szerkeszt艖j茅nek, hanem az egyes hozz谩sz贸l贸knak a v茅lem茅ny茅t t眉kr枚zik.

(153) Honlap-II.
(8) R贸ma
(13) V茅gid艖 ??
(157) Pius-眉gy
(16) A honlapr贸l
(165) Gondolatok
(278) Honlap
(244) Magyarorsz谩g
(121) Vil谩gegyh谩z
(54) J枚v艖/Rem茅ny
(199) H铆rek
(1) Lelkis茅g
(58) M谩sok helyett
(199) K茅rd茅sek
(34) Hit眉nk
(77) Fatima
(16) Assisi-眉gy
(47) K枚zlem茅nyek
(20) Hallottam...
(66) F贸rumoz谩s
(12) AZ ISTENI IRGALMASS脕G
(88) Evol煤ci贸
(151) Liturgia
(12) Katolikusok tennival贸i
(141) A vil谩g
(9) "Nemcsak keny茅rrel..."
(1) Adok-kapok
(140) ki a hib谩s?
(50) Mag谩n 眉zenetek
(12) T枚rt茅nelem-hamis铆t谩s
(23) 脰r枚meink
(77) V谩rosmisszi贸 '08
(17) Erk枚lcs
(55) Tekint茅ly
(88) V茅lem茅nyek
(9) Kis R贸mai Zsolozsma - "rekl谩m"
(8) Probl茅m谩k
(44) Bibliothecula
(44) Hibajelz茅s
(20) Mi a teend艖?
(28) Vit谩k
(9) Anglik谩n-k茅rd茅s
(2) Al谩铆r谩sgy疟jt茅s vagy fsspx
(1) KATEKIZMUS
(8) Ha a Katolikus...
(7) Klerikalizmus
(27) Reakci贸k
(8) Tudom谩ny 茅s fejl艖d茅s
(20) Mindennapok
(9) Metanoia
(5) Kapcsolatok
(6) Pisti
(5) "B铆zzatok..."
(27) SJM
 
Honlap-II.
 Ez a topic val贸ban csak a honlap-k茅sz铆t艖 眉zeneteit tartalmazza

M茅g nem jelentkezett be, 铆gy nem 铆rhat a f贸rumba


[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]
 脡lthes Eszter adatok | 2011.02.07 23:23 | 133
Feltettem h谩rom cikket

 脡lthes Eszter adatok | 2011.02.03 21:35 | 132
Feltettem 枚t cikket

 脡lthes Eszter adatok | 2011.01.30 20:59 | 131
Feltettem k茅t r枚vid h铆rt, 茅s Gaudron atya cikk茅nek 3., befejez艖 r茅sz茅t.

M谩s: Besz茅ltem Mae脽en aty谩val, akinek a helyzete lehet艖v茅 teszi, hogy sz谩mos, m谩s-m谩s k枚z枚ss茅ghez tartoz贸 pappal is kapcsolatban legyen (egyh谩zmegy茅s, p茅teres 茅s piuszos papokkal). Azt mondta, hogy mindazok, akikkel besz茅lt, azon a v茅lem茅nyen vannak, hogy XVI. Benedek p谩pa m茅g rosszabb dolgokat is fog csin谩lni. 2011 mindenesetre a botr谩nyok 茅ve lesz: a boldogg谩 avat谩s, Assisi, a p谩pa n茅metorsz谩gi 煤tja. Mae脽en atya 煤gy v茅li, hogy a p谩pa, el艖sz枚r csak N茅metorsz谩gra, fel fogja oldani a c枚lib谩tust. (Azt is elmes茅lte, hogy egy szent szerint 鈥 akinek a nev茅t is mondta, de nem 茅rtettem 鈥, az a p谩pa, aki megsz眉nteti a c枚lib谩tust a p..l-ba fog ker眉lni.) N茅metorsz谩gban a korm谩nyz贸 p谩rt tagjai massz铆van k枚vetelik a c枚lib谩tus megsz眉ntet茅s茅t paphi谩nyra hivatkozva. Hi谩ba mondj谩k nekik, hogy nem a pap kev茅s, hanem a h铆vek sz谩ma fogy. Azon k铆v眉l Berlinben nagy mis茅t fog bemutatni, abban a v谩rosban, melynek polg谩rmestere bevallott homoszexu谩lis. II. J. P. boldogg谩 avat谩s谩r贸l azt mondta, hogy nem csak a szem茅lye miatt, de maga az elj谩r谩s miatt is 茅rv茅nytelen. Hogy aki a szem茅t l谩t谩sra haszn谩lja, annak l谩tnia kell az elj谩r谩s szab谩lytalans谩gait.
Egy茅bk茅nt nagyon optimista 茅s j贸kedv疟 volt (m. m. Mae脽en atya). Szerinte m茅g egy-k茅t 茅ve van a p谩p谩nak, azt谩n j枚n egy 煤j p谩pa, aki az elm煤lt id艖szak p谩p谩it el fogja 铆t茅lni. XVI. Benedek p谩p谩val kapcsolatban 煤gy v茅lte, hogy neki a zsinat az 鈥灻﹍ete鈥, 茅s e k茅t int茅zked茅s茅vel (boldogg谩-avat谩s, Assisi) ezt akarja 鈥瀊ebetonozni鈥, 枚r枚kre megszil谩rd铆tani.

 脡lthes Eszter adatok | 2011.01.25 21:22 | 130
Feltettem ma is n茅h谩ny cikket, k枚zt眉k p谩r r茅gebbi h铆rt, amik azonban nem vesztettek aktualit谩sukb贸l, 茅s nagyon jellemz艖ek a mai helyzetre. Azt谩n folytattam Gaudron atya dolgozat谩t, 茅s feltettem Williamson p眉sp枚k 煤r szombati komment谩rj谩t.

M谩s: kicsit megijedtem: Csak nem volt f茅lre茅rthet艖 a MAGYARORSZ脕G topicba tett hozz谩sz贸l谩som? Rem茅lem, senki nem hitte 煤gy, hogy 煤gy v茅lem, a protestantizmus t茅nyleg megmenti ezt az orsz谩got, illetve hogy valaha is megmentette. Err艖l is van fent a honlapon egy hossz煤 茅rtekez茅s (hasonl贸 F.Zs. mostani hozz谩sz贸l谩s谩hoz).

 脡lthes Eszter adatok | 2011.01.24 22:20 | 129
Feltettem k茅t cikket

 脡lthes Eszter adatok | 2011.01.20 21:37 | 128
Feltettem p谩r cikket

 脡lthes Eszter adatok | 2011.01.17 22:09 | 127
Feltettem k茅t cikket, az egyik a meg铆g茅rt ny铆ilt lev茅l

 脡lthes Eszter adatok | 2011.01.14 22:56 | 126
A ma feltett cikkemben, a mai fekete-p茅nteki felsorol谩sb贸l kihagytam egy m谩sik mai h铆rt, amit most olvastam az interneten: a P谩pai Tudom谩nyos Akad茅mia (melynek egy abortusz- 茅s homo-"h谩zas谩g" p谩rtol贸 lett k茅t napja a tagja) 茅l茅re XVI. Benedek p谩pa egy protest谩nst nevezett ki. Az akad茅mia t枚rt茅net茅ben ez az els艖 eset, hogy nem katolikus az eln枚ke.

 脡lthes Eszter adatok | 2011.01.14 22:05 | 125
A mai GY脕SZNAPON feltettem 枚t cikket

 脡lthes Eszter adatok | 2011.01.09 22:53 | 124
Feltettem n茅gy cikket, k枚zt眉k a meg铆g茅rt Williamson-komment谩rt

 脡lthes Eszter adatok | 2011.01.06 22:25 | 123
Feltettem h茅t cikket 茅s egy csom贸 k茅pet azokban a t茅m谩kban, amir艖l a f贸rum hozz谩sz贸l谩sai is sz贸lnak

 脡lthes Eszter adatok | 2011.01.01 11:26 | 122
Feltettem a janu谩ri miserendet, 眉nnepeket, a Th枚k枚ly 煤ti k谩艖polna mis茅inek id艖pontjait H煤sv茅tig 茅s Mae脽en atya 2011-es lelkigyakorlatait a szok谩sos helyekre

 脡lthes Eszter adatok | 2010.12.30 22:09 | 121
Ma is feltettem cikkeket

 脡lthes Eszter adatok | 2010.12.29 21:49 | 120
Feltettem n茅gy cikket

 脡lthes Eszter adatok | 2010.12.26 22:42 | 119
Friss铆tettem

 脡lthes Eszter adatok | 2010.12.15 22:03 | 118
Feltettem a be铆g茅rt Bartolucci-interj煤t

 脡lthes Eszter adatok | 2010.12.13 23:28 | 117
Felettem 枚t cikket

 脡lthes Eszter adatok | 2010.12.05 22:24 | 116
Feltettem h谩rom cikket.

M谩s:
kedves Kov谩cs 煤r, sajnos 茅n nem ismerem ki magam a keletiekn茅l, 煤gy hogy t艖lem ne v谩rjon v谩laszt. Tal谩n valaki hajland贸 lesz v谩laszolni, b谩r 茅n nem b铆zom benne.

M谩s:
艕sz elej茅n Salzburgban a Piuszosok k谩poln谩j谩ban egy vas谩rnapi mis茅n egy ismeretlen csal谩d is r茅szt vett. Papa, mama 茅s n茅gy gyerek, k茅t fi煤, k茅t l谩ny. Mivel pont el艖ttem 眉ltek, v茅gig l谩ttam 艖ket. L谩that贸an az anya mer眉lt el legjobban a mis茅ben, m铆g a papa, aki ugyan pontosan kiismerte mag谩t a r铆tusban 茅s a k茅t fi煤 ink谩bb k枚z枚mb枚sen vett rajta r茅szt. Hogy az asszony volt k枚zt眉k a legvall谩sosabb, onnan is kider眉lt, hogy a m谩snap kora reggeli mis茅re is elj枚tt. Azt tudtam, hogy a mis茅n m茅g nem l谩ttam 艖ket, az asszony m茅gis nagyon ismer艖s volt a sz谩momra. Azt谩n h谩rom nappal ezel艖tt egy 煤js谩gban megl谩ttam a f茅nyk茅p茅t: egy sz铆n茅szn艖 volt, aki sok filmben j谩tszott m谩r. Az interneten ut谩nan茅ztem, ki is 艖. A legnagyobb megd枚bben茅semre kider眉lt, hogy szerb, Belgr谩dban sz眉letett, 茅s ott is lakik. Fiatal kor谩ban n茅metorsz谩gi iskol谩ba j谩rt, ez茅rt tud n茅met眉l, 茅s 铆gy t枚rt茅nhetett, hogy sz谩mos n茅met filmben foglalkoztatj谩k.
Prominens 鈥 r谩ad谩sul lelkes 鈥 szerb tradicionalista katolikus, akinek utaz谩sai sor谩n sem mindegy, hogy milyen mis茅re megy. Ink谩bb megy a rakt谩rhelyis茅gb艖l 谩talak铆tott k眉lv谩rosi Piuszos k谩poln谩ba, mint a salzburgi belv谩ros szebbn茅l szebb templomainak egyik茅be (Salzb urgban a P茅tereseknek is van egy sz茅p saj谩t belv谩rosi templomuk). Hol van az ilyen h铆v艖, itt Magyarorsz谩gon? (Legal谩bbis a f茅rjem 贸ta.)
Szerkesztve: 2010.12.05 22:24

 脡lthes Eszter adatok | 2010.12.04 15:29 | 115
V茅gtelen眉l sajn谩lom, hogy m谩r megint itt van a rekl谩m. Mint m谩r an nyiszor 铆rtam, 2011 december茅ig ki van fizetve a rekl谩mmentess茅g, 茅s most is id艖ben sz贸ltam a szervernek, hogy ezt ne felejtse el, 茅s ne jelenjen meg ez a cs铆k. Sajn谩lom, de nyilv谩n megint eltar egy-k茅lt napig, am铆g siker眉l kiveszekednem az igazamat. Addig is t眉relmet k茅rek.

 脡lthes Eszter adatok | 2010.12.01 22:03 | 114
Ma is feltettem h谩rom cikket


  MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕JE, K脰NY脰R脰GJ 脡RETT脺NK!