hagyom谩nyh疟 magyar katolikusok

SZ虐Z M脕RI脕NAK, MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕J脡NEK
felaj谩nlott honlapja

"B脥ZZATOK, MERT 脡N LEGY艕ZTEM A VIL脕GOT"

KATOLIKUS-HONLAP F脫RUM BEJELENTKEZ脡S REGISZTR脕CI脫
 
A hozz谩sz贸l谩sok nem a honlap szerkeszt艖j茅nek, hanem az egyes hozz谩sz贸l贸knak a v茅lem茅ny茅t t眉kr枚zik.

(153) Honlap-II.
(8) R贸ma
(13) V茅gid艖 ??
(157) Pius-眉gy
(16) A honlapr贸l
(165) Gondolatok
(278) Honlap
(244) Magyarorsz谩g
(121) Vil谩gegyh谩z
(54) J枚v艖/Rem茅ny
(199) H铆rek
(1) Lelkis茅g
(58) M谩sok helyett
(199) K茅rd茅sek
(34) Hit眉nk
(77) Fatima
(16) Assisi-眉gy
(47) K枚zlem茅nyek
(20) Hallottam...
(66) F贸rumoz谩s
(12) AZ ISTENI IRGALMASS脕G
(88) Evol煤ci贸
(151) Liturgia
(12) Katolikusok tennival贸i
(141) A vil谩g
(9) "Nemcsak keny茅rrel..."
(1) Adok-kapok
(140) ki a hib谩s?
(50) Mag谩n 眉zenetek
(12) T枚rt茅nelem-hamis铆t谩s
(23) 脰r枚meink
(77) V谩rosmisszi贸 '08
(17) Erk枚lcs
(55) Tekint茅ly
(88) V茅lem茅nyek
(9) Kis R贸mai Zsolozsma - "rekl谩m"
(8) Probl茅m谩k
(44) Bibliothecula
(44) Hibajelz茅s
(20) Mi a teend艖?
(28) Vit谩k
(9) Anglik谩n-k茅rd茅s
(2) Al谩铆r谩sgy疟jt茅s vagy fsspx
(1) KATEKIZMUS
(8) Ha a Katolikus...
(7) Klerikalizmus
(27) Reakci贸k
(8) Tudom谩ny 茅s fejl艖d茅s
(20) Mindennapok
(9) Metanoia
(5) Kapcsolatok
(6) Pisti
(5) "B铆zzatok..."
(27) SJM
 
Honlap
 Friss铆t茅sek 茅s h铆rek a katolikus-honlapr贸l

M茅g nem jelentkezett be, 铆gy nem 铆rhat a f贸rumba


[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]
 V谩gfalvy adatok | 2009.07.21 16:05 | 159
V谩lasz a 156. sz谩m煤 眉zenetre:
Teljes m茅rt茅kben egyet茅rtek Zsolttal, 茅s kieg茅sz铆ten茅m azzal, amire a "Val贸ban csak k枚vetkezetlen az 煤j mise" cikk is utal. A NOM-t nem analfab茅t谩k alkott谩k, hanem liturgikusok, tud贸sok. Ha elfogadn谩nk, hogy a NOM ezzel szemben k枚vetkezetlen, vagy kaotikus, vagy csak 谩tgondolatlan akkor azt kellene hinn眉nk, hogy ostob谩k v茅gezt茅k a v谩ltoztat谩sokat.

Meggy艖z艖d茅sem, hogy a NOM az, ami botr谩nyosan k枚vetkezetes, m茅gpedig sz贸 szoros 茅rtelm茅ben botr谩nyosan.

Aki j贸l ismeri a NOM-t, pontosan megtal谩lhatja, hol t枚rt茅ntek a v谩ltoz谩sok, 茅s 茅szreveheti azt is, hogy ezek egy gondos logika alapj谩n t枚rt茅ntek!
Sokszor az az 茅rz茅sem, hogy ezt azok nem veszik 茅szre, akiknek a legink谩bb 茅szre kellene venni枚k. K铆v谩ncsi lenn茅k, hogy a traditioval szimpatiz谩l贸 papjaink hogyan v茅lekednek err艖l. Hogyan lehets茅ges, hogy valaki, egy pap "l茅lekben" a traditio oldal谩n 谩ll, n茅ha v茅gez egy-egy tridenti mis茅t, 茅s a legt枚bbsz枚r valami v茅lt vagy val贸s k茅nyszer miatt marad a NOM-n谩l. Hasonl贸 a helyzet a laikus h铆vekkel is, b谩r k枚nnyebben meg茅rtem, ha "eszt茅ta" marad. Hiszen aki a modernist谩kt贸l j枚n, az el艖sz枚r esetleg azt veszi 茅szre, hogy sz茅p, vagy azt, hogy sz茅p de hossz煤, 茅s m谩r unom. De nem veszi 茅szre, hogy a pap mi茅rt hajt t茅rdet az 脷rfelmutat谩s el艖tt. 脡s nem veszi 茅szre, mennyire gondosan 眉gyelnek a mise rubrik谩i is arra, hogy a konszekr谩lt keny茅r egyetlen kis darabja se vesszen el.
Szerkesztve: 2009.07.21 17:22

 akolitus adatok | 2009.07.21 09:34 | 158
V谩lasz a 157. sz谩m煤 眉zenetre:
A "Val贸ban csak k枚vetkezetlen az 煤j mise" c铆m疟 cikk egy r茅sz茅vel vitatkozn茅k:
Id茅zem: "A megt茅r艖k, a trad铆ci贸hoz visszatal谩l贸k t枚bbnyire olyanokb贸l ker眉lnek ki, akik 茅vtizedekig nem j谩rtak mis茅re. 艕ket nem m茅rgezte a NOM, 艖k 鈥 ha visszat茅rtek gyerekkoruk hit茅hez, vagy konvert谩ltak 鈥 鈥瀖茅rgez茅s n茅lk眉li t眉netekkel鈥 茅rkeztek, 茅rkeznek, sz铆vj谩k magukba az igazi katolicizmust, fogj谩k fel az igazi szentmise 鈥瀊otr谩nyosan k枚vetkezetes鈥 jeleit. Ugyanakkor a tapasztalat azt mutatja, hogy az 茅vtizedekig NOM-ra j谩r贸kat ugyanezek a jelek teljesen hidegen hagyj谩k, s艖t csak ideges铆tik."

Nos, az 茅n tapasztalatom az, hogy akik a trad铆ci贸hoz visszatal谩ltak, azok k枚z眉l ker眉ltek ki, akik gyakran, ak谩r napi szinten j谩rtak a NOM-ra, rendszeresen ministr谩ltak, foglalkoztak a szentmise tan铆t谩s谩val, bosszantotta 艖ket a sok ab煤zus, amit a NOM-on megtapasztaltak, zsolozsm谩ztak, vagy teol贸gi谩t tanultak. Tapasztalataim szerint 艖k azok, akik r谩d枚bbentek arra, hogy a NOM nyitva hagyott egy csom贸 kiskaput, amely teret enged egy csom贸 szab谩lytalans谩gnak, s艖t szents茅gt枚r茅snek (v枚. k茅zbe谩ldoz谩s).
脡n ink谩bb 煤gy fogalmaztam volna a cikk铆r贸 hely茅be, hogy a NOM leszoktatta az embereket arr贸l, hogy foglalkozzanak katolikus hit眉k tanul谩s谩val, annak elm茅ly铆t茅s茅vel, s sajnos maga a paps谩g is leszokott arr贸l - tisztelet a kiv茅telnek -, hogy hittan贸r谩n ezekr艖l besz茅ljen. 脥gy azt谩n mag谩ra a liturgia tan铆t谩s谩ra, tanul谩s谩ra nagyon minim谩lis 贸rasz谩m jut. Ha teh谩t maga a h铆v艖 nem veszi a f谩rads谩got, s saj谩tmaga nem kezd el 茅rdekl艖dni a hite tan铆t谩sai ir谩nt, akkor megmarad egy fel眉letes tud谩s, amelyet ak谩r egy szekt谩s nagyon hamar le tud rombolni 茅s 谩t tud alak铆tani.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.07.20 21:39 | 157
Feltettem 枚t cikket, h谩rom hosszabbat, k茅t kicsit. K枚zt眉k van egy, ami kapcsol贸dik a lenti hozz谩sz贸l谩sokhoz, k眉l枚n枚sen F眉zesi Zsolt茅hoz: "Val贸ban csak k枚vetkezetlen az 煤j mise? c铆mmel.


 F眉zesi Zsolt adatok | 2009.07.20 20:47 | 156
Megn茅ztem a mise k枚zvet铆t茅st. Az eg茅sz felv茅tellel egyet茅rtettem, egyet kiv茅ve. Bal谩zs atya azt mondta, hogy "valami nagyon j贸 indult el az Egyh谩zban." 脡n eg茅szen m谩sk茅pp l谩tom ezt. Ezzel az alkalmi mis茅zget茅ssel, szerintem, a legrosszabb indult el, ami elindulhatott.
ISM脡T 脡S ISM脡T:
a tridenti mise nem rendk铆v眉li (extraordinary), nem k眉l枚nc枚k mis茅je; nem alternat铆va, 茅s f艖leg NEM ESZT脡TIKAI T脰BBLET; a r茅gi mis茅茅rt val贸 harc nem a liturg谩szok apr贸-csepr贸 c铆v贸d谩sa, hanem v茅res dogmatikai h谩bor煤.

 akolitus adatok | 2009.07.20 14:18 | 155
V谩lasz a 154. sz谩m煤 眉zenetre:
Akkor val贸sz铆n疟leg 茅n olvastam fel眉letesen a polg谩ri pl茅b谩nia honlapj谩t. S艖t, most 煤jb贸l elolvasva, t茅nyleg neked van igazad. S, ez azt is jelenti, hogy Debrecenben, ahol m谩r igen nagysz谩m煤 h铆v艖 ig茅nyeln茅 a r茅gi form谩t, m茅g mindig kifog谩st kifog谩sra tal谩lnak az illet茅kesek, hogy ne legyen r茅gi r铆tus煤 mise. 脡s ez nagyon szomor煤.

 V谩gfalvy adatok | 2009.07.20 10:29 | 154
V谩lasz a 153. sz谩m煤 眉zenetre:
Ez 谩ll a honlapon: "Term茅szetesen az 玫si hagyom谩nyos r铆tus megismer茅s茅re lehet玫s茅g ny铆lik minden cs眉t枚rt枚k este, hiszen ezen alkalmakkor van Tridenti Szentmise a templomban." 脡n csak innen tudok az eg茅szr艖l.
K枚sz枚n枚m a helyesb铆t茅st! Csak megjegyezn茅m, hogy ann谩l egy kicsivel az茅rt t枚bb k枚ze is van az egri egyh谩zmegy茅hez: csak p谩r 茅ve (1993 ny谩r elej茅n) szervezt茅k 谩t az egyh谩zmegye hat谩rait, addig az egri egyh谩zmegy茅hez tartozott. A k茅t egyh谩zmegye paps谩ga pedig m茅g a "v谩l谩s" ut谩n sok谩ig szorosan egy眉ttm疟k枚d枚tt, Bos谩k p眉sp枚k 煤r pedig azel艖tt az egri szemin谩rium rektora volt 茅s m茅g r茅gebben spriritu谩lisa is, 铆gy igen sok egri egyh谩zmegy茅s papnak gy贸ntat贸ja, rektora volt. 脡n akkor 茅ltem ott a k枚zelben, amikor m茅g nem tudatosodott annyira er艖sen a k眉l枚nv谩l谩s, ez茅rt a t茅ved茅sem...

 akolitus adatok | 2009.07.20 08:46 | 153
V谩lasz a 152. sz谩m煤 眉zenetre:
Egy jav铆t谩s: Polg谩r a Debrecen-Ny铆regyh谩zi egyh谩zmegy茅hez tartozik. Annyiban van k枚ze az egri egyh谩zmegy茅hez, hogy a kispapjaink Egyerben tanulnak, mivel a Debrecen-ny铆regyh谩zi egyh谩zmegy茅nek nincs papnevel艖 szemin谩riuma.
Azt t煤lz谩s lenne 谩ll铆tani, hogy Polg谩ron vannak rendszeresen tridenti mis茅k, de egy-egy mise biztosan van.

 V谩gfalvy adatok | 2009.07.19 23:56 | 152
V茅letlen眉l tal谩ltam r谩 erre az oldalra:
http://www.polgariplebania.hu/hirek_09.php

Sz贸val az Egri Egyh谩zmegy茅ben, Polg谩ron is vannak rendszeres tridenti mis茅k, ha minden igaz. N茅h谩ny h铆rrel lejjebb betegek mis茅j茅r艖l l谩that贸k k茅pek. A h铆vek sorban 谩llva fogadj谩k az utols贸 kenetet.
艕szint茅n sz贸lva, 茅n sem hiszem, hogy a SP valamit megold. Egy tucatnyi magyar pap van, aki traditionalist谩nak 茅rzi mag谩t!!!

 脡lthes Eszter adatok | 2009.07.19 21:28 | 151
Egy h茅ttel ezel艖tt (j煤lius 10-茅n) volt a honlap 4. sz眉let茅snapja. E n茅gy 茅v alatt tal谩n egyszer sem fordult el艖 ekkora h铆r-ap谩ly, mint most. Teljes f谩sults谩g, cs枚nd mindenhol. Azt hiszem, mindenki belef谩radt a v谩rakoz谩sba, abba, hogy summorum-pontifficum ide vagy oda, semmi nem t枚rt茅nik, val贸j谩ban minden marad a r茅giben.

 akolitus adatok | 2009.07.13 09:26 | 150
V谩lasz a 149. sz谩m煤 眉zenetre:
A szentmis茅t 茅s az ut谩na k枚vetkez艖 interj煤t Barsi Bal谩zs aty谩val 茅n is felvettem a t茅v茅b艖l dvd-re. B谩rkinek sz铆vesen ki铆rom az eg茅szet. K眉ldj枚n egy e-mailt az akolitus@freemail.hu c铆mre, s ott meg tudjuk besz茅lni a tov谩bbi r茅szleteket.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.07.12 22:36 | 149
1. A fenti rekl谩mcsikk pillanatokon bel眉l el fog t疟nni (legal谩bbis ezt 铆g茅ri a szerver).

2. Barsi atya szentmis茅j茅r艖l most tettem fel k茅peket 茅s - csak hanggal - a pr茅dik谩ci贸j谩t 茅s a mise ut谩ni elm茅lked茅s茅t is.

3. Ha valaiki meg akarja rendelni a mis茅t az elm茅lked茅ssel egy眉tt, az 铆rjon.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.07.11 21:30 | 148
Nyolc 煤j cikket tettem fel, t枚bbek k枚z枚tt az 煤j motu proprio sz枚veg茅t 茅s k茅t vele kapcsolatos cikket.

Ne felejts茅k el holnap Barsi atya mis茅j茅t megn茅zni.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.07.06 21:09 | 147
Feltettem 枚t el茅g fontos cikket.

Viszont nem tettem fel Tissier p眉sp枚k leg煤jabb interj煤j谩t, melyet a Rorate coli nyom谩n az exsultet.net is lek枚z枚lt. Ugyanis ebb艖l csak az der眉l ki, amit eddig is sejteni lehetett, hogy Fellay p眉sp枚k igencsak egyed眉l van a p眉sp枚k枚k k枚z枚tt v茅lem茅ny茅vel 茅s a kiegyez茅sre val贸 t枚rekv茅s茅vel. Csak az nem der眉l ki, hogy 艖 mit sz贸l mindehhez, m. m. ahhoz, hogy t谩rsai nem seg铆tik t枚rekv茅s茅ben.
Szerkesztve: 2009.07.06 21:10

 脡lthes Eszter adatok | 2009.07.03 22:36 | 146
Feltettem a besz谩mol贸t Barsi atya mis茅j茅r艖l

 脡lthes Eszter adatok | 2009.07.01 22:48 | 145
V谩lasz a 144. sz谩m煤 眉zenetre:
Megcsin谩ltam a h贸 eleji friss铆t茅seket, miseid艖pontok, 眉nnepek. 脡s feltettem k茅t cikket, illetve k茅peket a papszentel茅sr艖l, 茅s egy 1869-es (Trienti Zsinat hat谩rozat谩b贸l k茅sz铆tett) k谩t茅 bevezet艖j茅t.

脡s kipr贸b谩ltam ezt a v谩laszos dolgot. Annyira profi m谩r ez a f贸rum, hogy csoda. 脡n nagyon 枚r眉l枚k neki.
Szerkesztve: 2009.07.01 22:49

 脡lthes Eszter adatok | 2009.06.29 21:04 | 144
Megvolt a piuszosok szentel茅se, err艖l meg Barsi Bal谩zs atya mis茅j茅r艖l is v谩rom a besz谩mol贸kat. Addig annyi: 12-茅n vas谩rnap az M1-en 10:30 k枚zvet铆tik a mis茅t.

Ma csak az 眉gyn枚k枚s cikk k枚vetkez艖 folytat谩s谩t tettem fel.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.06.23 22:13 | 143
Feltettem, n茅gy 煤j cikket, k枚zt眉k a hossz煤 Fellay interj煤t (nagyon 茅rdekes!) 茅s a mainzi borzalmat. T枚bb k茅pet is, 茅s a P谩rizs-Chartres zar谩ndoklathoz is tettem k茅peket.

Adminnak k枚sz枚n枚m a k茅p felrak谩s谩t
Szerkesztve: 2009.06.23 22:13

 脡lthes Eszter adatok | 2009.06.21 21:26 | 142
Feltettem a Rad贸, Scupoli 茅s Meszl茅nyi m疟vek folytat谩s谩t 茅s egy m谩sik cikket.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.06.18 00:12 | 141
Feltettem kilenc cikket - nagy r茅sz眉k a Pius k枚z枚ss茅ggel foglalkozik, de vennak m谩s 茅rdekesek is k枚zt眉k. P茅ld谩ul Ser茅di hercegpr铆m谩s besz茅de stb.

M谩s: valaki megk茅rt, hogy tegyek fel az Antikrisztusr贸l sz贸l贸 cikket - nos, neki 眉zenem, hogy a K脰NYVT脕R II. fi贸kj谩ban ezer 茅v 贸ta fent van egy hossz煤 cikk, m茅g a c铆me is ez, 煤gy hogy nem lehet elt茅veszteni

 脡lthes Eszter adatok | 2009.06.09 22:45 | 140
Feltettem k茅t 煤j cikket, az egyik Steiner aty谩nak a p谩pa szentf枚ldi zar谩ndokl谩sa kapcs谩n femer眉lt k茅rd茅sei. 脡s folytattam az 眉gyn枚k枚s cikkeket.


  MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕JE, K脰NY脰R脰GJ 脡RETT脺NK!