hagyományhű magyar katolikusok

SZŰZ MÁRIÁNAK, MAGYARORSZÁG KIRÁLYNŐJÉNEK
felajánlott honlapja

"BÍZZATOK, MERT ÉN LEGYŐZTEM A VILÁGOT"

KATOLIKUS-HONLAP FÓRUM BEJELENTKEZÉS REGISZTRÁCIÓ
 
A hozzászólások nem a honlap szerkesztőjének, hanem az egyes hozzászólóknak a véleményét tükrözik.

(153) Honlap-II.
(8) Róma
(13) Végidő ??
(157) Pius-ügy
(16) A honlapról
(165) Gondolatok
(278) Honlap
(244) Magyarország
(121) Világegyház
(54) Jövő/Remény
(199) Hírek
(1) Lelkiség
(58) Mások helyett
(199) Kérdések
(34) Hitünk
(77) Fatima
(16) Assisi-ügy
(47) Közlemények
(20) Hallottam...
(66) Fórumozás
(12) AZ ISTENI IRGALMASSÁG
(88) Evolúció
(151) Liturgia
(12) Katolikusok tennivalói
(141) A világ
(9) "Nemcsak kenyérrel..."
(1) Adok-kapok
(140) ki a hibás?
(50) Magán üzenetek
(12) Történelem-hamisítás
(23) Örömeink
(77) Városmisszió '08
(17) Erkölcs
(55) Tekintély
(88) Vélemények
(9) Kis Római Zsolozsma - "reklám"
(8) Problémák
(44) Bibliothecula
(44) Hibajelzés
(20) Mi a teendő?
(28) Viták
(9) Anglikán-kérdés
(2) Aláírásgyűjtés vagy fsspx
(1) KATEKIZMUS
(8) Ha a Katolikus...
(7) Klerikalizmus
(27) Reakciók
(8) Tudomány és fejlődés
(20) Mindennapok
(9) Metanoia
(5) Kapcsolatok
(6) Pisti
(5) "Bízzatok..."
(27) SJM
 
Honlap
 Frissítések és hírek a katolikus-honlapról

Még nem jelentkezett be, így nem írhat a fórumba


[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]
 Élthes Eszter adatok | 2008.12.22 23:50 | 79
Ma négy kicsit hosszabb lélegzetű írást tettem fel: részleteket XI. Pius pápa egyik enciklikájából, ami olyan időszerű, mintha ma keletkezett volna, egy megrázó Hünermann elbeszélést, egy nemrég megjelent könyv részletét, és Fuchs atya írását.
Holnap felteszem a karácsonyi ajándékot.

 gábor adatok | 2008.12.16 23:37 | 78
Semmiképp sem sürgetni akartam, hiszen tudom - ez látható -, hogy milyen nagy munkát végez. De az ígéretet azért köszönöm, ennyi elég is.

 Élthes Eszter adatok | 2008.12.16 23:25 | 77
Igen, kedves Gábor, tudom, hogy szörnyen el vagyok maradva, dehát ... Igyekszem ...

 gábor adatok | 2008.12.16 23:18 | 76
Én azután érdeklődnék, hogy Radó Polikárp könyvének (A kereszténység szent könyvei) lesz-e folytatása?

 Élthes Eszter adatok | 2008.12.16 22:56 | 75
Hét új írást tettem fel ma: két érdekes, korunkra oly jellemző, de annyiban örvendetes hírt, hogy két püspök végre az Egyház, a hit védelmében szólalt fel. Sőt, akadt végre valaki, aki nyilvánosan megkritizálta egy püspök-társa, ebben az esetben Martini bíborost. - Ezen kívül feltettem a következő fejezetét "Az Egyház és a francia forradalom"-nak. És a könyvtár egyik fiókjába egy újabb püspök, a salzburgi segédpüspöknek a "természettörvény" megszegésével kapcsolatos kommentárját. Valamint megkezdtem Hüse József atya saját szerzeményeinek, illetve az általa fordított verseknek közlését, elsőnek Mária-himnuszokat, illetve régi adventi költeményeket.

 Minister Primus adatok | 2008.12.11 16:41 | 74
Azért meg kell, hogy dicsérjem drága Eszter nénémet, hogy a kedvemért ennyi jó hirt közölt! :) Isten fizesse meg! :)

 Élthes Eszter adatok | 2008.12.11 00:56 | 73
Ma éjjel feltettem két rövid cikket: az új prefektusról és néhány jó hírről a tridenti rítussal kapcsolatban. Egyre inkább úgy tűnik, hogy Amerika jár ebben a kérdésben az élen. Most olyan szemináriumban írták elő kötelezően a tridenti rítusú misén való részvételt, mely a múlt században az újítások fellegvára volt. És feltettem képeket a Városlőd-i Szent Mihály templomról, ahol elindultak a rendszeres tridenti rítusú szentmisék.

 Élthes Eszter adatok | 2008.12.10 00:45 | 72
Aktualizáltam a szentmise oldalon a mise időpontokat, és felraktam térképrészleteket Bécsről, a szentmisék helyszínéről. - Mostantól kezdve Városlődön is van tridenti rítusú szentmise, szombatonként 17 órakor.

 Élthes Eszter adatok | 2008.12.06 22:02 | 71
Szombaton, december 6-án egészen az adventi időnek megfelelően csak lelkiségi írások kerültek fel a honlapra (négy cikk), egyrészt Adventet idézve, másrészt a tavaszi bérmálásra előkészületül. A Szent Margit Lap internetes közlésével el vagyok maradva, de az elmúlt hónapokban úgyis csak olyan cikkek jelentek meg a lap nyomtatott változatában, melyek az interneten más fiókokban is megtalálhatóak. A napokban azért kiegészítem ezt a fiókot is, a decemberi számot ma feltettem.

 Élthes Eszter adatok | 2008.12.02 18:16 | 70
Nyolc új cikk a mai termés. Benne három pápai beszéd, négy hír a világból és egy örvendetes hír itthonról: híradás a december 28-ára tervezett első régi rítusú miséről Vácott.

 Parsifal adatok | 2008.11.29 09:26 | 69
A hírben jó lett volna lefordítani az "Usus von Monte Cistello"-t, ami "ciszter használat"-ot, "ciszter úzus"-t jelent (amint írtam már a "Liturgia" témában részletesen...)

 Élthes Eszter adatok | 2008.11.27 23:12 | 68
Sikerült feltennem a Mariawald-i apátság sajtóközleményét. És egy leírást valamint sok képet a kolostorról. Ezen kívül újabb elborzasztó híreket USA-ból, és még néhány rövid cikket. (összesen kilenc új cikk a mai termés.)


 Parsifal adatok | 2008.11.24 22:59 | 67
a következő három hozzászólást áttettem a Hibajelzésekbe

 Élthes Eszter adatok | 2008.11.24 22:28 | 66
Hat írást tettem fel ma: köztük van egy nagyon örömteli hír: a pápa megadta egy kolostornak a jogot a régi liturgia és hagyomány kizárólagos használatához. Egy jó hír Lengyelországból: egy hivatalban levő megyéspüspök tridenti misét foh Advent első vasárnapján bemutatni (mikor fog ilyesmi Magyarországon megtörténni?). És felkerült két lelkiségi írás az egyházi év utolsó vasárnapjával kapcsolatban. Ja, és egy újabb Obama cikk (ha hiszünk a cikkben megszólaló bíborosnak, valószínűleg nem az utolsó). És egy cikk arról, hogy a régi kalendárium elválaszthatatlanul hozzátartozik a régi miséhez.

 Élthes Eszter adatok | 2008.11.18 12:34 | 65
Én semmi másról nem bszéltem, se összesküvésről, se tervekről, se fentről iránytott dolgokról, hanem arról az egyszerű történetről, amit például Lampedusában a bennszülött olaszok naponta átélnek, hogy feketék a tévében látott képek alapján özönlenek a nyugati "paradicsomba". Ezt akkor is megtennék, ha semmiféle idegen szellemiség nem működne a viilágban. Az ember már csak olyan, hogy ott szeret élni, ahol van ennivaló, és autó, és kényelem. És a tévében akkor is ezt látnák, ha nem lenne irányítva, egyszerűen csak a síma filmekból is. Persze oda is vissza mehetünk, hogy ki és miért találta ki a tvévét, de nem ez volt a szándékom a hozzászólásommal.

 Pacsirta adatok | 2008.11.18 12:28 | 64
Kedves Eszter, szerintem nem beszélünk két dologról, mert az eredmény ugyanaz lesz, csak a megvalósulás útja kétféle. A Nyugat, véleményem szerint, pusztán csak előrébb tart és a tendenciák ezért már nyíltabban mutatkoznak meg.

 Pacsirta adatok | 2008.11.18 12:19 | 63
"Talán még jó is, hogy Magyarország nyomorult: bár szegények vagyunk, de éppen ezért nem vagyunk kívánatosak a bevándorlók számára"
De, abszolút kívánatosak vagyunk! Csak minket nem alulról, hanem felülről gyarmatosítanak, nem a gazdagságunk kell nekik, hanem pont a szegénységünk, nyomorultságunk, betegségünk elöregedésünk, elfogyásunk illik bele a tervükbe: mert kell a hely! Ránk nem szegény aljanép telepszik, hanem gazdag, nem nyíltan árad befelé, hanem észrevétlenül, nem iszlám vallású, hanem egy ősibb törvényt vall - egy nagy hagyományú, mégis pogányul maradt népnek kell az országunk. Jegyzőkönyv van róla.
Ebben a folyamatban azt kellene meglátni a már nem katolikus Magyarországnak (mint az iszlám gyarmatosításban a többi már-nem-katolikus-európai államnak), hogy az igaz katolikus vallás - már egy egészen más szemszögből nézve - nem magánügy, nem úri passzió, hanem a megmaradás EGYETLEN kulcsa: vagyis létkérdés.

 Élthes Eszter adatok | 2008.11.18 12:04 | 62
Kedves Pacsirta, azt hiszem, két dologról beszélünk. És azt gondolom, hogy amíg az utcán magyarul beszélnek, addig van remény - talán megvalósul, talán nem, de a lehetőség megvan -, hogy alulról egyszer megunják, és megváltják ezt az országot. Viszont, itt nyugaton, lassan már nem lesz senki "alul", így a remény is eltűnik, hogy valami megváltozhat. Hiszen se azok nem lesznek, akik ezt akarhatják, se azok, akik részére ennek meg kellene változnia, mert egyszerűen eltűnik a nép.

 Élthes Eszter adatok | 2008.11.18 00:08 | 61
Nyolc új cikket tettem fel (köztük egy idegen fordítást: Davies dolgozatát "Eretnek pápa?" címmel). Legtöbbjük az amerikai elnökválasztás után kialakult helyzettel foglalkozik. Lehet, hogy ez unalmas egyeseknek, de - úgy tűnik - valóban új korszak kezdetén állunk, és ezért fontos, hogy lássuk, hol tartunk.
Ha nem a magam fülével hallottam volna, nem hinném el, amit most itt németben élek át. Kinyitom a német tévét, egy harmincéves fiatal politikus lelkendezve magyarázza, hogy a multikulturális Németországért és azért harcolnak, hogy az emigránsok, mindegy honnan jönnek, Kazahsztánból, Indiából, Boszniából vagy máshonnan, jól érezzék itt magukat.
Kinyitom az osztrák rádiót, egy huszonvalahány éves lány meséli elragadtatva, milyen nagyszerű dolog az emigránsoknak segíteni, hogy otthon érezzék Ausztriában magukat, a szülő nőket felvilágosítani jogaikról stb.
Nyugat úgy viselkedik, mint egy őrült öngyilkos. A kisvárosnak, ahol vagyok, mintegy 13 ezer lakosa van és semmi ipara, az utcán mégis alig hallani német beszédet. - És mindez az elmúlt pár év alatt történt! - Talán még jó is, hogy Magyarország nyomorult: bár szegények vagyunk, de éppen ezért nem vagyunk kívánatosak a bevándorlók számára, akik elözönlötték a nyugatot, amelynek "bennszülöttjei" úgy viselkednek, ahogy a rómaiak birodalmuk bukásakor. Daniel-Rops írta, hogy a vandálok elöl menekülő rómaiak, partot érésük után egyetlen kérdést tettek fel: mikor kezdődnek a cirkuszi játékok?

 gábor adatok | 2008.11.12 10:17 | 60
Megint a jezsuiták...


  MAGYARORSZÁG KIRÁLYNŐJE, KÖNYÖRÖGJ ÉRETTÜNK!