hagyom谩nyh疟 magyar katolikusok

SZ虐Z M脕RI脕NAK, MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕J脡NEK
felaj谩nlott honlapja

"B脥ZZATOK, MERT 脡N LEGY艕ZTEM A VIL脕GOT"

KATOLIKUS-HONLAP F脫RUM BEJELENTKEZ脡S REGISZTR脕CI脫
 
A hozz谩sz贸l谩sok nem a honlap szerkeszt艖j茅nek, hanem az egyes hozz谩sz贸l贸knak a v茅lem茅ny茅t t眉kr枚zik.

(153) Honlap-II.
(8) R贸ma
(13) V茅gid艖 ??
(157) Pius-眉gy
(16) A honlapr贸l
(165) Gondolatok
(278) Honlap
(244) Magyarorsz谩g
(121) Vil谩gegyh谩z
(54) J枚v艖/Rem茅ny
(199) H铆rek
(1) Lelkis茅g
(58) M谩sok helyett
(199) K茅rd茅sek
(34) Hit眉nk
(77) Fatima
(16) Assisi-眉gy
(47) K枚zlem茅nyek
(20) Hallottam...
(66) F贸rumoz谩s
(12) AZ ISTENI IRGALMASS脕G
(88) Evol煤ci贸
(151) Liturgia
(12) Katolikusok tennival贸i
(141) A vil谩g
(9) "Nemcsak keny茅rrel..."
(1) Adok-kapok
(140) ki a hib谩s?
(50) Mag谩n 眉zenetek
(12) T枚rt茅nelem-hamis铆t谩s
(23) 脰r枚meink
(77) V谩rosmisszi贸 '08
(17) Erk枚lcs
(55) Tekint茅ly
(88) V茅lem茅nyek
(9) Kis R贸mai Zsolozsma - "rekl谩m"
(8) Probl茅m谩k
(44) Bibliothecula
(44) Hibajelz茅s
(20) Mi a teend艖?
(28) Vit谩k
(9) Anglik谩n-k茅rd茅s
(2) Al谩铆r谩sgy疟jt茅s vagy fsspx
(1) KATEKIZMUS
(8) Ha a Katolikus...
(7) Klerikalizmus
(27) Reakci贸k
(8) Tudom谩ny 茅s fejl艖d茅s
(20) Mindennapok
(9) Metanoia
(5) Kapcsolatok
(6) Pisti
(5) "B铆zzatok..."
(27) SJM
 
Mag谩n 眉zenetek
 Olyan 眉zenetek, melyek ugyan nem 茅rintik k枚zvetlen眉l a honlap tartalm谩t, a f贸rum c茅lj谩t, de "elb铆rj谩k" a nyilv谩noss谩got

M茅g nem jelentkezett be, 铆gy nem 铆rhat a f贸rumba


[0] [1] [2]
 Timi adatok | 2010.09.06 07:54 | 49
Kedves Eszter Asszony 茅s T枚bbi f贸rumoz贸!

Elindultak Magyarorsz谩gon a pcos 枚nseg铆t艖 k枚r枚k.
Mi is a PCOS?
A fogamz贸k茅pes n艖k leggyakoribb hormon谩lis elt茅r茅se, vezet艖 n艖i medd艖s茅gi ok.
Becsl茅sek szerint Magyarorsz谩gon ak谩r f茅l milli贸 n艖t is 茅rinthet!
Legfontosabb t眉netei:
-pattan谩sos b艖r
-fokozott sz艖rn枚veked茅s
-ultrahangon l谩that贸 apr贸 ciszt谩k a petef茅szekben
-gyakran rendszertelen vagy hi谩nyz贸 menzesz
-gyakori h铆z茅konys谩g, k眉l枚n枚sen der茅kt谩jon
-sokakn谩l teherbees茅si neh茅zs茅gek
-kifejezetten sov谩ny n艖k is lehetnek pcos-ok
A legt枚bb PCO-s fiatal n艖 az茅rt keresi fel a n艖gy贸gy谩szt, mert nem siker眉l teherbe esnie vagy megtartania a terhess茅g茅t.
Egy茅nt艖l f眉gg艖en el艖fordulhat az is, hogy nem az 枚sszes, csak egy-k茅t t眉net jelentkezik.

A PCOS h谩tter茅ben j贸l kezelhet艖 anyagcserezavar 谩ll.
H谩tter茅ben egy茅rtelme眉en komplex anyagcserezavarra hajlam, inzulinrezisztencia 谩ll.
Ez egy cukorbetegs茅get megel艖z艖 谩llapot, de 茅letm贸dv谩lt谩ssal 茅s gy贸gyszeres kezel茅ssel a t眉netek megsz眉ntethet艖k, elker眉lhet艖 a medd艖s茅gi kezel茅s!

A gyermeket fel is kell nevelni!
A gy贸gyszeres 茅s 茅letm贸dv谩lt谩st szorgalmaz贸 kezel茅s legnagyobb hozad茅ka m茅gsem a n艖iess茅g 茅s term茅kenys茅g visszanyer茅se, hanem az eg茅szs茅ges 茅letm贸dhoz val贸 hozz谩seg铆t茅s, ez谩ltal a k茅s艖bb kialakul贸 cukorbetegs茅g, magas v茅rnyom谩s, elh铆z谩s kiv茅d茅se.

A PCOS Sz铆v疟gy Alap铆tv谩ny felv谩llalta, hogy az orsz谩gban min茅l t枚bb helyen 枚nseg铆t艖 k枚r枚ket hoz l茅tre lelkes, k茅pzett 茅s 枚nk茅ntes aktivist谩k seg铆ts茅g茅vel.

Az 枚nseg铆t艖 k枚r枚k vezet艖i a k枚vetkez艖kkel 谩llnak rendelkez茅sre:
- tan谩csad谩s (nem diagn贸zis!)
-a k枚rzetben el茅rhet艖 olyan eg茅szs茅g眉gyi szakdolgoz贸k, orvosok, szolg谩ltaltat贸k el茅rhet艖s茅ge, akikkel az Alap铆tv谩ny kapcsolatban 谩ll
-茅letm贸dv谩lt谩s seg铆t茅se

Ha tudni szeretn茅d, hogy hol tal谩lhat贸 a hozz谩d lek枚zelebb es艖 k枚r, l谩togass fel a honlapunkra www.pco-szindroma.hu -ra.

A honlapon az 枚nseg铆t艖 k枚r枚k programj谩t is megtal谩lhatod.
Legk枚zelebbi program szeptember 11-茅n 脷jharty谩non du.- 3 kor PCOS az ismeretlen betegs茅g c铆m疟 dvd film vet铆t茅se (orvosok 茅s 3 茅rintett besz茅l a betegs茅gr艖l)
Mozg谩s Horv谩th J谩nos szem茅lyi edz艖vel ( a mozg谩s a h谩rmas kezel茅s kulcsfontoss谩g煤 r茅sze)
6 贸rakor szentmise a Gyermekv谩gy贸 csal谩dok茅rt, a tiszta fogantat谩s茅rt
Helysz铆n az 脷jharty谩ni N茅met nemzetis茅gi 脕ltal谩nos Iskola valamint a helyi templom

November 20-谩ra Budapesten szakorvosi konferenci谩val egybek枚t枚tt k枚z枚ns茅gtal谩lkoz贸t tartunk, a program majd a honlapon l谩that贸 lesz

A honlapon megtal谩lhatod azoknak a bab谩knak a k茅p茅t, akik term茅szetes 煤ton sz眉lettek. K枚rvezet艖ink k枚z眉l jelenleg is sokan v谩rnak kisbab谩t.

Mi茅rt tettem fel ezt ide?
Kedves forumoz贸! Te is seg铆thetsz. Szeretn茅nk k枚z茅piskolai sz疟r茅seket, hogy a tiniknek ne kelljen v茅gigj谩rniuk azt az utat amit nek眉nk kellett, ne k眉zdjenek teherbees茅si probl茅m谩kkal.
Szeretn茅nk receptcser茅kkel, pcos f艖z艖tanfolyammal seg铆teni sort谩rsainkat, hogy nekik k枚nnyebb legyen.
Az 茅letm贸dv谩lt谩s nem egy-k茅t h贸napra sz贸l, 茅s nemcsak addig tart amig a baba megfogan, hanem egy eg茅sz 茅letre.

J贸 lenne, ha min茅l t枚bben megn茅zn茅k film眉nket, mert az inform谩ci贸 tov谩bbad谩s谩val hamarabb el茅ri sorst谩rsainkat a seg铆ts茅g.
Seg铆theted k枚rnyezetedben a k枚r枚k l茅trej枚tt茅t teremmel, mert sok helyen ez m茅g nem megoldott.

Rohamosan cs枚kken Magyarorsz谩g lak贸s谩ga, 茅s mi tenni akarunk ellene. Gyermekeket szeretn茅nk!

 脡lthes Eszter adatok | 2010.02.27 21:58 | 48
Kedves gilgames, S. G. atya h铆vta fel a figyelmemet az 脰n honlapj谩ra (http://divinumofficium.com/). 脡s miut谩n megn茅ztem 茅s miut谩n m谩r sokan kerestek ilyen honlapot, 茅n tettem fel a h铆rt ide. Nagyon k枚sz枚n枚m azok nev茅ben a munk谩j谩t, akiknek ez segtett. - Engedjen meg egy nagyon szem茅lyes v茅lem茅nyt: 茅n bigott meggy艖z艖d茅ssel hiszem, hogy Isten centir艖l centire vezeti 茅let眉nket (persze ez hit眉nk alapigazs谩ga, de 茅n nemcsak tudom a katekizmusb贸l, hanem 谩t is 茅rzem). Nos, a Maga munk谩ja tetszett Istennek, 茅s v谩laszul ide vezette: erre a honlapra, ahol azt hiszem, megtapasztalhatja, hogy mi az az igazi katolikus hagyom谩ny. 脡n majdnem egyid艖s vagyok 脰nnel 茅s att贸l f茅lek, hogy annak idej茅n (a 80-as 茅vekben) 脰n m谩r nem azt tanulta 茅s nem azt kapta m谩r itthon, amit kellett volna.

 脡lthes Eszter adatok | 2010.02.04 22:12 | 47
B谩r l谩tsz贸lag nem tartozik ide, az茅rt 茅n m茅gis szeretn茅m k枚z枚lni:
Febru谩r 7-茅n, vas谩rnap az M1 t茅v茅ad贸n a 鈥濰ogy volt?!鈥 c铆m疟 ad谩sban Bessenyei Ferenc eml茅km疟sor lesz eg茅szen 15:10-ig, vagyis k茅t 茅s f茅l 贸r谩n kereszt眉l! (脰t 茅vvel ezel艖tt hunyt el, illetve febru谩r 10-茅n lenne 91 esztend艖s.)

Bessenyei Ferenc katolikus m煤ltj谩r贸l a r贸la sz贸l贸 k枚nyvben 铆rtam, 茅s a magyarorsz谩gi trad铆ci贸 sz谩m谩ra meghat谩roz贸 esem茅ny volt tridenti r铆tus煤 gy谩szszertart谩s谩nak 茅l艖 k枚zvet铆t茅se.

Egy pap mondta nekem a k枚vetkez艖t: Bessenyei annyira katolikus volt a megnyilatkoz谩saiban, hogy 艖 b谩r nem ismerte, eg茅szen biztos volt benne, hogy katolikus. Ez茅rt csod谩lkozott, hogy hal谩la ut谩n a katolikus h铆rekben semmit nem hallott a temet茅si el艖k茅sz眉letekr艖l. Azt谩n l谩tta a t茅v茅ad谩st 鈥 a tridenti r铆tus煤 szertart谩st 鈥, 茅s mindent meg茅rtett, 茅s egy谩ltal谩n nem csod谩lkozott.

R茅szlet Bessenyei Ferencnek egy 1976-os interj煤j谩b贸l: 鈥濧 gonosz felmutat谩sa m茅g senkit nem riaszt el annak megt茅tel茅t艖l. Az erk枚lcs a legs茅r眉l茅kenyebb benn眉nk, az erk枚lcsi energi谩nk a legs茅r眉l茅kenyebb; azt lehet ki疟zni rossz befoly谩ssal, rossz p茅ld谩val, azt lehet a legk枚nnyebben kikezdeni!鈥

 脡lthes Eszter adatok | 2009.12.21 21:36 | 46
Vas谩rnap, december 27-茅n lesz f茅rjem, Bessenyei Ferenc hal谩l谩nak 5. 茅vfordul贸ja. Mint az elm煤lt k茅t 茅vben, id茅n is Simon G谩bor atya olvassa a hivatalos tridenti szentmis茅t eml茅kezet茅re. De az茅rt, arra k茅rek minden kedves papot, hogy ha olvas tridenti r铆tus煤 mis茅t, akkor 艖 is eml茅kezzen meg Bessenyei Ferencr艖l, akinek tridenti r铆tus煤 temet茅si szertart谩sa, amit a magyar telev铆zi贸 茅l艖ben k枚zvet铆tett, igen jelent艖s hitvall贸 esem茅ny volt a magyar katolicizmus sz谩m谩ra. Az interneten a k枚vetkez艖 c铆men: "www.bessenyei.hu/temet.htm" tal谩lhat贸 anyag a temet茅sr艖l, benne Weigl atya pr茅dik谩ci贸ja.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.04.25 12:14 | 45
K枚r眉lbel眉l egy h茅t 贸ta nem m疟k枚dik a levelez艖rendszerem, vagyis nem kapom meg a leveleimet. Aki ez id艖 alatt 铆rt nekem 茅s nem kapott t艖lem AZONNAL v谩laszt, azt arra k茅rem, hogy a k枚vetkez艖 c铆mre k眉ldje el ism茅t a nekem sz贸l贸 leveleit:
kat.honlap@gmail.com

Egyel艖re m茅g nem t枚rl枚m a r茅gi c铆met, de ha nem j枚n rendbe a citromail rendszer, akkor erre is nemsok谩ra sor ker眉l, de ezt majd jelzem.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.04.09 22:55 | 44
A minap feltett cikkemben t枚bbek k枚z枚tt ezt 铆rtam: 鈥濲茅zus k枚vet茅se teh谩t a lelki szenved茅s k枚zepette sem jelenthet m谩st, mint az ima, a megvil谩gosod谩s茅rt val贸 k枚ny枚rg茅s 茅s a 鈥瀕egyen meg a te akaratod鈥 al谩zatos kimond谩sa 鈥 ak谩rmennyire is neh茅znek, s艖t olykor lehetetlennek t疟nik ez. 脡s ha 铆gy tesz眉nk, rem茅nykedhet眉nk, hogyha nem is egy val贸s谩gos angyal, de valami hozz谩 hasonl贸 jelens茅g, isteni sugallat, esetleg egy j贸 bar谩t tan谩csa, vagy valami ehhez hasonl贸 nek眉nk is megmutatja a j谩rhat贸 utat, vagyis azt, amit tenn眉nk kell.鈥

Nos, ha nem is val贸s谩gos angyalok, de 鈥瀡alami ehhez hasonl贸k鈥 nekem is megjelentek 茅s a lehet艖 legkedvesebb form谩ban b铆ztattak, p茅ld谩ul 铆gy: 鈥.. k茅rem, nehogy abbahagyja a honlapot! Pont, hogy most ne!鈥 vagy: 鈥濻z贸val csak azt tudom 脰nt艖l k茅rni Kedves Eszter, hogy friss铆tse min茅l t枚bbsz枚r a honlapj谩t 茅s 铆rjon maga is cikkeket!鈥

Ez煤ton k枚sz枚n枚m mindazoknak, akik valamilyen m贸don megkerestek 茅s t谩mogattak. (Elv茅gre Nikod茅mus 茅s Arimatheai J贸zsef is titokban t谩mogatta J茅zust.) A honlapot sem hagyom abba, de a h谩rom szent napon nem szeretn茅k ford铆t谩ssal foglalkozni.


 akolitus adatok | 2009.03.27 11:13 | 43
Antikv谩riumokban hozz谩 lehet jutni Szunyogh Xav茅r magyar-latin missz谩l茅j谩hoz. Legt枚bb眉nk onnan szerezte be. Az, hogy pontosan melyik antikv谩riumban 茅s mikor, azt nem tudom, de itt a f贸rumon vannak olyanok, akik el茅g gyakran j谩rnak antikv谩riumba.
Tudom谩som szerint m茅g senki sem tette fel az internetre, b谩r nem kiz谩rt, hogy valaki m谩r dolgozik ezen... :)

 kucsorat adatok | 2009.03.27 09:32 | 42
Kedves bar谩taim,
茅n most regisztr谩ltam 茅s a seg铆ts茅geteket k茅rem a k枚vetkez艖h枚z: egy jezsuita pap bar谩tomt贸l tudom - mert neki r茅gen meg volt -, hogy l茅tezik Tridenti k茅t nyelv疟 kis misek枚nyv. Egy ilyenhez szeretn茅k hozz谩jutni valamilyen form谩ban. Ak谩r nyomtatott, ak谩r elektronikus (DOC, PDF stb.) form谩ban. Seg铆ts茅geteket 茅s f谩radoz谩sotokat el艖re is k枚sz枚n枚m.
Tetstv茅ri 眉dv枚zlettel,
Kucsora Tam谩s

 脡lthes Eszter adatok | 2009.02.06 22:56 | 41
Valaki ezt a k茅r艖 levelet 铆rta nekem, ha valaki tud seg铆teni, k茅rem, nekem jelezze:
Egy k茅rd茅ssel-k茅r茅ssel szeretn茅k 脰nh枚z fordulni. Mivel hi谩nyzik n茅h谩ny oldal
a missz谩l茅mb贸l, 茅s am煤gy is meglehet艖en t枚r茅keny 谩llapotban van, szeretn茅k
m茅g egyet venni. Meg tudn谩 k茅rdezni a k枚rnyezet茅ben, hogy van-e valakinek
egy f枚l枚s latin-magyar missz谩l茅ja, amit eladna nekem?

Seg铆ts茅g茅t el艖re is k枚sz枚n枚m.

脺dv枚zlettel
R. J.

 akolitus adatok | 2009.01.09 09:27 | 40
Kedves Eszter!

Ma post谩ra adom a CD-t.

 akolitus adatok | 2009.01.07 14:50 | 39
Kedves Eszter!

K眉ldje el a postai c铆m茅t valamelyik e-mail c铆memre, s elk眉ld枚m .

 脡lthes Eszter adatok | 2009.01.07 14:09 | 38
Egy teljesen priv谩t, ide nem ill艖 k茅r茅s: nincs valakinek egy
(sz枚vegr茅sz t枚r枚lve) programja, amit el tudna nekem k眉ldeni. Nagy sz眉ks茅gem lenne r茅.

 V谩gfalvy adatok | 2008.11.21 13:38 | 37
A h铆rnek nagyon 枚r眉l眉nk, 茅s im谩dkozunk a magyar jelentkez艖茅rt.

 stephanus adatok | 2008.11.21 12:10 | 36
L谩tom, hogy 枚r枚mh铆rekre van sz眉ks茅g. Mell茅kelek teh谩t egyet: az FSSP wigratzbadi szemin谩rium谩ba az id茅n 23-an jelentkeztek, k枚zt眉k egy magyar:

http://www.summorum-pontificum.de/

(nov. 8-iki h铆r)

 Minister Primus adatok | 2008.11.19 17:01 | 35
Aki csak teheti, irja al谩 az al谩bbi petici贸t, 茅s terjessze a linket!

A cikk a Magyar Kurirb贸l:
http://www.magyarkurir.hu/?m_id=1&m_op=view&id=24358&rovat=3

Maga a fontos link:
www.c-fam.org...

 脡lthes Eszter adatok | 2008.11.12 16:19 | 34
Tegnapel艖tt a kath.net-en volt egy cikk (majd igyekszem leford铆tani), melyben egy amerikai evang茅likus teol贸gus azt 铆rja, hogy a vil谩gsajt贸 elhallgatta, hogy Bush eln枚k 枚t 茅vig titokban tartotta, hogy 500 tonna (!) d煤s铆tott ur谩nt tal谩ltak Irakban, 茅s ink谩bb elt疟rte az 艖t 茅rt t谩mad谩sokat, hogy Husszeinnek nem is volt fegyvere, csak a terrorist谩k nehogy megtal谩lj谩k az ur谩nt. Ki tud err艖l valamit?

 Minister Primus adatok | 2008.11.03 23:10 | 33
Pl. itt egy j贸 hir:
rorate-caeli.blogspot.com/2008/11/decree-for-removal-of-excommunications.html

Ha j贸l 茅rtem, akkor lehet, hogy hamarosan vissza lesz vonva a Piuszosok exkommunik谩ci贸ja! :)

 Minister Primus adatok | 2008.11.03 22:56 | 32
Na! Ez is nagy valami! :)
Az sz茅p hir, hogy nem kezelj眉k egym谩st lepr谩sk茅nt, hanem el-elj谩runk egym谩s mis茅ire, amikor alkalmunk van r谩! :)
脡sh谩t annak is kell 枚r眉lni, hogy m茅g h茅t munk谩s indul el az arat谩sba! :)

Kicsi dolgok, de ha 茅szrevessz眉k 艖ket, ugyanolyan nagy 枚r枚met tudnak szerezni, mintha a P谩pa tridenti mis茅t mutatna be R贸ma kell艖s k枚zep茅n! :)

脡s most j枚hetnek a pesszimista megjegyz茅sek! :D :D :D

 脡lthes Eszter adatok | 2008.11.03 22:30 | 31
Atik谩m, majd ezent煤l keresek Mag谩nak 枚r枚mh铆reket, csak f茅lek, hogy kicsit neh茅z lesz 枚sszekotorni valamit. De addig is, ma h谩rman voltak a Belv谩rosib贸l a Th枚k枚ly 艖ton a Halottak napi h谩rom mis茅n. 脡s most olvasom a Mitteliungsblatt-ban, hogy id茅n heten kezdt茅k a szemin谩riumot Zaitzkofen-ben a piuszos n茅met nyelv疟 papneveld茅ben.

 Minister Primus adatok | 2008.11.03 17:48 | 30
Egy茅bk茅nt m谩r olyan j贸l esne olyn hir, amin nem kell r谩g贸dni! Kicsit m谩r kezdj眉k t煤lz谩sba vinni a rossz hirek 谩lland贸 hangoztat谩s谩val!

Sz谩moljon m谩r be valaki arr贸l, hogy h谩ny els艖谩ldoz贸 meg b茅rm谩lkoz贸 van pl. a Piuszosok k枚zt. H谩ny n谩szmise lett a r茅gi ritusban bemutatva? H谩ny keresztel艖 (Zsolti! Te ad贸s vagy egy terjedelmes besz谩mol贸val!!:)
Meg ilyenek!

Mi茅rt veszitek mindig el a j贸kedvemet? Hm? :)
Nem az茅rt mondom, mert jobban szeretn茅m, ha a rossz hireket elhallgattatn谩nk. De ami t煤lz谩s, az t煤lz谩s! Van a Vil谩gon mosolyognival贸 is - csak 茅szre kell venni!


  MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕JE, K脰NY脰R脰GJ 脡RETT脺NK!