hagyományhű magyar katolikusok

SZŰZ MÁRIÁNAK, MAGYARORSZÁG KIRÁLYNŐJÉNEK
felajánlott honlapja

"BÍZZATOK, MERT ÉN LEGYŐZTEM A VILÁGOT"

KATOLIKUS-HONLAP FÓRUM BEJELENTKEZÉS REGISZTRÁCIÓ
 
A hozzászólások nem a honlap szerkesztőjének, hanem az egyes hozzászólóknak a véleményét tükrözik.

(153) Honlap-II.
(8) Róma
(13) Végidő ??
(157) Pius-ügy
(16) A honlapról
(165) Gondolatok
(278) Honlap
(244) Magyarország
(121) Világegyház
(54) Jövő/Remény
(199) Hírek
(1) Lelkiség
(58) Mások helyett
(199) Kérdések
(34) Hitünk
(77) Fatima
(16) Assisi-ügy
(47) Közlemények
(20) Hallottam...
(66) Fórumozás
(12) AZ ISTENI IRGALMASSÁG
(88) Evolúció
(151) Liturgia
(12) Katolikusok tennivalói
(141) A világ
(9) "Nemcsak kenyérrel..."
(1) Adok-kapok
(140) ki a hibás?
(50) Magán üzenetek
(12) Történelem-hamisítás
(23) Örömeink
(77) Városmisszió '08
(17) Erkölcs
(55) Tekintély
(88) Vélemények
(9) Kis Római Zsolozsma - "reklám"
(8) Problémák
(44) Bibliothecula
(44) Hibajelzés
(20) Mi a teendő?
(28) Viták
(9) Anglikán-kérdés
(2) Aláírásgyűjtés vagy fsspx
(1) KATEKIZMUS
(8) Ha a Katolikus...
(7) Klerikalizmus
(27) Reakciók
(8) Tudomány és fejlődés
(20) Mindennapok
(9) Metanoia
(5) Kapcsolatok
(6) Pisti
(5) "Bízzatok..."
(27) SJM
 
Magán üzenetek
 Olyan üzenetek, melyek ugyan nem érintik közvetlenül a honlap tartalmát, a fórum célját, de "elbírják" a nyilvánosságot

Még nem jelentkezett be, így nem írhat a fórumba


[0] [1] [2]
 Minister Primus adatok | 2008.11.03 14:54 | 29
De bizony ha valami müzül üvöltene be a mecsetről ötször naponta, akkor azt nem hogy elviselnék, hanem még meg is csókolnák az ülepét érte! Mert különben "gránát alma" repülne be a lakásukba!

Moderálva...

Falun, hála az égnek, még mindig más a helyzet. A mi harangozónk például nagyon szabályosan harangozik, teljes öt perceket! És ez nem bántja sem a katolikusokat, sem az orthodoxokat! Sőt! Némely ORTHODOX családok kifejezetten hiányolták a mi templomunk harangozását délben, amikor pár napig beteg volt a harangozónk!

Nem élnék városban semmi pénzért...

 Pacsirta adatok | 2008.11.03 14:06 | 28
Nem bírják.
http://www.hirtv.hu/belfold/?article_hid=241662

 Élthes Eszter adatok | 2008.09.22 22:49 | 27
Sajnos, hiába kértem meg Pistit, nem hallgatta meg a kérésemet. Úgy hogy kénytelen voltam magam nyitni egy "Pisti" topicot és oda tettem át a hozzászólását. Miután közben kaptam másoktól is visszajelzést: például ilyet: "Teljesen tönkretette a fórumot. "Legyőzte." És most ő boldog ezzel? Mert én siratom.", mostantól kezdve minden megnyilatkozását átteszem a "Pisti" topicba.

 Élthes Eszter adatok | 2008.09.22 21:32 | 26
Kedves Pisti, lenne egy nagy kérésem: ha ír a fórumra, nyisson magának egy topicot, mondjuk "Pisti" névvel. Akkor ott, aki kíváncsi a véleményére, minden hozzászólásához hozzájuthat, viszont, azokat, akiket zavarnak a Maga megnyilatkozásai (melyeket mint egy ragadozó támad a zsákmányára, úgy vág oda mindenki másnak a hozzászólására) nem kényszeríti, hogy állandóan minden témában ezekkel kelljen találkozniuk.
Úgy viselkedik ezen a fórumon, ahogy olyan valaki viselkedne, akit azzal bíztak meg, hogy tegye tönkre a honlapot, vagy legalábbis vegye el mindenki kedvét az olvasásától.
Ha egy szoborban kellene kifejeznem, mit érzek a megszólalásai kapcsán, ennek a szobornak ilyen neveket adnék: "A tagadás szelleme", "A megrögzött ellenkezés".
Se nem moderálom, se nem zárom ki, csak arra kérem, vegye fontolóra a kérésemet, és tegyen neki eleget.

 Füzesi Zsolt adatok | 2008.09.04 19:11 | 25
Új hír:

http://www.kreuz.net/article.7787.html

 Füzesi Zsolt adatok | 2008.08.27 20:16 | 24
Kedves Eszter asszony!

Én nem tudok megválaszolatlan levélről. Kérem, küldje el újra, ha még aktuális.

 akolitus adatok | 2008.08.27 11:21 | 23
Kedves Eszter!

Egy másik címről küldtem Önnek egy levelet.

 gábor adatok | 2008.08.26 22:29 | 22
Nem, sajnos nem olvastam. De köszönöm az ajánlást, és felveszem a kívánságlistámra.

 Élthes Eszter adatok | 2008.08.26 21:17 | 21
1. Kedves Gábor, köszönöm az információt, Maga olvasta? Vagy valaki más, így hogy tudom, ki volt Pakocs atya, még érdekesebb
2. Kedves László, adjon egy másik e-mail címet, mert tényleg volt egy olyan levél, amire nem válaszolt (nem volt olyan fontos, de kicsit feltűnt, hogy nem válaszolt rá. Bár nem Maga az egyedüli, Parsifal és Füzesi Zs. nál is van megválaszolatlan levelem.

 sassi adatok | 2008.08.25 20:32 | 20
Ez az üzenet jelenti, hogy Eszter e-mail címe volt a címzett, és te (akolitus) a feladó. Vagyis ő nem kapta meg a levelet időtúllépés miatt.

 akolitus adatok | 2008.08.25 18:09 | 19
Kedves Eszter!

Immár harmadjára kaptam az egyik e-mail címemre ún. rendszerüzenetet, amelyben az ön e-mail címe jelenik meg. Nem tudom, hogy ugyanazt az egy levelet próbálja-e a rendszer kézbesíteni, vagy több levél is volt, mindenesetre a kézbesítés nem történik meg, csak egy üzenet: "These recipients of your message have been processed by the mail server: ...@...; Action: Failed; Status: 4.4.7 (delivery time expired)". A ...@... helyén az ön e-mail címe van. Ha tényleg elküldött nekem valamit és nem reagáltam rá, akkor jelezzen már itt a fórumon, s megadok egy másik e-mail címet is, mert lehet, hogy nálam van a hiba.

 Minister Primus adatok | 2008.08.21 11:38 | 18
Drága Eszter néném!

Az Augusztus 19.-i, és a tegnapi e-mailemet megkapta? Én a Maga e-mailjét megkaptam. Nem tudom, hogy a citromail-el van-e a probléma.

 Pacsirta adatok | 2008.07.19 00:02 | 17
3 ./ Semmiféle püspöki kinevezést bármilyen egyházi funkcióra el nem fogadok, amelyhez hozzá lenne kötve a "bajuszos" püspöknél tett látogatás kötelezettsége. [Bajuszos püspöknek hívták annak idején a püspöki hivatalba delegált kommunista pártmegbízottat. Mindent ellenőrzött, mindenre tőle kellett engedélyt kérni. A püspök helyett valójában ő gyakorolta a hatalmat az egyházmegyében.]
Ezzel mondanivalómat befejeztem. Rövid hallgatás után Bertalan püspök azt felelte:
- Fiam, világos, amit mondtál. Én rajtad segíteni nem tudok. Adom áldásomat, menj békével!
Így szakadtam el püspöki jóváhagyással a veszprémi magyar egyházmegyémtől, illetve püspökömtől, akinek engedelmességgel tartoztam. Azóta sem lépett velem senki onnan érintkezésbe."
(Msgr. Mészáros Tibor: Akit övéi be nem fogadtak)
Mészáros atya 17 évvel később Bécsben Mindszenty bíboros úr titkára, mindenese lett, és szolgálta őt a legnagyobb alázattal a haláláig - sőt, a halálában is, szinte egyedül! Egy agyonhallgatott és példátlan könyvet írt az életéről, amiből idéztem. Letehetetlen. Mintha az olvasó a színházban nem a nézőtéren, hanem a súgólyukban ülne, és körülötte történne az egész előadás. Az Isten és az isteni igazság iránti hűség, valamint az állapotbeli kötelesség szívszorító története. A mai helyzetünk gyökerei. Nagyon ajánlom a visszaemlékezést mindenkinek - már aki be tudja szerezni.

 Pacsirta adatok | 2008.07.19 00:02 | 16
"A Széher úti papi kórházban vagyunk. Czapik érsek gyakran bejött betegszobánkba malaclopójában, arany kereszttel a mellén. A féltucatnyi megviselt pap tisztelgett nála, amit láthatólag el is várt. Én soha kezet nem adtam neki, és az orra előtt kimentem a szobából, amikor bejött.
Pár nap múlva behozták a kórházba Badalik Bertalan domonkos szerzetest, az akkori veszprémi püspököt is. Tisztelegtem nála. Szívesen vette látogatásaimat betegszobájában. Ragaszkodott ahhoz, hogy reggelenként én jöjjek áldoztatni. Miután kiírtak a kórházból, mentem hozzá elbúcsúzni.
- Mielőtt elhagyom a kórházat, szeretnék valamit mondani püspök úrnak minden jövőbeni kellemetlenség elkerülése végett.
Erre kinyújtózott az ágyon. Kezeit összekulcsolta, és azt mondta: - Beszélj, fiam! - Elmondtam neki veszprémi egyházmegyei múltamat. Mindszentynek udvari papja, majd levéltárosa voltam. Utódjának, Bánáss Lászlónak titkára voltam. Mindszentyvel egy cellában töltöttem 1944-45-ben veszprémi, majd sopronkőhidai fogságát. Azután az ávó elfogott, elhurcoltak, 25 évi szibériai kényszermunkára ítéltek, és abból 7 év és 7 hónap után a hruscsovi enyhülés idején kerültem haza. Miután értesültem a püspöki kar és a papság nagy részének behódolásáról, hazaszállításom után nem jelentkeztem Veszprémben szolgálatra. A kommunizmus, mint eszme javíthatatlanul, önmagában gonosz, és a vele való mindennemű együttműködés is az. Ezért három dolgot a jövőben sem fogok megtenni: 1./ Nem veszek részt semmiféle papi mozgalomban, amely támogatja a kommunista párt eszméit. Ilyen irányú papi összejöveteleken részt nem veszek. 2./ Semmiféle püspökkari körlevelet, amelyből a legcsekélyebb, akárcsak hallgatólagos beleegyezés is kiérződik a párt vonalával, a szószékről föl nem olvasok.
(folyt.)


 Élthes Eszter adatok | 2008.07.18 22:38 | 15
Kedves Pacsirta, ki az a Msgr. Mészáros Tibor, akitől idéztél?

 Élthes Eszter adatok | 2008.07.17 23:16 | 14
Kedves Admin, azt a kis ikont nem tudja a honlap elé is betenni?

 Minister Primus adatok | 2008.07.10 20:07 | 13
Anuntio vobis gaudium magnum: letettem a vizsgát! :)
Reggel volt az írásbeli, és mindjárt délután volt a szóbeli is. Végül hatost kaptam! Deo gratias! :)

Ezennel szeretném megköszönni Mindenkinek, aki vette a fáradtságot, hogy elmondjon értem egy fohászt! :)
Isten fizesse meg Nektek százszorosan! :)

 Minister Primus adatok | 2008.07.09 20:37 | 12
Orate fratres pro me ad Dominum Deum nostrum, mert holnap lesz a mechanika vizsga írásbeli része, és nagyon szükségem van Mindenki imájára, nehogy újra elrontsam!
Isten fizesse meg!

 Admin adatok | 2008.07.09 14:30 | 11
Az előző hozzászólásból töröltem a közölt címet. Kérem a kedves fórumozókat, hogy ilyen esetben inkább forduljanak hozzám, én továbbítom a címet a megjelölt személy felé.
Volna lehetőség, hogy a fórumon a bejelentkezettek lássák egymás címeit. Kissé körülményesebben az is megoldható, hogy a bejelentkezettek egy csoportja láthassa egymás címeit. A második megoldás biztonságosabb volna, megvédene az esetleg gyorsan beregisztrált rosszindulatú személy elől. Egyelőre ilyen még nem próbálkozott nálunk, de nem lehet tudni.

 lacipapi adatok | 2008.07.09 09:37 | 10
Daninak üzenem, mint szintén zalaegerszegi, hogy az e-mail címemen várom üzenetét,hogy a személyes kapcsolatot is fel tudjuk venni.


  MAGYARORSZÁG KIRÁLYNŐJE, KÖNYÖRÖGJ ÉRETTÜNK!