hagyományhű magyar katolikusok

SZŰZ MÁRIÁNAK, MAGYARORSZÁG KIRÁLYNŐJÉNEK
felajánlott honlapja

"BÍZZATOK, MERT ÉN LEGYŐZTEM A VILÁGOT"

KATOLIKUS-HONLAP FÓRUM BEJELENTKEZÉS REGISZTRÁCIÓ
 
A hozzászólások nem a honlap szerkesztőjének, hanem az egyes hozzászólóknak a véleményét tükrözik.

(153) Honlap-II.
(8) Róma
(13) Végidő ??
(157) Pius-ügy
(16) A honlapról
(165) Gondolatok
(278) Honlap
(244) Magyarország
(121) Világegyház
(54) Jövő/Remény
(199) Hírek
(1) Lelkiség
(58) Mások helyett
(199) Kérdések
(34) Hitünk
(77) Fatima
(16) Assisi-ügy
(47) Közlemények
(20) Hallottam...
(66) Fórumozás
(12) AZ ISTENI IRGALMASSÁG
(88) Evolúció
(151) Liturgia
(12) Katolikusok tennivalói
(141) A világ
(9) "Nemcsak kenyérrel..."
(1) Adok-kapok
(140) ki a hibás?
(50) Magán üzenetek
(12) Történelem-hamisítás
(23) Örömeink
(77) Városmisszió '08
(17) Erkölcs
(55) Tekintély
(88) Vélemények
(9) Kis Római Zsolozsma - "reklám"
(8) Problémák
(44) Bibliothecula
(44) Hibajelzés
(20) Mi a teendő?
(28) Viták
(9) Anglikán-kérdés
(2) Aláírásgyűjtés vagy fsspx
(1) KATEKIZMUS
(8) Ha a Katolikus...
(7) Klerikalizmus
(27) Reakciók
(8) Tudomány és fejlődés
(20) Mindennapok
(9) Metanoia
(5) Kapcsolatok
(6) Pisti
(5) "Bízzatok..."
(27) SJM
 
Kérdések
 Nem csak a honlappal kapcsolatos kérdések

Még nem jelentkezett be, így nem írhat a fórumba


[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9]
 kovj0813 adatok | 2010.12.05 21:53 | 159
Válasz a 158.sz.üzenetre:

Tisztelt Eszter Asszony! Nagyon szépen köszönöm fáradságát, hogy időt pazarolt kérdésem megválaszolására. Azért kérdeztem, mert többször hallottam másoktól, hogy tulajdonképpen nincs is különbözőség a két vallás között. E témával eddig nem foglalkoztam, azonban nagyon érdekelne, hogy az ortodoxiában hogyan történik az átváltoztatás, mert tudomásom szerint a liturgia alatt Krisztus Átváltoztatott Testét kiosztják, és nincs tabernákulum. Tudom, e kérdéskör megválaszolása nem egyszerű dolog. Füzesi Zsolt úr cikkéből is sokat tanultam.
Imával, szeretettel és köszönettel: Kovács János


 Élthes Eszter adatok | 2010.12.04 15:36 | 158
A VILÁGEGYHÁZ topic-ba került Kovács János úr kérdésére válaszolva:

A VÉLEMÉNYEK topicban Füzesi Zsolt leírta már egyszer a különbségeket. Ott megtalálható, de ide másolom:

Füzesi Zsolt adatok 2010.07.23 12:52 86

Az Avvenire című olasz katolikus lapnak adott interjújában Erdő Péter bíboros leszögezte:

"A katolikusok és ortodoxok szinte teljesen egyek a hitben."

Hát akkor nézzük azt a néhány "jelentéktelen" dogmatikai (egész pontosan: kifejezetten a kimondott dogmákat illető) különbséget, melyet az ortodox egyház a Katolikus Egyházzal szemben állít:

- Mária nem fogantatott szeplőtelenül, vagyis Mária az áteredő bűnben született. - mariológia
- Nincs tisztítótűz. - eszkatológia
- Nincs különítélet. - eszkatológia
- A Szentlélek kizárólagosan az Atyától származik, vagyis nem az Atyától és a Fiútól (Filioque). - pneumatológia, trintológia
- Az Egyháznak nincs látható feje, csak láthatatlan: Jézus Krisztus. - ekkleziológia
- Nincs pápai tévedhetetlenség (még "ex cathedra" nyilatkozatokat illetően sem). - ekkleziológia
- Nincs a pápának Krisztustól eredő joghatósági elsősége sem az egyes hívek, sem az egyes püspökök, sem a püspökök testülete felett (legfeljebb tiszteletbeli elsősége "primus inter pares" alapon).- ekkleziológia
- Az egyetemes zsinat felette áll a pápának. - ekkleziológia
- Az átváltoztatáshoz lényegileg szükséges szavak nem az alapítási igék ("Ez az én testem." / "Ez az én vérem ill. vérem kelyhe."), hanem a lélekhívás, az ún. epiklézis, vagy a kettő együtt - szakramentológia
- A papszentelés nem nyom eltörölhetetlen bélyeget a lélekbe (character indelebilis), tehát egy hivatalától megfosztott pap egyben meg is szűnik papnak lenni. - szakramentológia
- A gyóntatás érvényességéhez nem szükséges, hogy a papnak rendes, vagy szubdelegált joghatósága legyen. - szakramentológia
- A bérmálás rendes kiszolgáltatója az áldozópap, vagyis az áldozópap bérmálása nem köthető az egyházi felsőség engedélyéhez, mert a pap bírja úgy a "munus"-t, mind a "potestas"-t a szentség érvényes és törvényes kiszolgáltatásához. - szakramentológia
- A HÁZASSÁG FELBONTHATÓ, mégpedig nemcsak házasságtörés esetén. (Ez különösen vicces, ha meggondoljuk, hogy hajdan még az Apostol által engedélyezett szukcesszív poligámiát is elvetették, "illedelmes paráznaságnak" bélyegezve.) - szakramentológia
- A házasság szentégét a pap szolgáltatja ki, és nem házasfelek egymásnak, és a házasság lényegi részét nem a beleegyezés (consensus), hanem a papi áldás teszi. - szakramentológia
- A születésszabályozás megengedett eszköze a direkt fogamzásgátlás.

És ezen kívül még számos kisebb-nagyobb eltérés van, de ezek nem érintenek közvetlenül de fide tételeket.

xxxx

Más: ennek a fórumnak az olvasói között többen vannak, akik rendelkeznek azzal a tudással, hogy megválaszolhatták volna Kovács úr udvarias kérdését - nem tették. - nem először. Bevallom, én nem egészen értem, miért nem lehet kérdésekre válaszolni. Ráadásul egy katolikus fórumon.

Szerkesztve: 2010.12.04 15:39

 Élthes Eszter adatok | 2010.11.14 20:19 | 157
Bevallom erre nem számítottam, hogy egy szatirát, ráadásul egy ilyen kitűnő, szellemes, és nagyon-nagyon találó szatirát meg kelljen magyarázni. És azt hiszem, egy szatirát nem is kell magyarázni, csakúgy, mint egy viccet sem. Egyébként szerintem hihetetlenül találó és szellemes, én napokig nevettem rajta (persze a keserűség mellett).
Az én olvasatomban az utolsó juh pontosan azt jelenti, amit Msgr. Biffi leírt, vagyis, hogy amíg egy juh van, addog akol is van, és addig az árulók, a gyávák, a kishitűek, a hitehagyatottak stb. lelkiismerete nem lehet jó. Annál értelmesebben, mint ahogy a cikkben áll, nem lehet elmagyarázni. Ne képzeljünk bele semmit a magunkéból, olvassuk azt, ami oda van írva.

 Jagiello adatok | 2010.11.13 16:04 | 156
Válasz a 155. számú üzenetre:
NINCS ötödik evangélium. Tehát nyilvánvalóan "élcelődés". Az eltévedt juhok a szekták meg az sok-sok úgynevezett egyház. A megmaradt egy az még az, aki próbál az akolhoz hű maradni. A pásztor az, aki az akolban levő juhokat őrzi. De nem ő a tulajdonos, neki csak kiadták, mit csináljon a nyájjal. És mivel vele vannak a juhok, rá hallgatnak. A történet nem zavaros, elég konkrét. Az én kérdésem ebben az esetben viszont, hogy az egyetlen juh lehet-e olyan ostoba, hogy ne ismerje föl, hogy a pásztor nem teljesíti a kötelességét, és megszegte azt a feladatot, amiért a tulajdonos rábízta a nyájat. A megmaradt juh azért ragaszkodik a karámhoz, a nyáj szállásához, mert ott mindig megvédték a farkastól, nem ragadozták el a megszületett kis bárányait, és ezért reménykedve még visszavárja a pásztort, bár a gazdát csak a pásztor képviseli, de azért szüntelenül bégeti: Veni Domine Jesu.
Szerkesztve: 2010.11.14 17:40

 Topir adatok | 2010.11.13 13:50 | 155
Sokszor átolvastam a honlapra ma feltett " És akkor végre egy nyáj lesz – pásztor nélkül" írást, és nem értem. Azaz csak akkor értem, ha az a bizonyos most megtalált 5. Evangélium 20. töredéke gúny. De ha gúny, akkor nincs erősen kisarkítva, így akár komolyan is lehetne venni, de úgy meg nem hihető. Vagyis zavaros az egész.

Szerkesztve: 2010.11.13 13:55

 bukovszkilaci adatok | 2010.11.02 11:02 | 154
Házszentelésről! Az én nagypapám,és nagymamám,szeretetben éltek apácskának és anyácskának szólították egymást,és káromkodást se hallottam tőlük soha sem,legfeljebb annyit,hogy a manó vigye el. kilenc gyermeket felneveltek,becsülettel éltek,szorgalmasan dolgoztak.Megszentelték ők a házat,azzal a szeretettel,amit Jézus adott a szívükbe.Vastag vályog falú tanyájukból,a kemencéből,ahol kenyeret sütöttek,göcsörtös kezeikből amivel keresztet rajzoltak,bizony áldás áradt minden honnan,megszentelték lakhelyüket,Jézus által aki lakást vett a szívükbe,így otthonukba is.Nem kellet a Szent földre mennem,nekem a nagypapámék tanyája megszentelt hely.

 Füzesi Zsolt adatok | 2010.10.11 11:03 | 153
személyesen

 Füzesi Zsolt adatok | 2010.10.11 11:03 | 152
Én ismerem őt.

 Jagiello adatok | 2010.10.09 22:25 | 151
Válasz a 149. számú üzenetre:
IGEN, sikerült megtudnom ki az. Majd személyes üzenetben beszámolok, itt a fórumon ennek ne legyen helye, mivel a sedesvakantistákkal kapcsolatos.

 Füzesi Zsolt adatok | 2010.10.09 15:49 | 150
Köszönöm!

 mindszenty adatok | 2010.10.09 12:44 | 149
Kedves Jagiello!

Neked azóta van már vmilyen hiteles, konkrét infód a kérdéses szlovák püspökről? Elküldheted email-ben is. Érdekel a dolog.

 Jagiello adatok | 2010.10.08 10:54 | 148
Válasz a 147. számú üzenetre:
A MÁSHOZ: igen, más püspökről van szó. Csak a nevében emlékeztet a mi Árva megyénkre. Nem "árvai" püspök; közben felvilágosítottak.

 Élthes Eszter adatok | 2010.10.07 23:21 | 147
Kedves Zsolt, nekem kedvenc "szentem" Konnersreuthi Neumann Teréz, és egy "csodát" is ismerek vele kapcsolatban, de ezt hosszú lenne itt elmesélni. Több könyvet olvastam az életéről, voltam a sríjánál Konnersreuth-ban. Pusztán az a tény, hogy bizonyítottan 31 évig élt mindenféle táplálék, víz nélkül, és stigmatizált volt, és éveken keresztül péntekenként átélte Urunk kínjait, és egy náciellenes csoportosulás lelki központja, és rengeteg ember megtérítője volt, - és mindezek ellenére még sehol nem tart a szentté/boldoggá avatása, rengeteget elárul valódi szentségéről és hitelességéről. Egyébként itt most csak egy dolog vele kapcsolatban: nagyon rosszallotta a nők "mai" (ez a ma az 50-es években volt! - mit szólna vajon a mai helyzethez?) öltözködését, vagyis a kivágott ruhákat, nadrágviseletet stb.

Más: nem tudom, hogy ugyanarról a püspökről van-e szó, de én azt hallottam, hogy a Felvidéken a regnumosokhoz hasonló papot avattak püspökké. Ha ez az, akkor ők nagyon-nagyon messze vannak a tradíciótól. Hírnevük, vagyis jó hírük a kommunizmussal szembeni ellenállásukból és nem katolikusságukból táplálkozik. Ha más püspökről van szó, elnézést kérek.
Szerkesztve: 2010.10.09 22:37

 mindszenty adatok | 2010.10.07 19:20 | 146
Válasz a 142. számú üzenetre:
Annak érdemes lenne utána nézni, hogy Felvidéken valóban van-e tradícióhoz húzó püspök. "Nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél..." Lehet, hogy bizonyos körökben ez nyilvánvalóvá vált, ugyanakkor jó lenne erről hiteles tudomást szerezni. Ha valóban az Anyaszentegyház hagyományát vallja a püspök, akkor nem jöhet szóba nála a magyar kérdés. Néhány éve Weigl atya panaszolta, hogy egyedül Felvidéken nem sikerült eddig megvetnie a lábát a Pius közösségnek, és hogy nincs régi rítusú mise. Bár azóta tudjuk, hogy azóta Perbetén már időszakonként van Szentmise. Szerintem személyesen kellene küldeni levelet a megyéspüspöknek, és a két segédpüspöknek a legnagyobb diszkréció mellett. Ha valamelyikükben megvan a HIT és érezné, hogy nincsen egyedül, biztos bátrabban merne színt vallani. Szerintem megérne egy próbálkozást.

 Topir adatok | 2010.10.07 17:30 | 145
Válasz a 144. számú üzenetre:
Én csak annyit tudok mondani, hogy általam hitelesnek tartott osztrák források, (akiktől először hallottam pl. a Medjugorje-i jelenések hamisságáról és a tridenti mise igaz voltáról, még mielőtt e honlapnak köszönhetően találkoztam volna a katolikus tradícióval), szentnek tartják.

 Füzesi Zsolt adatok | 2010.10.07 08:52 | 144
Ez egy igazi kérdés:
Ha valaki esetleg jobban ismeri a tényeket, válaszolja már meg nekem, hogy Konnersreuth-i (jól írtam?) Teréz szent volt-e, vagy csaló?
Ha szent volt, az is érdekelne röviden, hogy melyek a vele történt természetfölötti események hitelreméltóságát alátámasztó, puszta elhiszem-nemhiszem megközelítésen túlmutató érvek.
Olyan objektív tényekre gondolok itt, mint pl. Padre Pió estében a máig élő retina nélkül látó hölgy csodája.
Köszönöm.

 gábor adatok | 2010.09.13 18:53 | 143
Árva a Szepesi egyházmegyébe tartozik, ahol František Tondra a püspök, illetve van két segédpüspök: Andrej Imrich és Štefan Sečka. Egyebet nem találtam a neten.

 Jagiello adatok | 2010.09.13 15:01 | 142
KAPTAM egy hírt, miszerint a szlovákiai Árvában (Orava) van hagyományhű püspök. Ki tud róla? Vagy csak kacsa az egész? Örülnék, ha tudna róla valaki valamit mondani.

 gábor adatok | 2010.09.09 22:07 | 141
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy műfajtól függetlenül, tehát akár dokumentumfilm vagy rajzfilm is lehet.

 gábor adatok | 2010.09.09 22:06 | 140
Szeretnék segítséget kérni. Olyan főként magyar, vagy más kelet- és közép-európai filmeket keresek, amelyekben elsősorban a katolikus hit, vagy általában a keresztény hit, vagy Isten, vagy az erkölcs legalábbis pozitívan van bemutatva. Előre is köszönöm!


  MAGYARORSZÁG KIRÁLYNŐJE, KÖNYÖRÖGJ ÉRETTÜNK!