hagyom谩nyh疟 magyar katolikusok

SZ虐Z M脕RI脕NAK, MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕J脡NEK
felaj谩nlott honlapja

"B脥ZZATOK, MERT 脡N LEGY艕ZTEM A VIL脕GOT"

KATOLIKUS-HONLAP F脫RUM BEJELENTKEZ脡S REGISZTR脕CI脫
 
A hozz谩sz贸l谩sok nem a honlap szerkeszt艖j茅nek, hanem az egyes hozz谩sz贸l贸knak a v茅lem茅ny茅t t眉kr枚zik.

(153) Honlap-II.
(8) R贸ma
(13) V茅gid艖 ??
(157) Pius-眉gy
(16) A honlapr贸l
(165) Gondolatok
(278) Honlap
(244) Magyarorsz谩g
(121) Vil谩gegyh谩z
(54) J枚v艖/Rem茅ny
(199) H铆rek
(1) Lelkis茅g
(58) M谩sok helyett
(199) K茅rd茅sek
(34) Hit眉nk
(77) Fatima
(16) Assisi-眉gy
(47) K枚zlem茅nyek
(20) Hallottam...
(66) F贸rumoz谩s
(12) AZ ISTENI IRGALMASS脕G
(88) Evol煤ci贸
(151) Liturgia
(12) Katolikusok tennival贸i
(141) A vil谩g
(9) "Nemcsak keny茅rrel..."
(1) Adok-kapok
(140) ki a hib谩s?
(50) Mag谩n 眉zenetek
(12) T枚rt茅nelem-hamis铆t谩s
(23) 脰r枚meink
(77) V谩rosmisszi贸 '08
(17) Erk枚lcs
(55) Tekint茅ly
(88) V茅lem茅nyek
(9) Kis R贸mai Zsolozsma - "rekl谩m"
(8) Probl茅m谩k
(44) Bibliothecula
(44) Hibajelz茅s
(20) Mi a teend艖?
(28) Vit谩k
(9) Anglik谩n-k茅rd茅s
(2) Al谩铆r谩sgy疟jt茅s vagy fsspx
(1) KATEKIZMUS
(8) Ha a Katolikus...
(7) Klerikalizmus
(27) Reakci贸k
(8) Tudom谩ny 茅s fejl艖d茅s
(20) Mindennapok
(9) Metanoia
(5) Kapcsolatok
(6) Pisti
(5) "B铆zzatok..."
(27) SJM
 
Vil谩gegyh谩z
 A katolikus Egyh谩z esem茅nyei, h铆rei

M茅g nem jelentkezett be, 铆gy nem 铆rhat a f贸rumba


[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6]
 脡lthes Eszter adatok | 2010.06.21 22:19 | 41
Vor den Menschen ist die Kirche erledigt. Aber vor Gott nicht. Kyrie eleison.

Ezek a szavak 谩llnak Williamson p眉sp枚k j煤nius 19-i komment谩rja v茅g茅n (amit igyekszem min茅l el艖bb leford铆tani 茅s feltenni).

Magyarul: Az emberek el艖tt az Egyh谩znak v茅ge van De Isten el艖tt nem Kyrie eleison

 脡lthes Eszter adatok | 2010.06.15 22:35 | 40

A k枚vetkez艖 h铆rt azoknak sz谩nom, akik j贸nak tartj谩k 茅s rem茅lnek valamit a "kis l茅p茅sek politik谩j谩t贸l", 茅s akik m茅g mindig azzal hitegetik magukat, hogy ez a p谩pa majd m谩sk茅pp csin谩lja, mint az el艖dei:

A www.summorum-pontificum.de mai h铆re:

Ringelpiez mit Anfassen, Luftballons und Klatschmarsch im Lateran
15. 6. 2010
Von der Infantilisierung des 鈥濭ottesdienstes鈥 zur allgemeinen Verbl枚dung ist es offenbar nur ein kleiner Schritt - das Anschauen des aktuellen You-tube-Videos aus der Bischofskirche des Papstes, Mutter und Haupt aller Kirchen der Christenheit, empfehlen wir nur f眉r Leute mit starken Nerven.

http://www.youtube.com/watch?v=IQxWo1CzQTg&feature=player_embedded#!

Magyarul:
T谩ncos mulatoz谩s 茅rint茅ssel, luftballonnal 茅s tapsfelvonul谩s a Later谩nban
Az "istentisztelet" infantiliz谩l贸d谩s谩t a teljes elh眉ly眉l茅sig 煤gy l谩tszik csak egy kis l茅p茅s v谩lasztja el - az aktu谩lis You-tube-video megtekint茅s茅t a p谩pa p眉sp枚ki sz茅kesegyh谩z谩b贸l, a Later谩ni Szent J谩nos bazilik谩b贸l, a kereszt茅nys茅g els艖 templom谩b贸l (Mater et caput..) csak er艖s idegekkel rendelkez艖k r茅sz茅re aj谩nljuk.

 脡lthes Eszter adatok | 2010.05.30 21:42 | 39
Egy b疟b谩jos c铆mre bukkantam a kath.net internetes honlapon, ami pedig igaz谩n nem nevezhet艖 modernist谩nak (e honlap cikkeinek nagy r茅sze onnan vett anyag). Szerz艖je nyilv谩n nem is vette 茅szre (茅s tal谩n itt se mindenki), milyen nonszensz, hogy a Szenth谩roms谩g-tant 2010-ben, azaz a katolikus Egyh谩z csaknem k茅tezer 茅ves fenn谩ll谩sa mellett 鈥瀉 p谩pa meger艖s铆ti鈥. Mi茅rt, nem ezen alapszik az eg茅sz kereszt茅nys茅g? Ezt kinek kellett meger艖s铆teni?

http://kath.net/detail.php?id=26875

Papst bekr盲ftigt Lehre von der Dreifaltigkeit

Vatikanstadt (KNA) Papst Benedikt XVI. hat die Lehre von der Dreifaltigkeit als Kern des christlichen Glaubens bekr盲ftigt. ...[mehr]

Magyarul:
P谩pa meger艖s铆tette a tan铆t谩st a Szenth谩roms谩gr贸l
XVI. Benedek p谩pa meger艖s铆tette a Szenth谩roms谩g-tant, mint a kereszt茅ny hit magj谩t. 鈥

 脡lthes Eszter adatok | 2010.05.08 23:16 | 38
Egyszer az 茅letben azt rem茅ltem, nem voltam ebben egyed眉l, hogy a p谩pa nem azt teszi, amit a vil谩g elv谩r t艖le, 茅s nem fogadja el Mixa p眉sp枚k lemond谩s谩t. De ma elfogadta. Megint egy a jobbak k枚z眉l t疟nik el a s眉llyeszt艖ben. L谩sd a p谩r nappal el艖bbi bejegyz茅semet, hogy mi茅rt is kellett mennie Mixa p眉sp枚knek. De ezt a p谩pa nem l谩tja? Sz贸val semmit sem 茅rtek. Mi茅rt kell mindig a legal谩zatosabban beh贸dolni a vil谩g, az Egyh谩z ellen茅geinek az akarat谩ba?

 脡lthes Eszter adatok | 2010.05.05 22:34 | 37
V谩lasz a 36. sz谩m煤 眉zenetre:
Azt hiszem, hogy k茅t dologr贸l besz茅l眉nk. Term茅szetes, hogy a lepel val贸dis谩ga nem tartozik a hitt茅telekhez 茅s egyetlen katolikusnak sem k枚telez艖 benne hinni. Amir艖l 铆rtam, az arr贸l sz贸lt, hogy aki odamegy, az nyilv谩n az茅rt megy oda, mert 艖 azok k枚z茅 tartozik, akik hiszik, hogy ez J茅zus Krisztus halotti leple. Mondjuk a vil谩g m谩sik v茅g茅r艖l odazar谩ndokol, direkt ez茅rt, 茅s akkor egy ilyen valamit nyomnak a kez茅be. Akik 艖rzik, azok mit 艖riznek? M谩rmint, hogy minek 艖rzik, ha 艖k sem hiszik a val贸dis谩g谩t. Abban az id艖ben gyakori volt a keresztrefesz铆t茅s, lehetett egy gonosz embernek, mint p茅ld谩ul a bal latornak a leple. De ez茅rt nyilv谩n nem utaznak oda emberek, hogy megn茅zz茅k, 谩h铆tattal 贸r谩kig v谩rjanak, am铆g oda 茅rnek stb. Sz贸val, az ilyen zar谩ndokakokat, akik m谩r d枚nt枚ttek, hogy hisznek benne, 铆gy fejbe v谩gni... Arr贸l m谩r nem is besz茅lve, hogy a p谩p谩k mindig is hittek abban, hogy ez J茅zus halotti leple. Teh谩t ez az "ima" m茅g jobban fejbev谩gja azokat, akik ezt tudva, vagyis a p谩p谩t k枚vetve a hitben, odamennek. 脡s mit sz贸lna a p谩pa, ha az 艖 kez茅be nyomn谩k ezt az im谩t. 脡n csak azt szeretn茅m tudni, hogy mi茅rt kell mindig - az ilyen abszurd k茅tked茅sekkel, izl茅stelens茅ggel, 谩lland贸 bocs谩natk茅r茅sekkel stb. - az igaz谩n h铆v艖 katolikusokat megal谩zni, fejbe v谩gni.

 F眉zesi Zsolt adatok | 2010.05.04 23:29 | 36
脡n hiszek a lepel val贸dis谩g谩ban, de 艖szint茅n mondom, nem rend铆tene meg, ha kider眉lne, hogy hamis铆tv谩ny. Hangs煤lyozom, szerintem sem az, de m茅gis azokkal kell egyet茅rtsek, akik szerint mindegy, hogy kit 谩br谩zol a k茅p. Mindegy, abban az 茅rtelemben, hogy a katolikus hit a lepel n茅lk眉l is teljes, 茅s ha a lepel - horribile dictu - hamis铆tv谩ny volna, akkor is teljes lenne, 茅s a hamis铆t谩s t茅nye a legcsek茅lyebb m茅rt茅kben sem adna jogos alapot a hitk茅telyekre. A lepel hiteless茅g茅t nem lehet dogmatiz谩lni, mert nem r茅sze a kinyilatkoztat谩snak. Itt ez茅rt a p谩pa nem tud rendet csin谩lni, mert nem 铆rhatja el艖 k枚telez艖en a lepelbe vetett hitet, mert az t茅nyleg a szem茅lyes hit k茅rd茅se, szemben a Szenth谩roms谩g hit茅vel.

Ett艖l f眉ggetlen眉l az osztogatott ima szerintem is botr谩nyos, mert t煤lbiztos铆t. Szinte m谩r azt sugallja, hogy ink谩bb val贸sz铆n疟, hogy a lepel hamis铆tv谩ny, 茅s mintha eleve el akarn谩 ker眉lni a lebuk谩st. Ezt az im谩t val贸ban le lehetne 谩ll铆tani.

 脡lthes Eszter adatok | 2010.05.04 00:23 | 35
XVI. Benedek p谩pa szombaton megl谩togatta a Torinoi halotti leplet.
E h铆rrel kapcsolatban Paul Badde a kath.net-en komment谩rt 铆rt - ebb艖l val贸 a k枚vetkez艖 r茅szl茅t. (El艖zm茅ny: Paul Badde vatik谩ni 煤js谩g铆r贸, szak茅rt艖, a Tagespost 煤js谩g铆r贸j谩nak nemr茅g jelent meg egy k枚nyve, mely a lepellel kapcsolatos leg煤jabb kutat谩sokkal foglalkozik, vagyis Badde alaposan kiismeri mag谩t lepel 眉gyben).

xxxxxxxxxx

Annak val贸sz铆n疟s茅ge, hogy nem J茅zust takart谩k abba a lepelbe, amit Torinoban J茅zus halotti leplek茅nt 艖riznek 1:200 000 000 000, vagyis 1 a 200 milli谩rdhoz, ami term茅szetesen csak matematikailag jelent nem eg茅szen 100 sz谩zal茅kot. Hogy ennek a "szkepszisnek" megfeleljenek, besz茅l a torinoi k谩ptalan mindig csak a "lepel-f茅rfi"-r贸l (uomo della sindone), amikor azon v谩gy t谩rgy谩r贸l besz茅lnek, akinek kedv茅茅rt h铆v艖k milli贸i zar谩ndokolnak Torinoba, hogy l谩thass谩k. 脡s ez茅rt adnak minden zar谩ndok kez茅be egy val贸ban abszurd im谩t, ahol sz贸szerint ez 谩ll: "脷r J茅zus, e k茅p el艖tt 谩llok, mely oly 茅des 茅s dr谩mai. Ez egy megfesz铆tett f茅rfi k茅pe, akit ugyan煤gy megk铆noztak, mint T茅ged 2000 茅vvel ezel艖tt a Golgot谩n. 脡n nem tudom, hogy ez a megk铆nzott 茅s v茅rrel fedett, a hal谩l ellazult m茅lt贸s谩g谩ban m茅gis 茅des arc t茅nyleg a Ti茅d-e, 茅s tal谩n soha nem fogom megtudni. De ez nem is fontos."

(n茅met眉l: 鈥濰err Jesus, ich stehe vor diesem Bild, das so s眉脽 und dramatisch ist. Es ist das Bild eines gekreuzigten Mannes, der so gemartet wurde wie Du vor 2000 Jahren auf dem Golgatha. Ich wei脽 nicht, ob dieses geschundene und von Blut befleckte, aber in der entspannten W眉rde des Todes s眉脽e Angesicht wirklich Deines ist, und vielleicht werde ich das nie wissen. Aber das ist nicht wichtig.鈥)

A katolikus Egyh谩zban azonban legal谩bb m茅g egy ember van, aki ezt a k茅rd茅st igenis fontosnak tartja, hoigy ez a lepel kit takar. Ez pedig a lepel tulajdonosa, XVI. Benedek p谩pa. ...

xxxxxxxxxx

Eddig a r茅szlet

K茅rd茅seim:
1. A p谩pa nem a katolikus Egyh谩z feje? Nem rendelkezik akkora hatalommal, hogy saj谩t tulajdon谩val kapcsolatban elrendelhesse, hogy ne osztogassanak ilyen c茅dul谩kat a h铆veknek?
(茅n 1998-ban elzar谩ndokoltam Torinoba megn茅zni a leplet, de akkor m茅g nem nyomtak a kezembe semmi ilyesf茅le 铆rom谩nyt.)
2. Azt hallottam, hogy a magyar szemin谩riumokban is ezt tan铆tj谩k: m谩rmint, hogy mindegy, hogy J茅zus-e vagy sem, ez csak a szem茅lyes hit k茅rd茅se. Akkor ez nem a protestantizmus, a relativizmus?
3. XVI: Benedek p谩pa a relativizmus vesz茅lyeir艖l, "diktat煤r谩j谩r贸l" besz茅l. Akkor ezt mi茅rt engedi meg? Ez a h铆vek arcul k枚p茅se.
4. Olyan emberek, mint Paul Badde (茅s pl. Martin Mosebach, Guido Horst stb.), mi茅rt mentik fel mindig a p谩p谩t? 艕k nem 煤gy gondolj谩k, hogy a p谩pa az Egyh谩z feje? Akinek hatalm谩ban 谩llna rendet csin谩lni?

 Jagiello adatok | 2010.04.27 08:29 | 34
NEMR脡G volt szigmaringeni Szent Fid茅l m谩rt铆r eml茅knapja, aki kapucinus volt. Igaz谩n aktu谩lis szent, minden szempontb贸l. Tal谩ltam egy gy枚ny枚r疟 im谩ds谩got t艖le, amit ide m谩solok al谩bb. Nekem nagyon fontos. Nagyon neh茅z ezt az im谩t 艖szint茅n im谩dkozni. Nagy lelki feladat.

Ez a szent a katolikus hit茅rt k眉zd枚tt 茅s 1622 a protest谩nsok meglincselt茅k Sigmaringenben. Miel艖tt meg枚lt茅k, 谩t akart谩k k茅nyszer铆teni az 煤j hitre. De ezt mondta: Nem az 煤j hitet j枚ttem 谩tvenni, hanem hogy k眉zdjek az igaz hit茅rt.

"Leg茅desebb, legj贸s谩gosabb J茅zusom! 艕rizz meg att贸l, hogy b谩rkit - m茅g ha gy疟l枚l 茅s 眉ld枚z is engem - megvessek, kev茅sre becs眉ljek, haszontalannak tartsak, len茅zzek vagy elforduljak t艖le. Ne engedd, hogy valaha is gy疟l枚let vagy ak谩r csak keser疟s茅g t谩madjon bennem ir谩nta, 茅s engedd, hogy am铆g csak 茅l, ne k茅telkedjem a megjavul谩s谩ban."

 脡lthes Eszter adatok | 2010.04.24 22:05 | 33
Akik a h铆rekben olvasnak Mixa augsburgi p眉sp枚k 眉gy茅r艖l, azokat szeretn茅m eml茅keztetni arra, hogy 艖 volt az egyetlen n茅met p眉sp枚k, aki tiltakozott az abortusz 茅s a korm谩ny azon terve ellen, hogy t枚bb t铆zezer 煤j b枚lcs艖dei helyet kell ki茅p铆teni, 茅s be kell vezetni az eg茅sz napos iskol谩t, hogy a gyerekeket az 谩llam, 茅s ne a csal谩d, a sz眉l艖k nevelj茅k. 脡s valami olyat mondott, hogy b谩r a holocaust sor谩n meg枚ltek 6 milli贸 zsid贸t, de az abortuszokkal m茅g enn茅l is j贸val t枚bb emberi 茅letet oltanak ki. Ezek ut谩n term茅szetes, hogy egy ilyen 鈥瀙眉sp枚knek el kell t疟nnie鈥. Ha nincs m谩s a kont贸j谩n, akkor az茅rt kell 鈥瀔icsin谩lni鈥, mert kb. 30 茅vvel ezel艖tt n茅h谩ny nyaklevest lekevert egy-k茅t gyereknek, akik ezt minden bizonnyal meg茅rdemelt茅k.

脷gy gondolom, hogy a vil谩ggal kiegyez艖 egyh谩z meg茅rdemli ezeket a csap谩sokat. 脡s ak谩r Isten b眉ntet茅s茅nek 茅s figyelmeztet茅s茅nek is felfoghatn谩. Mixa p眉sp枚k枚t csak az茅rt sajn谩lom, mert 艖 m茅g a legjobb volt a n茅met koll茅g谩i k枚z枚tt: a tridenti mis茅t is az 艖 egyh谩zmegy茅j茅ben lehet a legk枚nnyebben bemutatni.

Ugyanakkor, az Egyh谩zat akkor sem 茅rn茅k nagyobb t谩mad谩sok, ha nem kokett谩lna a vil谩ggal. Ha nem venn茅 谩t a j谩t茅kszab谩lyait, 茅s merne J茅zus, a Vil谩g Ur谩nak Egyh谩zak茅nt viselkedni. Ezzel az 谩lland贸 beh贸dol谩ssal 茅s bocs谩natk茅r茅ssel 鈥 bel谩thatn谩k v茅gre 鈥 nem 茅rnek el semmit, kegyelmet nem kapnak. Akkor mi茅rt nem 谩llnak v茅gre a sarkukra, hiszen ezzel legal谩bb saj谩t h铆veik el艖tt tekint茅lyt szerezn茅nek, 茅s legal谩bb saj谩t h铆veik megbecs眉ln茅k 艖ket, 茅s nem 茅rezn茅k magukat el谩rultnak, megal谩zottnak.

 脡lthes Eszter adatok | 2010.04.24 22:04 | 32
Raniero Cantalamessa kapucinus, a P谩pai H谩z sz贸nok谩nak az esztergomi papi gy疟l茅s keret茅ben elhangzott el艖ad谩s谩b贸l az a bizonyos r茅szlet 铆gy hangzott:
鈥濧mikor 1958-ben papp谩 szenteltek, latinul mondtuk a szentmis茅t, h谩tunk a h铆vek fel茅 fordult. Minden arr贸l sz贸lt, hogy az 谩tv谩ltoztat谩s pillanat谩ban szigetel艖dj眉nk el 茅s Krisztus miszt茅rium谩ra gondoljunk. A hangunkat is adjuk 谩t Krisztusnak. 脡s ism茅telj眉k azokat a szavakat, amiket akkor m茅g latinul mondtunk. Hogy m茅g jobban 枚sszpontos铆tani tudjak, 茅n m茅g a szememet is behunytam. J枚tt a liturgikus reform. Nem az olt谩r, hanem a n茅p fel茅 fordultunk. 脡s ebb艖l 茅rtettem meg, hogy ahogy 茅n az 谩tv谩ltoztat谩st v茅gzem, az nem t枚k茅letes. Nem tudtam azonosulni az Utols贸 Vacsora J茅zus谩val. Hiszen, aki a minden egyes mis茅t mondja, az maga a f枚lt谩madt Krisztus. 脡s ez a f枚lt谩madt Krisztus, az a f艖 茅s a test egys茅ge. Ez茅rt az 谩tv谩ltoztat谩s szavaival azonosultam teljesen. Erre j枚ttem r谩.鈥

Cantalamessa kapucinus, a legolvasottabb olasz lelki 铆r贸, a p谩pa h谩zi pr茅dik谩tora szerint teh谩t az Egyh谩z csaknem 2000 茅vig egy nem t枚k茅letes, magyarul: t枚k茅letlen r铆tus煤 szentmis茅t mutatott be. T枚bbek k枚z枚tt rendt谩rsa, Szent Pio atya is.
Amit mond, az tipikus p茅ld谩ja annak, hogy b谩r teol贸giailag nem helytelen, csak 茅ppen a szellemis茅ge nem katolikus. Mert hogy a katolikus tan szerint az 谩tv谩ltoztat谩s az 谩tv谩ltoztat谩s szavainak erej茅b艖l j枚n l茅tre, nem pedig att贸l, hogy a pap mennyire m茅ly眉l el abban, amit mond.

Ezzel kapcsolatban l谩sd: Mae脽en aty谩nak a SZENTMISE oldalon tal谩lhat贸: Az 煤j miser铆tus c铆m疟 tanulm谩ny谩t, abb贸l is k眉l枚n枚sk茅ppen ezt a fejezetet: Luther谩nus 谩tv谩ltoztat谩si r铆tus?
鈥濧 hagyom谩nyos mis茅ben az 谩tv谩ltoztat谩s r铆tusa vil谩gosan kifejezte a katolikus tan铆t谩st, mely szerint az 谩tv谩ltoz谩s 禄vi verborum芦, a konszekr谩ci贸 szavainak erej茅vel, melyet a felszentelt pap mond, j枚n l茅tre.鈥 Vagyis a felszentelt pap szavai (茅s az a sz谩nd茅ka, hogy azt akarja tenni, amit az Egyh谩z tesz) 茅s nem a hite sz眉ks茅ges ahhoz, hogy a mise csod谩ja, a konszekr谩c铆贸, az 谩tv谩ltoz谩s v茅gbemenjen. Term茅szetes, hogy az a j贸, ha a pap m茅lyen 谩t茅li, amit csin谩l, de az 谩tv谩ltoztat谩shoz ez az 谩t茅l茅s nem felt茅tlen眉l sz眉ks茅geltetik. 脡s mivel ez a katolikus tan铆t谩snak egyik alapelve (hogy a szents茅gek nem a hitt艖l, hanem a megfelel艖 sz贸t贸l 茅s anyagt贸l 茅s intenci贸t贸l j枚nnek l茅tre), ami gy枚keresen elv谩lasztja a protestantizmust贸l, nem tekinthet艖 csek茅lys茅gnek, val贸j谩ban azt a szakad茅kot mutatja, amely a katolikus tan铆t谩st 茅s a protest谩ns hitvall谩st egym谩st贸l elv谩lasztja.

2. Az ilyen kifejez茅s: 鈥瀐谩tat ford铆t a n茅pnek, h谩t谩t mutatja a n茅pnek鈥 茅s hasonl贸, olyan valami, ami ellen Ratzinger b铆boros is felsz贸lalt (l谩sd: Michael Lang: Az 脷r fel茅 fordulva 鈥 A liturgikus ima-ir谩ny k枚nyv茅hez 铆rt el艖sz贸t 鈥 a k枚nyvr艖l besz谩mol贸 tal谩lhat贸 a honlap SZNTMISE fi贸kj谩ban). 脡s olyan kifejez茅s, melyet a teljesen tudatlanok haszn谩lnak, de nem klerikusok.

Cantalamessa nem hi谩ba j谩r a karizmatikusokhoz, az 艖 elv眉k az, hogy a hit att贸l igaz, hogy 鈥瀖egtapasztaljuk鈥, azaz szubjekt铆v 茅rz茅s 茅s nem objekt铆v igazs谩g, ami a hit, a vall谩s alapj谩t k茅pezi.

Azt m茅g meg茅rtem, hogy a p谩pa nem tudja el茅rni, hogy a lev谩ltott 谩llamtitk谩r 谩tadja a szob谩j谩t az 煤jnak, de azt nem fogom fel, hogy saj谩t h谩zi pr茅dik谩tor谩t sem 艖 v谩laszthatja meg. Persze, ha egy谩ltal谩n neki van kifog谩sa ez ellen, de h谩t 煤gy t疟nik, nincsen. Csak akkor azt nem 茅rtem, hogy az 煤j 茅s a r茅gi miser铆tus miben tudja 鈥瀏azdag铆tani egym谩st鈥, ahogy a p谩pa a motu proprioj谩ban k铆v谩nta. Mert hiszen a tradicionalist谩knak az a v茅lem茅ny眉k, hogy a r茅gi j贸, katolikus, az 煤j meg nem az, teh谩t a r茅gi nem lehet az 煤jjal gazdag铆tani. A p谩pa h谩zi pr茅dik谩tora szerint pedig a r茅gi t枚k茅letlen, az 煤j meg t枚k茅letes, Akkor mi茅rt kellene szerinte az 煤jat gazdag铆tani egy t枚k茅letlennel?

 Jagiello adatok | 2010.04.21 18:29 | 31
V谩lasz a 30. sz谩m煤 眉zenetre:
Hans K眉ng jelenl茅te 茅s a m茅dia hat谩sa az Egyh谩zban olyan, mint a k枚rnyezete, amikor kihajt a tany谩j谩ra. Nemr茅g 铆rta, hogy 煤jabb 茅s 煤jabb szem茅thegyek ker眉lnek a d疟l艖煤tra meg az 谩rokba. 脡s m谩r nem bosszankodik a jelens茅gen. Mert megtal谩lta a helyes v谩laszt a mi茅rtre. Azon se bosszankodik, hogy az ak谩cos hely茅n micsoda t枚lgyes lehetett nem is olyan r茅gen, p谩r nemzed茅kkel ezel艖tt. Mert az ak谩cost megszokta, 茅s az m谩r j贸: erd艖.

De abban v茅gtelen眉l igaza van, nek眉nk nem szabad belenyugodnunk, hogy ez van. Az Atya nem 铆gy teremtette a vil谩got, 茅s t艖l眉nk se azt v谩rja el, hogy m谩smilyenn茅 tegy眉k, mert a t枚k茅letest csak elrontani tudjuk. A gyerekeimnek mindig a Dun谩val p茅ld谩l贸zok, 茅s azt hiszem s谩nta a hasonlat 谩ll az Egyh谩zra. Sz谩z 茅ve m茅g inni lehetett bel艖le, ma m谩r esz茅be se jut senkinek. Megszokott, hogy a Duna nagy nyitott szennyv铆zcsatorna. De nem ez a term茅szetes 谩llapota. Ez茅rt nem szabad megszokni ezt az 谩llapotot. Az Egyh谩z jelenlegi 谩llapot谩t sem szabad megszokni.

Mi nem 煤j vil谩got 茅p铆t眉nk, mi azzal gazd谩lkodunk, amit az Atya teremtett, 茅s csak egyet teremtett, amit 茅ppen t枚nkretesz眉nk. A mi katolikus Egyh谩zunk minden mocsok 茅s szem茅t ellen茅re is, amivel el谩rasztja a vil谩g, m茅g mindig 茅l 茅s v谩rja vissza az Ur谩t.

 脡lthes Eszter adatok | 2010.04.20 23:02 | 30
V谩lasz a 28. sz谩m煤 眉zenetre:
el艖ad谩sok hanganyaga megtal谩lhat贸 a
http://www.szentadalbert.hu/public/pap/hang.html c铆men
脡n is v谩rom a meg铆g茅rt 枚sszefoglal贸t.

A K眉ng cikket pedig k茅r茅sre elkezdem leford铆tani

Jagiello-nak annyit, amit m谩r 铆rtam, ugyan a t谩j茅kozottak k枚z眉l senki sem veszi komyolan, de akkor is 艖 az, akinek a k枚nyvei megjelennek, aki k铆v茅tel n茅lk眉l minden f贸rumon jelen van 茅s besz茅l. Teh谩t az egyszer疟 h铆veket, a t谩j茅kozatlanokat, a keres艖ket 艖 "vezeti". Ez茅rt felm茅rhetetlen a k谩r, amit okoz. Amennyire 茅n tudom, fel van f眉ggesztve, deh谩t ez a m茅di谩t nem zavarja, hogy alkalmazza.

 mindszenty adatok | 2010.04.19 19:23 | 29
Szomor煤an hallom, hogy a r茅gi r铆tust g煤nyolt谩k a papi tal谩lkoz贸n. D枚bbenetes...

 kovj0813 adatok | 2010.04.19 16:31 | 28
K茅rd茅s a 25. sz. 眉zenettel kapcsolatban:

Kedves Testv茅rek!
脕prilis 15-茅n Esztergomban magyar papi gy疟l茅s volt. Valaki meg铆g茅rte, hogy err艖l k茅s艖bb r茅szletesebb t谩j茅koztat贸t is olvashatunk.
Tekintettel arra, hogy a trad铆ci贸val (is) foglalkozom, szeretn茅m r茅szleteiben megismerni a P谩pai H谩z sz贸nok谩nak 谩ll谩sfoglal谩s谩t 茅s a Magyar F茅l reag谩l谩s谩t.

 Jagiello adatok | 2010.04.17 09:35 | 27
V谩lasz a 26. sz谩m煤 眉zenetre:
Ez ink谩bb csak folytat谩s, nem v谩lasz. Hans K眉ng miatt nem kell agg贸dni. Csak be kell 铆rni a google keres艖be a nev茅t, 茅s r谩menni az angol nyelv疟 wikip茅di谩ra, ami felsorolja a kit眉ntet茅seit. Maguk茅rt besz茅lnek. Eg茅szen fantasztikus 茅s egy茅rtelm疟 a lista. Aki tud olvasni, akinek van szeme, az 茅rti 茅s l谩tja, mi茅rt van ekkora m茅diaszele ennek az embernek. Szerintem sokkal 茅rdekesebb k茅rd茅s, hogy mi茅rt nem f眉ggesztik fel, 茅s a P谩pa, akit 茅pp煤gy kritiz谩l, mi茅rt h铆vta meg mag谩hoz. 脡n b铆zom benne, hogy az茅rt, hogy a lelk茅re besz茅ljen. Magyarorsz谩gi viszonylatban meg tiszt谩ban kell lenni azzal, hogy milyen kiad贸k jelentetik meg ennek az embernek a m疟veit, 茅s milyen foly贸iratok hozz谩k le az 铆r谩sait.

 Topir adatok | 2010.04.16 18:52 | 26
Most kaptam ezt a levelet, a magam r茅sz茅r艖l 茅n csatlakozom.

Kedves Testv茅rek,
szolidarit谩si akci贸t ind铆tott a Szentaty谩茅rt a k茅t nemzeti kegyhely, Szentk煤t 茅s P贸cs. R茅szletek a http://www.szentkut.hu/mondjatok_aldast oldalon tal谩lhat贸k.
K茅rlek, terjessz茅tek az egyh谩zmegyei, lelkis茅gi list谩kon, honlapokon, hirdess茅tek meg a pl茅b谩ni谩kon, imacsoportokban, hogy val贸ban az egys茅g jele legyen ez a kezdem茅nyez茅s. Illetve titeket is szeretettel v谩runk, hogy t谩rsuljatok. k枚sz枚nettel, fr. Peregrin

 脡lthes Eszter adatok | 2010.04.16 15:41 | 25
Valaki megk茅rt, hogy tegyem fel a k枚vetkez艖 h铆rt:
Cs眉t枚rt枚k枚n a papok 茅v茅nek alkalm谩b贸l Esztergomban papi gy疟l茅s volt, ahova t枚bbsz谩z magyar pap ment el. A pr铆m谩s el艖ad贸nak Raniero Cantalamessa kapucinust, a P谩pai H谩z sz贸nok谩t (l谩sd r贸la a honlap 鈥濰a rosszul sz贸lottam, t茅gy bizonys谩got a rosszr贸l鈥 c铆m疟 cikk茅t) k茅rte fel, aki a felk茅r茅st el is fogadta. El艖ad谩s谩ban pedig arr贸l besz茅lt, hogy mennyire 枚r眉lt, amikor bevezett茅k az 煤j miser铆tust, mert a r茅gi rossz volt. Mik枚zben g煤nyol贸dott a r茅gin ecsetelte az 煤j nagyszer疟 el艖nyeit.
(u.i. aki megk茅rt e r枚vid h铆r k枚zl茅s茅re, hamarosan hosszabb besz谩mol贸t 铆r err艖l az esem茅nyr艖l.)

M谩s: Hans K眉ng ny铆lt lev茅lben sz贸l铆totta fel a n茅met p眉sp枚ki kart, hogy szakadjon el R贸m谩t贸l. 脥r谩sa annyira elk茅peszt艖, hogy aj谩nlani tudom az elolvas谩s谩t, csak az茅rt, hogy tudjuk, hol tartunk. Hans K眉ngr艖l fontos tudni, hogy a n茅met nyelvter眉leten nincs olyan egyh谩zzal foglalkoz贸 m疟sor, amelyben ne 艖 lenne a szak茅rt艖 teol贸gus. Vagyis a t谩j茅kozottabbak hi谩ba nem tartj谩k m谩r norm谩lisnak, 艖 a k枚zv茅lem茅ny els艖 sz谩m煤 ir谩ny铆t贸ja n茅met ter眉leten. (A cikk megtal谩lhat贸 a S眉ddeutsche Zeitung internetes oldal谩n, illetve a summorum-pontificum.de-r艖l link vezet oda. Vigy谩zat! Az 铆r谩s h谩romoldalas, amit k枚nnyen el lehet n茅zni, azaz lapozni kell.)

 脡lthes Eszter adatok | 2010.04.05 11:58 | 24
Alig telt el egy nap, hogy az 脰R脰MEINK topicban le铆rtam, milyen felemel艖 茅rz茅s volt a nagyp茅nteki r贸mai kereszt煤ton igaz谩n katolikus tan铆t谩st, igazs谩got hallani. 脡s l谩m, m谩ris itt a k枚vetkez艖 pillanat, amikor a katolikusok 煤gy 茅rezhetik, hogy 艖k a vil谩g l谩bt枚rl艖i, e vil谩g egyetlen cs煤sz贸-m谩sz贸i, akik mindig csak a f枚ldre szegezett tekintettel, puszta l茅t眉k miatt is 谩lland贸 bocs谩natk茅r茅ssel tartoznak minden m谩s 茅l艖l茅nynek. Igaz谩n nem tudom, hogyan lehetne m茅g jobban megal谩zkodni, mint ahogy az Egyh谩z mostani k茅pvisel艖i teszik? 脡s val贸ban 煤gy gondolj谩k, hogy az emberek szeretnek egy olyan k枚z枚ss茅ghez, int茅zm茅nyhez tartozni, mely naponta sz谩zszor csak azt k茅pviseli, hogy mi vagyunk az utols贸k, mibel茅nk lehet mindenkinek b眉ntetlen眉l beler煤gni, minket lehet 谩lland贸an utas铆tgatni, hogy mit igen 茅s mit nem szabad csin谩lnunk? Mik枚zben a nap minden perc茅ben b谩rki b眉ntetlen眉l gyal谩zhat minket, de els艖sorban Istent?

Hogyan lehets茅ges, hogy a vil谩gnak m谩r abba is belesz贸l谩sa van, hogy egy szentmis茅n, a templom falain bel眉l, a szentbesz茅dben mit szabad elmondania egy katolikus papnak 茅s mit nem? Hogyan lehets茅ges, hogy ezt az Egyh谩z elt疟ri, az az Egyh谩z, mely 茅ppen most 眉nnepelte Krisztus Urunk felt谩mad谩s谩t, a legdrasztikusabb pillanat谩t annak, hogy nem ebb艖l a vil谩gb贸l val贸, nem ennek a vil谩gnak a t枚rv茅nyei szerint 茅l?

Mi茅rt kell a katolikus h铆vek milli贸it azzal megal谩zni, hogy legszentebb 眉nnep茅n, eg茅sz nap csak azt hallja, hogy valaki a Vatik谩nb贸l megint bocs谩natot k茅rt az茅rt, hogy egy谩ltal谩n l茅tez眉nk?
Micsoda elk茅peszt艖 t枚rt茅netnek kell megint szenved艖 alanyai lenn眉nk?

Egy谩ltal谩n mi茅rt besz茅l Nagyp茅nteken valaki a m茅dia leg煤jabb hazugs谩gair贸l, 茅s olyan ostobas谩gokr贸l, mint p茅ld谩ul: 鈥瀞z眉ks茅ges, hogy az emberis茅g fele, a f茅rfiak, bocs谩natot k茅rjenek az emberis茅g m谩sik fel茅t艖l, a n艖kt艖l.鈥 A vil谩gt枚rt茅nelem legfontosabb, mindent eld枚nt艖 pillanataihoz nem jut esz茅be m谩s mondanival贸?
De ha m谩r ilyeneket le铆r 茅s el is mond, akkor ki vagy mi veszi r谩 k茅s艖bb, hogy szavai茅rt a m茅di谩ban bocs谩natot k茅rjen? Egy papnak mit艖l van f茅lnival贸ja? A csal谩dj谩t 茅ri 眉ld枚z茅s, ha 艖 kitart egyszer m谩r kifejtett v茅lem茅nye mellett? Vagy att贸l f茅l, hogy ez茅rt b枚rt枚nbe csukj谩k? Vagy net谩n csak att贸l, hogy ezut谩n nem 艖 lesz a szt谩r-pr茅dik谩tor? 脡s ki az, aki r枚gt枚n jelentette a szavait? Nem hiszem, hogy az 鈥瀍llens茅g鈥 k眉l枚n megfigyel艖t k眉ldene, megvannak azok a bels艖 emberek, akik azonnal szaladnak 谩rulkodni.
De ha a katolikus Egyh谩z olyan er艖tlen, olyan gy谩ms谩g al谩 helyezett valami, amelynek m茅g saj谩t n茅gy fala k枚z枚tt sem lehet mag谩nv茅lem茅nye, akkor a h铆v艖k miben b铆zzanak? Akkor egy ilyen int茅zm茅ny, hogyan tudja 谩tadni a rem茅ny, a Krisztusban val贸 bizalom, a 鈥瀡茅g茅n az igazs谩g fog gy艖zni鈥 枚ntudat谩t 茅s hit茅t? Egy谩ltal谩n mi egy ilyen megal谩zkod贸, mag谩t nevets茅gess茅 tev艖 int茅zetnek az 眉zenete?

Ugyanazon a napon, melyen a kifog谩solt mondat elhangzott, az Evang茅liumban J茅zus 铆gy sz贸lt az 艖t meg眉t艖 poroszl贸nak: 鈥濰a rosszul sz贸lottam, t茅gy bizonys谩got a rosszr贸l, ha pedig j贸l, mi茅rt 眉tsz engem?鈥 (Jn 19,23)
Mi lett volna, 枚sszed艖lt volna a vil谩g, ha egyszer az 茅letben egy katolikus pap tanulva Mester茅t艖l, katolikus m贸don, ugyanezt v谩laszolta volna az 艖t t谩mad贸knak?

 Topir adatok | 2010.03.31 08:00 | 23
Miut谩n a kommunizmus nev疟 ut贸pista k铆s茅rlet nem v谩ltotta be a katolikus Egyh谩z megsz疟n茅s茅hez f疟z艖d艖 rem茅nyeket, a vil谩g szabadk艖m疟ves urai 茅letbe l茅ptett茅k a 2. sz. tervet. Nem tilos a vall谩s, nem tilos a vall谩sgyakorl谩s, (egyik茅 sem), 茅s a s谩t谩ni tervnek legjobban 煤tj谩ban 谩ll贸 katolikus Egyh谩z legyen az 枚sszes vall谩s sz谩m谩ra a befogad贸 k枚zpont, felhaszn谩lva szervezetts茅g茅t, kiterjedts茅g茅t, appar谩tus谩t. Ehhez "n茅mi" 谩talak铆t谩sra van sz眉ks茅g, a l茅nyeg helyett sz贸rakoztat贸, (hogy vonz贸 legyen, de ne kellemetlen), k枚z枚ss茅gi 茅lm茅nyt ny疟jtson, mindent 茅s mindenkit befogadjon (枚kumenizmus!), 茅s k茅sz a New Age 煤j vil谩gvall谩sa.
Ez a terv is id艖ben el艖 volt k茅sz铆tve, (pld. a Taiz茅-i mozgalmat m谩r valamikor az 1940-es 茅vekben l茅trehozt谩k).
De a s谩t谩n se nem mindenhat贸, se nem mindentud贸, 茅s ez a terve is kudarcba fog fulladni.
Magyarorsz谩g kir谩lyn艖je, k枚ny枚r枚gj 茅rett眉nk!

 脡lthes Eszter adatok | 2010.03.30 21:26 | 22
Aki tud n茅met眉l 茅s elb铆rja a borzalmakat, annak aj谩nlom, hogy olvassa el a kath.net k枚vetkez艖 cikk茅t:
http://kath.net/detail.php?id=26181&print=yes

Aki k茅telkedik abban, hogy az Egyh谩z meg茅rdemli a b眉ntet茅st, annak is aj谩nlom a cikket, ami arr贸l sz贸l, hogy m谩jusban M眉nchenben rendezik meg a II. 枚kumenikus egyh谩zi napokat, melynek f艖 t茅m谩ja a honoszexualit谩s rekl谩moz谩sa. P茅ld谩ul vig铆li谩t tartanak a homof贸bia 谩ldozatai茅rt, reggelit a fiatal homokosoknak 茅s bar谩taiknak stb. stb. stb. napokon kereszt眉l. A rendezv茅ny vend茅gl谩t贸ja a m眉nchen-freisingii katolikus 茅rseks茅g (ahol egykor Ratzinger volt a p眉sp枚k) 茅s a bajor evang茅likus 'egyh谩z'".


  MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕JE, K脰NY脰R脰GJ 脡RETT脺NK!