hagyom谩nyh疟 magyar katolikusok

SZ虐Z M脕RI脕NAK, MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕J脡NEK
felaj谩nlott honlapja

"B脥ZZATOK, MERT 脡N LEGY艕ZTEM A VIL脕GOT"

KATOLIKUS-HONLAP F脫RUM BEJELENTKEZ脡S REGISZTR脕CI脫
 
A hozz谩sz贸l谩sok nem a honlap szerkeszt艖j茅nek, hanem az egyes hozz谩sz贸l贸knak a v茅lem茅ny茅t t眉kr枚zik.

(153) Honlap-II.
(8) R贸ma
(13) V茅gid艖 ??
(157) Pius-眉gy
(16) A honlapr贸l
(165) Gondolatok
(278) Honlap
(244) Magyarorsz谩g
(121) Vil谩gegyh谩z
(54) J枚v艖/Rem茅ny
(199) H铆rek
(1) Lelkis茅g
(58) M谩sok helyett
(199) K茅rd茅sek
(34) Hit眉nk
(77) Fatima
(16) Assisi-眉gy
(47) K枚zlem茅nyek
(20) Hallottam...
(66) F贸rumoz谩s
(12) AZ ISTENI IRGALMASS脕G
(88) Evol煤ci贸
(151) Liturgia
(12) Katolikusok tennival贸i
(141) A vil谩g
(9) "Nemcsak keny茅rrel..."
(1) Adok-kapok
(140) ki a hib谩s?
(50) Mag谩n 眉zenetek
(12) T枚rt茅nelem-hamis铆t谩s
(23) 脰r枚meink
(77) V谩rosmisszi贸 '08
(17) Erk枚lcs
(55) Tekint茅ly
(88) V茅lem茅nyek
(9) Kis R贸mai Zsolozsma - "rekl谩m"
(8) Probl茅m谩k
(44) Bibliothecula
(44) Hibajelz茅s
(20) Mi a teend艖?
(28) Vit谩k
(9) Anglik谩n-k茅rd茅s
(2) Al谩铆r谩sgy疟jt茅s vagy fsspx
(1) KATEKIZMUS
(8) Ha a Katolikus...
(7) Klerikalizmus
(27) Reakci贸k
(8) Tudom谩ny 茅s fejl艖d茅s
(20) Mindennapok
(9) Metanoia
(5) Kapcsolatok
(6) Pisti
(5) "B铆zzatok..."
(27) SJM
 
ki a hib谩s?
 

M茅g nem jelentkezett be, 铆gy nem 铆rhat a f贸rumba


[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6]
 Prohaszka adatok | 2010.02.27 19:38 | 100
V谩lasz a 98. sz谩m煤 眉zenetre:
Kifelejtettem az el艖bb:
K枚telez艖 olvasm谩ny: A Nice-Konstantin谩polyi HITVALL脕S
茅s ut谩na a sorr贸l sorra t枚rt茅n艖 茅rtelmez茅s, hogy mikor mit vallunk HIT脺NKben.

 F眉zesi Zsolt adatok | 2010.02.27 19:30 | 99
Kedves Gilgames!

"A mi Urunk els艖dlegesen test茅vel (茅s csak k枚vetkezmenyesen Istens茅g茅vel) van jelen az Olt谩riszents茅gben."

Ez t茅ved茅s. Krisztus a legszentebb Szents茅gben istens茅g茅vel 茅s embers茅g茅vel van jelen, 茅s az eretneks茅g gyan煤ja n茅lk眉l nem besz茅lhet眉nk els艖dleges 茅s m谩sodlagos jelenl茅tr艖l; kiv谩lt nem az istens茅g rov谩s谩ra.
Ha m谩r..., 茅ppen ford铆tva lenne logikus, hiszen a term茅szetes testnek nem tulajdons谩ga az 煤rnapi szekvencia defin铆ci贸ja:

"Aki veszi, meg nem osztja, - meg nem t枚ri, nem szakasztja, - oszthatatlan eledel. / Veszi egy 茅s veszik ezren, - r枚vids茅get nem l谩t egy sem, - fogyasztj谩k, 茅s nem fogy el."

Ez ink谩bb v茅gtelens茅get sejteti, ami az isteni term茅szet jellemz艖je.

AZONBAN ez a megk枚zel铆t茅s is eretnek lenne, 茅ppen az al谩bb id茅zett kalcedoni dogma alapj谩n. Hiszen az egy Krisztus jelen van testileg, ott jelen van az 枚r枚k Istens茅g is (nem k枚vetkezm茅nyesen, hanem sz眉ks茅gszer疟en). J茅zus ilyen volt m谩r tudattalan magzati kor谩ban is. Noha m茅g semmit sem tudott a vil谩gr贸l, maga volt a mindentud贸 Isten. Ez茅rt Istensz眉l艖 M谩ria.

Azonban nem felt茅telezem 脰nr艖l, hogy eretneks茅get akart 谩ll铆tani, csak rem茅lem, hogy pontatlanul fogalmazott. Ha m茅gsem, k茅rem n茅zzen ut谩na.

K枚sz枚n枚m



 Prohaszka adatok | 2010.02.27 19:15 | 98
V谩lasz a 96. sz谩m煤 眉zenetre:
Azt 铆rja Gilgames: "A mi Urunk elsodlegesen testevel (es csak kovetkezmenyesen Istensegevel) van jelen az oltariszentsegben"
Ez t枚m枚ren dogma tagad谩s, melyet a Khalk茅doni Zsinat mondott ki 451-ben:
"A Szentaty谩k nyomdokait k枚vetve mindny谩jan egy sz铆vvel-sz谩jjal valljuk 茅s tan铆tjuk, hogy a mi Urunk J茅zus Krisztus egy 茅s ugyanaz a Fi煤, ugyan艖 t枚k茅letes az istens茅gben 茅s t枚k茅letes az embers茅gben, ugyan艖 val贸ban Isten 茅s val贸ban 茅rtelmes l茅lekb艖l 茅s testb艖l 谩ll贸 ember, ugyan艖, az Aty谩val egyl茅nyeg疟 istens茅ge szerint 茅s vel眉nk egyl茅nyeg疟 embers茅ge szerint, 鈥瀖inden szempontb贸l hasonl贸 hozz谩nk, a b疟nt kiv茅ve鈥 (Zsid 4,15). Aki az id艖 kezdete el艖tt az Aty谩t贸l sz眉letett istens茅ge szerint, ugyan艖 sz眉letett a v茅gs艖 kor napjaiban az Istensz眉l艖 Sz疟z M谩ri谩t贸l embers茅ge szerint, 茅rett眉nk 茅s a mi 眉dv枚ss茅g眉nk茅rt.
Egy 茅s ugyanazon egysz眉l枚tt Fi煤 脷r Krisztust kell vallani k茅t term茅szetben 枚ssze nem elegy铆tve, v谩ltozhatatlanul, meg nem osztva 茅s sz茅tv谩laszthatatlanul, an茅lk眉l, hogy az egyes眉l茅s 谩ltal a k茅t term茅szet k眉l枚nb枚z艖s茅ge b谩rmi m贸don elt疟nn茅k, hanem ink谩bb 煤gy, hogy mindk茅t term茅szet saj谩toss谩ga 茅ps茅gben maradjon, amelyek egy szem茅lly茅 kapcsol贸dnak 枚ssze, nem tagoz贸dik 茅s nem oszt贸dik k茅t szem茅lyre, hanem egy 茅s ugyanaz az egysz眉l枚tt Fi煤, Isten, Ige, 脷r J茅zus Krisztus, ahogy azel艖tt a pr贸f茅t谩k r贸la sz贸ltak, 茅s ahogy minket maga J茅zus Krisztus kioktatott s az aty谩k hitvall谩sban r谩nk hagyom谩nyozt谩k.
"

Aki tagadja a dogm谩t, az nem katolikus. 脰nmag谩t z谩rja ki a katolikus egyh谩zb贸l.

 Jagiello adatok | 2010.02.27 17:04 | 97
V谩lasz a 94. sz谩m煤 眉zenetre:
M茅g folytatom az el艖z艖 hozz谩sz贸l谩somat, mert nem varrtam el a sz谩lat. A zen茅ben is vannak formul谩k, hangs煤lyok, dallamok, sz枚vetek, stb. Ezek az isteni rendre 茅p眉ltek Nem v茅letlen眉l a kereszt茅nys茅g egyik legnagyszer疟bb kincse a magasztos zene. A beat-zene 茅s az abb贸l kin艖tt szekul谩ris 茅s modernista st铆lusok a zene nyelv茅n k谩romkodnak. Ez茅rt nem lehet basszusgit谩r-k铆s茅rettel Agnus Dei-t 茅nekelni. Ez olyan, mintha a sz眉l艖otthonok folyos贸in gyilkos fegyverek f眉ggn茅nek dekor谩ci贸ul (lehet rossza hasonlat). Nem v茅letlen, hogy a b茅csi klasszika "t煤lhalad谩sa" a tonalit谩s elveszt茅se (t枚bb tonal铆t谩st lebegtet a zeneszerz艖) vagy 茅ppen m谩r nincs tonalit谩s, hanem szeri谩lis zene vagy g茅pzene, meg milli贸 egy茅b m谩s zene. Ezeknek m谩r semmi k枚ze az Isten magasztal谩s谩hoz.

Egy茅bk茅nt Mozartot, Beethovent meg Haydnt nagyon j贸 j谩tszani. Hiszen sok zenem疟 erre sz眉letett. 脡s sokkal magasztosabb 铆gy elt枚lteni a t谩rsas谩gi 贸r谩kat mint ital mellett vagy 茅ppen verni a k谩rty谩t. De ez nem templomi zene. Hanem mulatoz谩s, aminek megvan a helye a katolikus kereszt茅ny 茅let茅ben is. A nagy mis茅k valami k眉l枚nleges alkalomra 铆r贸dtak. Volt valami szerep眉k. Ma csup谩n annyi, hogy koncertek, semmi k枚z眉k az eredeti sz谩nd茅khoz. De ezt m谩r 铆rtam.

 gilgames adatok | 2010.02.27 14:36 | 96
Amikor gyerek voltam, (meg a negyvenes evekben) elsoaldozasra tanultunk egy eneket. Ez volt az utolso versszak:

Jezuska, Jezuska most hazamegyek
Alldj meg es segits hogy mindig jo legyek
Neked itt egyedul rossz lesz nagyon
Ezert a kis szivemet nalad hagyon.

Ha szentsegimadasra megyek, ezzek szoktam bucsuzni. Azota is sokat elmelkedtem ezen az utolso elotti soron, es minden elmelkedesem arra vezet, hoy theologialag nem helytelen. A mi Urunk elsodlegesen testevel (es csak kovetkezmenyesen Istensegevel) van jelen az oltariszentsegben es a test kepes erezni az egyedullet fajdalmat. Termeszetesen potolhatja az egyedulletet a beatific vison-nal (nem tudom magyarul, az Isteni termeszet kozvetlen szemlelete) de o minket akar

Kisdedkent az edes Ur,
teged szomjaz rad borul

amogy a masik szinten gyerekkori enek mondta.

En csak szerenem megerteni a magukrahagyott magyarok gondolkodast, es csak ugy kaphatok valaszt a kerdeseimre (valtozott e valami az en idomhoz kepest es ha igen mi), ha elmondom en hogy latom. En nem akarok senkit se meggyozni, nekem nincs bolcsessegem, es hiszem hogy az Igazsag Isten, es o az igazsagat termeszetfeletti dolgokban es Elo Anyaszentegyhazra bizta.

laszlo

Egyebkent nevem kiss laszlo, komplete theologiai vegzettsegem van meg a tradicionalis idokbol, de eletem javareszet Magyarorszagon is es itt is szamitastechinikaval foleg szerszamgepvezerlessel kapcsolatos fejlesztessel toltottem Nyugdijas vagyok, en keszitettem es tartom fel a http://divinumofficium.com/ honlapot ahonnan barki imadkozhatja a Breviarium tradicionalis formait. Ezt a csoportot a honlapomat idezok listajan talaltam.

 Horv谩th Beatrix adatok | 2010.02.25 21:51 | 95
V谩lasz a 91. sz谩m煤 眉zenetre:
Tudom, nem j贸 els艖 felh谩borod谩sb贸l 铆rni, de aki erre a honlapra 铆r, 茅s komolyan ezt gondolja a videoklip megtekint茅se ut谩n, rezzen茅stelen眉l, ahogy gilgames be铆rta, az lehet, hogy t茅telesen el tudja mondani, ki lakik a h谩tt茅rben l谩that贸 szents茅gh谩zban, de hogy fogalma sincs arr贸l, hogy aki ott lakik, kicsoda, az teljesen biztos. Ez kb olyan, mint amikor Szt Kl谩ra 谩ll铆t贸lag (nem tudom a forr谩st, az茅rt 铆rom, hogy 谩ll铆t贸lag, csak hallottam a t枚rt茅netet) azt mondta, hogy ha egy n艖v茅r elt枚ri a t谩ny茅rt mosogat谩s k枚zben, arra r谩sz贸lok, hogy figyeljen jobban oda. De ha ez a n艖v茅r felgy煤jtja a h谩zat, akkor nem sz贸lok m谩r neki semmit, csak im谩dkozni kezdek 茅rte...

 Jagiello adatok | 2010.02.25 17:30 | 94
Meg fognak botr谩nkozni: 茅n rosszul vagyok akkor, ha Mozart zen茅j茅t j谩tssz谩k a katolikus templomban. Lehet, hogy Mozart balek volt, 茅s a zen茅n k铆v眉l semmi se 茅rdekelte, de ennek nagyon sok dokumentum ellent mond. Szabadk艖m疟ves meggy艖z艖d茅sb艖l, ind铆ttat谩sb贸l 茅s t谩mogat谩sb贸l 铆rt sok zen茅t. Nem v茅letlen folyik minden眉nnen manaps谩g Mozart. Az 谩llami emelt szint疟 茅nek-zene tank枚nyvek k眉l枚n枚s hangs煤lyt fektetnek Mozartra 茅s a t枚bbiekre (utalok a tavalyi Haydn 茅vre). Ugyan煤gy a beat-mise. Jaj! A zene nyelv. Mondok egy hasonlatot: vannak szavak, amik nagyon cs煤ny谩t jelentenek. Azokat a dolgokat m谩sk茅pp nem lehet elmondani csak 煤gy, azokkal a szavakkal. H谩t Istent se lehet dics茅rni olyen szavakkal. M茅g akkor se, ha a sz谩nd茅k 谩ll铆t贸lag magasztos. Odaf枚nt nem 茅rtik mir艖l van sz贸.

 Dimitria adatok | 2010.02.25 17:03 | 93
V谩lasz a 91. sz谩m煤 眉zenetre:
M茅g egy megjegyz茅s: aki ilyet le mer 铆rni, az sajnos nincs tiszt谩ban avval, hogy egy katolikus templomban mire szolg谩l a Szent茅ly, nem 谩rtana el艖venni egy katolikus katekizmust 谩ttanulm谩nyoz谩sra.

 Dimitria adatok | 2010.02.25 16:24 | 92
V谩lasz a 91. sz谩m煤 眉zenetre:
Kedves gilgames! Att贸l tartok elfeledkezett r贸la, hogy 脰n egy trad铆ci贸hoz h疟 katolikus honlap f贸rum谩ra 铆rt!!!! Egy茅bk茅nt mi h疟ek vagyunk R贸m谩hoz, a videon l谩tottak viszont nagyon nem erre a magatart谩sra utalnak.

 gilgames adatok | 2010.02.25 14:35 | 91
En ugy erzem hogy a templom csak helyet adott egy concertnek, ami a jelenlevoknek szemmel lathatoan tetszett. Ket adalek:

En 1964-ben reszet vettem egy beat-misen, a ahol a ruhazat ugyan mas volt the mise kozben hasonlo stilusu muzsika dominalt guitarral es hasonlokkal. Jezus Krisztust nem tagadta meg, a mise sem lett massa mint szokott. Sokan eljottek akik egyebkent nem jottek volna. En ugy erzem belefer a Szent Pali : nem banom milyen okbol hirdetik csak hirdessek, kategoriaba.

Masik oldalrol mult vasarnap voltam a helyi presbiterianus templomban ahol hasonlo koru lanyok es nehany fiu Mozart Missa Brevis in B-moll mestermuvet enelektek illetve kisertek hegedun es mas vonoshangszereken. Termeszetesen ez a cel: kiterjeszteni azt ami katolikus mindenkire.


 Dimitria adatok | 2010.02.18 17:50 | 90
Egy kedves kom谩romi bar谩tunk h铆vta fel a figyelmemet erre a koncertfelv茅telre. Azt gondoltam, hogy Magyarorsz谩gon az茅rt id谩ig m茅g nem jutottunk.....Sajnos t茅vedtem.
http://www.youtube.com/watch?v=5fY9e_2hclY&NR=1

 脡lthes Eszter adatok | 2010.02.02 21:49 | 89
脷jabb tanmese (igaz):
Tegnap d茅lben szok谩som szerint a temet艖ben lev艖 nagy keresztn茅l mondtam el a r贸zsaf眉z茅rt, amikor arra lettem figyelmes, hogy egy csapat kisiskol谩s k枚zeleg. A temet艖 kapuban a tan谩r maga k枚r茅 gy疟jt枚tte 艖ket, 茅s figyelmeztette 艖ket, hogy am铆g 谩tmennek a temet艖n (a r茅t fel茅, ahol j谩tszani szoktak) viselkedjenek rendesen. A gyerekek val贸ban egy csom贸ban maradtak, 茅s ha nem is sz贸tlanul, de rendesen mentek kereszt眉l a temet艖kerten. Ma d茅lben ugyanez a csapat j枚tt, de egy m谩sik tan铆t贸val. Az nem figyelmeztette 艖ket semmire, k枚vetkez茅sk茅ppen rohang谩lva, 眉v枚lt枚zve mentek 谩t a temet艖n. No, akkor most ki a hib谩s?
Nyilv谩nval贸an minden眉tt a vezet艖k, akik nem k枚vetelnek, 茅s azt谩n ha baj lesz, nem tudj谩k, mire v茅lni a dolgot.

 Admin adatok | 2009.12.23 09:59 | 88
V谩lasz a 86. sz谩m煤 眉zenetre:
Tisztelt Augustus,
k枚sz枚n枚m sz茅pen v谩lasz谩t, bevallom, m谩st v茅ltem felismerni szem茅ly茅ben, ez茅rt volt ez a hat谩rozott hangnem.
B茅k茅s, kegyelmekben gazdag Kar谩csonyt k铆v谩nok!

 Augustus adatok | 2009.12.23 09:41 | 87
V谩lasz a 83. 眉zenetre:
Tisztelt 脡lthes Eszter!
Val贸ban tal谩lkoztunk, s艖t mag谩nlev茅lben m谩r sok-sok 茅vvel ezel艖tt is. Egyet茅rtek azzal, hogy f枚l枚sleges vit谩knak nincs helye, hiszem 茅s vallom 茅n is, hogy "Roma locuta, causa finita" - de bocs谩ssa meg nekem, hogy figyelmeztetem: ez a f贸rum nem R贸ma. Term茅szetesen joguk van arra, hogy a kellemetlenked艖 sz煤nyogot elhessegess茅k, s艖t, nemcsak joguk, hanem igazuk is, ha ezt teszik.
脕ldott Kar谩csonyt, val贸ban b茅k茅s, boldog 煤j 茅vet k铆v谩nva:
K贸kay 脕goston

 Augustus adatok | 2009.12.23 09:22 | 86
Tisztelt "Adminisztr谩tor"!

Nem tudom, mit 茅rt bemutatkoz贸 lev茅len (mellesleg, nem tudom, hogyan 铆rjam mag谩nban, de sz铆vesen meg铆rom itt is); a k枚vetkez艖ket k枚zl枚m: 56 茅ves vagyok, r贸mai katolikus, n艖s, van 5 gyermek眉nk 茅s k茅t unok谩nk. Sz眉leim nemcsak vall谩sosan, hanem hitben neveltek, a budapesti Piarista Gimn谩ziumban 茅retts茅giztem 1972-ben. Mindezek ellen茅re a neveltet茅sem nemigen 茅rintett meg, 茅s 18 茅ves koromban megszak铆tottam a kapcsolatot az Egyh谩zzal - 10 茅vre. Egy茅rtelm疟en Isten kegyelme 茅s m疟ve, hogy visszahozott. Jelenleg feles茅gemmel a k艖b谩nyai Szent L谩szl贸 pl茅b谩nia tagjai vagyunk. 脡s most "coming out"-olok, b谩r nem akartam, de azt tisztess茅gtelennek 铆t茅ln茅m: ott az 1. sz谩m煤 neokatekumen谩lis k枚z枚ss茅gbe j谩runk. Bevallom, olvasgatom a honlapjukat, nemcsak a f贸rumot. Sok sz谩momra j贸 dolgot tal谩lok rajta, de term茅szetesen sokkal t枚bb olyat, ami nekem ellenszenves (nem azt mondtam, hogy rossz!). 脥g茅rem, nem akarok vit谩zni, ak谩r tiltson ki a f贸rumr贸l - DE! most t茅nyleg nem 茅rtem, mi a rossz az inkrimin谩lt megh铆v贸ban. F艖leg, miut谩n 脡lthes Eszter figyelmeztetett arra, hogy "ennek a honlapnak, 茅s f贸rumnak tudom谩som szerint nincs olyan olvas贸ja, aki ne tal谩lna "hib谩t" (hogy az 脰n szavaj谩r谩s谩val 茅ljek) a lenti megh铆v贸ban". Mellesleg a megfogalmaz谩s t茅ves, hiszen az 枚n枚k f贸rum谩t rajtam k铆v眉l sok, 枚n枚kkel nem egy "platformon" 谩ll贸 ember is olvassa - hogy 茅p眉l茅s茅re, vagy botr谩nkoz谩s谩ra, az m谩s k茅rd茅s. 脡n t茅nyleg csak k铆v谩ncsi voltam, t茅nyleg 茅rdekelt volna, mi a baj a megh铆v贸val, de a "dorg谩l谩sok" hat谩s谩ra t枚rtem az agyam, illetve megpr贸b谩ltam az 枚n枚k 茅szj谩r谩sa szerint gondolkodni, 茅s csak az "茅let 枚r枚meinek felismer茅s茅茅rt" kit茅telben tudok 铆gy nem hib谩t, hanem f茅lre茅rthet艖s茅get lelni. De sz谩momra az 茅let 枚r枚me els艖sorban pl. az, amikor Isten m疟v茅t, keze nyom谩t megl谩tom az 茅letemben, ha egy b疟n枚s megt茅r, azt谩n, ha gyermek sz眉letik, ha valaki Istenben megb茅k茅lve t谩vozik, stb. 脡ppen az apr贸szentek 眉nnep茅nek kapcs谩n sz谩momra el茅gg茅 egy茅rtelm疟, hogy a szervez艖k valami ilyesmire gondoltak. Az meg, hogy ott protest谩nsok is f贸rumot kapnak? Higgy茅k el, 茅n t枚bbek k枚z枚tt 茅ppen ez茅rt nem megyek el ilyen alkalmakra, deh谩t ez 枚nmag谩ban csak nem rossz. T茅nyleg nem 贸hajtok f枚l枚sleges 茅s medd艖 vit谩kba bocs谩jtkozni, teh谩t nyugodtan tiltson ki, de 铆g茅rem, an茅lk眉l sem fogok vit谩t provok谩lni - az t茅nyleg semmire sem j贸.
Szeretetteljes 眉dv枚zlettel, 茅s Isten kegyelm茅be aj谩nlva mindny谩junkat:
K贸kay 脕goston

 Admin adatok | 2009.12.22 14:28 | 85
Tisztelt Augustus (vagy nem is tudom kihez van "szerencs茅nk")!

K茅rem, ha nem az a c茅lja, hogy innen kitiltsam, k茅rem mag谩nban 铆rjon egy r枚vid bemutatkoz贸 levelet. Ennek hi谩ny谩ban nem fogom enged茅lyezni a f贸rumon val贸 megnyilatkoz谩s谩t.
Ha kedves r茅gi ismer艖s眉nk, akkor jobb, ha r枚gt枚n az elej茅n b茅k茅n hagy benn眉nket, minden harag 茅s megsert艖d茅s n茅lk眉l!

 Minister Primus adatok | 2009.12.22 14:10 | 84
Gy贸nom, a Mindenhat贸 脡letnek, 茅s nektek, Testv茅reim, hogy sokszor 茅s sokat v茅tkeztem gondolattal, sz贸val, cselekedettel 茅s mulaszt谩ssal. 脡n v茅tkem! 脡n v茅tkem! 脡n igen nagy v茅tkem! Stb., stb.

(M谩r nem akartam a rendes gy贸n谩si sz枚veget rontani a Vitae Omnipotentae-vel)

 脡lthes Eszter adatok | 2009.12.22 14:09 | 83
V谩lasz a 81. sz谩m煤 眉zenetre:
Tisztelt Augustus!, ennek a honlapnak, 茅s f贸rumnak tudom谩som szerint nincs olyan olvas贸ja, aki ne tal谩lna "hib谩t" (hogy az 脰n szavaj谩r谩s谩val 茅ljek) a lenti megh铆v贸ban. Az 脰n hozz谩sz贸l谩s谩b贸l arra kell k枚vetkeztessek, hogy rossz "vonatra" sz谩llt. Mondjuk Kecskem茅tr艖l kiindulva 茅s BUdapestre tartva, v茅letlen眉l a szegedi gyorsra sz谩llt fel. 脷gy hogy kalauzk茅nt figyelmeztetni szeretn茅m, ez nem az a f贸rum, amit 脰n keres, ideje lenne lesz谩llni. 脡s m茅g egy: valami azt s煤gja nekem, hogy mi m谩r tal谩lkoztunk egyszer Gergely atya f贸rum谩n. Ha ez t茅nyleg 铆gy van, akkor szeretn茅m k枚z枚lni 脰nnel, hogy ez a f贸rum sokkal z谩rtabb, mint amaz volt, itt a f枚l枚sleges vit谩knak nincs helye.
Szerkesztve: 2009.12.22 14:10

 Augustus adatok | 2009.12.22 12:39 | 82
Bocs谩nat. Most l谩tom, hogy az "茅let 枚r枚meinek...bocs谩nat谩茅rt" sz枚vegr茅sz nem az eredeti megh铆v贸ban szerepel kiemelve, azt nyilv谩n a hozz谩sz贸l贸 脡lthes Eszter tette. Akkor tal谩n itt keresend艖 a hiba?

 Augustus adatok | 2009.12.22 08:57 | 81
Eln茅z茅s眉ket k茅rem, de nem 茅rtem, mi a baj a december 28-谩ra sz贸l贸 megh铆v贸val. Sietve k枚zl枚m: nem vagyok "枚kum谩ni谩s", tal谩n s艖t... De ebben 茅n semmi kivetnival贸t nem l谩tok.


  MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕JE, K脰NY脰R脰GJ 脡RETT脺NK!