hagyom谩nyh疟 magyar katolikusok

SZ虐Z M脕RI脕NAK, MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕J脡NEK
felaj谩nlott honlapja

"B脥ZZATOK, MERT 脡N LEGY艕ZTEM A VIL脕GOT"

KATOLIKUS-HONLAP F脫RUM BEJELENTKEZ脡S REGISZTR脕CI脫
 
A hozz谩sz贸l谩sok nem a honlap szerkeszt艖j茅nek, hanem az egyes hozz谩sz贸l贸knak a v茅lem茅ny茅t t眉kr枚zik.

(153) Honlap-II.
(8) R贸ma
(13) V茅gid艖 ??
(157) Pius-眉gy
(16) A honlapr贸l
(165) Gondolatok
(278) Honlap
(244) Magyarorsz谩g
(121) Vil谩gegyh谩z
(54) J枚v艖/Rem茅ny
(199) H铆rek
(1) Lelkis茅g
(58) M谩sok helyett
(199) K茅rd茅sek
(34) Hit眉nk
(77) Fatima
(16) Assisi-眉gy
(47) K枚zlem茅nyek
(20) Hallottam...
(66) F贸rumoz谩s
(12) AZ ISTENI IRGALMASS脕G
(88) Evol煤ci贸
(151) Liturgia
(12) Katolikusok tennival贸i
(141) A vil谩g
(9) "Nemcsak keny茅rrel..."
(1) Adok-kapok
(140) ki a hib谩s?
(50) Mag谩n 眉zenetek
(12) T枚rt茅nelem-hamis铆t谩s
(23) 脰r枚meink
(77) V谩rosmisszi贸 '08
(17) Erk枚lcs
(55) Tekint茅ly
(88) V茅lem茅nyek
(9) Kis R贸mai Zsolozsma - "rekl谩m"
(8) Probl茅m谩k
(44) Bibliothecula
(44) Hibajelz茅s
(20) Mi a teend艖?
(28) Vit谩k
(9) Anglik谩n-k茅rd茅s
(2) Al谩铆r谩sgy疟jt茅s vagy fsspx
(1) KATEKIZMUS
(8) Ha a Katolikus...
(7) Klerikalizmus
(27) Reakci贸k
(8) Tudom谩ny 茅s fejl艖d茅s
(20) Mindennapok
(9) Metanoia
(5) Kapcsolatok
(6) Pisti
(5) "B铆zzatok..."
(27) SJM
 
F贸rumoz谩s
 Kik mi茅rt, 茅s kik mi茅rt nem sz贸lalnak meg

M茅g nem jelentkezett be, 铆gy nem 铆rhat a f贸rumba


[0] [1] [2] [3]
 V谩gfalvy adatok | 2008.08.11 12:31 | 6
Az ut贸bbi id艖ben 茅n m谩r az illet艖 miatt ink谩bb nem is olvastam azt a f贸rumot, ez茅rt a h铆rt 眉dv枚zl枚m 茅n is.

 Pacsirta adatok | 2008.08.11 09:48 | 5
Mivel 茅n nem vagyok bejelentkezve arra a f贸rumra, de olvastam addig, am铆g nem botlottam l茅pten-nyomon "satya" olyan hozz谩sz贸l谩saiba, amikkel nem tudtam mit kezdeni, illetve nem esett j贸l olvasni, innen 眉dv枚zl枚m 茅n is a h铆rt.

 Minister Primus adatok | 2008.08.11 00:51 | 4
Egy sz茅p hir Gergely atya f贸rum谩r贸l:

P. Gergely irta:
Nos, elegem lett a "NOM nem is olyan rossz, a helyzet nem is olyan kaotikus, a tradicionalist谩k mindig csak t谩madj谩k a szeg茅ny NOM-osokat, nem vagyunk konstrukt铆vak" stb. sz枚vegekb艖l, 茅s "satya" nev疟 felhaszn谩lt贸 kitiltottam a f贸rumr贸l, mivel jelenl茅te szerintem csak fesz眉lts茅get okoz, 茅s semmi 茅rtelm茅t nem l谩tom. 脥gy k茅rek mindenkit, hogy a hozz谩sz贸l谩sokban vegye figyelembe, hogy m谩r nem tud v谩laszolni. K枚sz枚n枚m.


Deo gratias! :)

 脡lthes Eszter adatok | 2008.07.19 16:00 | 3
A minden谩ron 铆rogat贸k sajnos el茅rt茅k ezt a f贸rumot is: olyanok, akiknek val贸j谩ban semmilyen mondanival贸juk nincs, csak az a szenved茅ly眉k, hogy az internet 枚sszes f贸rum谩t ell谩tj谩k semmitmond贸 megjegyz茅seikkel. Ez茅rt arra a r枚vid id艖re, am铆g 眉zeneteivel ellepi ezt a f贸rumot is, de m茅g nem siker眉lt kit枚r枚lni 艖ket, eln茅z茅st k茅rek a f贸rum t枚bbi kedves L谩togat贸j谩t贸l.

 脡lthes Eszter adatok | 2008.07.11 22:06 | 2
Nem v茅letlen眉l ind铆tottam a "klerikalizmus" 茅s "tekint茅ly" t茅m谩kat sem. 脷gy tudom, papok is l谩togatj谩k a f贸rumot. NAGYON k铆v谩ncsi lettem volna a v茅lem茅ny眉kre. 脡s b谩rmilyen fant谩zia n茅vvel be lehet jelentkezni. 脡letem egyik legnagyobb aj谩nd茅ka, hogy Maessen aty谩hoz j谩rhattam a k茅rd茅seimmel. Az volt a szok谩som, hogy le铆rtam minden napk枚zben, munka k枚zben felmer眉lt k茅rd茅semet. 脡s ha 枚sszej枚tt egy csom贸, elmentem 茅s sorra k茅rdeztem 艖ket. Ez k茅t okb贸l volt lehets茅ges: 1. elismertem a tekint茅ly茅t, a tud谩s谩t az Egyh谩z tan铆t谩s谩t 茅rint艖 dolgokban, 2. voltak k茅rd茅seim.

 脡lthes Eszter adatok | 2008.07.11 22:00 | 1
Bakay Gyuri b谩csi mondta r茅gi bajt谩rsaival val贸 tal谩lkoz谩sai kapcs谩n, hogy az茅rt nem tudnak egym谩ssal mir艖l besz茅lgetni, mert "nincs meg k枚zt眉k a legkisebb k枚z枚s nevez艖". - 脡n meg azon t疟n艖d枚m sokszor, vajon a szentek, ha tal谩lkoztak f枚ldi 茅let眉kben, mir艖l besz茅lgethettek? Merthogy a mai 枚sszej枚vetelek nagyj谩b贸l abban mer眉lnek ki, hogy a jelenlev艖k azt szidj谩k, vagy legal谩bbis arr贸l besz茅lnek, aki 茅ppen nincsen jelen.
Nos, ezek jutottak eszembe, amikor annak ok谩t pr贸b谩ltam felder铆teni, hogy a l谩togat贸knak mi茅rt csak kis h谩nyada 铆r egy-egy f贸rumra.
脡n ugyan kev茅s f贸rumot l谩ttam eddig, de az mindegyikre jellemz艖, hogy csak akkor pezsd眉l meg benn眉k az 茅let, ha egy idegen valami oda nem ill艖t 铆r. Vagyis 煤gy viselked眉nk, mint ketrecben a ty煤kok, ha k谩nya csap k枚z茅j眉k. Akkor van 茅let, azt谩n, ha a k谩ny谩t elkergett眉k, egym谩s k枚z枚tt nem tudunk sz贸t v谩ltani, nincs mir艖l besz茅lgetn眉nk. De vajon mi茅rt van ez? 脡s r茅gen hogyan volt, amikor a szalonokban, 枚t贸rai te谩n, vagy a padon tal谩lkoztak az emberek? 艕k is csak a t谩vollev艖kr艖l pletyk谩ltak?
脡n bevallom, azzal a sz谩nd茅kkal - is - ind铆tottam a f贸rumot, hogy megpr贸b谩lom sz贸l谩sra b铆rni azokat, akik eddig hallgattak. Tudom, hogy vannak k枚zt眉k olyanok, akik nagyon szeretnek besz茅lgetni. Val贸ban, az sokkal 茅rdekesebb, de f艖leg k枚nnyebb, mint le铆rni valamit, amib艖l m谩sok is okulhatnak. Kellemes dolog magunk k枚r茅 gy疟jteni embereket 茅s oktatgatni 艖ket, 茅jszak谩ba men艖en t谩rsalogni, vagy interneten lelki tan谩csokat osztogatni, csevegni 贸r谩k hosszat, de - nekem r枚geszm茅m -, hogy 铆r谩sban t枚bbet 茅s t枚bbeknek lehet haszn谩lni, k眉l枚n枚sen a trad铆ci贸 眉gy茅ben. P谩l apostol tudvalev艖leg rossz sz贸nok volt, de mi lett volna a kereszt茅nys茅ggel, ha nem lenn茅nek meg a levelei? A papokat 煤gy nevelik, hogy csoportokat gy疟jtsenek maguk k枚r茅 - a vel眉k val贸 t枚r艖d茅s kellemes id艖t枚lt茅s, a P谩l-fajta levelek 铆rogat谩sa viszont munka. Csakhogy a trad铆ci贸 sz谩m谩ra, melynek h铆vei Sopront贸l, Miskolcig sz茅tsz贸rva 茅lnek, az ilyen levelek seg铆ten茅nek t枚bbet.


  MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕JE, K脰NY脰R脰GJ 脡RETT脺NK!