hagyom谩nyh疟 magyar katolikusok

SZ虐Z M脕RI脕NAK, MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕J脡NEK
felaj谩nlott honlapja

"B脥ZZATOK, MERT 脡N LEGY艕ZTEM A VIL脕GOT"

KATOLIKUS-HONLAP F脫RUM BEJELENTKEZ脡S REGISZTR脕CI脫
 
A hozz谩sz贸l谩sok nem a honlap szerkeszt艖j茅nek, hanem az egyes hozz谩sz贸l贸knak a v茅lem茅ny茅t t眉kr枚zik.

(153) Honlap-II.
(8) R贸ma
(13) V茅gid艖 ??
(157) Pius-眉gy
(16) A honlapr贸l
(165) Gondolatok
(278) Honlap
(244) Magyarorsz谩g
(121) Vil谩gegyh谩z
(54) J枚v艖/Rem茅ny
(199) H铆rek
(1) Lelkis茅g
(58) M谩sok helyett
(199) K茅rd茅sek
(34) Hit眉nk
(77) Fatima
(16) Assisi-眉gy
(47) K枚zlem茅nyek
(20) Hallottam...
(66) F贸rumoz谩s
(12) AZ ISTENI IRGALMASS脕G
(88) Evol煤ci贸
(151) Liturgia
(12) Katolikusok tennival贸i
(141) A vil谩g
(9) "Nemcsak keny茅rrel..."
(1) Adok-kapok
(140) ki a hib谩s?
(50) Mag谩n 眉zenetek
(12) T枚rt茅nelem-hamis铆t谩s
(23) 脰r枚meink
(77) V谩rosmisszi贸 '08
(17) Erk枚lcs
(55) Tekint茅ly
(88) V茅lem茅nyek
(9) Kis R贸mai Zsolozsma - "rekl谩m"
(8) Probl茅m谩k
(44) Bibliothecula
(44) Hibajelz茅s
(20) Mi a teend艖?
(28) Vit谩k
(9) Anglik谩n-k茅rd茅s
(2) Al谩铆r谩sgy疟jt茅s vagy fsspx
(1) KATEKIZMUS
(8) Ha a Katolikus...
(7) Klerikalizmus
(27) Reakci贸k
(8) Tudom谩ny 茅s fejl艖d茅s
(20) Mindennapok
(9) Metanoia
(5) Kapcsolatok
(6) Pisti
(5) "B铆zzatok..."
(27) SJM
 
Honlap-II.
 Ez a topic val贸ban csak a honlap-k茅sz铆t艖 眉zeneteit tartalmazza

M茅g nem jelentkezett be, 铆gy nem 铆rhat a f贸rumba


[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]
 脡lthes Eszter adatok | 2010.02.24 21:38 | 33
Feltettem h茅t cikket

 脡lthes Eszter adatok | 2010.02.18 22:22 | 32
Feltettem n茅gy cikket. K枚zt眉k az egyik a Scupoli-k枚nyv v茅ge.
Szent Anzelm 铆r谩s谩t k眉l枚n枚sen fontosnak tartom. meggy艖z艖d茅sem, hogy soha nem volt ennyire aktu谩lis, mint napjainkban. Hiszen arra vil谩g铆t r谩, hogy Isten-hit n茅lk眉l az agy, az emberi felfog贸k茅pess茅g elhom谩lyosul, nem ismeri fel a val贸s谩got.

 脡lthes Eszter adatok | 2010.02.16 12:48 | 31
M茅gegyszer: ez a topic: HONLAP II. le van z谩rva, vagyis itt csak az 煤.n. szerkeszt艖i 眉zenetek olvashat贸ak. Aki a honlappal kapcsolatban akar valamit 铆rni, vagy az itteniekhez hozz谩sz贸lni, az a HONLAP topicban (vagy b谩rhol m谩shol) teheti meg.

 脡lthes Eszter adatok | 2010.02.15 22:52 | 30
脷jabb "枚r枚mmel" szolg谩lhatok: elrep眉lt a kezd艖lap. Nem tudok bel茅pni a szerverre, pedig friss铆teni akartam. Helyette elment az index.htm, vagyis a kezd艖lap. A t枚bbi megmaradt, aki ismeri a t枚bbire a bel茅p茅st, az odatal谩l.

Most 茅ppen m疟k枚dik 煤jra - 煤gy n茅z ki:

Azt szeretem ebben az internetben, hogy 谩ll铆t贸lag meggyors铆tja az inform谩ci贸-cser茅t, meg ilyesmi. H谩t nem tudom, m谩s hogy van vele, de n谩lam ez nem j枚n be. Nem n茅ha, hanem rendszeresen 贸r谩kat 眉l枚k itt 10 perces munka miatt, mert valami 茅ppen nem m疟k枚dik. Az el艖bb nem m疟k枚d枚tt a bel茅p茅s a szerverre, de m疟k枚d枚tt a f贸rum. Azt谩n megj枚tt a bel茅p茅s 茅s elment a f贸rum. Most irogatom ezt a hozz谩sz贸l谩st,, rem茅lve, hogy valamikor visszaj枚n a f贸rum.

Sz贸val, most 茅ppen nem tudom, hogy hogyan 谩ll a helyzet, de az el艖z艖 hozz谩sz贸l谩somhoz k茅pest, az贸ta m谩r visszaj枚tt a kezd艖lap, 茅s siker眉lt a friss铆t茅s is.

Feltettem p谩r cikket. Csin谩ltam egy 煤j alfi贸kot a K脰NYVT脕R-ban a k枚nnyebb t谩j茅koz贸d谩s kedv茅茅rt: Komment谩rok, ez a c铆me, ide teszem ezent煤l t枚bbek k枚z枚tt Laun p眉sp枚k heti komment谩rjait is, mint p茅ld谩ul most is.

M谩s:
Laicus Christifidelis helyesb铆t茅s茅t nagyon k枚sz枚n枚m. Amit 茅n 铆rtam, az nagyon pontatlan volt. De az茅rt m茅g mindig 煤gy gondolom, hogy nem t茅vedek, ha 煤gy eml茅kszem, hogy t枚bb katolikus 铆r贸 is mondott ilyesmit: m谩rmint, hogy az Egyh谩z sorsa k枚veti az 脷r sors谩t 茅s nem csak a felt谩mad谩s ut谩n, hanem 茅ppen a szenved茅sben. Term茅szetes, hogy az Egyh谩zra adott 铆g茅ret biztos, de kicsit elnagyolva, m茅giscsak a Golgota fel茅 vezet艖 煤ton halad, ha nem is fog teljesen meghalni Urunk 铆g茅ret茅hez h铆ven. 脡n 茅ppen azt boncolgattam, hogy a szerintem "felt谩mad谩s", helyesen a "t煤l茅l茅s" mekkora k枚zeg el艖tt lesz nyilv谩nval贸? Az eg茅sz vil谩g sz谩m谩ra, vagy csak egy csek茅ly marad茅k sz谩m谩ra? Mert most, amit az Egyh谩z 茅s a p谩pa tesz, azt az eg茅sz vil谩g figyeli, k眉l枚n枚sen, ha akkora botr谩nyr贸l van sz贸, mint most a n茅met jezsuita-眉gy, tavaly meg a Williamson-眉gy stb.

Szerkesztve: 2010.02.15 23:45
Szerkesztve: 2010.02.15 23:58

 脡lthes Eszter adatok | 2010.02.12 22:42 | 29
Feltettem n茅gy r枚vid cikket a H脥REK oldalra 茅s elkezdtem egy interj煤 ford铆t谩s谩t Medjugorje-val kapcsolatban

 脡lthes Eszter adatok | 2010.02.08 22:45 | 28
A mai term茅s csek茅ly: az amerikai rektor level茅nek a befejez茅se 茅s egy fontos 茅s aktu谩lis id茅zet Szent X. Pius p谩p谩t贸l

 脡lthes Eszter adatok | 2010.02.05 23:48 | 27
Feltettem nyolc 煤j cikket

 脡lthes Eszter adatok | 2010.01.28 22:30 | 26
Egy kedves Olvas贸 leford铆totta azt a bizonyos Darwin-cikket, amir艖l it is sz贸 volt. Most tettem fel a honlapra. 脡s vele egy cikket, ami kifejezetten a f贸rummal kapcsolatos (茅ppen passzol a M.o. topic legutols贸 hozz谩sz贸l谩s谩hoz), megmagyar谩zza az evol煤ci贸val el艖j枚tt tilt谩st. 脡s m茅g egy harmadikat is feltettem, r枚vid p谩r mndatot arr贸l, hogy mi az, amit m茅g egy "modern" pap is sokal.

 脡lthes Eszter adatok | 2010.01.27 22:17 | 25
Ma siker眉lt megint el茅g sok cikket feltennem, k枚zt眉k egy r茅gi tartoz谩somat, egy r茅gi cikk befejez茅s茅t. 脷gy eml茅kszem, valaki egyszer k茅rdezte, hol tal谩lhat贸 az interneten magyarul, latinul a zsolozsma, nos, most erre is megkapta a v谩laszt. 脡s m茅g egy 煤js谩g: Miskolcon lesz tridenti mise. Err艖l is fent van a h铆r.

 脡lthes Eszter adatok | 2010.01.24 20:16 | 24
Ma sok mindent feltettem, sok 茅rdekes dolgot, k枚zt眉k Maessen atya lelkigyakorlatainak rendj茅t.

 脡lthes Eszter adatok | 2010.01.18 21:48 | 23
Kilenc cikket tettem fel, feltettem a honlapra a p茅csi egyh谩zmegy茅s 眉gyet, 茅s nyolc 煤j cikket, egy kiv茅tellel a H脥REK oldalra.
A cikkeknek van egy k枚z枚s 茅s k眉l枚n枚s jellemvon谩sa. M铆g a katolikus Egyh谩z k茅pvisel艖i vagy hallgatnak (Haiti), vagy politikailag korrekt kijelent茅seket tesznek (Sv谩jci minaret-眉gy), addig 煤jfent egyes protest谩ns felekezetek azok, akik meg merik mondani az igazs谩got.


 脡lthes Eszter adatok | 2010.01.12 23:05 | 22
Ma is h谩rom cikket tettem fel: a Tissier-besz茅d v茅g茅t, egy kar谩csonyi pr茅dik谩ci贸t 茅s egy 1958-ban kelt "viselked茅s"-kalauzt. Tissier p眉sp枚k ugyanazt mondja ma, mint M盲der atya 80 茅vvel ezel艖tt. 脡s b谩r a mise-kalauz 50 茅vvel ezel艖tt 铆r贸dott, 煤gy t疟nik mostanra sem lett f枚l枚sleges, azaz 煤gy t疟nik, nem tanultak, illetve nem 艖riztek meg bel艖le sokat az emberek.

 脡lthes Eszter adatok | 2010.01.10 20:32 | 21
K茅t cikket tettem csak fel. Scupoli k枚nyv茅ben a kicsit nehezen 茅rthet艖 fogalmaz谩s ellen茅re nagyon sok megsz铆vlelend艖 tal谩lhat贸. Nekem k眉l枚n枚sen a 鈥濭y艖zedelmeidet 茅s j贸 cselekedeteidet mindenkor gyan煤s szemmel vedd鈥 r茅sz tetszett a legjobban.
A m谩sik cikk Tissier p眉sp枚k besz茅d茅nek folytat谩sa. Tissier p眉sp枚k vil谩gos, 茅rthet艖 logik谩val mutatja meg, hogy a mai 枚kumenizmus, a t茅ves vall谩sok p谩rtfogol谩sa, s艖t elfogad谩sa, val贸j谩ban egyetlen t艖r艖l fakad: J茅zus isteni volt谩nak tagad谩s谩b贸l. Aki ilyesmit tan铆t, 谩ll铆t, v茅delmez, az val贸j谩ban azt 谩rulja el, nyilv谩n铆tja ki saj谩t mag谩r贸l, hogy m谩r r茅gen k茅telkedik J茅zus istenvolt谩ban.
Azt谩n arr贸l van sz贸, hogy a zsinati dokumentumok egy r茅sze meg sem eml铆ti Krisztus nev茅t, csak az emberr艖l 茅s az emberi jogokr贸l besz茅l. Ez volt 40 茅vvel ezel艖tt. 脡s ma mi van? Mikor besz茅lt a p谩pa utolj谩ra Krisztus jogair贸l? 脡s mikor volt olyan eset, hogy nem besz茅lt az emberi jogokr贸l? Els艖 v谩lasz: semmikor, m谩sodik v谩lasz: semmikor.

Ez a borzalom m茅g mindig itt van. Megn茅ztem a pap铆rjaimat: 2011 december 28-ig, teh谩t m茅g k茅t 茅vig ki van fizetve a rekl谩mmentes茅g! Csak rem茅lni tudom, hogy holnap, ha v茅gre elindul a munka, tesznek valamit. Addig is csak t眉relmet k茅rek, nem tehetek r贸la.

 脡lthes Eszter adatok | 2010.01.09 11:52 | 20
D枚bbentem l谩tom, hogy megjelent a rekl谩mcs铆k, holott m茅g egy teljes 茅vre ki van fizetve a rekl谩mmentess茅g. Mivel ez is egy olyan c茅g, melynek csak e-mail c铆me van, de telefonja, hel茅yc铆me nincs, nem tudom h谩ny napig fog eltartani, am铆g elt疟nik ez a borzalom. Addig t眉relmet 茅s meg茅rt茅st k茅rek.

 脡lthes Eszter adatok | 2010.01.06 22:51 | 19
Feltettem h谩rom cikket, melyek megint mind egyazon t茅ma k枚r眉l forognak: a katolicizmus egyet jelent Krisztus kir谩lys谩g谩nak elismer茅s茅vel e f枚ld枚n - is. Ahogy az egyikben Tissier p眉sp枚k 煤r mondja: egy katolikus soha nem nyugodhat bele abba, hogy Krisztust ki疟zt茅k e vil谩g korm谩nyz谩s谩b贸l. Val贸j谩ban ez a lelk眉let a trad铆ci贸 igazi jelent艖s茅ge, 茅s ahol ez hi谩nyzik, ott hi谩ba mondj谩k a r茅gi mis茅t, az att贸l m茅g nem lesz katolikus "trad铆ci贸".

 脡lthes Eszter adatok | 2009.12.28 20:30 | 18
Feltettem n茅gy cikket, amik val贸j茅ban mind egyetlen t茅ma k枚r眉l forognak, m茅gpedig azon t茅ma k枚r眉l, mely itt az elm煤lt napokban a f贸rumon is el艖ker眉lt. Mi az a katolikus szeretet? Szeretet-e az, ha J茅zus egyh谩z谩t, a J茅zus alap铆totta vall谩st egy s铆kra helyezz眉k a t枚bbi vall谩ssal. Vajon ez val贸ban a szeretet jele a betlehemi gyermekkel szemben?

 脡lthes Eszter adatok | 2009.12.18 19:49 | 17
Feltettem n茅gy cikket. Teljesen v茅letlen, hogy k枚zt眉k van Lefebvre 茅rsek egyik pr茅dik谩ci贸ja is, melyet a salzburgi piuszos k谩polna havilapj谩b贸l ford铆tottam. Nagyon id艖szer疟. 脡s elkezdtem a besz谩mol贸t a r贸mai utamr贸l. M盲der atya mostani fejezete is nagyon tal谩l贸: aki h谩tat ford铆t a katolikus Egyh谩znak, az t枚bb茅 nem lesz k茅pes felismerni az EG脡SZET.
Amikor olyanokat olvasok M盲der aty谩t贸l, hogy a vall谩sszabads谩g, a lelkiismeret-szabads谩g mind felforgat贸 t茅vtan, akkor egyr茅szt k铆v谩ncsi lenn茅k, mit 铆rna ma; m谩sr茅szt 枚r眉l枚k, hogy Laicus Christifidelis egy kompetenst艖l kapott v谩laszt k茅rd茅seire.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.12.14 22:04 | 16
V茅gre k茅sz lettem a be铆g茅rt elemz艖 cikkel. Rem茅lem a k铆v眉l谩ll贸knak seg铆ti a t谩j茅koz贸d谩st. H谩rom m谩s cikket is feltettem, k枚zt眉k az angol viszonyokr贸l - is - besz谩mol贸 eg茅szen elk茅peszt艖.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.12.05 21:13 | 15
Feltettem h茅t 煤j cikket, nagyon tudom aj谩nlani 艖ket.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.12.02 23:24 | 14
Feltettem a decemberi miserendet 茅s 眉nnepeket. Majd elkezdek egy r贸mai 茅lm茅nybesz谩mol贸t.


  MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕JE, K脰NY脰R脰GJ 脡RETT脺NK!