hagyom谩nyh疟 magyar katolikusok

SZ虐Z M脕RI脕NAK, MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕J脡NEK
felaj谩nlott honlapja

"B脥ZZATOK, MERT 脡N LEGY艕ZTEM A VIL脕GOT"

KATOLIKUS-HONLAP F脫RUM BEJELENTKEZ脡S REGISZTR脕CI脫
 
A hozz谩sz贸l谩sok nem a honlap szerkeszt艖j茅nek, hanem az egyes hozz谩sz贸l贸knak a v茅lem茅ny茅t t眉kr枚zik.

(153) Honlap-II.
(8) R贸ma
(13) V茅gid艖 ??
(157) Pius-眉gy
(16) A honlapr贸l
(165) Gondolatok
(278) Honlap
(244) Magyarorsz谩g
(121) Vil谩gegyh谩z
(54) J枚v艖/Rem茅ny
(199) H铆rek
(1) Lelkis茅g
(58) M谩sok helyett
(199) K茅rd茅sek
(34) Hit眉nk
(77) Fatima
(16) Assisi-眉gy
(47) K枚zlem茅nyek
(20) Hallottam...
(66) F贸rumoz谩s
(12) AZ ISTENI IRGALMASS脕G
(88) Evol煤ci贸
(151) Liturgia
(12) Katolikusok tennival贸i
(141) A vil谩g
(9) "Nemcsak keny茅rrel..."
(1) Adok-kapok
(140) ki a hib谩s?
(50) Mag谩n 眉zenetek
(12) T枚rt茅nelem-hamis铆t谩s
(23) 脰r枚meink
(77) V谩rosmisszi贸 '08
(17) Erk枚lcs
(55) Tekint茅ly
(88) V茅lem茅nyek
(9) Kis R贸mai Zsolozsma - "rekl谩m"
(8) Probl茅m谩k
(44) Bibliothecula
(44) Hibajelz茅s
(20) Mi a teend艖?
(28) Vit谩k
(9) Anglik谩n-k茅rd茅s
(2) Al谩铆r谩sgy疟jt茅s vagy fsspx
(1) KATEKIZMUS
(8) Ha a Katolikus...
(7) Klerikalizmus
(27) Reakci贸k
(8) Tudom谩ny 茅s fejl艖d茅s
(20) Mindennapok
(9) Metanoia
(5) Kapcsolatok
(6) Pisti
(5) "B铆zzatok..."
(27) SJM
 
Honlap-II.
 Ez a topic val贸ban csak a honlap-k茅sz铆t艖 眉zeneteit tartalmazza

M茅g nem jelentkezett be, 铆gy nem 铆rhat a f贸rumba


[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]
 脡lthes Eszter adatok | 2009.11.25 00:11 | 13
Feltettem n茅gy 茅rdekes cikket

 脡lthes Eszter adatok | 2009.11.23 16:48 | 12
pro Christi szerint 谩ll铆t贸lag nem m疟k枚dik a postal谩d谩m, a citromail-es e-mail c铆m. (Ugyan kaptam az elm煤lt napokban is leveleket, de gyakran el艖fordul, hogy nem kapok meg mindent) Mint m谩r 铆rtam, arra k茅rem a nekem 铆r贸kat, ha nem kapnak t艖lem v谩laszt, akkor 铆rjanak a kat.honlap@gmail.com c铆mre.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.11.21 22:42 | 11
Feltettem n茅gy cikket

 脡lthes Eszter adatok | 2009.11.16 21:36 | 10
Feltettem h谩rom cikket, k眉l枚n枚sen Fuchs atya tegnapi pr茅dik谩ci贸ja fontos bel艖le.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.11.13 22:08 | 9
Feltettem 鈥濧z Egyh谩z 茅s a francia forradalom鈥 utols贸 fejezet茅t. A benne foglaltak k铆s茅rtetiesen hasonl铆tanak a mai helyzethez, m茅g r茅szleteiben is: az anglik谩nok visszat茅r茅se (Wiseman, Newman, Manning), k枚nyvekben annak bizonygat谩sa, hogy a katolikus Egyh谩z m煤ltja tele van 茅rt茅kekkel, hogy nem l茅tezett 鈥瀞枚t茅t k枚z茅pkor鈥 stb. Mind枚ssze k茅t apr贸 k眉l枚nbs茅g van az akkori 茅s a mostani helyzet k枚z枚tt. Igaz, ez a k茅t apr贸 k眉l枚nbs茅g az 鈥灻﹍et vagy hal谩l鈥 k茅rd茅s茅t d枚nti el: abban az id艖ben nem volt m茅dia, telev铆zi贸, internet, film stb., mely kimoshatta volna az emberek agy谩t, teh谩t az akkori 鈥瀞ikk鈥 az volt, hogy a Notre Dame sz贸nokait hallgatt谩k. 脡s ami m茅g enn茅l is fontosabb, hogy a hierarchia m疟k枚d枚tt, h疟s茅gesen 艖rizte az el艖d枚kt艖l r谩juk b铆zott katolikus tant, a p谩pa minden eretneks茅get el铆t茅lt, 铆gy megakad谩lyozta a t茅vtanok elterjed茅s茅t, sz茅les k枚rben val贸 rombol谩s谩t.
Azt谩n befejeztem a Hildebrand k枚nyv k枚zl茅s茅t is, egy nagyon 茅rdekes, 煤jszer疟 gondolatot tartalmaz贸 fejezettel.
脡s m茅g 3 kisebb cikket.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.11.08 22:32 | 8
Csak k茅t cikket tettem fel. Az egyik azt tan煤s铆tja, hogyha az ember nem tradicionalista katolikus, akkor b谩rmilyen eretneks茅get tan铆that nyilv谩nosan is, semmi baja nem t枚rt茅nik, a m谩sik pedig egy napjainkban k眉l枚n枚sen fontos dokumentum, XI. Pius p谩p谩nak az ifj煤s谩g kereszt茅ny nevel茅s茅r艖l sz贸l贸 enciklik谩ja, aminek az ad m茅g nagyobb aktualit谩st, hogy nemsok谩ra lesz megjelen茅s茅nek 80. 茅vfordul贸ja. De a kor nem l谩tszik meg rajta, mintha ma 铆rt谩k volna. Azzal a nem elhanyagolhat贸 k眉l枚nbs茅ggel, hogy ma, amikor a 80 茅v el艖ttin茅l sokkal rosszabb 茅s istentelenebb a helyzet, ilyen hat谩rozott hang煤 iratot katolikus f艖papt贸l nem v谩rhatunk. Vajon mi茅rt?

 脡lthes Eszter adatok | 2009.11.04 21:26 | 7
Feltettem hat cikket. Az Una Voce 茅s pro Missa Tridentina r贸mai l谩togat谩s谩r贸l sz贸l贸t megint a debreceniek figyelm茅be aj谩nlom. Ha felvett茅k volna a kapcsolatot ezzel a nemzetk枚zi szervezettel, 眉gy眉k m谩r a Szentaty谩n谩l lenne.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.10.31 10:49 | 6
Feltettem a novemberi miserendet 茅s 眉nnepeket, 茅s p贸toltam az 谩prilisi, azaz utols贸 Szent Margit Lapot

 Admin adatok | 2009.10.30 17:50 | 5
Perbet茅n a Szenth谩roms谩g templomban okt贸ber 24-茅n szombaton 17 贸rakor csendes mise volt, a honlapon k枚zz茅tett inform谩ci贸 szerint.

A szok谩sos utols贸 szombati 茅nekesmise egy h茅ttel k茅s艖bb, holnap, okt贸ber 31-茅n 17.00 贸rakor lesz.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.10.29 21:12 | 4
Feltettem n茅gy cikket. K枚zt眉k M盲der atya m疟v茅nek 煤jabb folytat谩s谩t 茅s egy fontos interj煤t az Ecclesia Dei bizotts谩g titk谩r谩val, melyet k眉l枚n枚sen a debreceniek figyelm茅be aj谩nlok. Ebben a riporter azon k茅rd茅s茅re, hogy mit tegyen egy k枚z枚ss茅g, melynek k茅r茅s茅t se a pl茅b谩nos, se a p眉sp枚k nem teljes铆ti, Msgr. Pozzo egy茅rtelm疟 v谩laszt ad. 脥rni kell a bizotts谩gnak, aki az illet茅kes p眉sp枚kt艖l 铆r谩sbeli magyar谩zatot k枚vetel. Ez 枚nmag谩ban 鈥 煤gy t疟nik 鈥 el茅g ok arra, hogy a p眉sp枚k m茅gis betartsa a motu propriot, hiszen el茅g kellemetlen lehet 铆r谩sban sz谩mot adni arr贸l, hogy mi茅rt nem engedelmeskedik a p谩pa utas铆t谩s谩nak. 脷gy l谩tszik, hogy Msgr. Pozzo hat谩rozottabb, mint Msgr. Perl volt.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.10.27 22:00 | 3
Halottak napj谩n, h茅tf艖n a Th枚k枚ly 煤ton h谩rom mise is van, ahogy ezt a r茅gi r铆tus el艖铆rja: Este 5-kor, f茅l 6-kor 茅s 6-kor, de mivel az atya folyamatosan mondja a mis茅ket, t枚bbnyire a m谩sodikat, harmadikat kor谩bban kezdi a megadott id贸pontn谩l.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.10.24 21:27 | 2
Ezen a h茅tv茅g茅n van Salzburgban a KJB = katolikus ifj煤s谩gi mozgalom tagjainak nemzetk枚zi tal谩lkoz贸ja. Ma reggel l谩ttam 艖ket a szentmis茅n. Kilom茅ter t谩vols谩gb贸l l谩tszott rajtuk katolikus voltuk, olyanok voltak, mint az 茅l艖 rekl谩mok. 脷gy hogy ez adta az 枚tletet, hogy feltegyek p谩r k茅pet r贸luk, teljes c茅lzatoss谩ggal, k眉l枚n枚s tekintettel a nemr茅gen feltett cikkekre.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.10.22 21:25 | 1
Nyitottam egy 煤j topicot - Honlap-II. c铆mmel, 茅s arra k茅rek minden kedves Hozz谩sz贸l贸t, hogy ezt hagyja meg nekem, a honlap friss铆t茅seivel kapcsolatos 眉zeneteknek. Az eredeti HONLAP topic most m谩r maradjon meg a honlap cikkeivel foglalkoz贸 铆r谩soknak.

Sz贸val, most tettem fel n茅h谩ny cikket, a Szent P茅ter bazilikai f艖papi mise ford铆t谩s谩t, azt谩n M盲der atya 铆r谩s谩nak folytat谩s谩t, ami nagyon-nagyon fontos, 茅s szervesen kapcsol贸dik egy m谩sik cikkhez: A Szent Margit Lap t枚rt茅nete c铆m疟h枚z. 脡s azt谩n m茅g egy Lefebvre 茅rsek besz茅det a k枚zelg艖 Krisztus-Kir谩ly 眉nnephez 茅s egy kisebb h铆rt.


  MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕JE, K脰NY脰R脰GJ 脡RETT脺NK!