hagyom谩nyh疟 magyar katolikusok

SZ虐Z M脕RI脕NAK, MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕J脡NEK
felaj谩nlott honlapja

"B脥ZZATOK, MERT 脡N LEGY艕ZTEM A VIL脕GOT"

KATOLIKUS-HONLAP F脫RUM BEJELENTKEZ脡S REGISZTR脕CI脫
 
A hozz谩sz贸l谩sok nem a honlap szerkeszt艖j茅nek, hanem az egyes hozz谩sz贸l贸knak a v茅lem茅ny茅t t眉kr枚zik.

(153) Honlap-II.
(8) R贸ma
(13) V茅gid艖 ??
(157) Pius-眉gy
(16) A honlapr贸l
(165) Gondolatok
(278) Honlap
(244) Magyarorsz谩g
(121) Vil谩gegyh谩z
(54) J枚v艖/Rem茅ny
(199) H铆rek
(1) Lelkis茅g
(58) M谩sok helyett
(199) K茅rd茅sek
(34) Hit眉nk
(77) Fatima
(16) Assisi-眉gy
(47) K枚zlem茅nyek
(20) Hallottam...
(66) F贸rumoz谩s
(12) AZ ISTENI IRGALMASS脕G
(88) Evol煤ci贸
(151) Liturgia
(12) Katolikusok tennival贸i
(141) A vil谩g
(9) "Nemcsak keny茅rrel..."
(1) Adok-kapok
(140) ki a hib谩s?
(50) Mag谩n 眉zenetek
(12) T枚rt茅nelem-hamis铆t谩s
(23) 脰r枚meink
(77) V谩rosmisszi贸 '08
(17) Erk枚lcs
(55) Tekint茅ly
(88) V茅lem茅nyek
(9) Kis R贸mai Zsolozsma - "rekl谩m"
(8) Probl茅m谩k
(44) Bibliothecula
(44) Hibajelz茅s
(20) Mi a teend艖?
(28) Vit谩k
(9) Anglik谩n-k茅rd茅s
(2) Al谩铆r谩sgy疟jt茅s vagy fsspx
(1) KATEKIZMUS
(8) Ha a Katolikus...
(7) Klerikalizmus
(27) Reakci贸k
(8) Tudom谩ny 茅s fejl艖d茅s
(20) Mindennapok
(9) Metanoia
(5) Kapcsolatok
(6) Pisti
(5) "B铆zzatok..."
(27) SJM
 
Honlap-II.
 Ez a topic val贸ban csak a honlap-k茅sz铆t艖 眉zeneteit tartalmazza

M茅g nem jelentkezett be, 铆gy nem 铆rhat a f贸rumba


[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]
 脡lthes Eszter adatok | 2010.11.29 21:38 | 113
Feltettem k茅t komment谩rt

 脡lthes Eszter adatok | 2010.11.25 23:03 | 112
Feltettem k茅t cikket, egyik a m煤lt, a m谩sik a jelen

 脡lthes Eszter adatok | 2010.11.22 19:25 | 111
A mai internetes h铆rek szerint
1. bebizonyosodott, hogy a k茅rd茅ses k枚nyvr茅szletet val贸ban a L'Osservatore hozta nyilv谩noss谩gra
2. 脕ll铆t贸lag a p谩pa m茅gis n艖i prostitu谩ltr贸l besz茅lt.
Az egyik hozz谩sz贸l贸 szerint az eg茅sz 眉gy a laikusok 谩ltal kiszolg谩ltatott 谩ldoztat谩st juttatja az esz茅be. Ott is eleinte csak "k铆v茅teles esetekre" sz贸lt az enged茅ly. Ma m谩r ha 20-an vannak a mis茅n, j枚n a laikus 谩ldoztat贸.

Most jutott eszembe: a p谩pa ezt mondta: "egy prostitu谩lt kondomot haszn谩l", - ez hogyan jelenthetne n艖i prostitu谩ltat? Egy n艖 hogyan haszn谩lhat k...? 脡n nem 茅rtek ugyan hozz谩, de aligha hiszem, hogy egy n艖 f茅rfi fizet艖 vend茅gei az茅rt fizetnek, hogy ut谩na k..-t haszn谩ltassanak vel眉k.
Vagyis a p谩pa f茅rfi-prostira 茅rthette csak, amit mondott. 脥gy h谩t marad a k茅rd茅s: Hogyan besz茅lhet egy p谩pa, Krisztus f枚ldi helytart贸ja ilyesmir艖l? Hogyan veheti a sz谩j谩ba ezeket a kifejez茅seket, pl谩ne egy a "Vil谩g vil谩goss谩ga" c铆m疟 k枚nyvben? Nem eml茅kszem, hogy Isten angyalai besz茅lget茅st folytattak volna a Szodomaiakkal vagy tan谩csokat adtak volna nekik, miel艖tt k茅n k枚ves t疟zben elpuszt铆tott谩k 艖ket.
Mi lenne, ha az Egyh谩z v茅gre a h铆veivel foglalkozna, 茅s nem azokkal, akik 茅gbeki谩lt贸 b疟n枚kben 茅lnek? Persze, ezt a mai szeretet-茅rtelmez茅s nem teszi lehet艖v茅.
Szerkesztve: 2010.11.22 22:45

 脡lthes Eszter adatok | 2010.11.22 19:03 | 110
Feltettem h谩rom cikket, k枚zt眉k azt a borzalmat, amit a p谩pa mondott. 脷gy l谩tszik ez a h茅t az ilyen sz枚rny疟s茅gek hete.

 脡lthes Eszter adatok | 2010.11.19 22:26 | 109
Feltettem h茅t cikket.

Semmi sz谩nd茅koss谩g nem volt benn眉k: az interneten manaps谩g ezek a h铆rek olvashat贸ak a katolikus egyh谩zban uralkod贸 谩llapotokr贸l. Azt谩n a sokadik sz枚rny疟s茅ges h铆r ford铆t谩sakor r谩j枚ttem, hogy ezek 铆gy egy csokorba szedve t枚k茅letesen illenek a NOM k枚zelg艖 40. sz眉let茅snapj谩hoz. Kiv谩l贸an t眉kr枚zik, amit Lefebvre 茅rsek meg谩ll谩s n茅lk眉l pr茅dik谩lt: a NOM lehet hogy 茅rv茅nyes, de meg枚li a hitet, ez茅rt a lelkeket hal谩los vesz茅lybe sodorja, 茅s ez茅rt h铆v艖 katolikusnak nem szabad rajta r茅szt venni.
Szerkesztve: 2010.11.19 22:27

 脡lthes Eszter adatok | 2010.11.12 22:56 | 108
Friss铆tettem

 脡lthes Eszter adatok | 2010.11.05 19:08 | 107
Feltettem n茅gy cikket, k枚zt眉k May prof. k枚nyv茅nek folytat谩s谩t 茅s Williamson p眉sp枚k 煤r mostani komment谩rj谩t

 脡lthes Eszter adatok | 2010.10.30 22:40 | 106
Csak h谩rom cikket tettem ma fel. Holnap van Krisztus-Kir谩ly 眉nnepe! Ez nagyon-nagyon fontos 眉nnep! K眉l枚n枚sen Mindenszentek el艖tt (茅s nem az egyh谩zi 茅v legeslegv茅g茅n, ahogy a NOM-ban van), mert ez mutatja, hogy most, itt, 茅s mindenkor itt a f枚ld枚n is Krisztus uralkodik!!! Csak az t枚rt茅nik, amit 艕 megenged!

M谩s, a MAGYARORSZ脕G topicban elhangzottakra visszat茅rve: arra k茅rek mindenkit, hogy csak olyan kifejez茅seket haszn谩ljon, 茅s olyan 铆zl茅ssel 铆rjon, amellyel mondjuk 50 茅vvel ezel艖tt egy 枚t艖rai te谩n h枚lgyek jelenl茅t茅ben besz茅lt volna.

 脡lthes Eszter adatok | 2010.10.22 22:32 | 105
Feltettem nyolc cikket

 脡lthes Eszter adatok | 2010.10.17 21:33 | 104
Feltettem h谩rom nagyon aktu谩lis cikket.

M谩s: ezt a tanmes茅t aj谩nlott谩k a figyelmembe a netr艖l:


http://www.virtus.hu/?id=detailed_article&aid=56744

Tanmese
vitryolga (x) - 2008.11.07 08:22

K茅t magzat besz茅lget az anyam茅hben. 脡rdemes meghallgatnunk, mir艖l folyik a t谩rsalg谩s, h谩tha tanulunk bel艖le!

- Te mit gondolsz, van 茅let a sz眉let茅s ut谩n? - k茅rdezi az egyik,
- Azt hiszem, igen, s艖t, tal谩n megismerhetj眉k a f茅nyt, tal谩n a sz谩nkkal fogunk enni, 茅s l谩bra 谩llhatunk, mehet眉nk a l谩bunkon... - osztja meg gondolatait ikertestv茅re.
- Ez butas谩g! Szerintem az茅rt van a k枚ld枚kzsin贸r, hogy azon t谩pl谩lkozzunk, 茅s itt a s枚t茅tben kell maradnunk, mert ez az 茅let! - jelenti ki az els艖.
- 脡n m茅giscsak szeretn茅k megsz眉letni, mert megl谩thatom a Mam谩t... - 谩br谩ndozik amaz.
- Te hiszel a Mam谩ban? Ki l谩tta 艖t? Nem is 茅rtelek, hogyan hihetsz ilyen vakon olyasmiben, ami tal谩n nem is l茅tezik! - torkollja le a tes贸ja.
- Igenis l茅tezik a Mama! Hallhatod Te is, amikor dudor谩szik, zen茅t hallgat, s铆mogat minket...
- L谩rif谩ri, az 茅let mindenk茅ppen a s枚t茅tben, zs煤folts谩gban l茅tezik, 茅s a t枚bbi csak legenda, h眉lyes茅g! - jelenti ki ellentmond谩st nem t疟r艖 hangon az er艖szakosabb magzat.
- 脡n bizony hiszek abban, hogy a Mama l茅tezik, 茅s 艖 is alig v谩rja, hogy mag谩hoz 枚lelhessen minket. Majd megl谩tod, milyen j贸 lesz! - suttogja a szel铆debb magzat.

Mi m谩r tudjuk, hogy melyiknek lesz igaza, ugye?

vitryolga (x) rovata (vitryolga.virtus.hu)

xxx

Azt谩n ugyanez egy n茅g jobb v谩ltozatban
http://loveinpeace.freeblog.hu/categories/Tanmese/

K茅t magzat besz茅lget egy anya has谩ban:

鈭 Te hiszel a sz眉let茅s ut谩ni 茅letben?
鈭 Term茅szetesen, a sz眉let茅s ut谩n valaminek k枚vetkeznie kell, tal谩n itt is az茅rt vagyunk, hogy felk茅sz眉lj眉nk arra, ami ezut谩n k枚vetkezik.
鈭 Butas谩g, semmif茅le 茅let nem l茅tezik a sz眉let茅s ut谩n. Egy茅bk茅nt is hogyan n茅zne ki?
鈭 Azt pontosan nem tudom, de biztosan t枚bb f茅ny lesz ott, mint itt, tal谩n a saj谩t l谩bunkon fogunk j谩rni 茅s majd a sz谩nkkal esz眉nk.
鈭 H谩t ez ostobas谩g, j谩rni nem lehet. 脡s sz谩jjal enni?! Ez meg v茅gk茅pp nem lehets茅ges, hiszen mi k枚ld枚kzsin贸ron kereszt眉l t谩pl谩lkozunk. De mondok 茅n neked valamit. A sz眉let茅s ut谩ni 茅letet kiz谩rhatjuk, mert a k枚ld枚kzsin贸r m谩r most t煤ls谩gosan r枚vid.
鈭 De valami biztosan lesz. Csak val贸sz铆n疟leg minden egy kicsit m谩sk茅pp, mint amihez itt hozz谩szoktunk.
鈭 De h谩t onnan m茅g soha senki nem t茅rt vissza. A sz眉let茅ssel az 茅let egyszer疟en v茅get 茅r. K眉l枚nben is, az 茅let nem m谩s, mint 枚r枚k枚s zs煤folts谩g a s枚t茅tben.
鈭 脡n nem tudom pontosan milyen lesz, ha megsz眉let眉nk, de mindenesetre megl谩tjuk a mam谩t, 茅s 艖 majd gondoskodik r贸lunk.
鈭 A mam谩t? Te hiszel a mam谩ban? 脡s szerinted 艖 m茅gis hol van?
鈭 H谩t minden眉tt k枚r眉l枚tt眉nk! Benne 茅s neki k枚sz枚nhet艖en 茅l眉nk, n茅lk眉le egy谩ltal谩n nem l茅tezn茅nk.
鈭 Ezt nem hiszem. 脡n soha semmif茅le mam谩t nem l谩ttam, teh谩t nyilv谩nval贸, hogy nincs is.
鈭 No de n茅ha, amikor csendben vagyunk, halljuk hogy 茅nekel, 茅s azt is 茅rezz眉k, ahogy simogatja k枚r眉l枚tt眉nk a vil谩got. Tudod, 茅n t茅nyleg azt hiszem, az igazi 茅let csak ezut谩n v谩r r谩nk!

Szerkesztve: 2010.10.17 21:38

 脡lthes Eszter adatok | 2010.10.12 22:14 | 103
Feltettem n茅h谩ny cikket

 脡lthes Eszter adatok | 2010.10.05 22:35 | 102
A H脥REK oldalra feltettem 5 cikket

 脡lthes Eszter adatok | 2010.10.03 22:23 | 101
Ma is feltettem k茅t cikket

 脡lthes Eszter adatok | 2010.10.02 20:35 | 100
Most v茅gre siker眉lt a felt枚lt茅s

 脡lthes Eszter adatok | 2010.10.01 22:49 | 99
Megcsin谩ltam az okt贸beri mise- 茅s 眉nneprendet 茅s ford铆tottam h谩rom cikket - csak 茅ppen nem tudom felt枚lteni, mert "kapcsol贸d谩si hiba" van, szok谩s szerint a h茅tv茅g茅n. 脕lland贸an pr贸b谩lkozni fogok, de lehet, hogy csak h茅tf艖re csin谩lj谩k meg.

 脡lthes Eszter adatok | 2010.09.26 23:24 | 98
Feltettem 枚t cikket, k枚zt眉k Fellay p眉sp枚k interj煤j谩nak a ford铆t谩s谩t, amire itt a f贸rumon k茅rtem meg a kedves olvas贸kat. 脡s l谩m, akadt egy kedves olvas贸, aki megtette.

 脡lthes Eszter adatok | 2010.09.21 22:15 | 97
脷jabb k茅t cikket tettem fel (mindkett艖 kifejezetten illik Szent M谩t茅 眉nnep茅hez)

 脡lthes Eszter adatok | 2010.09.20 21:00 | 96
Feltettem 枚t cikket

M谩s: kedves Jagiello, ennyire az茅rt nem kellene 茅rz茅kenynek lennie. Semmi b谩nt贸 nem volt abban, hogy term茅szetrajong贸nak neveztem, s艖t. Lehet, hogy szakmaiatlan volt, de nem b谩nt贸. K眉l枚nben is mit gondol, 茅n minek k枚lt枚ztem ki a kerek erd艖-r茅t k枚zep茅be, ha nem az茅rt, mert rajongok a term茅szet茅rt, ami ugyan rossz kifejez茅s, de 茅n m谩r csak ilyen tudatlan vagyok. (脡n titkon ink谩bb azt v谩rtam, hogy megd铆cs茅r, hogy ismerem a madarakat n茅vr艖l is.)

 脡lthes Eszter adatok | 2010.09.13 23:11 | 95
Ma csak egy cikket tettem fel, de az ann谩l vel艖sebb. 脡s az茅rt is nagyon fontos, mert May atya soha nem tartozott a Pius K枚z枚ss茅ghez, eg茅sz 茅let茅ben az egyetemen tan铆tott. 脡s azt is tudni kell r贸la, hogy soha nem olvasta az 煤j mis茅t. Egysz贸val hiteles 茅s k茅pzett ember. Ha m茅g t枚r枚dn茅k az ilyesmivel, akkor kiv谩ncsi lenn茅k, hogy egy modern pap mit v谩laszol a fejteget茅seire.

 脡lthes Eszter adatok | 2010.09.10 22:17 | 94
Folytattam May professzor 铆r谩s谩t 茅s feltettem a szeptemberi Mitteilungsblatt (ez a Pius K枚z枚ss茅g n茅met nyelv疟 lapja) egyik cikk茅t


  MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕JE, K脰NY脰R脰GJ 脡RETT脺NK!