hagyományhű magyar katolikusok

SZŰZ MÁRIÁNAK, MAGYARORSZÁG KIRÁLYNŐJÉNEK
felajánlott honlapja

"BÍZZATOK, MERT ÉN LEGYŐZTEM A VILÁGOT"

KATOLIKUS-HONLAP FÓRUM BEJELENTKEZÉS REGISZTRÁCIÓ
 
A hozzászólások nem a honlap szerkesztőjének, hanem az egyes hozzászólóknak a véleményét tükrözik.

(153) Honlap-II.
(8) Róma
(13) Végidő ??
(157) Pius-ügy
(16) A honlapról
(165) Gondolatok
(278) Honlap
(244) Magyarország
(121) Világegyház
(54) Jövő/Remény
(199) Hírek
(1) Lelkiség
(58) Mások helyett
(199) Kérdések
(34) Hitünk
(77) Fatima
(16) Assisi-ügy
(47) Közlemények
(20) Hallottam...
(66) Fórumozás
(12) AZ ISTENI IRGALMASSÁG
(88) Evolúció
(151) Liturgia
(12) Katolikusok tennivalói
(141) A világ
(9) "Nemcsak kenyérrel..."
(1) Adok-kapok
(140) ki a hibás?
(50) Magán üzenetek
(12) Történelem-hamisítás
(23) Örömeink
(77) Városmisszió '08
(17) Erkölcs
(55) Tekintély
(88) Vélemények
(9) Kis Római Zsolozsma - "reklám"
(8) Problémák
(44) Bibliothecula
(44) Hibajelzés
(20) Mi a teendő?
(28) Viták
(9) Anglikán-kérdés
(2) Aláírásgyűjtés vagy fsspx
(1) KATEKIZMUS
(8) Ha a Katolikus...
(7) Klerikalizmus
(27) Reakciók
(8) Tudomány és fejlődés
(20) Mindennapok
(9) Metanoia
(5) Kapcsolatok
(6) Pisti
(5) "Bízzatok..."
(27) SJM
 
Honlap
 Frissítések és hírek a katolikus-honlapról

Még nem jelentkezett be, így nem írhat a fórumba


[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]
 Élthes Eszter adatok | 2009.10.07 23:11 | 179
Csak négy új cikket tettem fel, de ezek mind igen jelentősek. Mindenkinek figyelmébe ajánlom Az Egyház és a francia forradalom most felrakott fejezetét, mert ebből kitűnik, hogy régen is volt olyan, hogy belülről támadták az Egyházat - az igen jelentős különbség a pápai hozzáállásban volt. Aztán elkezdtem Rober Mäder plébános úr könyvének fordítását - nagyon jelentős, mának szóló mű. - Turgonyi Zoltán remek Kereszténység című írásának is elkezdtem a folytatását. - És a bomba: de ezt mindenki megtalálja maga is.

 Élthes Eszter adatok | 2009.10.03 23:26 | 178
Feltettem hat cikket, vannak köztük nagyon érdekesek.

 Élthes Eszter adatok | 2009.09.28 21:46 | 177
Ma is feltettem négy cikket és folytattam az ügynök-írást. Avilai Nagy Szent Teréz "A tökéletesség útja" c. írását abszolút célzatosan tettem fel. - És egy mise, amit szintén csak ma tettem fel, holnap Szent Mihály arkangyal ünnepén fél 7-kor van szentmise a Váci utcában. - Azon kívül szeretném felhívni a figyelmet a Molnár Tamás konferenciára októbar 16-án.

 Élthes Eszter adatok | 2009.09.27 21:32 | 176
Feltettem négy cikket, köztük egy katolikus dogmatika professzor szabadkőműveseknek tartott előadását. Iszonyat!

 Admin adatok | 2009.09.23 00:25 | 175
Ma van kántorböjt szerdája, sajnos - úgy tűnik - a fenti naptár nem teljesen tökéletes. Megígérem, hogy ezt a hibáját ki fogom javítani, de sajnos ezen a héten már nem fog sikerülni. A program a cseh honlapon található naptár magyarosított változata.
Elnézést kérek mindenkitől, akit a múlt héten ezzel esetleg megtévesztettem.

 Élthes Eszter adatok | 2009.09.18 21:51 | 174
Feltettem néhány cikket.

P.P. mesélte a tévében, hogy volt egy ismerőse, aki megfogadta, hogy 60 éves kora után mindig csak az igazat fogja mondani, mindenféle himezés hámozás nélkül. Ezért, mikor P.P ezt a hölgyet arra kérte, hogy bírálja meg egyik könyvét, az azt válaszolta neki, hogy "peche van, elmúltam 60, a maga könyve pocsék." Nos, nekem még van pár hónapom a 60-ig, de közel járok ahhoz, hogy én is abbahagyjam a hímezést, hámozást, és pontosan azt írjam, amit gondolok mindenféle udvariaskodás nélkül. Egyébként úgy gondolom, ez a fajta szemlélet mások részéről is az egész magyarországi tradíció területén jót tenne a katolikus tradíciónak.
Szerkesztve: 2009.09.18 22:35
Szerkesztve: 2009.09.18 22:37

 Élthes Eszter adatok | 2009.09.14 23:02 | 173
Feltettem egy rövid beszámolót a mai kecskeméti miséről néhány képpel (amik sajnos elég rossz minőségűek, mert nem vakuval készültek.) De azért így is látszik, hogy nagyon szép mise volt.

 akolitus adatok | 2009.09.10 14:34 | 172
Válasz a 171. számú üzenetre:
Ez mind szép és dicséreretes dolog. Csak a sekrestyében elmondott lépcsőima megmarad magánima szintjén. Amivel szintén nincs semmi baj. Ettől a NOM nem lesz több, sem kevesebb. Csak a résztvevők - a ministránsok - hozzáállása változhat.
Pláne akkor szembesül ezzel az ember, amikor a sekrestyéből kivonulva hátat fordít a Tabernákulumnak, hogy tiszteletet adhasson az oltárnak csak nagyon ritkán minősíthető "népoltárnak". (pl. mert nem tartalmaz ereklyét.)
Remélem, hogy ez a kis szelete a tradicionális rítusnak (mármint a lépcsőima) elvezet benneteket, ministránsokat oda, hogy igényeljétek a tradicionális latin rítusú misét, ahol meghatározott helye van a lépcsőimának, s amely által magánájtatosságból liturgiává válik.

 kucsorat adatok | 2009.09.10 14:07 | 171
Válasz a 159. számú üzenetre:
Igen pontos következtetéseket olvashattunk a hozzászólásban.
Én, mint NOM ministráns misében és nem misében, azóta hajtok térdet minden egyes esetben, amikor a Tabernákulum előtt elhaladok, mióta megismerten a régi rítust. És sok más, egyéb nem észrevehető dolgot is azóta teszek. Pl. most fogom megtanulni a gyerek ministránsokkal a lépcsőimát, bár - egyenlőre - nem a lépcsőn lesz elmondva, hanem a sekrestyében.
Kucsora Tamás

 Élthes Eszter adatok | 2009.09.08 18:07 | 170
Feltettem jópár cikket, köztük nagyon tanulságosakat is, különös tekintettel a miskolci mise betiltására

 Élthes Eszter adatok | 2009.08.31 22:10 | 169
Feltettem négy cikket, ebből három már egy meglévőnek a folytatása és egy jópofa cikket, melyben az a megállaíptás ven, hogyha az Egyház nem marad hú önmagához (vagyis a múltjához), akkor egy kft-vé süllyed. Berger professzor cikkét sikerült befejeznem, a magamét pedig folytattam.

 Élthes Eszter adatok | 2009.08.28 22:15 | 168
Ma is feltettem néhány cikket

 Élthes Eszter adatok | 2009.08.27 23:51 | 167
Ma frissittettem. Úgy tűnik, mindenki rájön, hogy az egyetlen kiút a szentté válás, nem a tüsténykedés. Erről szóülnak a mai cikkek. És arról, hoyg Rómától semmilyen lépés, még apróbbacska is alig várható. Nem méterekkel, de centiméterekkel haladnak scak.

 Élthes Eszter adatok | 2009.08.19 22:20 | 166
Feltettem három cikket

 Élthes Eszter adatok | 2009.08.17 20:18 | 165
A mai frissítések között van a kecskeméti miséről szóló beszámoló és egy érdekes, tanulságos interjú Mariawald apátjával.

 Élthes Eszter adatok | 2009.08.09 21:04 | 164
Nagy általánosságban sem emlékszem ekkora "uborkaszezonra", mint ami most van, de hogy a honlap 4 éves története alatt ilyen hírszegénység, ilyen csönd még nem volt sem a világban, sem az Egyházban, az biztos.

Én mindenesetre feltettem néhány cikket. Nagyon tudom ajánlani "Az Egyház és a francia forradalom" most feltett nyolcadik fejezetét. Nagyon tanulságos! Mi most száz éve azt aratjuk, amit a 19. századiak vetettek, akik pedig még tudhatták, mit tagadnak meg, és akiknél még nem volt média - persze azért a sajtó már akkor is megtette a magáét - és nem volt tévé, computer, de még rádió sem.
Szerkesztve: 2009.08.10 21:39

 Élthes Eszter adatok | 2009.08.01 22:54 | 163
Ma véletlenül működödtt a technika, úgy hogy feltettem egy pár cikket

 Élthes Eszter adatok | 2009.07.31 22:13 | 162
Megint hiba van a szerveren, úgy hogy a kezdőlap nem elérhető, aki ismeri a többinek a címét az onnan elérheti a cikkeket, de a kezdőlap eltűnt, mert nem lehet feltölteni. Nem tuidom ez az újabb kellemes meglepetés meddig fog tartani.

Rendbe jött, nem aktuális már a fenti hír. Csak azért hagyom fent, mivel máskor is előjöhet ilyesmi, az nem azt jelenti, hogy a honlap megszűnt, csak azt, hogy a technika megint nem működik.
Szerkesztve: 2009.07.31 23:19

 Élthes Eszter adatok | 2009.07.29 23:16 | 161
Feltettem öt új cikket az itt folyó vitához kapcsolodva.

 Kansas adatok | 2009.07.21 18:31 | 160
Válasz a 156. számú üzenetre:
Füzesi Zsolttól eltérően, Barsi atyával igen is egyetértve igen is "valami nagyon jó indult el az Egyházban." Abban Zsolttal egyetértek, "a régi miséért való harc nem a liturgászok apró-csepró cívódása, hanem véres dogmatikai háború", DE ismert az is, hogy azok aki hosszú éhezés után ételhez jutnak könnyen meghalhatnak. Fokozatosan kell a táplálékot nekik visszaadni. Hasonlóképpen ha valaki nagyon sokáig sötétben ül és kiviszik a napfényre az nem tudja azt tolerálni esetleg meg is vakulhat. Fokozatosan kell visszavinni a napfényre. Számos más orvosi plédát is tudnék hozni...

Úgy gondolom, hogy ez a Mise esetén is fennáll és ezt a Szentatya tudja jól, hogy nem kell további shock az Egyháznak. És rendkívül bölcsen fokozatosan megteszi a lépéseit. Magyar közmondással lassú víz partot mos.....
Egyre többen találkoznak a régi Misével többen és többen felismerik, hogy mit veszítenek. Egyre több pap is rájön, hogy mi az értéke a régi Misének és rájön, hogy doktrinálisan milyen hibás a NO, majd előbb utóbb egyre kevésbé szereti mondani az új Misét. És végül kizárólag a régit mondja. Számos papot ismerek itt az USA-ban akik korábban átmentek ezen a "fejlődésen". Szerintem a benedeki út fog célra vezetni jobban mint egy drasztkikus lépés. Szerintem Benedek pápa bölcsebb és többet tud a Szentlélek segítségével, mint mindannyian együttvéve ezen a fórumon, ezért is örülök annak, hogy Ő ül Szent Péter trónján.......


  MAGYARORSZÁG KIRÁLYNŐJE, KÖNYÖRÖGJ ÉRETTÜNK!