hagyom谩nyh疟 magyar katolikusok

SZ虐Z M脕RI脕NAK, MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕J脡NEK
felaj谩nlott honlapja

"B脥ZZATOK, MERT 脡N LEGY艕ZTEM A VIL脕GOT"

KATOLIKUS-HONLAP F脫RUM BEJELENTKEZ脡S REGISZTR脕CI脫
 
A hozz谩sz贸l谩sok nem a honlap szerkeszt艖j茅nek, hanem az egyes hozz谩sz贸l贸knak a v茅lem茅ny茅t t眉kr枚zik.

(153) Honlap-II.
(8) R贸ma
(13) V茅gid艖 ??
(157) Pius-眉gy
(16) A honlapr贸l
(165) Gondolatok
(278) Honlap
(244) Magyarorsz谩g
(121) Vil谩gegyh谩z
(54) J枚v艖/Rem茅ny
(199) H铆rek
(1) Lelkis茅g
(58) M谩sok helyett
(199) K茅rd茅sek
(34) Hit眉nk
(77) Fatima
(16) Assisi-眉gy
(47) K枚zlem茅nyek
(20) Hallottam...
(66) F贸rumoz谩s
(12) AZ ISTENI IRGALMASS脕G
(88) Evol煤ci贸
(151) Liturgia
(12) Katolikusok tennival贸i
(141) A vil谩g
(9) "Nemcsak keny茅rrel..."
(1) Adok-kapok
(140) ki a hib谩s?
(50) Mag谩n 眉zenetek
(12) T枚rt茅nelem-hamis铆t谩s
(23) 脰r枚meink
(77) V谩rosmisszi贸 '08
(17) Erk枚lcs
(55) Tekint茅ly
(88) V茅lem茅nyek
(9) Kis R贸mai Zsolozsma - "rekl谩m"
(8) Probl茅m谩k
(44) Bibliothecula
(44) Hibajelz茅s
(20) Mi a teend艖?
(28) Vit谩k
(9) Anglik谩n-k茅rd茅s
(2) Al谩铆r谩sgy疟jt茅s vagy fsspx
(1) KATEKIZMUS
(8) Ha a Katolikus...
(7) Klerikalizmus
(27) Reakci贸k
(8) Tudom谩ny 茅s fejl艖d茅s
(20) Mindennapok
(9) Metanoia
(5) Kapcsolatok
(6) Pisti
(5) "B铆zzatok..."
(27) SJM
 
Honlap
 Friss铆t茅sek 茅s h铆rek a katolikus-honlapr贸l

M茅g nem jelentkezett be, 铆gy nem 铆rhat a f贸rumba


[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]
 脡lthes Eszter adatok | 2009.06.03 21:41 | 139
H茅t cikket tettem fel ma, k枚zt眉k a p谩p谩nak a Later谩nbna mondott besz茅d茅t, ami nagyon 茅rdekes. 脷gy l谩tszik, Olaszorsz谩gban a Marini olyan n茅v, mint n谩lunk a Kov谩cs, mert a k茅t k枚zismert Marini ut谩n egy harmadik Marinir艖l van az egyik cikkben sz贸.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.06.01 21:47 | 138
Feltettem h茅t 煤j cikket. Nem valami falrenget艖ek, de a piuszos k枚rlevelet mindenk茅ppen 茅rdemes elolvasni, no meg az茅rt a t枚bbieket is, hogy l谩ssuk, mi zajlik a vil谩gban. Az az茅rt kicsit megr谩zott, hogy a p谩pa megy csehorsz谩gba, m茅g 煤gy is, hogy tudja, hogy az Eur贸pa legszekrlariz谩ltabb orsz谩ga a n茅psz谩ml谩l谩s szerint. M谩r megint lemaradtunk.........

 脡lthes Eszter adatok | 2009.05.27 22:49 | 137
Feltettem hat 煤j cikket, 茅s folytattam az 眉gyn枚k枚kr艖l sz贸l贸t. - m谩s: az utols贸 a "M谩sok helyett" topicba feltett k茅rd茅semre megj枚tt mag谩nban a v谩lasz (a katolikus.hu oldalon tal谩lhat贸 a kersett dokumentum), k枚sz枚n枚m!

 F眉zesi Zsolt adatok | 2009.05.19 12:16 | 136
A c茅lozgat谩ssal nem az volt a sz谩nd茅kom, hogy meghassam 脰nt, hanem, hogy egyr茅szt a probl茅ma vil谩gos is legyek az 脰n sz谩m谩ra, m谩sr茅szt hom谩lyos a k铆v眉l谩ll贸k el艖tt.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.05.18 22:14 | 135
Feltettem a Rad贸 k枚nyv folytat谩s谩t 茅s m茅g h谩rom cikket, benne k茅t nagyon 茅rdekeset.

Ami F眉zesi Zs. v谩lasz谩t illeti, abban a dilemm谩ban vagyok, hogy ha nem reag谩lok, 煤gy t疟nik, mintha elfogadn谩m a v谩lasz谩t, ha viszont els艖 茅rzetemb艖l v谩laszolok, megint olyat mondok, ami nincs igaz谩n j贸l 谩tgondolva. Egyel艖re csak annyit, hogy k枚nnyesre hat贸dtam, hogy nem akar 谩rtani ennek a f贸rumnak, ez茅rt ink谩bb csak c茅lozgat.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.05.15 20:07 | 134
Feltettem a francia forradalom k枚vetkez艖 fejezet茅t, 茅s egy cikknek az els艖 r茅sz茅t, melyet a T枚rt茅nelmi Hivatalban v茅gzett kutat谩saim ut谩n 铆rok.

 V谩gfalvy adatok | 2009.05.14 12:30 | 133
K枚zben olvastam egy piuszos honlapon, pont olyan helyen, ahol kimondottan szakad谩roknak - j贸, hogy nem szekt谩nak nevezik a traditi贸t - 茅s ahol v茅gig kimondottan rossz volt a kapcsolat a hivatalos egyh谩zi hierarchi谩val, hogy a FSSPX papja m茅lt谩nyolta a SP ut谩n elindult folyamatokat, 茅s k眉l枚n kiemelte az els艖 olyan p眉sp枚k b谩tors谩g谩t, aki r枚viddel a SP megjelen茅se ut谩n tridenti mis茅t mutatott be.
Ebben k茅t pozit铆v dolgot l谩tok:
1. az a piuszos pap, aki v茅gig sokszor ink谩bb t谩madott, pozit铆van nyilatkozik a hivatalos egyh谩zban t枚rt茅nt dolgokr贸l
2. az 谩ltala eml铆tett t茅ny, hogy vil谩gi p眉sp枚k枚k, papok 煤jra v谩llalj谩k a traditi贸t

Sajnos a katolikus-honlapon eml铆tett cikkben le铆rtak ett艖l f眉ggetlen眉l r谩mutatnak egy 贸ri谩si bajra, m茅gpedig arra, hogy val贸ban nincsenek vezet艖k. Ennek gy枚kereir艖l is sz贸 esik, 茅s ha j贸l k枚r眉ln茅z眉nk, teljesen minden erre terel benn眉nket: a "demokratikus gondolkod谩sm贸d" 谩thatott teljesen mindent, m谩r a nagysz眉leink is ezzel voltak megfert艖zve. A fiatalabb gener谩ci贸 b谩rmilyen vezet艖re 煤gy tekint, mint akit megv谩lasztottak, 茅s id艖vel le lehet v谩ltani. Az id艖sebbek ir谩nt nem l茅tezik t枚bb茅 tisztelet (csak egy k枚lt艖i k茅rd茅s: el tudja valaki k茅pzelni, hogy ma egy huszon茅ves fiatal a n谩l谩n谩l t铆z 茅vvel id艖sebbn茅l tisztelje a kork眉l枚nbs茅get? Pedig ilyen m茅g a 20. sz谩zad m谩sodik fel茅ben is l茅tezett, t枚bb helyen teljesen norm谩lis volt!!!). Ha pedig v茅gig megy眉nk a rangl茅tr谩n (m谩r amennyiben ilyet k枚vetni lehet), ott 谩llunk Krisztus Urunk 茅s J贸s谩gos Kir谩lyunk el艖tt - aki a legt枚bb hittank枚nyv szerint is 鈥 (csup谩n?) a legjobb bar谩tunk.
Ezek ut谩n nem lehet csod谩lkozni azon sem, ha valaki 煤gy vesz铆ti el a hit茅t, hogy nem b铆zik a bar谩tj谩ban (hiszen 煤gy sincsen neki egy sem a mai 枚nz艖 t谩rsadalomban). 脡s ha nincs tekint茅ly, senki nem fogadja el t枚bb茅 az Igazs谩got sem. A g艖g枚s demokrata az 煤jpog谩nys谩g igazi p茅ldak茅pe. (A "zsinati szellem" illetve a traditio ir谩nti gy疟let is meggy艖z艖艖d茅sem szerint ebben a tekint茅lyveszt茅sben rejlik.)

Mindez persze nem seg铆t rajtunk, ha kifejtj眉k a vil谩g betegs茅g茅t, rajtunk 谩ll, hogy legal谩bb mi legy眉nk bizalommal papjaink ir谩nt, 茅s engedelmeskedj眉nk nekik, legal谩bb mi fogadjuk el 艖ket (hib谩ikkal egy眉tt) vezet艖knek. Vegy眉k tudom谩sul, hogy az id艖sebb embernek mindig van joga, hogy figyelmeztessen benn眉nket, 茅s ha meggy艖z艖d茅s眉nk szerint jogtalanul is tette, al谩zatosan viselj眉k... Nem tudom, hogy 茅n k茅pes lenn茅k-e erre, de hogy a hagyom谩nyunkat meggy艖z艖d茅sem szerint csak a tekint茅lytisztelet mentheti meg, abban biztos vagyok. 脡s szerintem az "Izrael marad茅ka" is 铆gy menek眉lhet meg. 脷gy mint egykor No茅val azok menek眉ltek meg, akik k枚vett茅k 艖t!

 V谩gfalvy adatok | 2009.05.13 21:09 | 132
Az al谩bbi 铆r谩st a honlapon megjelent kiss茅 bor煤l谩t贸 cikk ellens煤lyoz谩s谩ra, vagy kieg茅sz铆t茅sek茅nt 铆rom n谩lamn谩l m疟veltebb embereket, papokat id茅zve.
Az ahhoz val贸 hajlamunkat, hogy mindig mindennel el茅gedetlenek legy眉nk, a t枚megkommunik谩ci贸s eszk枚z枚k is er艖s铆tik. Ezekben a v茅lt vagy val贸s csal谩sokr贸l, botr谩nyokr贸l, 茅s katasztr贸f谩kr贸l sz贸l贸 h铆rek ker眉lnek el艖t茅rbe. Az Egyh谩z 谩tl谩thatatlan kr铆zise 茅s az egyre ateiz谩l贸d贸 t谩rsadalom ezt a l茅gk枚rt m茅g ink谩bb kifejez茅sre juttatja. M茅gis ennek ellen茅re sok pozit铆v dolgot l谩tunk, aminek 枚r眉lhet眉nk, amelyek a rem茅ny sugarai lehetnek, ezek az Isten j贸s谩g谩b贸l sug谩roznak. Ilyen szellemben besz茅lt p. Trutt egy pr茅dik谩ci贸j谩ban, amikor Szent Tam谩s apostol Krisztus felt谩mad谩s谩ban val贸 hitetlens茅g茅t hasonl铆totta 枚ssze a modern bizalmatlans谩ggal az Egyh谩z k茅tezer 茅ves hagyom谩nya ir谩nt. Azt mondta: "脷gy, ahogyan Szent Tam谩s minden 茅rdem n茅lk眉l kigy贸gyult hitetlens茅g茅b艖l Krisztus k眉l枚nleges beavatkoz谩sa 谩ltal - az 脷r k枚vetkez艖 megjelen茅se 谩ltal - 铆gy ezt a meg nem 茅rdemelt megt茅r茅s kegyelm茅t k茅rn眉nk kell a modern papokra, p眉sp枚k枚kre 茅s a p谩p谩ra, hogy 艖k is vallom谩st tegyenek, mint Szent Tam谩s '脡n Uram, 茅n Istenem!' 茅s az Egyh谩z hagyom谩nya ir谩nti teljes bizalommal, 煤gy mint a szent apostol a megt茅r茅se ut谩n, tan煤s谩got tegyenek Krisztusr贸l az eg茅sz vil谩g sz谩m谩ra."
Azzal egy眉tt, ahogyan pozit铆vat vagy negat铆vat mondanak a Papi k枚z枚ss茅gr艖l, a papok 茅s h铆vek 茅rdekl艖d茅se n枚vekszik a r贸mai liturgia ir谩nt. Az 煤j r铆tus hi谩nyoss谩gait egyre t枚bb fiatal veszi 茅szre, akik nincsenek megfert艖zve minden "zsinatel艖tti dolog" elleni gy疟l枚lettel. Mondhatjuk, hogy azok a papok, akik megtanultak mis茅zni a hagyom谩nyos Missz谩l茅b贸l, j贸 煤ton indultak el, akkor is, ha messze vannak m茅g a c茅lt贸l. A r贸mai liturgia ir谩nti 茅rdekl艖d茅s nem kell, hogy mindig helyes szempontb贸l kell hogy vez茅relve legyen, de a J贸 Isten eg茅szen biztos nem hagyja figyelmen k铆v眉l a j贸indulatot ott, ahol j贸indulat val贸ban van, 茅s irgalmas seg铆ts茅g茅vel t谩mogatni fogja azt.

 Robesz adatok | 2009.05.13 18:35 | 131
K枚sz枚n枚m a v谩laszokat!

 脡lthes Eszter adatok | 2009.05.12 21:43 | 130
Feltettem h谩rom 铆r谩st, ebb艖l m谩sf茅l saj谩t. - Ami F.Zs. hozz谩sz贸l谩s谩t illeti, azt a bizonyos mondatot val贸ban nem volt sok kedvem leford铆tani.

 F眉zesi Zsolt adatok | 2009.05.11 20:34 | 129
A h铆rek k枚z枚tt felvetett t茅m谩hoz hozz谩sz贸lva:
A liturgia val贸ban 茅l艖 (m茅gpedig v谩ltozatokban 茅l艖) val贸s谩g, de ez az "茅let" nem mehet szembe a k枚zvetlen眉l kimondott t枚rv茅nnyel. Nem d枚nthetj眉k el saj谩t szak谩llunkra (szentsz茅ki enged茅ly) n茅lk眉l, hogy mik茅nt 茅lj眉k a liturgikus 茅letet. Az ilyen "茅l茅s" ui. ink谩bb vissza茅l茅s, hogy ne mondjam 茅l艖sk枚d茅s.

Olyan ez, mint amikor a szabads谩gb贸l szabadoss谩got, a szerelemb艖l par谩znas谩got, vagy a hitb艖l hiedelmet csin谩lnak.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.05.10 20:47 | 128
V茅gre megint feltettem hat cikket, rem茅lem az elk枚vetkezend艖 napokban j枚nnek a t枚bbiek is

 akolitus adatok | 2009.05.07 09:43 | 127
Vagy, ha van lehet艖s茅ge, j谩rjon g枚r枚g katolikus liturgi谩ra. Ugyan sajnos ott is el艖fordul egyes helyeken n艖i ministr谩ci贸, de a liturgia legal谩bb katolikus.

 V谩gfalvy adatok | 2009.05.06 16:54 | 126
Kedves Robesz, azt hiszem mindenki k枚z眉l眉nk megakadt valamikor az 脰n 谩ltal felv谩zolt probl茅m谩kn谩l. 脡s el艖bb-ut贸bb minden katolikus szembes眉lni fog azzal, hogy az 艖 vall谩sa amely a hittanb贸l t谩pl谩lkozik, konfliktusba ker眉l az egyh谩zk枚zs茅g vall谩si gyakorlat谩val, vagy esetleg 茅ppens茅ggel a pl茅b谩nos pr茅dik谩ci贸j谩val.
Ilyenkor ez a h铆v艖 megk茅rdezi a n谩la jobban hozz谩茅rt艖t艖l, hogy ez most hogyan van, nincs-e a k茅t dolog k枚z枚tt ellentmond谩s, 茅s gyakran azt a v谩laszt kapja, hogy egy hitt茅tel 茅s annak tagad谩sa bizonyos 茅rtelmez茅sben nem ellentmond谩s, hanem egym谩s kieg茅sz铆t茅se. Ezt - meg merem kock谩ztatni - a legt枚bb j贸hiszem疟 h铆v艖 elfogadja gondolkod谩s n茅lk眉l.
脡s van n茅h谩ny magunkfajta ostoba, aki 煤gy gondolja, hogy a hitt茅telt nem eg茅sz铆theti ki annak tagad谩sa, hogy a hit眉nk rendszere logikus, 茅sszel felfoghat贸, 茅s ellentmond谩s n茅lk眉li. Valljuk, hogy liturgi谩nkban nincsenek "f枚l枚sleges h贸kuszp贸kuszok", hanem mindennek meg van a maga helye 茅s 茅rtelme.
Az adott konfliktus megold谩s谩ra nem tudok v谩laszt, 茅s azt hiszem senki k枚z眉l眉nk nem tud r谩 v谩laszt. Ha ut谩nan茅z, r茅gebbi hozz谩sz贸l谩sokban ez m谩r t枚bbsz枚r felmer眉lt.
脡n most m谩r ott tartok, hogy a pl茅b谩ni谩nkon semmilyen aktivit谩st nem tartok fenn, 茅s lehet艖leg t谩vol tartom magam a szertart谩saikt贸l is, vas谩rnaponk茅nt igyekszem megoldani, hogy m谩shol eljussak mis茅re. Feladtam, szerintem a helyzet menthetetlen: a h铆vek nem hajtanak t茅rdet az Olt谩riszents茅g el艖tt, a mis茅n m谩r n艖k olvasnak fel, az 枚sszeoml谩s folyamata ezzel meg谩ll铆thatatlann谩 v谩lt.
Van, aki nem tudja megoldani az 茅let茅t 煤gy, hogy renszeresen - legal谩bb havonta egyszer - el tudjon jutni mis茅re (Kelet-Eur贸p谩ban a katolikusok t枚bbs茅ge ezzel 铆gy van). 脕ltal谩ban az ilyen helyzetben l茅v艖k 煤gy seg铆tenek magukon, hogy nyom谩st gyakorolnak az egyh谩zk枚z枚ss茅gre, hogy a NOM-ot m茅lt贸bb谩, szebb茅 tegy茅k, hogy legal谩bb kicsit a r茅gi mis茅re eml茅keztesse 艖ket. (Szem茅ly szerint ezt a megold谩st helytelennek, s艖t bizonyos esetekben kifejezetten k谩rosnak tartom). Van, aki k枚zvetlen眉l nem kapcsol贸dik be az egyh谩zk枚zs茅g 茅let茅be, hanem elj谩r a NOM-ra, hogy a misek枚telezetts茅gnek eleget tegyen, 茅s mag谩nim谩t v茅gez a mis茅n.

 Robesz adatok | 2009.05.05 16:01 | 125
Kedves Eszter asszony! K枚sz枚n枚m, hogy a k茅rd茅semre ilyen r茅szletesen v谩laszolt. Meg kell, hogy mondjam, egy谩ltal谩n nem nyugtatott meg :) ! Viszont er艖teljes l枚k茅st adott a cikk, hogy a 2600 lelket sz谩ml谩l贸 falumban (m茅g sok tanul谩sra szorulva) teljes v谩llsz茅less茅ggel az Isten seg铆ts茅g茅t k茅rve ki谩lljak a trad铆ci贸 mellett. 脰n nem r茅giben l茅nyeg茅ben azt mondta nekem, hogy sokszor lesz olyan, amikor egy "sztoikus atyai" mosollyal le眉ltetnek vagy 茅ppen haraggal "utas铆tanak rendre", de ezek ellen茅re sem szabad meg谩llni. Ezek megt枚rt茅ntek, megt枚rt茅nnek 茅s egyre nehezebbnek t疟nik a folytat谩s. 脕m ezzel p谩rhuzamosan m茅gink谩bb n艖 az elsz谩nts谩gom 茅s egyre tiszt谩bban l谩tom a c茅lt! Nagyon sokat kell m茅g tanulnom minden tekintetben, hogy azt tudjam mondani: igaz katholikus vagyok, de m茅gt枚bbet kell m茅g tanulnom, hogy legal谩bb hajsz谩lnyi fontoss谩gg煤 dolgokban el tudjam 茅rni, hogy az egyh谩zk枚zs茅g眉nk is visszat茅rjen a katolikus hitre! Nem k茅pzelem magam apostolnak vagy b谩rmi egy茅bnek... Nem fontoskodom, nem t枚rtetek 茅s nem vagyok k茅pmutat贸, csak a magam m贸dj谩n k茅rdezek (amennyit csak lehet) 茅s mondom el a v茅lem茅nyemet. Persze emiatt sokszor ill. legt枚bbsz枚r 煤gy gondolj谩k,hogy elavult hitem van 茅s a "f枚l枚sleges h贸kuszp贸kuszokban" keresem az Istent. S ilyenkor mindig az 脰n oldal谩ra ill. az itteni cikkekre, v茅lem茅nyekre gondolok 茅s k茅rem az Istent, hogy seg铆tsen tov谩bb 茅s seg铆tsen m谩sokat is, hogy felismerj茅k: ez sem nem elavult hit, sem nem "f枚l枚sleges h贸kuszp贸kusz"! Hanem az igaz hit 茅s az 脷r m茅lt贸 im谩d谩sa! K枚sz枚n枚k minden seg铆ts茅get s k茅rem im谩it, hogy m茅g k枚zelebb ker眉lhessek az igaz hithez! Isten 谩ldja!

 脡lthes Eszter adatok | 2009.04.30 23:15 | 124
Az egyik cikkben v谩laszoltam "robesz" k茅rd茅seire

 脡lthes Eszter adatok | 2009.04.30 22:23 | 123
M谩jus 1-i d谩tummal feltettem n茅gy cikket 茅s a m谩jusi miserendet 茅s 眉nnepeket

 脡lthes Eszter adatok | 2009.04.27 22:22 | 122
Feltettem a Rad贸 k枚nyv 煤jabb folytat谩s谩t, a cionizmus m谩sodik r茅sz茅t 茅s egy lelkis茅gi 铆r谩st a szenved茅sr艖l. A cionizmus kialakul谩s谩r贸l sz贸l贸 cikket az茅rt tartom fontosnak, mert amit ott a zsid贸kr贸l le铆rnak 鈥 szerintem 鈥 minden J茅zus Krisztust贸l elszakadt nemzetre 茅s emberre 茅rv茅nyes. Vagyis nem az茅rt ilyen a vil谩g, mert a zsid贸k vagy a szabadk艖m疟vesek uralkodnak a 鈥瀞zeg茅ny, j贸 embereken鈥, hanem az茅rt, mert ezek a 鈥瀞zeg茅ny j贸 emberek鈥 elhagyt谩k J茅zus Krisztust, 茅s ez谩ltal t枚rv茅nyszer疟en olyanokk谩 v谩ltak, mint a diaszp贸r谩ban 茅lt zsid贸k, akiknek az 茅let minden ter眉let茅n ez a jelmondatuk: laissez faire (ennek 茅rtelm茅t l谩sd a cikkben). Amikor Moln谩r Tam谩s a 90-es 茅vek k枚zep茅n Magyarorsz谩gon el艖ad谩sokat tartott, mindig elege volt abb贸l, hogy az emberek 谩lland贸an a szabadk艖m疟ves 枚sszeesk眉v茅sr艖l besz茅ltek, minden rosszat annak tudtak be. Akkor ezt nem 茅rtettem, s艖t, gyan煤s is volt a sz谩momra. Most m谩r pontosan 茅rtem, mi茅rt tiltakozott ez ellen Moln谩r Tam谩s: nem az a baj, hogy 艖k olyanok, amilyenek, hanem az, hogy mi is olyanok lett眉nk, mint 艖k.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.04.23 21:50 | 121
Feltettem k茅t kor谩bban megkezdett m疟 tov谩bbi folytat谩sait, 茅s egy nagyon 茅rdekes 铆r谩st a cionizmus kialakul谩s谩r贸l.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.04.22 21:22 | 120
El茅g sov谩ny a mai term茅s: mind枚ssze n茅gy cikk, abb贸l h谩rom Williamson p眉sp枚kkel kapcsolatos, r谩ad谩sul az egyik az, amit V谩gfalvy m谩r itt k枚z枚lt. De ez olyan fontos, hogy feltettem a honlap cikkei k枚z茅 is.


  MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕JE, K脰NY脰R脰GJ 脡RETT脺NK!