hagyományhű magyar katolikusok

SZŰZ MÁRIÁNAK, MAGYARORSZÁG KIRÁLYNŐJÉNEK
felajánlott honlapja

"BÍZZATOK, MERT ÉN LEGYŐZTEM A VILÁGOT"

KATOLIKUS-HONLAP FÓRUM BEJELENTKEZÉS REGISZTRÁCIÓ
 
A hozzászólások nem a honlap szerkesztőjének, hanem az egyes hozzászólóknak a véleményét tükrözik.

(153) Honlap-II.
(8) Róma
(13) Végidő ??
(157) Pius-ügy
(16) A honlapról
(165) Gondolatok
(278) Honlap
(244) Magyarország
(121) Világegyház
(54) Jövő/Remény
(199) Hírek
(1) Lelkiség
(58) Mások helyett
(199) Kérdések
(34) Hitünk
(77) Fatima
(16) Assisi-ügy
(47) Közlemények
(20) Hallottam...
(66) Fórumozás
(12) AZ ISTENI IRGALMASSÁG
(88) Evolúció
(151) Liturgia
(12) Katolikusok tennivalói
(141) A világ
(9) "Nemcsak kenyérrel..."
(1) Adok-kapok
(140) ki a hibás?
(50) Magán üzenetek
(12) Történelem-hamisítás
(23) Örömeink
(77) Városmisszió '08
(17) Erkölcs
(55) Tekintély
(88) Vélemények
(9) Kis Római Zsolozsma - "reklám"
(8) Problémák
(44) Bibliothecula
(44) Hibajelzés
(20) Mi a teendő?
(28) Viták
(9) Anglikán-kérdés
(2) Aláírásgyűjtés vagy fsspx
(1) KATEKIZMUS
(8) Ha a Katolikus...
(7) Klerikalizmus
(27) Reakciók
(8) Tudomány és fejlődés
(20) Mindennapok
(9) Metanoia
(5) Kapcsolatok
(6) Pisti
(5) "Bízzatok..."
(27) SJM
 
Honlap
 Frissítések és hírek a katolikus-honlapról

Még nem jelentkezett be, így nem írhat a fórumba


[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]
 Élthes Eszter adatok | 2009.04.14 22:17 | 119
Igyekszem vissszatérni a régi rendhez, úgy hogy ma feltettem nyolc cikket.

 Élthes Eszter adatok | 2009.04.07 23:18 | 118
Feltettem egy saját írást, Elmélkedések a nagyhét alatt a lelki szenvedésről címmel.

 Élthes Eszter adatok | 2009.04.02 21:18 | 117
Feltettem a HÍREK oldalra az új miseidőpontokat. És négy cikket, ebből kettőt a MAGYARORSZÁG oldalra, melyben megtalálhatják az itt és magánban feltett kérdésekre a kérdezők a választ.

 Élthes Eszter adatok | 2009.03.30 22:42 | 116
Öt cikket tettem fel ma, kettőt a salzburgi piuszos lapból, köztük a salzburgi prior hívekhez szóló ehavi levelét, és Lefebvre érseknek egy régi prédikációját. Aztán a pápa szentföldi látogatásának részletes programját (ami egy kicsit megint meghökkentő, különösen az, hogy mindenhova előbb jut el, mint a kereszténység legszentebb helyeire), és Fellay püspök közleményét a szentelések elhelyezéséről, illetve pár részletet látogatásából.

 Vágfalvy adatok | 2009.03.30 11:45 | 115
Magyarul villanó, közismerten magyartalanul "vaku".

 akolitus adatok | 2009.03.30 09:46 | 114
Kedves Eszter!

Mi az a blitz, amivel nem szabad fényképet készíteni? Nem ismerem ezt a szót.

 mindszenty adatok | 2009.03.28 18:58 | 113
Éljen!!! Végre sikerült belépnem. Hurrá!!!!

 Élthes Eszter adatok | 2009.03.28 15:52 | 112
Ami a fényképezést illeti:
Én azt hiszem, vagyis úgy tudom, hogy az, aki rászólt a fényképezőkre, nem azért tette ezt, mert magát a fényképezést nem helyeselte, vagy attól félt volna. Hanem azért, mert Fuchs atya világosan megtiltotta, hogy blitz-cel készítsünk fényképet. Amennyire én láttam, rajtam kívül mindenki használt blitz-et.

Azért bevallom, ha Fuchs atya helyében lennék, kicsit furcsán érezném magam egy olyan közösség elöljárójaként, amelyikben ennyire semmibe veszik az utasításaimat: egy magát katolikusnak mondó embert, akit felszólítok, hogy ne jöjjön el, eljön; megtiltom a blitz-et, csaknem mindenki blitz-cel fotózik. Mondhatom, kellemes dolog ilyen körülmények között a kápolna elöljárója lenni.

Mindezek ellenére, csodálatos nap volt! Ezt mindenki érezte, nyilván Fuchs atya is, de hogy keserű szájíze is volt, hogy ennyire nem figyelnek a szavára, az szinte biztos.

 Vágfalvy adatok | 2009.03.27 00:26 | 111
Egy dolgot szeretnék felemlíteni a fényképekkel kapcsolatban: néhány hívőben felmerült az a kérés, hogy a fényképek közzététele esetén a honlapon ne látszódjék, vagy ne legyen felismerhető az arcuk. (Egy hívő elég határozottan fel is lett szóllítva, hogy rakja el a fényképezőgépét...)
Én viszont saját felellőségemre vállalom, amennyiben ez engem, vagy hozzátartozóinkat illetné, hogy nincs szükségünk ilyen "óvintézkedésre". Meggyőződésem, hogy a bérmálás szentsége pontosan erről szól, és Fellay püspök úr prédikációja is erre bátorított, hogy merjünk keresztet vetni a buszon a templom előtt, vagy merjük vállalni arcunkat.
Természetesen ezt én gondolom így, és másnak ettől függetlenül meg lehet az oka a félelmeire. (20-25 évvel ezelőtt én is féltem, mégpedig nagyon! Lehet, hogy most akarom valahogy helyretenni az akkori mulasztásaimat.)

 Minister Primus adatok | 2009.03.26 23:07 | 110
Nagyon szépen köszönjük!!!! :)

 Élthes Eszter adatok | 2009.03.26 22:13 | 109
Végre kész lettem a film és képek szerkesztésével, úgy hogy fent van a képes beszámoló Fellay püspök úr látogatásáról. És a beszéde is összejött valamennyire. Aki kéri az eredeti vágatlan felvételeket, vagy aki hozzá tud tenni a prédikációhoz, az jelentkezzen nálam.

 Élthes Eszter adatok | 2009.03.19 14:24 | 108
Feltettem a HÍREK oldalra néhány új miseidőpontot

 Élthes Eszter adatok | 2009.03.16 23:48 | 107
Két cikket tettem fel: egy elemzést azzal kapcsolatban, hogy mi történhetett a Pius Közösségben, és azok számára, akik nem rendszeresen olvassák a fórumot, az itteni változásokról szóló tájékoztatást.

 Élthes Eszter adatok | 2009.03.14 22:44 | 106
Kész lettem a pápa levelével, feltettem az egészet a Vatikáni dokumentumok közé. Fellay püspök nyilatozatot adott ki a levélhez, ez is fent van és egy beszámoló a további reakciókról, valamint egy kisebb hír a Pius Közösség honlapjáról.

 akolitus adatok | 2009.03.09 09:34 | 105
Kedves Eszter!

Kérem, rakja fel a honlapjára, hogy március 15-én, nagyböjt 3. vasárnapján Debrecenben a Szent Anna Székesegyházban tradicionális rítusú szentmsie lesz 15 órától. Gergely atya fogja a misét celebrálni.

 Élthes Eszter adatok | 2009.03.08 20:55 | 104
Ma is sikerült frissítenem: összesen hét cikket tettem fel, köztük a legfontosabb a bérmálás szentségéről szól. Jó lenne visszatérni a honlap eredeti célkitűzéséhez, és nem a napi botrányos eseményekkel, hanem a lelki táplálékkal foglalkozni,ahogy ezt a pápa ma egy ma feltett cikkben mondta.

 Élthes Eszter adatok | 2009.03.07 22:09 | 103
Három érdekes cikket tettem fel a püspökök reagálásáról a Pius-püspökök kiközösítésének feloldásával kapcsolatban, melyek gyönyörűen bemutatják, hol tart ma a katolikus Egyház. És egy hírt XII. Pius pápa boldoggá avatásával kapcsolatban.

 Élthes Eszter adatok | 2009.03.06 15:13 | 102
valahányszor leülök, hogy a honlapon dolgozzak, történik valami kellemetlenség, ami órákra elveszi időmet. Remélem hamarosan vége lesz ennek a furcsa állapotnak, és a szokott mértékben frissíthetek. ma csak három aktuális cikket tettem fel.

 Élthes Eszter adatok | 2009.03.01 23:01 | 101
A hónap első napja lévén, frissíttettem a HÍREK oldalon levő tudnivalókat, feltettem a Szent Margit Lap legújabb számát, a márciusi ünnepeket tartalmazó oldalt, és a március 21-i bérmálás előkészítéseként egy képsorozatot az 1996-os zaitzkofeni bérmálásról, ahol szintén Fellay püspök szolgáltatta ki a bérmálás szentségét. Akkor részesültem én is ebben a szentségben.

 Élthes Eszter adatok | 2009.02.27 22:39 | 100
Feltettem Ranjith érsek már említett megnyilatkozását és Williamson tegnapi nyilatkozatát (bár most látom, hogy valaki ide már feltette, de én a hivatalos német Zenit fordításból dolgoztam.. És Gaudrpn atya Ötvened vasárnappal kapcsolatos elmélkedését.


  MAGYARORSZÁG KIRÁLYNŐJE, KÖNYÖRÖGJ ÉRETTÜNK!