hagyományhű magyar katolikusok

SZŰZ MÁRIÁNAK, MAGYARORSZÁG KIRÁLYNŐJÉNEK
felajánlott honlapja

"BÍZZATOK, MERT ÉN LEGYŐZTEM A VILÁGOT"

KATOLIKUS-HONLAP FÓRUM BEJELENTKEZÉS REGISZTRÁCIÓ
 
A hozzászólások nem a honlap szerkesztőjének, hanem az egyes hozzászólóknak a véleményét tükrözik.

(153) Honlap-II.
(8) Róma
(13) Végidő ??
(157) Pius-ügy
(16) A honlapról
(165) Gondolatok
(278) Honlap
(244) Magyarország
(121) Világegyház
(54) Jövő/Remény
(199) Hírek
(1) Lelkiség
(58) Mások helyett
(199) Kérdések
(34) Hitünk
(77) Fatima
(16) Assisi-ügy
(47) Közlemények
(20) Hallottam...
(66) Fórumozás
(12) AZ ISTENI IRGALMASSÁG
(88) Evolúció
(151) Liturgia
(12) Katolikusok tennivalói
(141) A világ
(9) "Nemcsak kenyérrel..."
(1) Adok-kapok
(140) ki a hibás?
(50) Magán üzenetek
(12) Történelem-hamisítás
(23) Örömeink
(77) Városmisszió '08
(17) Erkölcs
(55) Tekintély
(88) Vélemények
(9) Kis Római Zsolozsma - "reklám"
(8) Problémák
(44) Bibliothecula
(44) Hibajelzés
(20) Mi a teendő?
(28) Viták
(9) Anglikán-kérdés
(2) Aláírásgyűjtés vagy fsspx
(1) KATEKIZMUS
(8) Ha a Katolikus...
(7) Klerikalizmus
(27) Reakciók
(8) Tudomány és fejlődés
(20) Mindennapok
(9) Metanoia
(5) Kapcsolatok
(6) Pisti
(5) "Bízzatok..."
(27) SJM
 
Honlap
 Frissítések és hírek a katolikus-honlapról

Még nem jelentkezett be, így nem írhat a fórumba


[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]
 Élthes Eszter adatok | 2009.02.24 23:24 | 99
Feltettem a linzi történet folytatását és egy újabb elképesztő kommentárt hozzá. Aztán két látleletet Magyarországról, mindkettőt a kedves olvasók tollából. És akadt egy másik kedves olvasó, aki lefordította a Fellay interjút. Úgy hogy most már az is olvasható magyarul.

 Élthes Eszter adatok | 2009.02.22 21:59 | 98
Négy cikket tettem ma fel, egyik szörnyűbb, mint a másik.

 Élthes Eszter adatok | 2009.02.16 22:14 | 97
Feltettem négy nagyon érdekes cikket, közülük három elég terjedelmes. A linzi eseményekkel kapcsolatban megint összefoglaltam az e tárgyban megjelent számos cikket, kommentárt.

 Élthes Eszter adatok | 2009.02.13 00:40 | 96
Ma hat cikket tettem fel, de kivételesen mind a hat saját írás, igaz másokra támaszkodva. Azokról a kérdésekről próbáltam elmélkdeni, melyek egy hívőt az elmúlt napok eseményei miatt foglalkoztatnak.

 Élthes Eszter adatok | 2009.02.09 23:06 | 95
Egy egész heti szünet után ma újra frissítettem: feltettem egy nagyon hosszú beszámolót az elmúlt napok média-kampámyáról és két kisebb cikket. Holnap szeretnék egy szubjektív elemzést felrakni ugyanebben a témában.

 Élthes Eszter adatok | 2009.02.02 22:18 | 94
Ma megint több érdekes cikket tettem fel: azt is lehet mondani, hogy a középpont Don Bosco álma - az összes többit könnyű szerrel kapcsilatba lehet hozni ezzel a történettel.

 Élthes Eszter adatok | 2009.01.28 22:05 | 93
Ma csak három cikk fordítására jutott az időmből, de bből kezző nagyon érdekes. Az egyik: Fellay püspök igen jámbor, teljesen új hangú interjúja egy svájci lapnak. Nagy kérdés, megmarad-e ez a hang a továbbiakban is. - A ,ásik még sokkla érdekesebb: annak a beszédnek szószerinti fordítása, mely a mai világsajtóban mindenféle félrevezető, hazug címmel jelent meg: XVI. Benedek pápának a rövid nyilatkozata az általános szerdai audiencia végén.

 Élthes Eszter adatok | 2009.01.27 23:38 | 92
Képtelenség a fordítással követni az eseményeket, azt a temérdek új cikket, ami a dekrétummal, meg a többi üggyel kapcsolatban elárasztotta az internetes sajtót. Ezért a
németül értőknek ajánlom az exsultet.net blogot, ahol mindent megtalálnak. A summorum-pontificum.de is már csak a helyeket sorolja fel, ahol tájékozódni lehet, Viszont ott található egy nagyon érdekes sorozat a 40 évvel ezelőtti misét érintő eseményekről.
Mindenesetre megpróbálom követni a dolgokat: ma többek között feltettem egy nagyon érdekes interjút Fellay püspökkel, valamint a híveknek írt levelét is. - Ezen kívül biztosnak látszó forrásból azt hallottam, hogy a Willliamson interjút novemberben - tehát Fellay kiközösítést kérő december 15-i levele előtt - vették fel, és a dekrétum vatikáni ellenzői szelleztették meg éppen vagyis célzatosan most, és nem korábban.

 Élthes Eszter adatok | 2009.01.26 22:38 | 91
Három kisebb hír mellett ma feltettem a kiközösítést feloldó dekrétum és Fellay püspök sajtónyilatkozatának fordítását - gyalázatos magyarsággal. Mivel ezek nagyon fontos és hivatalos szövegek. igyekeztem a lehető legjobban követni a német szöveget, ezért olyan rossz a fordítás. Holnapra felteszem Fellay püspöknek a hívekhez szóló levelét.

 Minister Primus adatok | 2009.01.19 23:15 | 90
Nagyon örülök, ha tetszik az eddigi munkám! :)
Azt viszont be kell vallanom, hogy a www.fisheaters.com -on található eredeti cikk csak alapként szolgált, s a legtöbb dolgot mint saját agyszüleményemet tettem hozzá (pontosabban: különböző cikkekből, könyvekből, öregek meséiből és a helyi gyakorló orthodoxok szokásaiból is merítettem, és igyekeztem a saját képzelőerőmmel is restaurálni a hajdani szokásokat).

Mivelhogy pontos utalást nem tudok adni a felhasznált irodalomra (tényleg nagyon sok honlapon olvastam cikkeket, némelyeket még évekkel ezelőtt, s ezeket már nem voltam képes újra megtalálni. Viszont a komoly gondolatokat jól megjegyeztem magamnak, mint pl. a "... Az a család, mely együtt imádkozik, együtt is marad!").

Summa summarum: leszögezem, hogy a cikkben írottak nem rendelkeznek tévedhetetlenséggel, kivéve azokat a részeket, amikre világosan utaltam, hogy úgy kell, hogy legyen (pl. a szent képek elhelyezése, stb.).

Remélem, hogy a következő részekkel is jól fogok haladni, és hogy nem fogok csalódást okozni senkinek! :)

 Vágfalvy adatok | 2009.01.19 21:45 | 89
Köszönjük szépen és külön köszönet a fordításért Ministernek! Örülök, hogy olvashattam a cikket, és igyekszünk megfogadni...

 Élthes Eszter adatok | 2009.01.19 19:52 | 88
Kilenc cikket tettem fel ma: egyik érdekesebb, mint a másik. Köztük van többek között pár kép a váci bérmálásról, egy szomorú hír a pápa enthuziasztikus megjegyzéséről az új-katekumen mozgalommal kapcsolatban, egy cikk korunk egyik legborzalmasabb jelenségéről, a Gender Mainstreaming-ről, melyről itthon még nem sokat hallani, de ami nyugatot már teljesen hatalmába kerítette és még sok más.


 Élthes Eszter adatok | 2009.01.14 23:52 | 87
Elég sovány a mai termés: mindössze hat kisebb hír. Közöttük van a fórumon beígért tudósítás az Ecclesia Dei bizottság jövőjéről.

 Élthes Eszter adatok | 2009.01.09 22:01 | 86
Tizenegy új cikket tettem fel ma, köztük híreket, két pápai beszédet, és a fórumon a napokban megjelent egyik írás kiegészített változatát.
az egyik hír arról szől, hogy a következő címen:
www.catholicgoogle.com
elérhető a google katolikus változata


 Élthes Eszter adatok | 2009.01.04 23:26 | 85
Ma a Szent Margit Lap januári számát tettem fel (A szentmise történetének sorra kerülő fejezetével) és egy híradást a januárban meginduló szegedi tridenti misékről.

 Élthes Eszter adatok | 2009.01.02 21:57 | 84
Fent vannak a képek a december 28-i váci tridenti miséről

 Élthes Eszter adatok | 2008.12.30 13:17 | 83
A tgegnap feltett egyik cikket (De honnan ered karácsony eme helytelen értelmezése?) néhány fontos idézettel kiegészítettem.

 Élthes Eszter adatok | 2008.12.30 00:22 | 82
Fent van a Kereszténység Szent Könyvei-nek újabb fejezete. Itt egy igen érdekes részlet belőle: "A gojok iránti gyűlölet változtatta meg 2 Sám 12,31 eredeti szövegét. A mostani héber szöveg ez: Dávid az ammonita város "népét, amely benne volt, elvezette és odafektette őket fűrészek alá, vasdárdák és vasfejszék alá". (ez van a Káldi féle fordítás 1930-as kiadásában) A valószínűbb szöveg: "odaállította őket fűrészek mellé stb." (Az 1972-es Bibliában már ez áll)
Ezen kívül a Lelki harc újabb részletei, és két írás a karácsony jelentéséről. És egy újabb enciklika, XI. Pius pápának 1922 karácsonyán megjelenő enciklikája Krisztus békéjéről (időszerűségből semmit sem vesztett.)

 Minister Primus adatok | 2008.12.24 19:41 | 81
Nagyon szépen köszönjük az ajándékokat, s még jobban a jókivánságokat! :)

Drága Eszter nénémnek is legyen kegyelmekben gazdag Karácsonya, és Isten áldása legyen Magán, hogy az élet minden megpróbáltatásával meg tudjon küzdeni, s hogy Azon a napon Maga is Isten jobbjára állhasson!
Amen.

A Többi fórumozó Testvérnek is hasonló jókat kivánok! Legyen Mindannyiótoknak áldott, békés Karácsonyotok!

Sok-sok szeretettel:

Ati

 Élthes Eszter adatok | 2008.12.23 21:03 | 80
Feltettem a karácsonyi ajándékokat.

Mindenkinek békés, kegyelmekben gazdag ünnepeket kívánok. Dícsértessék a Jézus Krisztus!


  MAGYARORSZÁG KIRÁLYNŐJE, KÖNYÖRÖGJ ÉRETTÜNK!