hagyományhű magyar katolikusok

SZŰZ MÁRIÁNAK, MAGYARORSZÁG KIRÁLYNŐJÉNEK
felajánlott honlapja

"BÍZZATOK, MERT ÉN LEGYŐZTEM A VILÁGOT"

KATOLIKUS-HONLAP FÓRUM BEJELENTKEZÉS REGISZTRÁCIÓ
 
A hozzászólások nem a honlap szerkesztőjének, hanem az egyes hozzászólóknak a véleményét tükrözik.

(153) Honlap-II.
(8) Róma
(13) Végidő ??
(157) Pius-ügy
(16) A honlapról
(165) Gondolatok
(278) Honlap
(244) Magyarország
(121) Világegyház
(54) Jövő/Remény
(199) Hírek
(1) Lelkiség
(58) Mások helyett
(199) Kérdések
(34) Hitünk
(77) Fatima
(16) Assisi-ügy
(47) Közlemények
(20) Hallottam...
(66) Fórumozás
(12) AZ ISTENI IRGALMASSÁG
(88) Evolúció
(151) Liturgia
(12) Katolikusok tennivalói
(141) A világ
(9) "Nemcsak kenyérrel..."
(1) Adok-kapok
(140) ki a hibás?
(50) Magán üzenetek
(12) Történelem-hamisítás
(23) Örömeink
(77) Városmisszió '08
(17) Erkölcs
(55) Tekintély
(88) Vélemények
(9) Kis Római Zsolozsma - "reklám"
(8) Problémák
(44) Bibliothecula
(44) Hibajelzés
(20) Mi a teendő?
(28) Viták
(9) Anglikán-kérdés
(2) Aláírásgyűjtés vagy fsspx
(1) KATEKIZMUS
(8) Ha a Katolikus...
(7) Klerikalizmus
(27) Reakciók
(8) Tudomány és fejlődés
(20) Mindennapok
(9) Metanoia
(5) Kapcsolatok
(6) Pisti
(5) "Bízzatok..."
(27) SJM
 
Honlap
 Frissítések és hírek a katolikus-honlapról

Még nem jelentkezett be, így nem írhat a fórumba


[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]
 Élthes Eszter adatok | 2008.08.13 22:59 | 19
Az elmúlt napok témáihoz kapcsolódva a következő jó könyveket tudom ajánlani.
Magyarul sajnos csak ezt: Bozsóky Pál Gerő: Keresztes hadjáratok, Agapé Kiadó

Németül kettőt: az első:
Michael Hesemann: Die Dunkelmänner (mítoszok, hazugságok és legendák az egyháztörténelemben). A szerző a pápának is bemutatta a könyvét, mely minden témát felölel, mellyel a katolikus Egyházat rágalmazni szokták (a legújabb állítólagos régészeti leletektől, a keresztes hadjáratokon át a boszorkányüldözésig).

A második az inkvizícióról szól, nem is katolikus írta, hanem félig protestáns, félig ateista, aki vette magának a fáradtságot és utána kutatott e témának.
Hans Conrad Zander: Verteidigung der Heiligen Inquisition (A szent inkvizíció védelme)
Miközben megalapozott történelem könyv, nagyon szórakoztató is.

 Élthes Eszter adatok | 2008.08.13 11:06 | 18
Mivel a honlap szerverén napok óta üzemzavar van, nem tudom a HÍREK oldalon a miseidőpontokat kijavítani. Ezért minden kedves Látogató figyelmébe ajánlom a fórum MÁSOK HELYETT topicjában feltett közleményt. A legfontosabb változások: ma, vagyis szerdán este 6 órakor van tridenti mise Gödöllőn, és pénteken, 15-én nincs szentmise a Belvárosiban. A többi nagyjából változatlan, mindössze egy-két későbbi mise kezdési idópontjai csúszott el fél órával, de a szerver nemsokára működni fog, azokat már ki fogom tudni javítani.

 Élthes Eszter adatok | 2008.08.08 23:10 | 17
Ma, augusztus 8-án, pénteken két kisebb cikk mellett (egyik a pápáról, másik Solschenizyn-ről szól) feltettem Bilkei atya kalauzának következő folytatását (téma: Luther Márton).

 Élthes Eszter adatok | 2008.08.06 00:04 | 16
Ma, kedden (augusztus 5-én) 5 új cikket tettem fel, három kisebb hírt és két olvasmányt az "unalmas" nyári napokra: Bilkei Ferenc atya protestánsoknak szóló kalauzát és egy a Teremtés vagy evolúció kérdéséről szóló idézet-halmazt saját könyvemből. Bilkei atya műve ugyan 1942-ben íródott, amikor sok minden elképzelhetetlen volt abból, ami mára szomorú bizonyosság, de azért alapmondanivalója ma is ugyanannyira érvényes és fontos, mint megírása idején.

 Élthes Eszter adatok | 2008.08.04 23:36 | 15
Zsinat előtti katekizmus írja: "Szívünk maga-magától nem fordul Isten felé, és noha erősen megfogadjuk a jót, mégis újra meg újra vétkezünk."
Kempis Tamás írja: "Semmi jót sem mondhat az ember magáénak. Valóban igazán gondolhatom és mondhatom: Uram, nem vagyok semmi, nem tehetek semmit, magamtól semmi jó sincs bennem, hanem mindenben csak fogyatkozást érzek és mindig arra törekszem, ami semmi."
Lorenzo Scupoli írja: "Isten el is várja tőlünk ama csalhatatlan szent igazság elismerését, hogy ami jó és nemes van bennünk, az mind tőle van; hogy nála nélkül magunktól egy szikra jó indulat, egy árva gondolat sem telik, mely Isten előtt kedves és az örök életre érdemes volna."
Ez csak nagyon-nagyon elenyészően kevés példa arra a megállapításra, mely csaknem minden lelki élettel foglalkozó könyvben benne van: minden rossz, amit teszünk, a saját művünk, és minden jó, amit teszünk, Isten műve bennünk.

Szerintem Ati is ugyanezt mondja a cikkében, ilyen értelemben érti, amit írt, és én szintén ilyen értelemben olvastam.

 Parsifal adatok | 2008.08.04 20:15 | 14
Attila,

A mondatod pontosan így hangzott:

"Isten nélkül az ember az áteredő bűn következtében csak rosszra képes."

Ez nem más, mint a "sola gratia" tana, Luther szó szerint ugyanígy fogalmazott.

Az ember természetes állapotában sem csak rosszra képes, és nemcsak rosszat tesz tisztán szabad akaratból.

Az eredeti bűn nem roncoslta teljesen szét az ember jó természetét, csak sérültté tette, és van egy lehúzó erő.

Tény, hogy üdvözüléshez szükséges Isten megelőző kegyelme, azaz a keresztség.

Azonban a pogányok sem tesznek természetüknél fogva csak rosszat.

A mondat félreérthető, ráadásul nem éppen egy katolikus gondolkodót idéz szó szerint.

Ezért mondtam, hogy jó szándékú, de rossz fogalmazásról lehet szó, és nem szándékos makacsságról. :)

 Minister Primus adatok | 2008.08.04 20:05 | 13
Kedves Parsifal! :)
Szerintem mi ketten nem ugyanarról a dologról beszélünk! :)
Én nem mondtam, hogy MINDEN cselekedetünk bűn! De hogy a jócselekedetekben ott van Isten keze, az már nem vitatható...

 Parsifal adatok | 2008.08.04 19:08 | 12
Attila cikkében van egy kisebb "baki", nem hinném, hogy tudatos tagadás lenne részéről, csupán tévedésről van szó, esetleg költői túlzásról:

"Isten nélkül az ember az áteredő bűn következtében csak rosszra képes."

Ez a protestánsok tanították/tanítják, amit tételesen elítélt a Trentói XIX. Egyetemes és Szentséges Zsinat, a megigazulásról szóló határozatának 5. és 7. kánonjában:

"Ha valaki azt merészelné állítani, hogy Ádám bűnbeesése után az emberi szabad akarat elveszett és megsemmisült, vagy csak névleges érvényű dologról van szó, sőt, puszta szóról, valóságos tartalom nélkül, azaz végül is egy koholmányról, amelyet a Sátán csempészett be az Egyházba: anathema sit!"

"Ha valaki azt merészelné állítani, hogy a megigazulás előtt minden cselekdetünk, bármilyen szándékkal történt is, valóságos bűn, vagy Isten gyűlöletére méltó, és hogy minél erőteljesebben törekszik valaki a kegyelem elnyerésére előkészülni, annál súlyosabban vétkezik: anathema sit!" (7. kánon)

 Élthes Eszter adatok | 2008.08.04 00:13 | 11
A HÍREK oldalon megtalálja az időpontokat, (vagyis az első két szombaton még van mise), a többiről később

 Bence adatok | 2008.08.04 00:02 | 10
Akkor augusztusban nincsenek tridenti rítusú misék Keszthelyen?

 Élthes Eszter adatok | 2008.08.03 23:31 | 9
Ma, augusztus 3-án végre sikerült új cikkeket feltennem a honlapra. - Vannak olyan olvasmányok, melyeket többször kell forgatni, mert az ember mindig új és új dolgokat fedez fel bennük, illetve mindig mást talál, mely éppen akkor "neki szól". Lorenzo Scupoli Lelki harcának ma feltett fejezetei nagyon a ma emberének szólnak, éppen olyanoknak, akik képesek maguk gondolkodni, és akik hajlandóak a tradícióért tenni. Ezenkívül Dr. Schmid értekezése a Sydney-ben látottakról, Molnár Attila írása a térdelésről és néhány kisebb cikk a mai "termés".

 Élthes Eszter adatok | 2008.08.01 22:27 | 8
Nagyon sajnálom, hogy olyan régen nem tudtam frissíteni, de igyekszem mihamarabb visszatérni a megszokott frissítés-ritmushoz. Ma, augusztus 1-én mindössze a HÍREK oldalon tettem fel az augusztusi időpontokat. Változás annyi, hogy Simon Gábor atyát elhelyezték Keszthelyről Városlődre, így a további keszthelyi misék időpontja bizonytalan. Az ottani hívek a motu proprio előírásainak megfelelően kérelmezni fogják, hogy a jövőben is legyenek 1962-es misék, de, hogy a jövő hogyan alakul, még nem tudni.

 Élthes Eszter adatok | 2008.07.19 22:26 | 7
Ma, július 19-én megint frissítettem. Feltettem három új cikket, és a már napok óta fent levő egyik írást, a "sikerről" szólót egy hozzászólással egészítettem ki.

 Élthes Eszter adatok | 2008.07.18 22:35 | 6
Ma, július 18-án megint feltettem pár cikket a honlapra. Ebben az uborkaszezonban most különösen figyelembe ajánlom Meszlényi Antal egyház-történelmi művét és Lorenzo Scupoli A lelki harc című remek írását. Ebből a ma feltett rész arra ad választ, hogyan fordulhat elő, hogy az értelem rossz ítéletet hoz és ezért nem ismeri fel az igazságot.

 gábor adatok | 2008.07.14 21:53 | 5
Chesterton ezt így mondta anno: "Manapság a keresztények azt szeretnék, hogy minden hitvallást dicsérjenek, kivéve a sajátjukat."

 Füzesi Zsolt adatok | 2008.07.14 19:27 | 4
A sydney-i világtalálkozóról már annyi mindent olvastam, hogy tartok tőle, ez is olyan katasztrofális lesz mint a 86-os assziszi világvallástalálkozó. Én nem értem, hogy mire jó egy olyan kereszténység, amely minden vallással azonos értékű, vagyis amely senkit nem hív fel semmire, csak megerősít abban, amiben van. Ez éppen az ellenkezője Keresztelő Szt. János megtérésre és bűnbánatra buzdító nagyerejű szavainak: "Paenitentiam agite"

 Élthes Eszter adatok | 2008.07.13 23:15 | 3
Ma, 13-án is frissíttettem: feltettem Füzesi zsolt egyik írását, egy hírt Sydney-ből, és a galériát újítottam két dokumentummal

 Élthes Eszter adatok | 2008.07.12 23:34 | 2
Ma, július 12-én szombaton négy írást tettem fel. A tegnap megígértet a pápa francia útjáról, a Zolinak már korábban megígértet a pápa "reform reformjáról", és két írást a KÖNYVTÁR egy-egy fiókjába.

 Élthes Eszter adatok | 2008.07.10 22:41 | 1
Hogy azok is értesüljenek a honlap legújabb cikkeiről, akik egyből a fórumra lépnek be, ebben a topicban mindig közlöm a frissítések dátumát. -
Tehát ma, július 10-én nyolc új cikket tettem fel, köztük a legérdekesebb a Medjugorje-ről, és a legszebb a gyónásról szóló egy-egy Kempis Tamás és Szalézi Szent Ferenc részlettel.


  MAGYARORSZÁG KIRÁLYNŐJE, KÖNYÖRÖGJ ÉRETTÜNK!