hagyományhű magyar katolikusok

SZŰZ MÁRIÁNAK, MAGYARORSZÁG KIRÁLYNŐJÉNEK
felajánlott honlapja

"BÍZZATOK, MERT ÉN LEGYŐZTEM A VILÁGOT"

KATOLIKUS-HONLAP FÓRUM BEJELENTKEZÉS REGISZTRÁCIÓ
 
A hozzászólások nem a honlap szerkesztőjének, hanem az egyes hozzászólóknak a véleményét tükrözik.

(153) Honlap-II.
(8) Róma
(13) Végidő ??
(157) Pius-ügy
(16) A honlapról
(165) Gondolatok
(278) Honlap
(244) Magyarország
(121) Világegyház
(54) Jövő/Remény
(199) Hírek
(1) Lelkiség
(58) Mások helyett
(199) Kérdések
(34) Hitünk
(77) Fatima
(16) Assisi-ügy
(47) Közlemények
(20) Hallottam...
(66) Fórumozás
(12) AZ ISTENI IRGALMASSÁG
(88) Evolúció
(151) Liturgia
(12) Katolikusok tennivalói
(141) A világ
(9) "Nemcsak kenyérrel..."
(1) Adok-kapok
(140) ki a hibás?
(50) Magán üzenetek
(12) Történelem-hamisítás
(23) Örömeink
(77) Városmisszió '08
(17) Erkölcs
(55) Tekintély
(88) Vélemények
(9) Kis Római Zsolozsma - "reklám"
(8) Problémák
(44) Bibliothecula
(44) Hibajelzés
(20) Mi a teendő?
(28) Viták
(9) Anglikán-kérdés
(2) Aláírásgyűjtés vagy fsspx
(1) KATEKIZMUS
(8) Ha a Katolikus...
(7) Klerikalizmus
(27) Reakciók
(8) Tudomány és fejlődés
(20) Mindennapok
(9) Metanoia
(5) Kapcsolatok
(6) Pisti
(5) "Bízzatok..."
(27) SJM
 
Hírek
 Hírek, közlemények (miseidőpontokról, stb.) a tradíció területéről

Még nem jelentkezett be, így nem írhat a fórumba


[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9]
 Füzesi Zsolt adatok | 2011.02.23 17:32 | 199
Érdemes elolvasni:

http://www.magyarkurir.hu/hirek/maroth-miklos-kuezdeni-kellene-az-elnyomott-keresztenyek-jogaiert

 Élthes Eszter adatok | 2010.06.06 22:56 | 198
Városlődön mostantól nemcsak szombatonként, hanem minden hétköznap - néhány alkalom kívételével - 18 órakor tridenti rítusú szentmise van, hétköznaponként csendes mise, szombatonként - fél hatkor - ünnepélyes mise.

 Élthes Eszter adatok | 2010.03.25 22:06 | 197
Április 10-én Mátraverebély-Szentkúton, a kegytelmplomban tridenti rítusú pontifikális nagymise lesz, celebráns Varga püspök úr. - Azt hiszem, ha valamikor, most fontos lenne, hogy sokan legyenek (nyilván lesznek olyanok, akik figyelemmel fogják kísérni a létszámot).

 Jagiello adatok | 2010.02.20 22:01 | 196
A Science folyóirat 2009 december 18-i számának 1597. oldalán van egy hír "Creationism at Italian Science Agency" címmel. A hírszerkesztő azon szörnyülködik, hogy az olaszországi Nemzeti Tudományos Tanács 9 ezer euróval támogatott egy olyan szimpóziumot, amit a Tanács alelnöke szervezett, és aminek a címe ez volt: "Evolution: the decline of an hypothesis" (= Evolúció, egy hipotézis hanyatlása). Ezen még nincs mit meglepődni, hiszen a Science a tudomány-vallás egyik vezetőlapja, minden számban van egy fricska a katolikus vallás felé. Ami nekünk a legmegdöbbentőbb, az utolsó bekezdés, amit szószerint lefordítok. Alább olvasható. Sajnos nemcsak újságírói fogás, hanem nagyonis valóság. Innen már nincs visszaút.

Nicola Cabibbo, fizikus, a vatikáni Pápai Tudományos Akadémia elnöke ironikusnak nevezte, hogy „míg az Egyház ebben az évben számos konferenciát szentelt az evolúció témájának, a Nemzeti Tudományos Tanács elnöke konferenciákat szervez a kreacionizmus érdekében."


Szerkesztve: 2010.02.20 22:04

 Jagiello adatok | 2010.02.15 19:32 | 195
Megint a honlapra felkerült hírekkel kapcsolatban.

1. Az egészség vallás. Czakó Gábor írónak van egy nagyon jó könyve: A gazdaság-kor. Ebben az író részletesen kifejtete az egészség-vallást. Érdemes elolvasni. Tanulságos és még szórakoztató is!
2. Az egyházak számára. Engem nagyon zavar az "egyházak" kifejezés. Ahol ezt használják, ott nincs mit csodálkozni. Én azon csodálkozok, hogy a katolikus folyóiratokban, újságokban mindenütt "egyház" és "egyházak" olvasható. Viszont minden egyebet nagybetűvel írnak: Budapesti Közlekedési Vállalat (BKV), Alkotmánybíróság, Téli olimpia, stb. Mit szólna Édesanyám, ha kisbetűvel írnám a nevét, de sezlonyát nagy "S"-sel?
3. A melegek. Szerintem szörnyűbb botrány az, ha homoszexuális férfit szentel fel a püspök. És így homoszexuálisként lehet valaki pap. Itt el kell gondolkozni a következőkön: (a) a püspöknek vagy az elöljáróknak nincs emberismerete, véletlenül szentelték pappá; (b) tudták róla, szándékosan szentelték pappá; vagy ami a legrosszabb (c) nem számít.
4. Chopin koncert. Ez a hír érinti azt a disputát, amit már a Haydn-misék kapcsán folytattunk. A katolikus templom nem koncerthely. A protestáns templom vagy a neológ zsinagóga viszont az. Az ortodox zsidók se engednek koncertezni a zsinagógájukban. A katolikus nagyon igyekeznek, hogy a katolikus templom is kulúrtház legyen. És ne a szentség háza.

 Jagiello adatok | 2010.02.06 18:16 | 194
A honlapra frissen felkerült két hírrel kapcsolatban.

1. Pillanatfelvétel. Érdemes elgondolkozni azon, milyen hatásosan használja az Ördög az elektronikus médiát. Itt most pontosan a levelezésre gondolok. Rágalmakat, hamisságokat, csúsztatásokat a legkisebb energiával pontosan célhoz lehet juttatni. Régen komoly erőfeszítésbe került az ilyesmi: a leveleket meg kellett írni, sokszorosítani kellett, címezni, postázni. Eközben talán meg is szólalt a lelkiismeret. Most mindez egy gombnyomás, és alaktalan, megfoghatatlan lendülhet támadásba a virtuális világban, és fertőzi a lelkeket.

2. Római utasítás. A rendelkezés első mondatán fennakadtam. "Régi idők óta a keleti...". Ez azt sugallja, mintha nyugaton nem lett volna ez a hagyomány. Vagy én értem félre? Ezzel kapcsolatos a megjegyzésem: Végig lehet utazni Csíkban, és megnézni a gótikus vagy gótikus eredetű templomokat: mindet keletre tájoltak. Vagy Vas-megyében, vagy akárhol, ahol a templomokat az eredetiek fölé emelték . Vagy a nagy katedrálisokat. Mind-mind keletre tájolt (kolozsvári Szent Mihály katedrális, vagy akár a budapesti Szent István bazilika), mert onnan várjuk a mi Urunkat. Tavaly, amikor sokadszorra Krakkóban jártam, végre elmentem az Isteni Irgalmasság bazilikába. Azon túl, hogy az épület rettenetesen riasztó, és én nem hívnám templomnak, megdöbbentő a tudatos nem kelet felé való tájolás. Föltehetjük a két költői kérdést. Véletlen? Vagy a hely adta így ? Hát nem. Van elég hely. Sőt ott a régi zárdatemplom keletre tájolt hajóval, amire nyugodtam lehetett volna rímelnie az építésznek, hiszen lett volna helye bőven. Szerintem: A hagyomány tudatos elvetése. Modernizmus. De hogy valami jót is írjak: a magyar kápolna mozaikja csodálatos.
Szerkesztve: 2010.02.06 19:16

 kucsorat adatok | 2010.02.04 11:21 | 193
Válasz a 190. számú üzenetre:
Sőt a Google-nak igen részletes keresési feltételeket lehet megadni, csak néhány lehetőség: Nyelv/Régió/File formátum/Dátum
Mindezekhez a http://www.google.hu kell beütni, majd a Speciális kereséseket kell választani.
De lehet választani az angol Google-t is, ami nem feltétlenül olyan sorrendet ad mint a magyar oldal. Ez néha nagyon hasznos tud lenni a keresés közben.

 Élthes Eszter adatok | 2010.02.03 21:35 | 192
Két hír:
1. Magyarország
2010. február 7-én lesz tridenti szent liturgia a Szentlélek kiáradásáról elnevezett szolnoki görögkatolikus templomban 10 órai kezdettel.
A szentmisét Ft Szalontai Károly ny. plébános atya végzi.

2. Olaszország
Am 24 Januar hat Erzbischof Raimond Burke, Präfekt der Signatura, in der Pfarrkirche des hl. Sebastian in Artallo ein Hochamt zelebriert, wie ein Hochamt sein soll - und die Kollegen von maranatha.it haben dazu eine Bilderschau gemacht - wie ein Bilderbuch.

Vagyis: január 24-én Burke érsek, a Signatura prefektusa főpapi misét mutatott be, "úgy ahogy kell", és a lenti címen állítólag nagyon szép képek találhatók erről.

u.i.: Válasz a 190-re. Hogy miket, milyen hasznos dolgokat tud meg itt az ember!

http://www-maranatha-it.blogspot.com/2010/02/pontificale-celebrato-da-mons-burke.html

Szerkesztve: 2010.02.03 21:36

 Augustus adatok | 2010.02.03 16:12 | 191
Válasz a 190. számú üzenetre:
Köszönöm szépen.

 gábor adatok | 2010.02.03 10:07 | 190
A Google-val bármely oldalon lehet keresni. Csak be kell írni a keresendő szót, majd utána a "site:" szűkítéssel a honlap címét (a gyökércímet).
Ez esetben, pl. a honlapon így lehet keresni:

Augustus site:http://www.freeweb.hu/katolikus-honlap

vagy a fórumon:

gloria.tv site:http://users.atw.hu/katholikus/forum


 Augustus adatok | 2010.02.03 08:46 | 189
Elnézést kérek, hogy ebben a rovatban teszem föl a kérdésemet, de a "Honlap-II"-t lezárták. Nem megoldható egy olyan kereső beiktatása, amilyen a "katolikus-traditio" fórumán is volt? Vagy esetleg lehet keresni, csak én nem találom, hogyan?

 Élthes Eszter adatok | 2010.02.02 22:36 | 188
A gloria.tv-n három részlet látható a Graz-i templomszentelésről


 Élthes Eszter adatok | 2010.01.17 21:11 | 187
Válasz a 183. számú üzenetre:
Igen, teljesen igaz, hogy a katolikus Egyházban így nem lehet a legjobb ügyért sem fellépni. Ugyanakkor teljes mértékben érthető a papok elkeseredése. Feltételezhetjük, hogy a dolognak volt valami előzménye. Például a szemináriumban azt tapasztalták, hogy aki jó, katolikus pap akar lenni, az mindenhol csak hátrányt szenved, míg azok, akik az általuk kifogásolt "bűnöket" követik el, előbbre jutnak. Szóval, amikor az ember maga körül állandóan csak azt látja, hogy mindig mindenhol a rossz kerül felülre, akkor elkeseredésében sok mindenre elragadtatja magát. Még akkor is, ha a püspökök jogosan büntették meg őket, akkor is felmerül azoknak a felleőssége, amiért a dolog idáig fejlődött. Hiszen, amit kifogásolnak, az - tudjuk - sajnos igaz.

 Jagiello adatok | 2010.01.17 09:24 | 186
Válasz a 183. számú üzenetre:
"Zvolenský és Bezák érsekek a kiközösített papokért való imára szólítottak fel - olvasható a Sme liberális hetilap honlapján."

Ez az, ami mindenütt van. Mi köze egy liberális hetilapnak az Egyház dolgaihoz? Ha az Egyház politizál akkor a fejére ütnek, de hitetlen újságírók kommentálhatják az egyházi dolgokat. Tanítani kell az embereket, hogy képesek legyenek különbséget tenni jó és rossz között. A szavuk legyen igen-igen, és nem-nem. Ha valamit kezembe veszek vagy felfigyelek valamire az első mindig a forrás. Ki gyártotta, ki sokszorosította, ki terjeszti. Van egy jó magyar mondás erre: bolond likból bolond szél fú.

 Füzesi Zsolt adatok | 2010.01.16 17:11 | 185
Nekem is ez a véleményem. Mióta lehet alulról jövő hitvallásokkal zaklatni a püspököket, legyen a püspökök bármily méltatlanok, ill. a hitvallás bármily ortodox. Ezek után minden vallási áramlat kopogtathatott volna a maga krédóival a konferencia ajtaján. Lefebvre érsek sose írt elő hitvallást VI. Pálnak. Ez abszurdum.
A SSBM helyi "sede vacante" eljárása is kánoni bűncselekményekkel terhelt, és végkövetkeztetéseiben a pápa legfelsőbb joghatóságát is sérti, mert fittyet hány a kánonjogra, azaz egy egyházi eljárásjogra, mely szerint a méltatlan püspököket fel kell jelenteni, és nem alulról letaszítani. Nem vagyok naiv. Tudom, hogy az érintett papok felháborodása és kritikája nem megalapozatlan, azt is tudom, mi lenne egy ilyen feljelentés eredménye. De egy hatástalan módszert nem lehet bűnös ugyanakkor még hatástalanabb módszerre cserélni. Azt a
Loyolai Szt. Ignác azt írja, hogy egy cselekedet akkor származik a Szentlélektől, ha erkölcsileg helyes a kiindulása, a célja, és (tekintettel a körülményekre) erkölcsileg helyes maga az eszköz is. Bármelyik mozzanat hiányában - mondja Szt. Ignác - egy cselekedet gondolata aligha származhat a Szentlélektől.

Ezek a papok az istentelen Kám bűnével vétkeztek az Egyház ellen. Szerintem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 mindszenty adatok | 2010.01.16 16:28 | 184

Érdekes, hogy ez a jelenség Felvidéken alakult ki. Pap ismerőseim szerint a felvidéki katolikus egyházat egyfajta "mintaegyházként" szokták emlegetni. Tele vannak a templomok, tele vannak a szemináriumok, nincs paphiány, botránynak a hírét sem hallani.
Ugyanakkor az is igaz, hogy a szlovák egyház a II.vzs. szellemiségének elkötelezett őrzője. Ők a zsinati újításokban a gyűlölt magyar múlt kiírtásának hatékony eszközeit látják.
Az újmisés papok (is) valószínűleg felfigyelhettek bizonyos tendenciákra. A probléma felismerése dícséretes, ugyanakkor az előadásmódjuk elfogadhatalan. Mit is várhattak az általuk megszerkesztett hitvallástól? A reakció is várható volt. Dőreség lett volna arra várni, hogy szembenézzenek magukkal az egyházi vezetők.

 Füzesi Zsolt adatok | 2010.01.16 16:04 | 183
Mi a vélemény?????

A Római Katolikus Egyház három szlovák papot és egy diakónust közösített ki az egyházi tanítás kétségbevonása miatt – jelentette be a Szlovák Püspökkari Konferencia szóvivője.
Jozef Kováčik szerint ritka jelenségről van szó, mivel a szlovák egyház történetében csak néhány papot exkommunikáltak. A kiközösítés (exkommunikáció) a hívek számára az egyik legsúlyosabb egyházi büntetést jelenti. A Pozsonyi Főegyházmegye két újmisés papjának kiközösítését Stanislav Zvolenský pozsonyi érsek nyilvánította ki. Az eretnekség bűne miatt a Nagyszombati Érsekség egy papját és egy diakónusát is exkommunikálták.
A most kiközösített papok a múlt év decemberében levélben szólították fel a pozsonyi érseket és az összes szlovák püspököt, hogy tegyenek hitvallást egy általuk megszövegezett „hitvallási formula” szerint. Ebben többek között arra szólították fel a püspököket, hogy ítéljék el a homoszexualitás bűnét valamint határolódjanak el a hamis vallási szinkretizmustól, a mágiától, a szabadkőművességtől, a New Age szellemétől és más, bűnösnek tartott jelenségektől. Mivel a püspökök ennek a felszólításnak nem tettek eleget, a három pap újabb levélben már azt hozta a tudomásukra, hogy „önmagától beálló kiközösítésbe” estek a „hitehagyás” bűne miatt, s ezért „jogtalanul bitorolják hivatalukat”. A fiatal papok Jézus Krisztus és a Szentatya elárulásával vádolták meg egyházi feljebbvalóikat, s figyelmeztették őket: „Ha ezek a hitehagyó püspökök nem térnek meg, és a bűnben megátalkodva halnak meg, örökre elkárhoznak!”
A három pap levelét a pápának is megküldte, akinek egyben bejelentették, hogy megalapítják Nagy Szent Vazul Társaságát (Societas Sancti Basili Magni, SBM), s egyenesen a Szentatyának rendelik alá magukat.
Zvolenský érsek nyilatkozata szerint „kénytelen volt megállapítani a kiközösítés tényének bekövetkeztét, mivel olyan személyek különlegesen veszélyes és megátalkodott magatartásáról van szó, akiknek kötelességük lenne ismerni az igaz katolikus tanítást.”
Róbert Bezák nagyszombati érsek hasonló nyilatkozatot tett, s a kiközösítés tényét a püspököket „hitvallásra kényszeríteni kívánó”kezdeményezéshez csatlakozott nagyszombati pap és diakónus esetében is megállapította.
A kiközösített papok leveleikben és nyilatkozataikban annak a véleményüknek is hangot adtak, hogy az Egyházban a papok és a hierarchia soraiban rettenetes erkölcsi hanyatlás következett be, egyes szemináriumokban teret nyert a homoszexualitás, a teológiai fakultásokon hitetleneket nevelnek, bizonyos papok pedig csak a pénzt, a hatalmat és a dicsőséget hajhásszák. Ezenkívül több ország püspökének igazhitűségét is kétségbe vonják, valamint azt állítják, hogy a sok katolikus főpap –mindenekelőtt a Vatikánban- karrierjének előmozdítása érdekében együttműködik a szabadkőművesekkel vagy egyenesen közéjük is tartozik.
Zvolenský és Bezák érsekek a kiközösített papokért való imára szólítottak fel - olvasható a Sme liberális hetilap honlapján.

 Élthes Eszter adatok | 2010.01.11 20:05 | 182
Jó hír, hogy elment ez a borzalom, és nem kell többet veszekedjek velük.

Borzalmas hír:
1. Portugáliában is, ahol a Szűzanya szerint, "nem vesztik el a hitet", megszavazták nagy többséggel a homo-házaságot.

2. Szintén Portugália és szintén Fatima. A kath.net legfrisebb híre:
Wenige Monate vor dem Besuch von Papst Benedikt XVI. in Fatima haben Unbekannte den portugiesischen Marienwallfahrtsort mit Graffitis geschändet. Sie besprühten in der Nacht zum Montag verschiedene Statuen auf dem Kirchplatz mit Begriffen wie Muslime, Moschee, Sonne, Insel und Mond, wie die portugiesische Nachrichtenagentur Ecclesia am Montag berichtet. Demnach wurde bereits begonnen, die Farbe zu entfernen. Motive und Identität der Täter seien noch nicht bekannt. Die portugiesische Polizei habe die Ermittlungen aufgenommen.

magyarul: grarfitivel összemázoltak Fatimában egy csomó szobrot a következő feliratokkal: muszlimok, mecset, nap, sziget, hold. Még nem tudják, hogy kik? Na, vajon kik?

 Minister Primus adatok | 2010.01.11 00:36 | 181
Valójában régi hirekről van szó, pár rövid film az 1938-as Eucharisztikus Világkongresszusról

http://www.filmhiradok.nava.hu/watch.php?id=2809
http://www.filmhiradok.nava.hu/watch.php?id=2810

 r.kath adatok | 2009.10.07 22:42 | 180
2009. október 12-én (hétfőn) 18.30 órakor a kecskeméti Piarista Templomban Szűz Mária votívmiséje lesz a római rítus rendkívüli formája szerint. További információ: www.missakecskemetiensis.org


  MAGYARORSZÁG KIRÁLYNŐJE, KÖNYÖRÖGJ ÉRETTÜNK!