hagyom谩nyh疟 magyar katolikusok

SZ虐Z M脕RI脕NAK, MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕J脡NEK
felaj谩nlott honlapja

"B脥ZZATOK, MERT 脡N LEGY艕ZTEM A VIL脕GOT"

KATOLIKUS-HONLAP F脫RUM BEJELENTKEZ脡S REGISZTR脕CI脫
 
A hozz谩sz贸l谩sok nem a honlap szerkeszt艖j茅nek, hanem az egyes hozz谩sz贸l贸knak a v茅lem茅ny茅t t眉kr枚zik.

(153) Honlap-II.
(8) R贸ma
(13) V茅gid艖 ??
(157) Pius-眉gy
(16) A honlapr贸l
(165) Gondolatok
(278) Honlap
(244) Magyarorsz谩g
(121) Vil谩gegyh谩z
(54) J枚v艖/Rem茅ny
(199) H铆rek
(1) Lelkis茅g
(58) M谩sok helyett
(199) K茅rd茅sek
(34) Hit眉nk
(77) Fatima
(16) Assisi-眉gy
(47) K枚zlem茅nyek
(20) Hallottam...
(66) F贸rumoz谩s
(12) AZ ISTENI IRGALMASS脕G
(88) Evol煤ci贸
(151) Liturgia
(12) Katolikusok tennival贸i
(141) A vil谩g
(9) "Nemcsak keny茅rrel..."
(1) Adok-kapok
(140) ki a hib谩s?
(50) Mag谩n 眉zenetek
(12) T枚rt茅nelem-hamis铆t谩s
(23) 脰r枚meink
(77) V谩rosmisszi贸 '08
(17) Erk枚lcs
(55) Tekint茅ly
(88) V茅lem茅nyek
(9) Kis R贸mai Zsolozsma - "rekl谩m"
(8) Probl茅m谩k
(44) Bibliothecula
(44) Hibajelz茅s
(20) Mi a teend艖?
(28) Vit谩k
(9) Anglik谩n-k茅rd茅s
(2) Al谩铆r谩sgy疟jt茅s vagy fsspx
(1) KATEKIZMUS
(8) Ha a Katolikus...
(7) Klerikalizmus
(27) Reakci贸k
(8) Tudom谩ny 茅s fejl艖d茅s
(20) Mindennapok
(9) Metanoia
(5) Kapcsolatok
(6) Pisti
(5) "B铆zzatok..."
(27) SJM
 
H铆rek
 H铆rek, k枚zlem茅nyek (miseid艖pontokr贸l, stb.) a trad铆ci贸 ter眉let茅r艖l

M茅g nem jelentkezett be, 铆gy nem 铆rhat a f贸rumba


[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9]
 脡lthes Eszter adatok | 2009.05.23 15:08 | 179
A magyar p眉sp枚ki konferencia v茅gre kiadta a k枚rlevelet, hogy a k谩nonban "mindenki茅rt" helyett "sokak茅rt" kell mondani. 茅s a k枚rlev茅lben 谩ll铆t贸lag az is benne van, hogy ez m谩r 2006 贸ta 铆gy 茅rv茅nyes.

 F眉zesi Zsolt adatok | 2009.04.22 19:50 | 178
A 62-es misek枚nyv tkp. 60-as. Ui. 60 j枚tt ki, 茅s 61. janu谩r elsej茅vel l茅pett hat谩lyba. 62-ben csak annyi v谩ltoz谩s t枚rt茅nt, hogy a k谩nonba beker眉lt Szt. J贸zsef neve.

 F眉zesi Zsolt adatok | 2009.04.22 19:48 | 177
A 62 el艖tti misek枚nyveket alapesetben nem lehet haszn谩lni. B谩r ezzel kapcsolatban sokf茅le n茅zet uralkodik. A 62 el艖tti misek枚nyvek csak mint "vari谩ci贸k" haszn谩lhat贸k, addig, am铆g el nem kopnak, ill. am铆g be nem szerzik az 煤j misek枚nyveket. Hogy ez mi茅rt nem k枚vetkezett be Magyarorsz谩gon 62 ut谩n, annak sok oka van, de a t枚rv茅ny ezzel kapcsolatban 铆gy sz贸l:

"Ut autem libri liturgici qui in usu habentur adhuc adhiberi possint, rubricarum codici adduntur 'Variationes' breviariis et Missalibus necnon Martyrologio aptandis."


Ex aedibus S. Rituum Congeragtionis, die 26 iulii anni 1960.

 V谩gfalvy adatok | 2009.04.22 11:16 | 176
Bocs谩nat, teljesen le vagyok maradva. A Szent Mih谩ly Laikus K谩ptalan honlapj谩n r茅szletes besz谩mol贸 is olvashat贸, 茅s f茅nyk茅pek l谩that贸k...

 V谩gfalvy adatok | 2009.04.21 17:36 | 175
脷jonnan szentelt papja van a magyar traditionak?

- Magyar Kur铆r

 akolitus adatok | 2009.04.08 16:57 | 174
Pl谩ne, ha az illet艖 kispapnak nincsen a tradici贸hoz 茅rz茅ke, nincsen k茅sztet茅se arra, hogy m谩snak is ut谩naolvasson 茅s m茅g a tradici贸hoz k枚t枚d艖 bar谩tai sincsennek. Ha az illet艖 kispap 煤gy v茅gzi el a teol贸gi谩t, hogy h谩tha j贸 lesz valamire, vagy 煤gy, hogy ez is egy diplomaszerz茅si lehet艖s茅g, akkor t茅nyleg ne v谩rjunk sokat. A k枚rnyezetemben az ut贸bbi papi hivat谩s elhagy谩sok v茅lem茅nyem szerint az ilyen lelk眉letb艖l fakadnak. Hiszen miut谩n felszentelt茅k 艖ket (kit k枚nnyebben, kit nehezebben), legal谩bb ott r谩 kellett volna d枚bbeni眉k, hogy mostant贸l fogva a Katolikus Egyh谩z papjai, s nem holmi szabad煤sz贸k, teh谩t ha addig a hivat谩s tudat nem alakult volna ki, akkor innent艖l kezdve er艖s akarattal j贸 papokk谩 kell v谩lniuk. Deh谩t ehhez elk枚telez艖d茅s kell, en茅lk眉l nem megy.

 V谩gfalvy adatok | 2009.04.08 14:47 | 173
Kedves mindszenty, t枚bbek k枚z枚tt pl. a "Vit谩k" t茅m谩ban r茅szletesen le铆rtam, mit tanulnak ma a fiatal szerzetesek egy konkr茅t teol贸giai f艖iskol谩n. Nem tudom, hogy m谩s szemin谩riumokban mennyivel jobb a helyzet, (viszont hallottam, hogy van, ahol a dogmatik谩t m茅g a hagyom谩nynak megfelel艖en tan铆tj谩k).
Ennek f茅ny茅ben, k茅rem ne hib谩ztassa a pl茅b谩nos谩t. Egy j贸 kispap gyakran al谩zatosan elfogadja, amit mondanak neki, sokszor nem is veszi 茅szre, hogyan v谩lt eretnekk茅.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.04.07 23:19 | 172
mindszenty
茅lm茅ny茅hez kapcsol贸dik a k枚vetkez艖 id茅zet egy P. Schmidberger-rel k茅sz眉lt interj煤b贸l: 鈥濪ie Kleriker und auch die Laientheologen haben von Gott die Berufung, den katholischen Glauben zu verteidigen. 鈥 Was soll man dazu sagen, wenn im Grundschulreligionsbuch 鈥濿ie wir Menschen leben鈥, herausgegeben von Herder mit kirchlichem Imprimatur, in Band 2 auf Seite 78 steht: 鈥濿enn die Christen ihr Mahl mit Jesus halten, gehen sie zum Altar. Der Priester reicht ihnen ein St眉ckchen Brot.鈥?

Magyarul: 鈥濧 klerikusoknak 茅s a teol贸gusoknak Istent艖l kapott hivat谩suk, hogy a katolikus hitet v茅delmezz茅k. .. Mit sz贸ljunk akkor ahhoz, ha a Herder kiad贸n谩l egyh谩zi imprim谩turral megjelent 谩ltal谩nos iskolai hittank枚nyv, 鈥濧hogy mi, emberek 茅l眉nk鈥, m谩sodik k枚tet茅nek 78. oldal谩n ez 谩ll: 禄Amikor a kereszt茅nyek lakom谩t tartanak J茅zussal, kimennek az olt谩rhoz. A pap egy szelet kenyeret ny煤jt nekik.芦

A Hittani Kongreg谩ci贸 煤j prefektusa is azt nyilatkozta, hogy az egyetlen lehet艖s茅g, a katekizmus tan铆t谩st, a n茅poktat谩st 煤jra kezdeni. Persze az a k茅rd茅s, hogy ilyen 茅s ehhez hasonl贸 k枚nyvekkel, hiszen csak ilyen k枚nyvek vannak, hova lehet eljutni. 鈥 Az 茅n v茅lem茅nyem szerint, m茅g a zsinat ut谩nin谩l, vagyis a mostanin谩l is rosszabb 煤j vall谩shoz.

 V谩gfalvy adatok | 2009.04.07 16:21 | 171
Vitatkozni val贸ban oktalans谩g volna! Ez olyan, minta egy k铆nainak magyarul akarn茅k valamit elmondani.
R茅gen, amikor az el茅temben az els艖 szekt谩ssal tal谩lkoztam, elkezdtem neki magyar谩zni, hogy mi茅rt kell els艖p茅ntekenk茅nt gy贸nni 茅s 谩ldozni, 茅s milyen 铆g茅ret vonatkozik arra, aki kilencszer egym谩s ut谩n 谩ldozik els艖p茅ntekenk茅nt. Ez a szekt谩s annyit fogott fel az eg茅szb艖l, hogy 茅n megr枚gz枚tt katolikus vagyok, akivel nincs mit vesztegesse az idej茅t.
Kedves mindszenty, a pl茅b谩nos谩val is ennyit 茅rhet a p谩rbesz茅d...

Sajnos nekem is sok a rossz tapasztalatom, 茅s egyre nyilv谩nval贸bb, hogy itt m谩r m谩s vall谩sr贸l van sz贸. Ebbe bele lehet nyugodni, 茅s akkor nem annyira f谩jdalmas az eg茅sz... Im谩dkozzon pl茅b谩nos谩茅rt, hogy fogadja el az Egyh谩z tan铆t谩s谩t, 煤gy viszonyuljon hozz谩, mint egy eretnekhez, szel铆den 茅s al谩zatosan, p茅ld谩t mutatva arr贸l, hogyan viselkedik egy igazi katolikus.

 F眉zesi Zsolt adatok | 2009.04.07 13:55 | 170
Azt, hogy bolonddal bolonds谩g vitatkozni.

 mindszenty adatok | 2009.04.07 10:51 | 169

Vir谩gvas谩rnap a pl茅b谩nosunk a nagymise ut谩n mindenkinek j贸 felk茅sz眉l茅st k铆v谩nt a nagyh茅tre. Ezzel m茅g nem is lett volna semmi gond. Majd megtoldotta azzal a kijelent茅ssel, hogy nagyszombaton nagyon 眉gyelj眉nk arra, hogy id茅zem:- "m茅lt贸an tartsuk meg a s谩b谩tot!" Legsz铆vesebben odasz贸ltam volna valamit durv谩t.
TI mit tenn茅tek a helyemben????

 tezsvered adatok | 2009.03.16 22:35 | 168
Eln茅z茅st k茅rek, ha m谩r el艖ker眉lt volna...

Val贸j谩ban m谩r egy谩ltal谩n nem friss 铆r谩s - de a sz枚veg (szerintem) m茅lt贸 a figyelemre...m茅g 铆gy ut贸lag, a m谩rcius 10-i p谩pai lev茅l ismeret茅ben is.

M茅g febru谩r 10-茅n jelent meg a Spiegel nyomtatott v谩ltozat谩ban Martin Mosebach essz茅je [
["Az Egyh谩z Teste - Mi茅rt kellett a P谩p谩nak azt tennie, amit tett"]...a Spiegel netes kiad谩sa nem is vette 谩t...mivel egy谩ltal谩n nem illett bele az aktu谩lis f艖 csap谩sir谩nyba.

Egy darabig csak az angol ford铆t谩sa volt online is el茅rhet艖:

http://hughofcluny.blogspot.com/2009/02/body-of-church.html

De azt谩n az eredeti n茅met nyelv疟 v谩ltozat is publik谩l贸dott:

http://www.kath.net/detail.php?id=22132

 F眉zesi Zsolt adatok | 2009.03.16 17:40 | 167
Tov谩bbi h铆rek:
A bar谩tn艖j茅t bicskanyitogat贸 arc谩tlans谩ggal ny铆ltan v谩llal贸 linz-k枚rny茅ki pl茅b谩nos, noha m谩s hivatal谩t elvesz铆ti, tov谩bbra is pl茅b谩nos marad, vagyis ezut谩n is katolikus egyh谩z hivatalos reprezent茅nsa lesz. Ezzel a Schwarz p眉sp枚k gyakorlatilag precedenst teremt艖 m贸don legaliz谩lja a konkubin谩tust.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.03.12 22:25 | 166
A Magyar Kurirban ennyi jelent meg a p谩pai lev茅lr艖l. Nagyon hiteles tud贸s铆t谩s:

B茅ke 茅s egys茅g az egyh谩zban - a vil谩g p眉sp枚keihez 铆rt p谩pai lev茅l ismertet茅se
15:05

A vil谩g p眉sp枚keihez int茅zett level茅ben XVI. Benedek megvil谩g铆tja, mi茅rt vonta vissza a Szent X. Piusz Testv茅ris茅ghez tartoz贸 n茅gy p眉sp枚k kik枚z枚s铆t茅s茅t. P谩pak茅nt ugyanis nem tehet m谩st, mint k枚vetni a legfontosabb priorit谩st: jelenval贸v谩 tenni Istent a vil谩gban, ami a kereszt茅nyek egys茅ge n茅lk眉l hiteltelen. Lesz枚gezi ugyanakkor, hogy a lefebvrista k枚z枚ss茅ggel m茅g tiszt谩zand贸 k茅rd茅sek nem fegyelmi, hanem hittani term茅szet疟ek. magyarkurir

 脡lthes Eszter adatok | 2009.03.12 22:22 | 165
Kedves Zsolt, ahogy a kreuz.net cikk茅b艖l kivettem, egy francia nyelv疟 katolikus f贸rum egyik bejegyz茅s茅re hivatkozott. Vagyis egy ilyen f贸rumra, mint a mienk. Ha teh谩t 茅n most be铆rom, hogy szerintem a Piuszosok m谩r meg is kapt谩k a st谩tuszukat, akkor a kreuz.net r谩m hivatkozva holnap vil谩gg谩 k眉rt枚li ezt a j贸 h铆rt. B谩r 茅n nem olvasom rendszeresen a kreuz.net (茅ppen mert sok ilyesmit is k枚z枚l), az a tapasztalatom, hogy a sum-p, se k茅sik 24 贸r谩t. Eddig a legfontosabb dolgokr贸l egyid艖ben tud贸s铆tott a kreuz.net-tel. A kath.net n茅ha k茅sik, az exsultet az elm煤lt hetekben sokszor volt az els艖.

 F眉zesi Zsolt adatok | 2009.03.11 22:36 | 164
Bocs谩nat az utols贸 el艖tti mondat茅rt. Egy kicsit feltorl贸dtak a gondolataim.

 F眉zesi Zsolt adatok | 2009.03.11 22:35 | 163
H谩t az igaz, hogy a kreuz.net egy kicsit bulv谩r, de az is igaz, hogy a leggyorsabban reag谩l az esem茅nyekre, szemben pl. a summ.pont.-mal, amely pontos ugyan, de 谩tlagosan 24 贸r谩t k茅sik az esem茅nyek t谩rgyal谩s谩val.
Mellesleg: elolvasva a p谩pa level茅t, szerintem egy ilyen jelleg疟 int茅zked茅s nagyon is 枚sszhangban 谩llna a d枚nt茅s a lev茅llel. Sajnos a cikk francia hivatkoz谩sait nem tudom ellen艖rizni.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.03.11 21:37 | 162
1. K枚sz枚n枚m, Zsolt, hogy feltette ezt a nagyon 枚rvendetes h铆rt.
2. Ez a bizonyos id艖leges megold谩st csak a kreuz.net hozza, az 枚sszes t枚bbi tradicionalista hallgat r贸la, 茅s h谩t a kreuz.net egy kiss茅 bulv谩r ..., de az茅rt
rem茅lj眉k a legjobbakat.
3. Indiszkr茅ci贸 k枚vetkezt茅ben a FAZ (Frankfurter Allgemeine Zeitung) m谩r ma
lehozta a sz枚veget, 煤gy hogy minden katolikus tradicionalista weblapon (kath.net;
motu proprio.de stb) olvashat贸 a teljes p谩pai lev茅l. (fordt铆谩s rem茅lhet艖leg hamar
j枚n)

 F眉zesi Zsolt adatok | 2009.03.11 16:03 | 161
Benedek p谩pa tegnap levelet 铆rt a vil谩g p眉sp枚keinek t枚bbek k枚z枚tt 茅s f艖leg az FSSPX-el kapcsolatban. A p眉sp枚ki konferenci谩k el枚lj谩r贸i ma kapt谩k meg a levelet, holnap pedig nyilv谩noss谩gra hozz谩k a sz枚veget.
Ugyanakkor Fellay p眉sp枚k 茅s Hoyos b铆boros 煤gy nyilatkoztak, hogy a teljes k谩noni rendez茅s el艖tt is tal谩lnak megold谩st (a sz枚veg枚sszef眉gg茅sb艖l kiolvasva ez m谩r meg is van), hogy a k枚z枚ss茅g gy贸ntat谩sai, esket茅sei 茅s papszentel茅sei 茅rv茅nyesek, megengedettek 茅s "katolikusok" legyenek. Ha ez igaz, akkor ki van 眉tve a n茅met p眉sp枚ki kar sz谩j谩b贸l a pipa, akik a ny谩ri zeitzkofen-i papszentel茅sek meg nem engedetts茅g茅nek 眉r眉gy茅n akartak R贸m谩ban k枚vetel艖zni a kik枚z枚s铆t茅s 煤jra kimond谩s谩茅rt.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.02.26 23:11 | 160
itt l谩that贸ak a videok: www.gloria.tv/?video=gukttqz1ca4tece83jgo bzw. www.gloria.tv/?video=iwvroqjbgvwaqlvoayjy


  MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕JE, K脰NY脰R脰GJ 脡RETT脺NK!