hagyományhű magyar katolikusok

SZŰZ MÁRIÁNAK, MAGYARORSZÁG KIRÁLYNŐJÉNEK
felajánlott honlapja

"BÍZZATOK, MERT ÉN LEGYŐZTEM A VILÁGOT"

KATOLIKUS-HONLAP FÓRUM BEJELENTKEZÉS REGISZTRÁCIÓ
 
A hozzászólások nem a honlap szerkesztőjének, hanem az egyes hozzászólóknak a véleményét tükrözik.

(153) Honlap-II.
(8) Róma
(13) Végidő ??
(157) Pius-ügy
(16) A honlapról
(165) Gondolatok
(278) Honlap
(244) Magyarország
(121) Világegyház
(54) Jövő/Remény
(199) Hírek
(1) Lelkiség
(58) Mások helyett
(199) Kérdések
(34) Hitünk
(77) Fatima
(16) Assisi-ügy
(47) Közlemények
(20) Hallottam...
(66) Fórumozás
(12) AZ ISTENI IRGALMASSÁG
(88) Evolúció
(151) Liturgia
(12) Katolikusok tennivalói
(141) A világ
(9) "Nemcsak kenyérrel..."
(1) Adok-kapok
(140) ki a hibás?
(50) Magán üzenetek
(12) Történelem-hamisítás
(23) Örömeink
(77) Városmisszió '08
(17) Erkölcs
(55) Tekintély
(88) Vélemények
(9) Kis Római Zsolozsma - "reklám"
(8) Problémák
(44) Bibliothecula
(44) Hibajelzés
(20) Mi a teendő?
(28) Viták
(9) Anglikán-kérdés
(2) Aláírásgyűjtés vagy fsspx
(1) KATEKIZMUS
(8) Ha a Katolikus...
(7) Klerikalizmus
(27) Reakciók
(8) Tudomány és fejlődés
(20) Mindennapok
(9) Metanoia
(5) Kapcsolatok
(6) Pisti
(5) "Bízzatok..."
(27) SJM
 
Hírek
 Hírek, közlemények (miseidőpontokról, stb.) a tradíció területéről

Még nem jelentkezett be, így nem írhat a fórumba


[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9]
 Minister Primus adatok | 2009.01.05 23:31 | 139
Egy hir Gergely atya fórumáról:

Vingt-Trois bíboros tegnap ismét tridenti rítusú Szentmisét mutatott be Párizsban (Saint-Eugène templom). Most is énekelt misét tartott a püspöki helyett, de ez 3 hét alatt már a második olyan vasárnap, amikor hagyományos misét végez. Előző vasárnap pedig ugyanitt ad orientem mutatott be NOM-ot (igaz ebben a templomban egy éve nincs már szembemiséző oltár - ui. kitették).

 Élthes Eszter adatok | 2009.01.03 22:04 | 138
Vízkeresztkor jan. 6 án a szentmisét 18,30 kor végezzük a váci utcai Szt. Mihály templomban. Szentmise után ünnepélyes vízszentelés - üzeni Ervin atya

 Élthes Eszter adatok | 2008.12.17 10:13 | 137
Die Mundkommunion - für Papst Benedikt die bevorzugte Art des Kommunionempfangs - ist "nicht nur eine Formsache", sagte der neue Präfekt der Kongregation für den Gottesdienst und die Sakramentenordnung im Vatikan, Kardinal Antonio Canizares Llovera, in einem Interview mit der spanischen Zeitung La Razón am Sonntag.

"Was bedeutet es, die Kommunion in den Mund zu empfangen? Was bedeutet es, vor dem Allerheiligsten Sakrament zu knien? Was bedeutet es, während der Wandlung in der Messe zu knien? Es bedeutet Anbetung, es bedeutet, die wirkliche Gegenwart Jesu Christi in der Eucharistie anzuerkennen", sagte der bisherige Erzbischof von Toledo.

"Es bedeutet Respekt und eine Haltung des Glaubens eines Menschen, der sich vor Gott niederwirft, weil er weiß, dass alles von Ihm kommt, und wir fühlen uns sprachlos, bestürzt vor der Herrlichkeit Gottes, seiner Güte und seiner Barmherzigkeit.

Deshalb ist es nicht dasselbe, die Hand hinzuhalten und die Kommunion irgendwie zu empfangen, wie es in respektvoller Weise zu tun. Es ist nicht dasselbe, die Kommunion stehend oder kniend zu empfangen, weil all diese Zeichen auf eine tiefe Bedeutung hinweisen. Wohin wir gelangen müssen ist diese tiefe Haltung des Menschen, der sich selbst vor Gott niederwirft, und das ist es, was der Papst will." -

Az Istentiszteleti Kongregáció új prefektusa a nyelvre és térdelve áldoztatás feltétlen híve. Remélhetőleg ennek kihatásai lesznek
(fordítás majd jön)

 Minister Primus adatok | 2008.12.15 22:53 | 136
Mi történik itt?!!
Bármennyire örömrehajló vagyok is, most mégsem merek örülni, mert annál lesújtóbb lesz, ha mégsem az következik be, amit várok, és ha mégsem az fog megtörténni, amire a jelek utalnak!
Uram, irgalmazz nekünk!

 Élthes Eszter adatok | 2008.12.15 22:08 | 135
S.E. Cardinal Vingt-Trois zelebriert den alten Ritus - eine Mischung eines "gesungenen Amtes" und einer "Stillen Messe eines Bischofs". - In Saint-Germain l'Auxerrois, der alten "Pfarrkirche" der französischen Könige, in der jeden Sonntag eine hl. Messe nach den Büchern von 1962 gefeiert wird, war der gestrige Zelebrant S. E. Kardinal Vingt-Trois, Erzbischof von Paris und Vorsitzender der französischen Bischofskonfrenz.


magyarul: Gaudete vasárnap, azaz Advent harmadik vasárnapján Vingt-Trois Párizs érseke és a francia püspökkonferencia elnöke (aki nem a tradíció iránti érdeklődéséről és szimpátiájáról híres) régi rítusú misét mutatott be a francia királyok templomában, a Saint-Germain l'Auxerrois templomban. A jelentés szerint a mise keveréke volt egy énekelt misének és egy püspöki magán misének. (Csakúgy mint Farhat érsek miséi.) - De a szándék akkor is dicséretes.

 Vágfalvy adatok | 2008.12.10 18:05 | 134
Amint írtam, kizártnak tartanám, hogy nő lenne az illető.
Nálam nem is merült fel, hogy ne NOM legyen (Szegeden melyik püspök szentelne régi rítusban?!). Ha jól tudom, Alácsi Ervinnek nem volt választása, tehát még kompromisszumnak sem nagyon nevezhető ez a megoldás.
Igazán majd a papszentelés után fog kiderülni számunkra a hír értéke. Addig is mindnyájan támogassuk imáinkkal!

 G.I. adatok | 2008.12.10 15:35 | 133
Ez bennem is felmerült, amikor másodszorra is megnéztem azt a képet. Első ránézésre a hosszú haj rögtön úgy tűnt számomra, hogy az, aki asszisztál a misén, az nő, de utána bennem is felvetődött, hogy esetleg hosszú hajú férfi van a képen.

 Minister Primus adatok | 2008.12.10 15:29 | 132
Hol láttok ti női papot??? :D :D :D
Ami mindig is irritált a férfiaknál, az a hosszú haj! Családomban a szakáll viselése is tabu-téma. :) Apám szokta mondogatni: "ha valaki szakállat visel, az nem jelent mást, minthogy lusta megborotválkozni"! :D
Különben a ministránsaimat is rendszeresen nyiratkozásra szoktam utalni, amikor már túlságosan elkezdett rigófészkesedni a buksi fejük! :) Elvégre benne van a szabályzatban, hogy a ministráns nyiratlanul az oltár elé ne lépjen. Külföldi forrásokat is tudok idézni...

 Minister Primus adatok | 2008.12.10 15:18 | 131
Ha NOM is, csak fájó kompromisszumként fogadhatta el Alácsi Ervin! Nem tudom minden részletét az eddigi pályájának, de nagyon komplikált és zavaros volt... Egész biztos vagyok benne, hogy Ő sem örült ennek a diakónus szentelésnek annyira, mint birt volna - éppen a NOM miatt. Dehát már valószinű, hogy kifogyott a lehetőségekből, hogy pap legyen, és mégis Magyarországon maradhasson!

Ettől még mindig élvezi a teljes tiszteletemet.

 G.I. adatok | 2008.12.10 14:46 | 130
Nem konkrétan erre a képre gondoltam, de ez is egyértelműsíti a kérdést, hanem a másikra, amin világosan látszik a népoltár elrendezése: két gyertya közt a kereszt az oltár bal sarkán, szembemiséző oltáron és a püspök az oltár mögött. Számomra ez gyanúsan NOM!

 G.I. adatok | 2008.12.10 14:28 | 129
Szerintem nézd meg a Vágfalvy által belinkelt Magyar Kurír-os oldalon a képeket! Az egyik kép számomra elég egyértelmű választ ad a kérdésedre! Nekem NOM-nak tűnik! De javíts ki, ha tévedek!

 Vágfalvy adatok | 2008.12.10 14:10 | 128
http://www.magyarkurir.hu/kepek/hirek/24917/szenteles_08.jpg

-erről volna szó? Hogy nő asszisztál a papszentelésen? Én nem hiszem!

 Füzesi Zsolt adatok | 2008.12.10 13:48 | 127
Alácsi Ervint milyen rítusban szentelik diakónussá? Úgy értem a NOM keretében, vagy a régi rítusban?

 Élthes Eszter adatok | 2008.12.10 00:51 | 126
Kardinal Antonio Cańizares Llovera ist Erzbischof von Toledo, Primas von Spanien und Mitglied der Glaubenskongregation und der Kommission Ecclesia Dei.

Vatikan (kath.net) Der Erzbischof von Toledo in Spanien, Kardinal Antonio Cańizares Llovera, ist am Dienstag zum neuen Präfekten der Päpstlichen Kongregation für Gottesdienst und Sakramentenordnung

azaz: aí pápa elfogadta a 76 éves Arinze bíboros nyugdíjba vonulását, és utódjának Antonio Cańizares Llovera bíborost nevezte ki az Istentiszteletek Kongregációjának élére. Antonio Cańizares Llovera bíboros nemrég szentelt tridenti rítusú szentmisén a Krisztus Király Intézet részére papot.
A napokban lefordítom a cikket.

 Élthes Eszter adatok | 2008.12.10 00:46 | 125
Azt hallottam, hogy a Központi Szemináriumnak új rektora van, mégpedig olyan valaki, akitől nem áll távol a tradíció.

 Vágfalvy adatok | 2008.12.08 14:40 | 124
DIÁKONUSSZENTELÉS

Tegnap, 2008. december 6-án a szegedi székesegyházban Kiss-Rigó László püspök úr a Magyar Katonai Ordinariátus kötelékében diákonussá szentelte Alácsi Ervin Jánost, a CLSMA klerikus tagját, akinek nevét a hagyományos római liturgia magyarországi újjáéledésével kapcsolatban az elsők közt kell említenünk. Hálát adunk érte az Örök Főpapnak, és kérjük érte és további működéséért a káptalan és minden jóakaratú ember imáit.

Magyar Kurír capitulumlaicorum.blogspot.com

 Minister Primus adatok | 2008.12.05 15:54 | 123
Elhunyt II. Alexei, az orosz Pátriárka.

 Minister Primus adatok | 2008.11.30 22:18 | 122
RÉGI RÍTUSÚ SZENTMISÉK VÁCOTT

Főtisztelendő és Excellenciás Varga Lajos püspök úr, a Váci Egyházmegye segédpüspöke a római rítus rendkívüli formája szerint mutat be nyilvános szentmisét 2008. december 28-án és ezt követően havi-kéthavi rendszerességgel, délután 5 órai kezdettel a váci Karolina-kápolnában.

 Élthes Eszter adatok | 2008.11.21 15:00 | 121
Holnap, szombaton és holnapután, vasárnap mégis lesz mise a Thököly úton, mindkét napon délelőtt 10 órakor. P. Weigl, aki 2000-2006-ig volt az osztrák disztrikt vezetője, és a magyarok "papja", mondja a misét (letelt a két év, ameddig nem jöhetett a régi területére). A szombati mise után keresztelő lesz.

 Vágfalvy adatok | 2008.10.26 00:33 | 120
Válasz Minister Primus 2008.10.23 18:41-kor beírt üzenetére:

Az egyházjog szerint lehet szó részegyházakról. LG szerint: "A részegyházak Isten népének részei, amelyekben, és amelyekből az egy és egyetlen katolikus egyház áll", értvén ezalatt püspökre bízott részeket, elsősorban egyházmegyéket. Ha feltételezhető is, hogy ilyen értelemben használtatott az "egyházak" kifejezés, a köznyelvben helytelenül használt voltára is tekintettel, nem kifejezetten helyes, ha egyetemes könyörgésekben is ezt használják liturgikus imaként.


  MAGYARORSZÁG KIRÁLYNŐJE, KÖNYÖRÖGJ ÉRETTÜNK!