hagyományhű magyar katolikusok

SZŰZ MÁRIÁNAK, MAGYARORSZÁG KIRÁLYNŐJÉNEK
felajánlott honlapja

"BÍZZATOK, MERT ÉN LEGYŐZTEM A VILÁGOT"

KATOLIKUS-HONLAP FÓRUM BEJELENTKEZÉS REGISZTRÁCIÓ
 
A hozzászólások nem a honlap szerkesztőjének, hanem az egyes hozzászólóknak a véleményét tükrözik.

(153) Honlap-II.
(8) Róma
(13) Végidő ??
(157) Pius-ügy
(16) A honlapról
(165) Gondolatok
(278) Honlap
(244) Magyarország
(121) Világegyház
(54) Jövő/Remény
(199) Hírek
(1) Lelkiség
(58) Mások helyett
(199) Kérdések
(34) Hitünk
(77) Fatima
(16) Assisi-ügy
(47) Közlemények
(20) Hallottam...
(66) Fórumozás
(12) AZ ISTENI IRGALMASSÁG
(88) Evolúció
(151) Liturgia
(12) Katolikusok tennivalói
(141) A világ
(9) "Nemcsak kenyérrel..."
(1) Adok-kapok
(140) ki a hibás?
(50) Magán üzenetek
(12) Történelem-hamisítás
(23) Örömeink
(77) Városmisszió '08
(17) Erkölcs
(55) Tekintély
(88) Vélemények
(9) Kis Római Zsolozsma - "reklám"
(8) Problémák
(44) Bibliothecula
(44) Hibajelzés
(20) Mi a teendő?
(28) Viták
(9) Anglikán-kérdés
(2) Aláírásgyűjtés vagy fsspx
(1) KATEKIZMUS
(8) Ha a Katolikus...
(7) Klerikalizmus
(27) Reakciók
(8) Tudomány és fejlődés
(20) Mindennapok
(9) Metanoia
(5) Kapcsolatok
(6) Pisti
(5) "Bízzatok..."
(27) SJM
 
Hírek
 Hírek, közlemények (miseidőpontokról, stb.) a tradíció területéről

Még nem jelentkezett be, így nem írhat a fórumba


[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9]
 pro Christi adatok | 2008.10.23 19:16 | 119
Köszönjük, hogy akkor visszaélt felolvasói tisztségével, illetve, hogy íly módon élt vissza vele. Ezek szerint ez tényleg általános jelenség? (Költői kérdés, hiszen tudom, mert látom, hogy tendencia, csak leforrázva állok minden ilyen megnyilvánulás előtt.) Szerencsére nálunk a plébános ilyen helyzetben kb. olyasmit szokott felolvastatni, hogy "imádkozzunk a keresztények egységéért". Ami nem ugyanaz, mint az egyháZAK egysége.
Ha érdekli, javaslom, olvassa el a református ministráns ügyével kapcsolatos fejleményt a "metanoia" rovatban. Néha azért még elővillan egy kis tisztesség.

 Minister Primus adatok | 2008.10.23 18:41 | 118
Bevallom, hogy tavaly egyszer visszaéltem a felolvasói tisztségemmel... A hivek könyörgésében az egyik könyörgés valahogy úgy hangzott, hogy az egyházAK jussanak közös nevelőre, vagy valami ilyesmi... Háááát, nem mondtam egyházakat. :)
Valami olyasmit mondtam, hogy imádkozzunk az elszakadt testvérekért, hogy térjenek vissza az egy, szent, katolikus és apostoli Anyaszentegyházba. :)
Érdekesmód, a plébánosom nem szólt utána semmit. :D

De azt is megmondom, ha újra előjön ez a könyörgés, újra igy fogom mondani. Mert Egyház csak egy van!

 pro Christi adatok | 2008.10.23 11:40 | 117
Egy friss hír, amely szerintem némi abszurditást (vagy tendenciát) hordoz magában:
"A katolikus, az evangélikus és a református egyházak közös szervezésében második alkalommal rendezik meg hazánkban a 72 óra kompromisszum nélkül elnevezésű akciót..."
Természetesen a másokért végzett segítő munka jó és üdvözlendő dolog, az abszurditás (vagy szoktatás) nem is ebben rejlik, hanem a megfogalmazásban:
"katolikus, az evangélikus és a református EGYHÁZAK" együtt azzal a kifejezéssel, hogy "kompromisszum nélkül". Az a megfogalmazás tehát nem kompromisszum a katolikus részéről, amely saját egyházát is az EGYIK egyháznak tűnteti fel lépten-nyomon.
Jóllehet egyelőre még a katekizmus vagy a "Dominus Jesus" állásfoglalása is azt tanítja, hogy az "egyház" kifejezés egyedül a Katolikus Egyházat illeti meg jogosan, maguk a katolikusok használják az "egyháZAK" kifejezést amikor és ahol csak lehet. Mára EZ a természetes megfogalmazási mód és még csak fel sem tűnik senkinek.
Most csak három "történelmi egyház" szerepelt a - katolikus - híradásban, de néha, mint tapasztaljuk, olyan "négy történelmi egyház" ül össze tanácskozni és közös közleményt kiadni, amelyek közül az egyik még saját magát sem definiálja egyházként. Minderre általában katolikus szervezésben kerül sor. Kompromisszum nélkül.


 Vágfalvy adatok | 2008.10.21 18:20 | 116
Megint egy velünk foglalkozó hírt olvashatunk, bár semmi különös nem történt - olyan, amit eddig nem szokhattunk volna meg:
http://www.kreuz.net/article.8034.html

 Élthes Eszter adatok | 2008.10.20 23:49 | 115
Egy pap információi szerint Róma végre elítélte Henri Boulad-t, könyveinek eretneksége miatt. Amint hallottam alig egy hete tartott M.o-on előadást. Az Ecclesia könyvesboltban szinte hetente adják ki egy új könyvét óriási közönségsikert aratva. Hogy is mondta Szent Pál apostol Timóteusnak: A Lélek azonban világosan mondja, hogy a végső időkben némelyek elpártolnak a hittől, s megtévesztő szellemekre meg ördögi tanításra hallgatnak" (1 Tim 4,1) "Eljön ugyanis az idő, amikor a józan tanítást nem hallgatják szívesen az emberek, hanem ízlésük szerint seregszámra szereznek maguknak tanítókat és csiklandoztatják a fülüket, elfordulnak az igazság meghallgatásától és mesékre hajlanak." (2 Tim 4,2-3)

 G.I. adatok | 2008.10.04 18:43 | 114
Legfrissebb hír Debrecenből:

http://katolikus-traditio.hu/hir/

 Élthes Eszter adatok | 2008.09.25 23:39 | 113
A kath.net-en olvasható, hogy a pápa több papot liturgia-tanácsadójának nevezett ki. Köztük van Uwe Michael Lang is, és a San Anselmo bencés kolostor liturgia professzora.

 Minister Primus adatok | 2008.09.23 23:20 | 112
Elromlott a részecskegyorsitó... Kb. 2 hónapig nem lesz működőképes.

http://blogs.discovermagazine.com/badastronomy/2008/09/20/lhc-electrical-failure-will-keep-it-down-for-2-months/




 Füzesi Zsolt adatok | 2008.09.23 18:18 | 111
alig várom...

 nyugdíjas adatok | 2008.09.23 10:47 | 110
A honlap látogatói számára fontos liturgikus esemény lehet a következő:
2008. szeptember 30-án kedden, 18.30 órai kezdettel az esztergomi Bazilikában,
a CCEE közgyűlésének megnyitó szentmiséje lesz, melynek főcelebránsa CHRISTOPH SCHÖNBORN bíboros, bécsi érsek. Ezen a szentmisén résztvevő 45 püspök közül 15 bíboros.



 Minister Primus adatok | 2008.09.17 22:00 | 109
A Google beadta a derekát, és mostantól ha a keresőbe beirják azt a szót, hogy 'abortion', nem csak az ezt végző klinikák honlapjai fognak megjelenni a találatok között, hanem az abortuszt ellenző keresztény honlapok is.
Ma olvastam a BBC-n.

 Élthes Eszter adatok | 2008.09.16 23:06 | 108
És még egy hír a pápa francia útjáról.
A pápa püspökökhöz intézett beszéde után (lásd Magyar Kurir cikke), a francia püspöki konferencia elnöke, André Vingt-Trois bíboros nyilatkozott a sajtónak, ahol ilyen kijelentéseket tett:
a pápa és a francia püspökök között nem "szolgai alárendeltség áll fenn, mint egy vállalat vezetője és a beosztottai között"
Lásd: http://kath.net/detail.php?id=20848
és a motu-proprio.de mai cikkét (és ermélhetőleg a napokban a honlapon a magyar fordítást).
Egyébként a motu-proprio.de úgy ír a bíboros "kitöréséről", mint egy jelről, mely a francia egyház elszakadási szándékát mutatja.


servilen Unterordnung“ wie zwischen Konzernchef und Angestellten

 Élthes Eszter adatok | 2008.09.16 22:35 | 107
Súlyos szentségtörések a pápai mise után Lourdes-ban:
http://www.kreuz.net/article.7849.html

 Élthes Eszter adatok | 2008.09.16 21:55 | 106
Azt hiszem, ezt most itt be kéne fejezni. - Ha tovább akarnak erről így társalogni, nyissanak egy új témát hozzá.

 Minister Primus adatok | 2008.09.16 18:48 | 105
Nem dőlök be a provokációdnak.

Akik ismernek, tudják minek fogok örülni. Nem tartok igényt rá, hogy Neked itt magyarázkodjak. Gondolj, amit akarsz.


 Pisti adatok | 2008.09.16 17:50 | 104
"Élvezzél most vélt győzelmedben, de utolsóknak mi fogunk majd nevetni."

Atti, hogyha kevesebb ember kárhozik el, mint amennyire számítasz, akkor szomorú leszel, ha pedig annyi vagy több, akkor nevetni (?) fogsz, hogy "ugye-ugye"...?

 Pisti adatok | 2008.09.16 16:13 | 103
Atti félreértelmezte az általam írottakat, erre reflektált Roland: én nem mondtam azt, hogy a technikai fejlődéssel a világ egyre jobb lesz, hanem azt mondtam, hogy az emberek nem a technikai fejlődés miatt lesznek rosszabbak! ez nagy különbség.

nem tudnak róla: mert nyilvános gyónás volt, és mindenki bevallotta, hogy kit ver és kit nem... nem tudtak a földek szélén elásott csecsemőkről sem, mégis ott voltak, valószínűleg nem a tények "tévedtek".

 Vágfalvy adatok | 2008.09.16 13:15 | 102
Válasz Pisti 2008.09.16 10:21
Kedves Pisti, nem kell magyaráznod semmit, kérdésemre tömör választ vártam, hogy meggyőződjem róla, miért is írsz ilyet.

Egyébként, amint említettem, nem a nagyszüleimről van tudomásom, faluhelyen ez másképpen működik... Faluhelyen szokták mondani, hogy emberemlékezet óta, és az ilyen "emlékezet" nem a nagyszülőkig nyúlik vissza. Persze tudom, nincs erről írott forrás, de még ha volna is, nem látom értelmét, hogy valamiről győzködjelek. Sőt, szeretném, ha meg tudnál valahogyan győzni, hogy a világ a paradicsomi állapot felé közeledik a technikai fejlődéssel párhuzamosan.

 Minister Primus adatok | 2008.09.16 11:56 | 101
Ahogy a latinok mondani szokták: sapienti sat.

Én nagyon szivesen vállalom magamra az "oktalan kontár" jelzőt, mert igy is megóvom magamat az arrogancia kisértésétől.
Tudom jól, hogy mit nem tudok, de azt is tudom, hogy mit látnak szemeim. Hiába fejlődik a Világ, az emberek egyre csak rosszabbak leszenk.

Egyébként az utolsó példáddal pont nekem adsz igazat. Márminthogy mire lesznek felhasználva a jövendőbeli találmányok. Ezt már napokkal ezelőtt megmondtam, hogy a Világ arra megy, hogy újra csak rabszolgatartók és rabszolgák legyenek.

Hála a dicső tudósoknak és az új játékoknak, ez az idő egyre gyorsabban közeleg. Punktum.

Élvezzél most vélt győzelmedben, de utolsóknak mi fogunk majd nevetni.

 Pisti adatok | 2008.09.16 11:36 | 100
hát éppen az az adat, hogy nincs ilyen följelentés. miért, azt honnan tudják, hogy ezer évvel ezelőtt mit ettek az emberek, megtalálták a mélyhűtőben...? te mindenkinek a szakmájához jobban értesz.

amikor jött a tsz. és beszántották a földeket, tucatszám kerültek elő csecsemők csontvázai. mindenki szörnyülködött, de érdekes módon senkihez sem tartoztak. pedig akkor még mindenki "jó katolikus" volt. akkor is volt horror, csak nem számolt be róla az újság kéthetente, mert nem lehetett róla tudni...

én tényleg nem értem a problémádat. most egy kutatás csak akkor jó ha "paradicsomot lehet vele termeszteni", vagy nem csak akkor?! ezt döntsd el, légyszi. az integrálástól miért lett jobb a világ...? ugyanazért lesz jobb minden elvont kutatástól.

az erkölcs nem a kutatások miatt züllik. ha pedig te Európában megtiltod a kutatást - hogy "utolérjük magunkat" -, akkor Kína, India, Arábia, Irán percek alatt leköröz, és azt veszed észre, hogy mohamedán rabszolga vagy. nem lehet "ebédszünetet" tartani a kutatásban. egyébként a kutatásban többnyire mindig a hadsereg a húzóerő, onnan veszi át a polgári élet az eredményeket tíz-húsz év késéssel... ez alól egy kivétel pl. a cern, mely teljesen polgári együttműködésből jött létre.


  MAGYARORSZÁG KIRÁLYNŐJE, KÖNYÖRÖGJ ÉRETTÜNK!