hagyományhű magyar katolikusok

SZŰZ MÁRIÁNAK, MAGYARORSZÁG KIRÁLYNŐJÉNEK
felajánlott honlapja

"BÍZZATOK, MERT ÉN LEGYŐZTEM A VILÁGOT"

KATOLIKUS-HONLAP FÓRUM BEJELENTKEZÉS REGISZTRÁCIÓ
 
A hozzászólások nem a honlap szerkesztőjének, hanem az egyes hozzászólóknak a véleményét tükrözik.

(153) Honlap-II.
(8) Róma
(13) Végidő ??
(157) Pius-ügy
(16) A honlapról
(165) Gondolatok
(278) Honlap
(244) Magyarország
(121) Világegyház
(54) Jövő/Remény
(199) Hírek
(1) Lelkiség
(58) Mások helyett
(199) Kérdések
(34) Hitünk
(77) Fatima
(16) Assisi-ügy
(47) Közlemények
(20) Hallottam...
(66) Fórumozás
(12) AZ ISTENI IRGALMASSÁG
(88) Evolúció
(151) Liturgia
(12) Katolikusok tennivalói
(141) A világ
(9) "Nemcsak kenyérrel..."
(1) Adok-kapok
(140) ki a hibás?
(50) Magán üzenetek
(12) Történelem-hamisítás
(23) Örömeink
(77) Városmisszió '08
(17) Erkölcs
(55) Tekintély
(88) Vélemények
(9) Kis Római Zsolozsma - "reklám"
(8) Problémák
(44) Bibliothecula
(44) Hibajelzés
(20) Mi a teendő?
(28) Viták
(9) Anglikán-kérdés
(2) Aláírásgyűjtés vagy fsspx
(1) KATEKIZMUS
(8) Ha a Katolikus...
(7) Klerikalizmus
(27) Reakciók
(8) Tudomány és fejlődés
(20) Mindennapok
(9) Metanoia
(5) Kapcsolatok
(6) Pisti
(5) "Bízzatok..."
(27) SJM
 
Mások helyett
 Mások bölcsességének tolmácsolása

Még nem jelentkezett be, így nem írhat a fórumba


[0] [1] [2]
 Élthes Eszter adatok | 2009.09.08 11:10 | 38
A Szent Mihály Laikus Káptalan hirdetése

A SZEPTEMBER 12-I MISKOLCI SZENTMISE ELMARAD

Sajnálattal közöljük, hogy a korábban meghirdetett régi rítusú szentmisét szeptember 12-én Miskolcon az egri érseki főhatóság beavatkozása miatt nem tudjuk megtartani.

 Élthes Eszter adatok | 2009.08.16 21:18 | 37
Szeptembertől Kecskeméten is lesz "régi" mise - közölte Talmácsi József, a szervező -, havonta egyszer, de valamilyen hétköznapra eső egyházi főünnepnapon. Az elsőre szeptember 14-én, hétfőn kerül sor a kecsekeméti piarista templomban. Bővebb információt holnap teszek fel a honlapra.

 Élthes Eszter adatok | 2009.08.12 18:48 | 36
Atyámfiai!

A következő hetekben egyrészt jeles ünnepeknek, másrészt a hagyományos liturgia növekvő elfogadottságának köszönhetően számos rendhagyó időpontra és helyszínre kell fölhívnunk a figyelmet, amelyekben, illetve amelyeken a káptalan szervezésében vagy közreműködésével nyilvános, énekelt vagy ünnepélyes szentmisékre fog sor kerülni. Köztük a váci és miskolci szertartások úttörő jelentőségűek.

2009. augusztus 13. csütörtök, 18 óra, Gödöllő, Nepomuki Szent János-kápolna (Kastélytemplom)
2009. augusztus 15. szombat, 18 óra 30 perc, Bp. Gellérthegyi Pálos Sziklatemplom Szent István-kápolnája
2009. augusztus 20. csütörtök, 8 óra 30 perc, Bp. Belvárosi Nagyboldogasszony-főplebániatemplom [egyelőre bizonytalan]
2009. augusztus 27. csütörtök, 11 óra, Vác, Piarista Szent Anna-templom
2009. augusztus 30. vasárnap, 17 óra 30 perc, Bp. Belvárosi Szent Mihály-templom (Angolkisasszonyok) [a belvárosi templomban elmarad]
2009. szeptember 8. kedd, 18 óra 30 perc, Bp. Belvárosi Szent Mihály-templom (Angolkisasszonyok)
2009. szeptember 12. szombat, 11 óra, Miskolc, Minorita Nagyboldogasszony-plebániatemplom


Részletesebb információk a káptalan internetes oldalán olvashatók és lesznek olvashatók a közeljövőben.

A Szent Mihály Laikus Káptalan nevében:
Földváry Miklós

 Élthes Eszter adatok | 2009.06.21 21:45 | 35
Atyámfiai!

Szent Péter és Pál apostolfejedelmek ünnepén, június 29-én, jövő hétfőn várhatóan szintén a Szent Mihály-templomban tartjuk a szentmisét este fél 7 órai kezdettel. Az esetleges részleteket és változásokat a káptalani blogon tesszük közzé.

A Szent Mihály Laikus Káptalan nevében:
Földváry Miklós

 Élthes Eszter adatok | 2009.06.05 22:24 | 34
Atyámfiai!

Egy hét múlva, 2009. június 11-én, csütörtökön lesz Úrnapja, azaz a mi Urunk, Jézus Krisztus Szent Teste és Vére parancsolt ünnepe, amelyet a hagyományos rítusban nem helyezünk át vasárnapra, így illő, hogy az ősi fegyelemhez ragaszkodó hívek - a munkanap adta lehetőségekhez képest - ekkor teljesítsék a nap megszentelésére vonatkozó egyházi parancsot. A szentmisét és a szentségi körmenetet sollemnis formában, este fél 7 órakor tartjuk Budapesten, a Váci utcai Szent Mihály-templomban.

A Szent Mihály Laikus Káptalan nevében:
Földváry Miklós
www.capitulumlaicorum.blogspot.com

 Élthes Eszter adatok | 2009.06.04 22:16 | 33
A szegedi misék nem fél 6-kor, hanem fél 4-kor lesznek, közölte a honlappal ma Földváry Miklós

 Élthes Eszter adatok | 2009.06.01 22:07 | 32
Atyámfiai!

Örömmel hirdetjük, hogy 2009. június 7-től, Szentháromság vasárnapjától kezdve heti rendszerességűvé válnak a szegedi szentmisék. A celebráns Alácsi Ervin János főtisztelendő úr lesz, a szertartások a hagyományos római rítus énekelt formájában lesznek végezve az alsóvárosi ferences templomban. A kezdési időpont - tekintettel arra, hogy immár nem kell a budapesti szentmisékéhez alkalmazkodnia - vasárnap délután fél 6 órára változik. Kérjük a régi rítus minden jóakaróját, hogy imádságával támogassa ezt a kezdeményezést, a szegedieket és a környékbelieket pedig arra is, hogy rendszeresen látogassák a liturgiát és viseljék gondját a színvonalas zenei szolgálatnak és asszisztenciának.

A szegedi szervezők, mindenekelőtt Kohári Nándor,
valamint a Szent Mihály Laikus Káptalan nevében:

Földváry Miklós
www.capitulumlaicorum.blogspot.com

 Élthes Eszter adatok | 2009.05.26 16:26 | 31
Kaptam egy levelet, amiben a következő kérés állt:
Címzett: kat.honlap@citromail.hu
Tárgy: államvizsga

Hittan államvizsgához lenne szükségem a 2. vatikáni zsinat sacrosanctum konzílium 1. fejezetére. Sajnos nem találom, hogyan lehet megtalálni ezt a honlapon?

Köszönettel: T.


Nem tudna valaki segíteni? Bár az utóbbi időben szinte egyetlen kérésre, kérdésre sem jön válasz, talán most tud valaki válaszolni. Köszönném

 Élthes Eszter adatok | 2009.05.25 17:12 | 30
Isten szolgája Sándor István halálának 56. évfordulójára

Május 31-én Pünkösd Vasárnap 10 órai kezdettel emlékeznek meg Sándor István haláláról a szolnoki Görög Katolikus templomban, tridenti rítusu liturgia keretében és imádkoznak boldoggá avatásáért .

Sándor István Szolnokon született, édesapja MÁV segédmunkás volt. A fémipari szakiskola elvégzése után vasesztergályosként helyezkedett el. 1936-ban belépett a szalézi szerzetesrendbe, mint segítő testvér és nyomdászként dolgozott a rákospalotai szalézi nyomdában. Közben 1941-45 között kisebb megszakításokkal híradós katonaként a hadseregben szolgált. 1946-tól munkásfiatalokat vezetett a rákospalotai KIOE-ben (Katolikus Ifjúmunkás Szervezet). Sándor István lakhelye, s működésének fő színhelye a Clarisseum - a szalézi rendház és a legszegényebb családok iskolás gyermekeit befogadó fiúnevelő intézet, egy nyomda is tartozott. Szoros kapcsolatot tartott fenn a kék ávósokhoz katonai szolgálatra behívott munkásfiatalokkal. A fiúk iránti szeretete oly nagy volt, hogy ez nagyobb összetartó erőnek bizonyult, mint minden más képzés. Miután 1950 tavaszán feloszlatták a szalézi rendet, kirándulásokat, magánházakban összejöveteleket szervezett és hittant tanított. 1952-ben letartóztatták. Budapesti Hadbíróság demokráciaellenes szervezkedés, hűtlenség stb. elkövetése miatt kötél általi halálra ítélte ,melyet 1953-ban végre is hajtottak.

J. C.

 Élthes Eszter adatok | 2009.05.17 21:39 | 29
Atyámfiai!

2009. május 30-án, szombaton délután fél 4 órai kezdettel pünkösdi vigíliaszertartást és szentmisét tartunk Budapesten, a Belvárosi Nagyboldogasszony-főplebániatemplomban a régi római rítus ünnepélyes (sollemnis) formájában. Szintén szombaton, este 8 órai kezdettel imádkozzuk pünkösd matutínumát, kivételesen a pasaréti ferencesek Páduai Szent Antal-plebániatemplomában. Másnap, május 31-én, pünkösdvasárnap a szokásos vasárnapi szentmisét (ezúttal sollemnis formában) Alácsi Ervin János főtisztelendő úr mutatja be, akinek ez az alkalom egyben budapesti újmiséje lesz, a végén újmisés áldással. Június 1-én, pünkösdhétfőn a vasárnapi miserend szerint, tehát a Belvárosi Templomban, délután fél 4 órakor tartunk énekes szentmisét. A CLSMA pünkösd hétvégéjén tartja kétévente esedékes capitulum generaléját (közgyűlését) is. Bár a tanácskozás nem nyilvános, kérjük hozzá mindannyiótok imádságos támogatását, és szívesen fogadunk ezen az e-mail címen bármilyen észrevételt, kritikát vagy javaslatot a káptalan működésével kapcsolatban.

A Szent Mihály Laikus Káptalan nevében:
Földváry Miklós

xxxxxx

Vagyis akolitisnak régi kérdésére, hogy lesz-e pünkösdhétfőn szentmise, itt a válasz

 Élthes Eszter adatok | 2009.04.28 12:40 | 28
Egy újabb adalék – vagyis idézet egy levélből – a papság mai állapotáról:

Képzelje, megmondtam a plébánosomnak, hogy el szeretném végezni az öt első-szombati ájtatosságot. Ő azt sem tudta mi az, még arról sem hallott, hogy a Boldogságos Szűz Mária Oroszország felajánlását követelte. Amikor elmagyaráztam neki ezeket, kis híján kiröhögött és azt mondta, hogy az ő istenképébe ilyesmi nem fér bele. Előtte egy héttel arról prédikált a templomban, hogy aki azt állítja, hogy Isten büntet itt a földön, az Istent káromolja és hazudik. Tegnap meg arról beszélt, hogy Isten mindenkinek megbocsát (hit és bűnbánat nélkül). Nem csoda, hogy júniusban Megjugorjéba zarándokol a … egyházközség.

 Élthes Eszter adatok | 2009.04.02 21:58 | 27

2009. május 23-án 10.30-kor ünnepi szentmisét mutat be Ft. Balogh Károly atya a véneki Nepomuki Szt. János templomban a rendkívüli forma szerint (Missa Sollemnis), A Szt. Mihály Laikus Káptalan és a Cant' Art Énekegyüttes segédletével Boldog Apor Vilmos püspök és vértanú tiszteletére. Az alkalomra és az azt követő ebédre Önt és minden érdeklődőt szeretettel várunk.

Üdvözlettel: ML

PS Ez egy jó alkalom a magyarországi katolikusoknak egy baráti találkozásra, ha valaki előbb érkezik, vagy maradna (a szigetköz rendkívül szép, kirándulásra alkalmas környék), hálózsákos szállást tudunk biztosítani és étkezést.

 Füzesi Zsolt adatok | 2009.02.14 17:50 | 26
Egy barátom megkért, hogy nevének említése nélkül tegyem fel ezt az üzenetet a fórumra:

"Egy fssp-s kispap anyukája rákos beteg. Sajnos az orvosok már lemondtak róla, de én magam is tudok olyan esetekről, amikor az imádság hatására halálos betegek megmagyarázhatatlan módon meggyógyultak. Felkérek ezért mindenkit, aki ezt az üzenetet látja, hogy kezdjen egy kilencedet a kispap anyukájáért. Sajnos egy Miatyánk nem elég, természetes segítség pedig nincs. Tisztelettel kérem a fórumozókat, hogy ne hagyják figyelmen kívül a felhívást.

Köszönöm!"

 Minister Primus adatok | 2009.02.03 11:35 | 25
KÖSZÖNET A SZENTATYÁNAK

Válaszul arra az értetlenségre, sőt ellenségességre, amely a nemzetközi sajtóban a X. Szent Pius Papi Testvérület püspökeinek kiközösítés alóli feloldását fogadja, kezdeményezés indult annak érdekében, hogy a Szentatyához eljusson mindazok köszönetnyilvánítása, akik ezt az intézkedést egyetértéssel és örömmel fogadták. A CLSMA nevében kérjek blogunk látogatóit, hogy csatlakozzanak az elektronikus aláírásgyűjtéshez az alábbi linken: http://www.soutienabenoitxvi.org/index.php?lang=uk

 Élthes Eszter adatok | 2009.01.27 23:39 | 24
Varga Lajos püspök úr következő régi rítusú miséje Vácott február 22-én, vasárnap 17 órakor lesz (Karolina-kápolna). A váci latin misék most elkészült információs oldalának címe:

http://sites.google.com/site/missalatinavaciensis

Köszönettel:
L.M.

 Élthes Eszter adatok | 2009.01.21 22:48 | 23
"Mivel még nem láttam semmi híradást róla, talán nem lesz haszontalan a következő hír ismertetése:
A Krisztus szegény Lovagjai - Templomos Lovagrend Tiszántúli kommendája szervezésében, január 31-én délután 15 -órától, Gyomaendrődön, (Endrődi városrész, Szent Imre plébánia templom) klasszikus rítusú Requiem tartatik, P. Árva Vince pálos szerzetes, templomos rendi káplán és Fr.Nagy Károly lovag lelki üdvösségéért.
A szentmise előtt 13-órától nyílt kommenda gyűlésen emlékeznek meg Vince atyáról és Károly bácsiról az Endrődi Közösségi Házban. Szeretettel várnak minden emlékezni és szentmisén részt venni vágyót.
Elég fontos az esemény, hiszen a Délkelet - magyarországi régióban, hosszú idő óta ez az első, nyilvános tridenti szentmise (tudomásom szerint)."

 Élthes Eszter adatok | 2009.01.19 23:43 | 22
a Szeged-alsóvárosi ferences templomban a
mai nappal elkezdődött a tridenti rítusú misék rendszeres celebrálása.
Egyenlőre havonta 1 alkalommal, egy premontrei atya végzi a miséket.
Legközelebb február 14-én szombaton, 16.00-kor lesz.
Értelemszerűen latinul ment a mise, ill. kellemes gregorián szkóla tette
szebbé a liturgiát; magyar népénekek is elhangzottak.
(Csak mellékesen jegyzem meg, a helyi megyéspüspök maximálisan nyitottan és
nagyvonalúan fogadta a hívek csoportjának kérést e misét illetően.)

Üdv: GL

 Élthes Eszter adatok | 2009.01.08 23:54 | 21
A szegedi január 17-i mise "a legfrissebb és legközvetlenebb információim szerint 16.00-kor" lesz - ezt az üzenetet kaptam ma este.

 Minister Primus adatok | 2008.12.16 11:56 | 20
DECEMBERI KÁNTORBÖJT

Felhívjuk a figyelmet, hogy holnap, azaz ádvent 3. hetének szerdáján majd a rá következő pénteken és szombaton lesz a téli évnegyedes böjt, amelyet (ha jogilag nem is kötelező) a hagyományos egyházfegyelem szerint illő a híveknek megtartani.

 Élthes Eszter adatok | 2008.12.11 23:44 | 19
2008. december 21-én, Advent IV. vasárnapján a váci Ferences templomban excellenciás és főtisztelendő Dr. Varga Lajos váci segédpüspök úr a római rítus rendkívüli formája szerint szolgáltatja ki a bérmálás szentségét egy bérmálkozónak a du. 5 órai szentmise után.

(A szentmise novus ordóban lesz).
Szürke Zarándok


  MAGYARORSZÁG KIRÁLYNŐJE, KÖNYÖRÖGJ ÉRETTÜNK!