hagyom谩nyh疟 magyar katolikusok

SZ虐Z M脕RI脕NAK, MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕J脡NEK
felaj谩nlott honlapja

"B脥ZZATOK, MERT 脡N LEGY艕ZTEM A VIL脕GOT"

KATOLIKUS-HONLAP F脫RUM BEJELENTKEZ脡S REGISZTR脕CI脫
 
A hozz谩sz贸l谩sok nem a honlap szerkeszt艖j茅nek, hanem az egyes hozz谩sz贸l贸knak a v茅lem茅ny茅t t眉kr枚zik.

(153) Honlap-II.
(8) R贸ma
(13) V茅gid艖 ??
(157) Pius-眉gy
(16) A honlapr贸l
(165) Gondolatok
(278) Honlap
(244) Magyarorsz谩g
(121) Vil谩gegyh谩z
(54) J枚v艖/Rem茅ny
(199) H铆rek
(1) Lelkis茅g
(58) M谩sok helyett
(199) K茅rd茅sek
(34) Hit眉nk
(77) Fatima
(16) Assisi-眉gy
(47) K枚zlem茅nyek
(20) Hallottam...
(66) F贸rumoz谩s
(12) AZ ISTENI IRGALMASS脕G
(88) Evol煤ci贸
(151) Liturgia
(12) Katolikusok tennival贸i
(141) A vil谩g
(9) "Nemcsak keny茅rrel..."
(1) Adok-kapok
(140) ki a hib谩s?
(50) Mag谩n 眉zenetek
(12) T枚rt茅nelem-hamis铆t谩s
(23) 脰r枚meink
(77) V谩rosmisszi贸 '08
(17) Erk枚lcs
(55) Tekint茅ly
(88) V茅lem茅nyek
(9) Kis R贸mai Zsolozsma - "rekl谩m"
(8) Probl茅m谩k
(44) Bibliothecula
(44) Hibajelz茅s
(20) Mi a teend艖?
(28) Vit谩k
(9) Anglik谩n-k茅rd茅s
(2) Al谩铆r谩sgy疟jt茅s vagy fsspx
(1) KATEKIZMUS
(8) Ha a Katolikus...
(7) Klerikalizmus
(27) Reakci贸k
(8) Tudom谩ny 茅s fejl艖d茅s
(20) Mindennapok
(9) Metanoia
(5) Kapcsolatok
(6) Pisti
(5) "B铆zzatok..."
(27) SJM
 
F贸rumoz谩s
 Kik mi茅rt, 茅s kik mi茅rt nem sz贸lalnak meg

M茅g nem jelentkezett be, 铆gy nem 铆rhat a f贸rumba


[0] [1] [2] [3]
 脡lthes Eszter adatok | 2010.11.12 23:03 | 67
Nagyon fontosnak tartom lesz枚gezni, hogy nem F.Zs.-nek adok v谩laszt ezzel az 铆r谩ssal (hiszen meggy艖z艖d茅sem, hogy senkit nem lehet semmir艖l meggy艖zni), hanem a f贸rum Olvas贸i el艖tt szeretn茅m tiszt谩zni a honlap szellemis茅g茅t. F. Zs. k茅t utols贸 hozz谩sz贸l谩s谩ban t枚bb az eny茅mt艖l elt茅r艖 v茅lem茅ny tal谩lhat贸, de ezekb艖l csak a k茅t legkir铆v贸bbra szeretn茅k reag谩lni.

12 茅ves voltam, amikor Fekete Istv谩n Zsell茅rek c铆m疟 k枚nyv茅ben olvastam, ahogy a kisfi煤 az 艖szir贸zs谩s forradalom alatt felborult rendben a vonaton z枚lds茅ges kof谩k 茅s koszos puttonyaik k枚z枚tt tal谩lja mag谩t, 茅s amikor nem akarja mag谩t bepiszk铆tani miattuk, az egyik kofa g煤nyosan azt mondja: 鈥濲aj, de k茅nyes, a fiatal煤r.鈥 Azt谩n 30 茅vvel k茅s艖bb L茅n谩rd 脰d枚nn茅l olvastam, hogy a b枚rt枚nben az egyszer疟 emberek nem voltak k茅pesek elviselni 茅s len茅z茅snek vett茅k, ha 茅rtelmis茅gi cellat谩rsuk cs枚ndben volt, 茅s nem t谩rsalgott 谩lland贸an vel眉k. Azt谩n ma tettem fel Msgr. Biffi szatirikus 铆r谩s谩t, melyben az 谩ll, hogy 鈥瀍gy gett贸ban foly贸 茅let v茅g眉lis f茅lreneveli az embert 茅s komplexumokat okoz benne, mint p茅ld谩ul (kinek-kinek term茅szete szerint) az als贸bb- vagy fels艖bbrend疟s茅g 茅rzet茅t, mely csak nehezen gy贸gy铆that贸.鈥
Magyarul: norm谩lis k枚zegben kialakul egy hierarchikus rend, m铆g ha nincs ilyen, akkor nincs tekint茅lytisztelet, mindenki k茅pess茅geit艖l f眉ggetlen眉l mindenkivel egyenrang煤nak tartja mag谩t, aminek k枚vetkezt茅ben el艖谩ll az anarchia.

F. Zs. azon mondata, miszerint 鈥瀐i煤s谩gi k茅rd茅st csin谩lunk abb贸l, hogy egym谩st nem kiz谩r贸 megk枚zel铆t茅sek k枚z眉l, ki茅 "gy艖z" a f贸rumon鈥 azt mutatja, hogy aki ilyet mond, annak fogalma sincs arr贸l, hol az 艖 helye, ki is az a felszentelt pap, mi az a tekint茅lytisztelet, 茅s bevallom, nem is igen tudom megfogalmazni, hogy m茅g mir艖l nincs fogalma, annyira elk茅peszt az ilyen 茅szj谩r谩s.

A m谩sik topicban 铆rt hozz谩sz贸l谩s谩b贸l m茅g jobban kider眉l 茅rtetlens茅ge: Ilyeneket 铆r utalva az 茅n el艖z艖 v谩laszlevelemre: 鈥瀖eg ugye "felszentelt papok" is nagy sz谩mban v茅delm眉kbe veszik, s 茅n, mint laikus, m茅gsem "s枚p枚rhetem le" "helyes 茅s t枚k茅letes" d枚nt茅seiket. (B谩r nem l谩tom be, hogy ha a p谩pa 艖szents茅g茅vel 茅s egy eg茅sz zsinattal szemben meg merj眉k tenni, hogy kritik谩val illetj眉k 艖ket, d枚nt茅seiket 茅s megnyilatkoz谩saikat, akkor mi akad谩lya van egy 谩ldoz贸pappal szembehelyezkedni. Na de h谩t alkalmazkodunk... )鈥

Nos, sorba v茅ve a dolgokat: Ha egy tanul贸 ki谩ll az oszt谩ly el茅, 茅s a tan谩r 茅ppen elhangzott tan铆t谩s谩t semmibe v茅ve vagy azzal ellenkezve kijelent valamit az oszt谩ly el艖tt, akkor a tan谩r kizavarja az oszt谩lyb贸l. Erre azt mondani, hogy ezt a tan谩r 鈥瀐i煤s谩gb贸l鈥 tette, nos, a szerepek t枚k茅letes nem-ismeret茅t mutatja. Ezt a t茅m谩t itt a f贸rumon m谩r t枚bbsz枚r 茅rintett眉k.
Ha egy felszentelt pap le铆r ide az 艖 鈥瀐ivat谩s谩t鈥 茅rint艖 dolgot, akkor azt el lehet hinni, vagy nem. De a nyilv谩noss谩g el艖tt fel眉l铆rni, an茅lk眉l, hogy megk茅rdezem 艖t, nyilv谩nosan vagy mag谩nban, nos, ez ezen a honlapon nem elfogadhat贸.
Mint a honlap tulajdonosa t枚bb 铆zben kinyilv谩n铆tottam, hogy G. 茅s Mae脽en aty谩t tekintem hitelesnek. Szinte 煤gy is mondhatom, hogyha 艖k a v茅lem茅ny眉ket adj谩k, akkor az 茅n felk茅r茅semet teljes铆tik. El sem tudom k茅pzelni, mit sz贸lna Mae脽en atya, ha megk茅rn茅m, hogy dikt谩ljon le nekem egy k茅rd茅sre egy v谩laszt, azt 茅n felteszem, azt谩n egy laikus mintha mi sem t枚rt茅nt volna, 煤gy k枚z枚l egy m谩sik v谩laszt a fennforg贸 k茅rd茅sre, mintha Mae脽en atya v谩lasza ott sem lenne. Mae脽en aty谩nak meglenne a v茅lem茅nye az illet艖r艖l, de ez biztosan nem 鈥瀉 hi煤s谩got鈥 茅rinten茅, hanem valami eg茅szen m谩st.

Azt is m谩r sokszor 铆rtam, hogy a disztingv谩l谩s milyen fontos feladat. Val贸ban, ez a honlap, ahogy F. Zs. 铆rja, nem fogadja el sok felszentelt pap v茅lem茅ny茅t. Csakhogy az 艖 v茅lem茅ny眉ket nem is k茅ri ki, 铆gy azokkal tiszteletlen眉l sem tud elj谩rni! Ha kik茅rn茅, akkor azt tiszteletben is tartan谩!
Ez a honlap senkinek nem 铆rja el艖, hogy kinek higgyen vagy kinek nem. De azt elv谩rja, hogy a hozz谩sz贸l贸k a nyilv谩noss谩g el艖tt az itt hitelesnek tartott 茅s v谩laszad谩sra felk茅rt papot visszak茅rdez茅s n茅lk眉l ne b铆r谩lj谩k fel眉l. 脡s t谩volr贸l sem az茅rt, mert ez b谩rkinek a hi煤s谩g谩t s茅rti (铆gy 茅rtelmes ember egyszer疟en nem is gondolkodik), hanem az茅rt, mert ezt dikt谩lja a j贸 modor, azaz katolikus lelk眉let, ami nem m谩s, mint m谩sok tisztelete.

 脡lthes Eszter adatok | 2010.11.04 10:03 | 66
Kedves "bukovszkilaci" 茅s "gy枚rgy1945"! Ugyan ez a f贸rum nagyon sz铆vesen l谩t minden igazhit疟, az Egyh谩z m煤ltj谩hoz ragaszkod贸 hozz谩sz贸l贸t, m茅gis arra kell 脰n枚ket k茅rnem, hogy a f贸rumot csak akkor vegy茅k ig茅nybe, ha valami fontos, m谩sok 茅rdekl艖d茅s茅re is sz谩mot tart贸 k枚z枚lnival贸juk van. Ha megn茅zik a f贸rum eddigi anyag谩t, l谩tni fogj谩k, hogy az 脰n枚k茅hez hasonl贸 megjegyz茅sek itt NEM tal谩lhat贸ak. 脺dv枚zlettel: a honlap szerkeszt艖je

 bukovszkilaci adatok | 2010.11.02 08:09 | 65
脕ldott sz茅p napot! Laci.

 Rev. Tarzicius adatok | 2010.04.27 08:05 | 64
V谩lasz a 63. sz谩m煤 眉zenetre:
Kedves Eszter aszony,
脡n is csak sajn谩lni tudom azt az illet艖t, aki Szent P茅teres l茅tt茅re hajlik a NOM fel茅. Rem茅lem nem lesz elbillen茅s az FSSP-ben, hanem ink谩bb megtisztul a k枚z枚ss茅g.

 脡lthes Eszter adatok | 2010.04.26 22:02 | 63
V谩lasz a 59. sz谩m煤 眉zenetre:
Kedves P茅ter atya, eszembe se jutott a Maga v谩laszt谩s谩t b铆r谩lni, de ak谩r m茅g csak v茅lem茅nyezni sem. Csak pontos铆tottam egy dolgot, nem egy szem茅ly d枚nt茅s茅t. Amit Maga tesz, azt - ahogy m谩r 铆rtam - b谩tor cselekedetnek tartom.

 Topir adatok | 2010.04.26 15:54 | 62
V谩lasz a 61. sz谩m煤 眉zenetre:
Tudom a bemutatkoz谩s谩b贸l, ez茅rt 铆rtam. 脰nre gondolt az ismer艖s枚m, amikor azt mondta, hogy most j贸 pap van Polg谩ron. Az茅rt 铆rtam meg, hogy 枚r眉lj枚n.

 Rev. Tarzicius adatok | 2010.04.26 13:07 | 61
V谩lasz a 60. sz谩m煤 眉zenetre:
Kedves Topir,
Jelenleg 茅n vagyok az egyik atya, aki 茅ppen polg谩ron teljes铆tek szolg谩latot.

 Topir adatok | 2010.04.26 09:58 | 60
P茅ter aty谩t szeretn茅m d铆cs茅rni. Eszembe jutott egy n茅h谩ny h贸nappal ezel艖tt t枚rt茅nt besz茅lget茅s. Van egy Polg谩ron lak贸 fiatal ismer艖s枚m, akinek a h谩zass谩ga 茅s az eg茅sz 茅lete v谩ls谩gba jutott, 茅s kb. 1-2 h贸napja azt tan谩csoltam neki, hogy pszichol贸gus helyett a paphoz menjen el. Hozz谩tettem, hogy persze nem tudom, milyen pap van ott. Erre a templomba nem j谩r贸, de szok谩s szerint megkeresztelt, val贸sz铆n疟leg meg is b茅rm谩lt ismer艖s枚m azt v谩laszolta, hogy most j贸 papjuk van. P茅ter atya, ne f茅ljen semmit艖l, az emberek meg茅rzik az igaz sz贸t, meghallj谩k a j贸 p谩sztor hangj谩t!

 Rev. Tarzicius adatok | 2010.04.26 06:42 | 59
V谩lasz a 58. sz谩m煤 眉zenetre:
Kedves Eszter asszony,
Janu谩rban tett l谩togat谩som alatt a k枚vetkez艖ket tudtam meg az FSSP-r艖l:
Bisig atya szokott NOM-ot mondani, viszont Rev. John Marcus Berg aty谩val besz茅lgettem err艖l a k茅rd茅sr艖l. Azt mondta, hogy 艖 elhat谩rol贸dik a NOM-t贸l. Ilyen sz谩nd茅kkal k铆v谩nok 茅n is csatlakozni az FSSP-hez. Vagyis: szak铆tani a NOM-mal, illetve ami ebb艖l k枚vetkezik. P茅ld谩ul 枚kumenikus megnyilv谩nul谩sok.
Mivel a F艖p谩sztorom tudatlan ebben a k茅rd茅sben, ugyanis azt gondolta, hogy 茅n a Pius K枚z枚ss茅ghez szeretn茅k csatlakozni, el kellett neki magyar谩znom, hogy mi is a t茅ny谩ll谩s. 脥gy teh谩t a P茅ter K枚z枚ss茅g keretein bel眉l tudok egyel艖re elhat谩rol贸dni a zsinati t煤lkap谩sokt贸l.
Sajnos hetente csak 1-szer van lehet艖s茅gem a Tradicion谩lis Szentmis茅t bemutatni. Ehhez k茅pest m谩r 贸ri谩si el艖rel茅p茅s lenne az FSSP-s csatlakoz谩som.

 脡lthes Eszter adatok | 2010.04.25 22:18 | 58
A k茅t utols贸 hozz谩sz贸l谩shoz:
Azt hiszem, a honlap olvas贸i sz谩m谩ra kider眉lt, hogy mint a honlap k茅sz铆t艖je, nincs sz谩nd茅kom a trad铆ci贸n bel眉l f枚l枚sleges vit谩kat folytatni. Mint katolikus h铆v艖, sz谩momra a legfontosabb a katolikus hit, ami egyr茅szt a tradicion谩lis szent liturgia, m谩sr茅szt az Egyh谩z k茅tezer 茅ves tan铆t谩s谩nak meg艖rz茅s茅vel 茅s terjeszt茅s茅vel j谩r egy眉tt. Viszont, azt le kell sz枚geznem, mint a honlap felel艖se, hogy ez a honlap b谩r teljesen, sz谩zsz谩zal茅kosan f眉ggetlen, hiszen egyetlen egy ember csin谩lja, az茅rt - mint ez minden cikk茅b艖l kider眉l - a Pius K枚z枚ss茅g elveit fogadja el. Ez茅rt nem 谩rt tudni, hogy R贸ma csak azut谩n 谩llt sz贸ba a Pius K枚z枚ss茅gb艖l kil茅pett papokkal, amikor m谩r megt枚rt茅nt a p眉sp枚kszentel茅s, 茅s abban a rem茅nyben, hogy ezzel jelent艖sen gyeng铆tik a Pius K.-t. Azt谩n azt sem 谩rt tudni, hogy a r贸mai elismer茅s茅rt cser茅be a P茅teresek nem kritiz谩lhatnak, vagyis csak a liturgi谩juk hagyom谩nyh疟, hivatalosan (persze nem a gyakorlatban) egy sz贸t sem sz贸lhatnak a zsinat ellen. Azt谩n - tudtommal - ez a liturgia-h疟s茅g m谩ra m谩r nem teljes, nem 煤gy ahogy az elej茅n volt, mert id艖k枚zben megv谩ltoztatt谩k az alapszab谩lyt, 茅s ma m谩r p茅teres pap is mondhat NOM-t.

 Rev. Tarzicius adatok | 2010.04.25 15:38 | 57
Kedves kovj0813,
A Szent P茅ter Papi Testv茅r眉let (FSSP)
A Szent P茅ter Papi Testv茅r眉let (Fraternitas Sacerdotalis Sancti Petri) egy pontifik谩lis jog煤 papi k枚z枚ss茅g, melynek tagjait nem k枚tik ugyan szerzetesi fogadalmak, de egy k枚z枚s apostoli c茅l hathat贸sabb megval贸s铆t谩sa 茅rdek茅ben v谩llalj谩k az egy眉tt茅l茅snek 茅s a megosztott lelkip谩sztori munk谩nak bizonyos form谩it (ld. CIC Can. 731, 搂1). Ebben a N茅ri Szent F眉l枚p Orat贸rium谩hoz hasonl贸 茅let谩llapotban, melyet a XX. sz谩zad nagy p谩p谩i oly sokszor aj谩nlottak a kl茅rus figyelm茅be (pl. X. Szent Piusz, Haerent animo, 1908. augusztus 4., vagy II. J谩nos P谩l, Pastores dabo vobis, 搂81, 1992. m谩rcius 25.), a Testv茅r眉let k眉ldet茅s茅nek k茅t f艖 pill茅re a papi 茅let megszentel茅se 茅s a lelkek gondoz谩sa a hagyom谩nyos latin r铆tus 谩ltal biztos铆tott liturgikus, szents茅gi 茅s lelkis茅gi keretek k枚z枚tt.
Hauterive, ciszterci ap谩ts谩g, Sv谩jc (ahol elkezd艖d枚tt)
A Testv茅r眉letet 1988. j煤lius 18-谩n alap铆totta tizenk茅t pap 茅s n茅h谩ny szeminarista a sv谩jci Hauterive ciszterci kolostor谩ban, mintegy v谩laszk茅nt arra, hogy Marcel Lefebvre 茅rsek t枚rv茅nytelen眉l 茅s a Szentsz茅k figyelmeztet茅se ellen茅re p眉sp枚k枚ket szentelt (1988. j煤nius 28). Az alap铆t贸 aty谩k egyr茅szt el k铆v谩ntak hat谩rol贸dni ett艖l a p谩pai tekint茅llyel szemben tan煤s铆tott kih铆v贸 magatart谩st贸l, m谩sr茅szt biztos铆tani akart谩k, hogy azok a papok 茅s h铆vek, akik a hagyom谩nyos latin liturgi谩hoz ragaszkodnak, ezt megtehess茅k teljes egys茅gben P茅ter mindenkori ut贸dj谩val 茅s a helyi p眉sp枚k枚kkel. Kezdem茅nyez茅s眉k tekint茅lyes t谩mogat贸ra tal谩lt a Hittani Kongreg谩ci贸 akkori prefektus谩ban, Joseph Ratzinger b铆boros szem茅ly茅ben. A Testv茅r眉let 1988. okt贸ber 18-谩n kapta meg a k谩noni j贸v谩hagy谩st 茅s a pontifik谩lis st谩tuszt (Commissio Pontificalis Ecclesia Dei, Prot. No. 234/88).
B艖vebben: http://www.fssp.org

 kovj0813 adatok | 2010.04.25 13:45 | 56
Kedves Rev. Tarzicius!
Bocs谩ss meg a tudatlans谩gom茅rt! L茅gy sz铆ves t谩j茅koztat谩st adni az FSSP-r艖l, mit takar a r枚vid铆t茅s 茅s mi van m枚g枚tte. K枚s枚znettel
J谩nos testv茅r

 Topir adatok | 2010.04.25 13:16 | 55
A p眉sp枚k枚k nyilv谩n az茅rt ellenzik a Trad铆ci贸t, mert a b铆borosunk nem engedi. Azt javaslom, hogy 艖茅rte is im谩dkozzunk, hogy a Szentl茅lek ereje nyissa fel a szem茅t 茅s a sz铆v茅t, vagy adjon olyan F艖p谩sztort, aki visszavezeti a magyarokat a katolikus hitbe!!!! Istenn茅l semmi sem lehetetlen!

 Rev. Tarzicius adatok | 2010.04.24 22:49 | 54
Topir felvet茅s茅re v谩laszolva: Az a nagy probl茅ma, hogy haz谩nkban minden p眉sp枚k ellenzi a Tradici贸t. Csak egy p茅lda az egyh谩zmegy茅mb艖l: A F艖p谩sztorom vizsg谩hoz k枚ti a nyilv谩nosan bemutatott Tradicion谩lis Szentmis茅t. Azonban a Motu Proprio sehol nem tartalmaz ilyen megszor铆t谩sokat. Ilyenkor mondom 茅n, hogy nemcsak a papoknak kell engedelmess茅ggel tartozniuk a p眉sp枚k fel茅, hanem a p眉sp枚k枚knek is ezt kell(ene) tenni眉k a Szentatya fel茅. Sokat gondolkodtam m谩r, hogy ha Isten kegyelm茅b艖l 茅s mindny谩jatok im谩j谩nak erej茅b艖l bel茅phetek az FSSP-be, akkor annak a lehet艖s茅ge is fenn谩llhat, hogy id艖vel engem (legal谩bb 2 testv茅rrel egy眉tt) Magyarorsz谩gra k眉ldenek, hogy k枚z枚ss茅get alap铆tsak. Ahogy a mai helyzetet l谩tom, sajnos erre sokat kell m茅g v谩rnunk. Ugyanis 3 茅vvel ezel艖tt kudarcba fulladt az FSSP haz谩nkban t枚rt茅n艖 leteleped茅se. EZt a h铆rekb艖l tudom, illetve 茅n ez 茅v janu谩r 10-16 k枚z枚tt Fribourg-ban illetve Wigratzbad-ban is j谩rtam. Ez egy hivat谩selm茅ly铆t艖 h茅t volt sz谩momra. 脡ppen maga Rev. John Marcus Berg atya is elmondta ezt a kudarcot, ami 3 茅vvel ezel艖tt t枚rt茅nt.
Addig is -m茅g ha vit谩ba is kell keverednem- piciben ugyan, de m谩r lassan 3 茅vvel ezel艖tt elkezdtem visszavezetni a r谩m b铆zottakat a Katolikus Hitre. (Sz谩nd茅kosan 铆rom ezt nagy bet疟vel, gyanis ezalatt a Szent Tradici贸t 茅rtem.)
Eszter asszonynak is h谩l谩san megk枚sz枚n枚m im谩it. A Mindenhat贸 Istenn茅l nyerjenek meghallgat谩st.

 脡lthes Eszter adatok | 2010.04.24 22:07 | 53
Kedves P茅ter atya, nagyon 枚r眉l枚k, hogy itt van. Az nagyon j贸, ha egy pap jav铆t, ha teol贸gialilag valami butas谩got 铆rok/铆runk. 脡s nagyon tisztelem a b谩tors谩g谩t.
Szerkesztve: 2010.04.24 22:08

 Topir adatok | 2010.04.24 22:05 | 52
Eszembe jutott egy k茅rd茅s. Ahhoz, hogy egy pap az FSSP tagja legyen, el kell mennie Magyarorsz谩gr贸l? Akkor viszont azt k茅rem, hogy P茅ter Atya, ne menjen el! Ink谩bb itt is kellene alap铆tani egy FSSP - tagszervezetet. A magyaroknak is 贸ri谩si sz眉ks茅g眉k van j贸 papokra, idegen misszi贸s papok j枚nnek ide!

 Topir adatok | 2010.04.24 21:52 | 51
Nagyon 枚r眉l枚k P茅ter atya jelentkez茅s茅nek 茅s k铆v谩nom, 茅s im谩dkozni is fogok 茅rte, hogy Isten seg铆tse megval贸s铆tani a terveit. Nem lesz k枚nny疟, s艖t, nagyon neh茅z lesz Istenhez visszavezetni az elpog谩nyosodott embereket, akik term茅szetesnek veszik a templomi k枚nny疟zen茅t, a k眉l枚nf茅le temploimi hangversenyeket, 茅s a csapb贸l is foly贸 枚kumenizmus miatt m谩r nem ismerik a katolicizmus egyed眉l谩ll贸 茅rt茅keit, 茅s nem tudj谩k, hogy a katolicizmus az egyed眉l 眉dv枚z铆t艖 hit.
Isten 谩ldja, 茅s seg铆tse, P茅ter atya!

 Rev. Tarzicius adatok | 2010.04.24 16:31 | 50
Szeretettel k枚sz枚nt枚k mindenkit, aki ezen a f贸rumon a Katolikus Hitet h疟s茅gesen meg艖rizve, ezt meg is vallja. Mindenek el艖tt szeretn茅k bemutatkozni. Rev. Papp P茅ter vagyok. 脷jfeh茅rt贸n sz眉lettem, jelenleg Tisza煤jv谩ros mellett, Polg谩ron teljes铆tem papi szolg谩latomat. 3. 茅ves pap vagyok, r谩ad谩sul ugyanennyi 茅ve k茅sz眉l枚k arra, hogy csatlakozzam az FSSP-hez. Egyel艖re m茅g legal谩bb 1 茅vig v谩rnom kell, mert F艖p谩sztorom m茅g gondolkod谩si id艖t k茅r, illetve nehezen akar elengedni engem.
Napi rendszeress茅ggel l谩togatom ezen honlapot is, ak谩rcsak az FSSP honlapj谩t is.

 Prohaszka adatok | 2010.02.27 18:47 | 49
V谩lasz a 48. sz谩m煤 眉zenetre:
Kedves Eszter asszony,
m谩s f贸rumok adminisztr谩tori tapasztalata alapj谩n el谩rulhatom, hogy az ilyen jelle疟 regisztr谩l贸k 茅s hozz谩sz贸l贸k az茅rt regisztr谩lnak 茅s sz贸lnak hozz谩, hogy a "norm谩lis" f贸rumoz贸k 茅s az adminisztr谩torok "er艖forr谩sait" lek枚ss茅k 茅s megoszt谩st gener谩ljanak. Nem ismerem egyenl艖re az "Puer Pulcher" hozz谩sz贸l谩s谩t, de ut谩na fogok n茅zni.
Az el艖bbi v茅lem茅nyem a nagy 谩ltal谩noss谩g 茅s t枚bb 茅vi f贸rum adminisztr谩tori tapasztalat alapj谩n 谩ll铆tottam.
Proh谩szka

 脡lthes Eszter adatok | 2010.02.26 21:27 | 48
Mint a honlap k茅sz铆t艖je, a legteljesebb m茅rt茅kben egyet茅rtek Admin l茅p茅s茅vel. Kezd unalmas lenni, hogy olyanok terjessz茅k el艖 itt, ezen a honlapon a b枚lcsess茅g眉ket, akiknek itt - mint ez el艖bb ut贸bb vil谩gosan kider眉l - semmi keresni val贸juk nincs. Fogalmam sincs, hogy mi a sz谩nd茅kuk. 脡n soha nem megyek egy modernista, egy protest谩ns, egy p茅teres, egy ateista 茅s m茅g sorolhatn谩m, milyen f贸rumra. Semmilyen k茅sztet茅st nem 茅rzek arra, hogy 艖ket a magam v茅lem茅ny茅vel untassam.


  MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕JE, K脰NY脰R脰GJ 脡RETT脺NK!