hagyom谩nyh疟 magyar katolikusok

SZ虐Z M脕RI脕NAK, MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕J脡NEK
felaj谩nlott honlapja

"B脥ZZATOK, MERT 脡N LEGY艕ZTEM A VIL脕GOT"

KATOLIKUS-HONLAP F脫RUM BEJELENTKEZ脡S REGISZTR脕CI脫
 
A hozz谩sz贸l谩sok nem a honlap szerkeszt艖j茅nek, hanem az egyes hozz谩sz贸l贸knak a v茅lem茅ny茅t t眉kr枚zik.

(153) Honlap-II.
(8) R贸ma
(13) V茅gid艖 ??
(157) Pius-眉gy
(16) A honlapr贸l
(165) Gondolatok
(278) Honlap
(244) Magyarorsz谩g
(121) Vil谩gegyh谩z
(54) J枚v艖/Rem茅ny
(199) H铆rek
(1) Lelkis茅g
(58) M谩sok helyett
(199) K茅rd茅sek
(34) Hit眉nk
(77) Fatima
(16) Assisi-眉gy
(47) K枚zlem茅nyek
(20) Hallottam...
(66) F贸rumoz谩s
(12) AZ ISTENI IRGALMASS脕G
(88) Evol煤ci贸
(151) Liturgia
(12) Katolikusok tennival贸i
(141) A vil谩g
(9) "Nemcsak keny茅rrel..."
(1) Adok-kapok
(140) ki a hib谩s?
(50) Mag谩n 眉zenetek
(12) T枚rt茅nelem-hamis铆t谩s
(23) 脰r枚meink
(77) V谩rosmisszi贸 '08
(17) Erk枚lcs
(55) Tekint茅ly
(88) V茅lem茅nyek
(9) Kis R贸mai Zsolozsma - "rekl谩m"
(8) Probl茅m谩k
(44) Bibliothecula
(44) Hibajelz茅s
(20) Mi a teend艖?
(28) Vit谩k
(9) Anglik谩n-k茅rd茅s
(2) Al谩铆r谩sgy疟jt茅s vagy fsspx
(1) KATEKIZMUS
(8) Ha a Katolikus...
(7) Klerikalizmus
(27) Reakci贸k
(8) Tudom谩ny 茅s fejl艖d茅s
(20) Mindennapok
(9) Metanoia
(5) Kapcsolatok
(6) Pisti
(5) "B铆zzatok..."
(27) SJM
 
F贸rumoz谩s
 Kik mi茅rt, 茅s kik mi茅rt nem sz贸lalnak meg

M茅g nem jelentkezett be, 铆gy nem 铆rhat a f贸rumba


[0] [1] [2] [3]
 Admin adatok | 2010.02.26 18:28 | 47
Tisztelt F贸rumoz贸k,

mostant贸l fogva letiltottam az 煤jonnan regisztr谩ltaknak a f贸rumon val贸 hozz谩sz贸l谩si jog谩t. K茅rem az 煤jonnan regisztr谩ltakat - k眉l枚n枚sen a nev眉ket nyilv谩nosan k枚z枚lni nem sz谩nd茅koz贸kat -, bele茅rtve Puer Pulchert is, hogy az Adminisztr谩tornak, vagy a honlap fenntart贸j谩nak sz铆veskedj茅k lev茅lben bemutatkozni. Term茅szetesen ezt k枚vet艖en lehet艖s茅g ny铆lik a hozz谩sz贸l谩s enged茅lyez茅s茅re is. Ezzel kapcsolatban k枚zl枚m, hogy Puer Pulcher hozz谩sz贸l谩si jog谩t is egyel艖re felf眉ggesztettem.

 脡lthes Eszter adatok | 2009.12.24 00:04 | 46
Tegnap este 铆rtam egy 鈥灻簍mutat贸t鈥, de amikor ma megl谩ttam az 煤j hozz谩sz贸l谩sokat, nem l谩ttam indokoltnak, hogy feltegyem, mert a k茅t 煤j hozz谩sz贸l贸 Laicus Christifidelis 茅s Augustus 鈥瀊emutatkoz谩sa鈥 feleslegess茅 tette. Azt hiszem ez a sz贸v谩lt谩s t枚bb tanuls谩ggal j谩r mindannyiunk sz谩m谩ra. A mi茅nkre, hogy legy眉nk kicsit t眉relmesebbek, 茅s m茅gha igaz is, hogy t枚bbnyire 眉tnek benn眉nket, ne 鈥瀔apjuk reflexb艖l r枚gt枚n f茅lre a fej眉nket鈥, hanem v谩rjunk egy kicsit. Az is tanuls谩g, hogyha fenntartunk egy f贸rumot, akkor egy kicsit 鈥 nem sokkal 鈥 nyitottabbnak kell lenn眉nk. A m谩sik f茅l sz谩m谩ra pedig az a tanuls谩g, hogyha hozz谩sz贸l, akkor nem 谩rt egy kis bemutatkoz谩s 茅s vil谩gosabb fogalmaz谩s, hiszen tudvalev艖, hogy egy ilyen 鈥瀡il谩ggal szemben 谩ll贸鈥 f贸rumon 贸vatosabbak a h谩zigazd谩k. Sz贸val arra k茅rem az 煤jakat a j枚v艖ben, hogy a f茅lre茅rt茅st elker眉lend艖, 铆rjanak p谩r sort saj谩t hovatartoz谩sukr贸l, ahogy most a k茅t eml铆tett megtette.

Ami a k茅rd茅seket illeti: nos, 茅n nagyon 枚r眉l枚k, hogy nem csak a f贸rumot, de a honlapot is olvass谩k, de azt hiszem a honlap el茅g vil谩gos, 茅s abb贸l kider眉lnek a v谩laszok a felvet茅seikre. 脡ppen ez茅rt 茅reztem provok谩ci贸nak 艖ket, hiszen a v谩lasz csaknem minden 铆r谩sban benne van.

脡ppen ez茅rt most csak nagyon r枚viden:
1. els艖nek Laicus Christifidelis-nek. Sz谩mtalan cikk foglalkozik azzal, hogy csak az茅rt nem szabad a r茅gi r铆tust mondani, mert a liturgi谩ja valakinek jobban tetszik. A liturgia 枚nmag谩ban (ahogy Jageillo v谩laszolta) nem fontos, a hittartalom a fontos, a liturgia a hitet fejezi ki. Barsi Bal谩zs atya a honlapon is megtal谩lhat贸 besz茅d茅ben is err艖l besz茅lt. R茅gi r铆tus vagy NOM nem a liturgia, hanem a hit k茅rd茅se. Aki nem 铆gy olvassa a r茅git, az t枚bbet 谩rt a trad铆ci贸nak, mint haszn谩l.
Ha csin谩ln谩nk egy statisztik谩t, hogy ki miben, h谩ny k茅rd茅sben nem engedelmeskedik a p谩p谩nak, eg茅szen biztos, hogy a piuszosok sokkal, de sokkal kevesebb dologban 鈥瀍ngedetlenek鈥, mint azok, akik engedetlens茅ggel v谩dolj谩k 艖ket. Err艖l is sz谩mtalan cikk van fenn a honlapon. Csak n茅h谩ny p茅lda: h谩ny p眉sp枚k van, aki nem engedelmeskedik a p谩pai SP motu proprionak? Az eg茅sz n茅met p眉sp枚ki kar engedetlen az abortusz 眉gy茅ben, a linzi eset stb. stb. v茅gel谩thatatlan az a sor, amelyben a p眉sp枚k枚k azt tesznek, ami nekik tetszik, szembesz谩llva a p谩p谩val. Ilyen k枚r眉lm茅nyek k枚z枚tt 谩lland贸an a piuszosoknak felh谩nytorgatni az engedetlens茅get, kicsit unalmas m谩r. Engedelmess茅g k茅rd茅s茅ben Aquin贸i Szent Tam谩sra hivatkozni 鈥 amennyire 茅n tudom 鈥 nem szerencs茅s, mert 艖 is meg谩llap铆totta, hogy az engedelmess茅g nem abszol煤t.

Ez a mondata: 鈥濧zt hiszem, hogy az az 谩ll铆t谩s, amelyet ezen a f贸rumon mindenkinek el kell fogadnia, valahogy 铆gy hangzik: aki a 2.Vatik谩ni zsinat ut谩n P茅ter ut贸daira 茅s/vagy a tan铆t贸hivatalra hallgat, t茅v煤ton j谩r鈥 nem 谩llja meg a hely茅t. El艖sz枚r is, senkinek nem kell elfogadnia semmit, ez a f贸rum ilyet nem 铆r el艖, nem v谩r el, maximum nem akar f枚l枚sleges vit谩kat, 茅s ez茅rt ink谩bb t谩j茅koztat 茅s azoknak sz贸l, akik elfogadj谩k a honlapon megjelen艖 铆r谩sok szerz艖inek v茅lem茅ny茅t. M谩sodszor a tan铆t贸hivatal t茅telei nem v谩ltoztak semmit. Hogy a p谩p谩k, meg a teol贸gusok olykor m谩st mondanak, mint ami a tan铆t贸hivatal 谩ltal le van fektetve, arr贸l nem a f贸rum tehet, hanem 艖k. (Vagyis nem mi mondunk ellene a katolikus hitt茅teleknek, hanem 艖k.)

2. Augustusnak. Amint m谩r a f贸rum adminisztr谩tora 铆rta, sajnos olyan jelsz贸t v谩lasztott, ami 艖t 茅s engem is f茅lrevezetett, vagyis m谩st sejtett眉nk szerz艖nek. Ez茅rt eln茅z茅st k茅rek.
Ez a honlap term茅szetesen nem 鈥瀙谩pa鈥. K枚vet egy csom贸 igazhit疟, nagytekint茅ly疟 茅s hiteles katolikus papot, teol贸gust. Nem csin谩l mag谩nak saj谩t vall谩st, egyetlen olyan meg谩llap铆t谩sa sincs, ami saj谩t tal谩lm谩nya lenne.
Ez a honlap egy茅rtelm疟en elveti a neokatekumen谩lis mozgalmat. Alt枚ttingben tavaly tartott egy pap err艖l egy j贸 el艖ad谩st. A katolikus vall谩s isteni kinyilatkoztat谩son alapszik, 茅s nem emberi, evil谩gi megtapasztal谩son. a katolikus vall谩s szerint az igazs谩g objekt铆v val贸s谩g 茅s akkor is igaz, ha egyetlen ember sem hiszi. A protestantizmus 茅s a neokatekumen谩lis mozgalom a szem茅lyes megtapasztal谩sra 茅p铆t. Olyan valamire, ami teljesen szubjekt铆v. 脡n nagyon sok embert ismerek, aki az茅rt vesztette el a hit茅t, mert Isten megtapasztal谩sa n谩la negat铆v volt: vagyis a gyerek vakon sz眉letett, az Istent艖l k茅rt dolgot nem kapta meg stb. Ha igaz lenne, hogy a megtapasztal谩s vezet el Istenhez, akkor mit csin谩ljon az, aki nem tapasztal semmit vagy csak rosszat? Vagy az, aki s茅r眉lt, nem is tud megtapasztalni semmit? Ilyen dologra hogyan lehetne b谩rmit is 茅p铆teni? De h谩t nem az 茅n feladatom, hogy meggy艖zzem, csak sajn谩lhatom, hogy r茅g贸ta olvassa a honlapot, 茅s m茅gis ezt az utat v谩lasztotta: ez a honlap kudarca.
A megh铆v贸 t枚bb okb贸l elk茅peszt艖: els艖sorban 茅s legf艖k茅ppen az茅rt, mert Isten nev茅t meg sem eml铆ti. Egy katolikus templomban nem im谩dkozhat senki az 鈥灻﹍ettel szemben elk枚vetett b疟nei miatt鈥. Ez olyan abszurd, hogy az 茅n meg铆t茅l茅sem szerint m茅g a modernista k茅pzeletet is fel眉lm煤lja. M谩sodszor ez a honlap az 枚kumenizmusnak ezt a fajt谩j谩t m茅lys茅gesen elveti. Lehet m谩shit疟ekkel tal谩lkozni egy el艖ad贸teremben, de katolikus templomban olyanokkal egy眉tt 鈥瀒m谩dkozni鈥, akik nem hisznek az Olt谩riszents茅gben, a legnagyobb tiszteletlens茅g a Legm茅lt贸s谩gosabb el艖tt. 鈥濧z 茅let 枚r枚meinek felismer茅s茅茅rt鈥 im谩dkozni egyszer疟en b疟ntett. Ki mondja meg hitelesen ebben az elt茅r艖 hit疟 t谩rsas谩gban, hogy mik azok az 鈥灻﹍et 枚r枚mei鈥? 脡s hol hallott valaki valahol olyat, hogy Krisztus ilyenek茅rt im谩dkozott, vagy azt mondta nek眉nk, hogy az 枚r枚m枚k茅rt im谩dkozzunk? Arr贸l m谩r nem is besz茅lek, hogy mennyire id艖szer疟 茅ppen ma az 茅let 枚r枚meir艖l besz茅lni egy kereszt茅ny sz谩m谩ra.

Ahogy l谩tj谩k, egyik艖j眉ket sem tiltottuk ki. 脡n eg茅sz egyszer疟en csak sajn谩lom, hogy a honlap cikkeinek a tanulm谩nyoz谩sa ilyen kev茅s eredm茅nnyel j谩r. Ennyi 鈥 a j贸k铆v谩ns谩gokat pedig k枚sz枚n枚m.

 Admin adatok | 2009.11.29 20:10 | 44
Egy kis seg铆ts茅g, ha valakinek gondja volna az 茅kezetes bet疟kkel!
Le kell nyomni az Alt billenty疟t, nyomva tartani, 茅s be铆rni az adott bet疟 k贸dj谩t:

Alt+0225 谩
Alt+0233 茅
Alt+0237 铆
Alt+0193 脕
Alt+0201 脡
Alt+0205 脥
Alt+0243 贸
Alt+0250 煤
Alt+0252 眉
Alt+0211 脫
Alt+0218 脷
Alt+0220 脺
Alt+0251 疟
Alt+0246 枚
Alt+0245 艖
Alt+0219 虐
Alt+0214 脰
Alt+0213 艕

 Admin adatok | 2009.11.23 23:28 | 43
M茅g a tavasszal lehet艖v茅 tettem, hogy a hozz谩sz贸l谩s hossza ne 2000 karakter legyen, hanem 5000. Ez t枚bb, mint dupl谩ja.
Szeretn茅m megk茅rdezni, hogy sz眉ks茅ges-e m贸dos铆tani ezt az 茅rt茅ket m茅g nagyobbra? A mostani 5000 karakternyi hely 谩ltal谩ban elegend艖 szokott lenni...

 akolitus adatok | 2009.10.22 11:26 | 42
V谩lasz a 41. sz谩m煤 眉zenetre:
K枚sz枚n枚m...

 Admin adatok | 2009.10.22 09:47 | 41
A hozz谩sz贸l谩sban lehet korl谩tozottan html k贸dokat haszn谩lni:

<b>F茅lk枚v茅r</b>,
<u>Al谩h煤zott</u>,
<i>D艖lt</i>.

A k贸dokat lehet kombin谩lni is: <b><i>F茅lk枚v茅r D艖lt </i></b>

Linket, vagy k茅pet egyel艖re csak az Admin tehet fel.

 akolitus adatok | 2009.10.22 09:30 | 40
V谩lasz a 39. sz谩m煤 眉zenetre:
Azt szeretn茅m megk茅rdezni, hogy a hozz谩sz贸l谩sok sz枚veg茅ben hogyan lehet form谩zni (d艖lt, f茅lk枚v茅r, al谩h煤zott), illetve hogyan lehet linket besz煤rni?

 Admin adatok | 2009.07.01 13:20 | 39
M谩t贸l kezdve a hozz谩sz贸l谩s jobb fels艖 sark谩n谩l a "V谩lasz"-ra kattintva a hozz谩sz贸l谩sunkban automatikusan megjelenik az utal谩s, melyik bejegyz茅sre v谩laszolunk.

 Admin adatok | 2009.06.05 00:19 | 38
K枚zben m茅g egy kis v谩ltoz谩s t枚rt茅nt: a hozz谩sz贸l谩sok f枚l枚tt jobb oldalt l谩that贸 a hozz谩sz贸l谩sok sorsz谩ma. Ez hasznos lehet olyankor, ha valakinek az 眉zenet茅re hivatkozunk, vagy v谩lasz 铆runk.
Sajnos a f贸rumot tov谩bbra sem lehet lynxsel haszn谩lni, b谩r 茅n 枚r眉ltem volna ennek a legjobban. De az ezzel kapcsolatos rosszindulat煤 megjegyz茅sre azt tudom v谩laszolni, hogy a hiba nem n谩lunk van, ez茅rt nem 谩ll m贸dunkban ezt a probl茅m谩t megoldani. Ugyanis a kiszolg谩l贸 szerver, ahova a f贸rum telep铆tve lett, kereteket haszn谩l, ez pedig szinte teljesen kiz谩rja a lynx haszn谩lat谩nak lehet艖s茅g茅t.

 Admin adatok | 2009.06.04 18:28 | 37
Kedves F贸rumoz贸k, a f贸rumon lehet艖v茅 tettem az 眉zenetek ut贸lagos szerkeszt茅s茅t az arra jogosult f贸rumoz贸kn谩l.

 Admin adatok | 2009.04.16 16:59 | 36
M谩ra a d谩tum form谩tum谩t is vissza谩ll铆tottam a r茅gire, 铆gy a f贸rum k眉lseje azonos az eddigivel.

 Admin adatok | 2009.04.15 11:57 | 35
Kedves F贸rumoz贸k,

枚r枚mmel tudatom, hogy kb. egy hete meg煤jult a f贸rum. Gyakorlatilag az eg茅sz programot 谩t铆rtam, teh谩t most m谩r nem "aj谩nd茅k f贸rumot" haszn谩lunk, hanem val贸ban olyat, ami a mi茅nk (a k眉lalak eddig is a saj谩t volt!).
A kiss茅 hozz谩茅rt艖knek inform谩ci贸ul: eddig sz枚veges 谩llom谩nyban voltak elmentve a hozz谩sz贸l谩sok (茅s sajnos a felhaszn谩l贸i adatok is!), a honlap egyik k枚nyvt谩r谩ban, most MySQL adatb谩zisban vannak t谩rolva. Ez l茅nyeges el艖rel茅p茅s volt, hiszen 铆gy a program egyszer疟bb, biztons谩gosabb, 茅s a tov谩bbi fejleszt茅sre is alkalmas.
Az eg茅sz kin茅zet茅n nem akartunk v谩ltoztatni, ezt semmi nem indokolta volna. Egyr茅szt minden谩ron el akartuk ker眉lni, hogy a l谩togat贸 valami m谩st l谩sson, mint amit megszokott, 茅s fontosnak tartottuk azt is, hogy az eddig be铆rt adatok is megmaradjanak (a r茅gebbi hozz谩sz贸l谩sokn谩l az id茅z艖jelek, 茅s a k眉l枚nleges karakterek megjelen茅se v谩ltozhatott).
Egy apr贸 v谩ltoz谩s, amit tal谩n senki 茅szre sem vett az az, hogy a d谩tum kicsit m谩sk茅nt jelenik most meg. Id艖vel szeretn茅m ezt is vissza谩ll铆tani az eredetire.
Az esetleges hibajelz茅seket, megl谩t谩sokat a "Hibajelz茅s" t茅m谩ban k茅rem, hogy jelezz茅k tov谩bbra is.
Az 眉zenetek ut贸lagos m贸dos铆t谩s谩t, jav铆t谩s谩t kis er艖fesz铆t茅s 谩r谩n tal谩n meg lehetne oldani, k茅rd茅s, hogy akarjuk-e egy谩ltal谩n?
Az 枚tletet - hogy MySQL alap煤 rendszerbe 铆rass茅k 谩t a f贸rum - a php BB f贸rumr贸l kaptam, ez茅rt k枚sz枚nettel tartozom Andrisnak, 茅s Eszter Asszonynak. Andrisnak k眉l枚n k枚sz枚n枚m, hogy m谩r r茅gebben felh铆vta a figyelmet arra (amivel akkor nem 茅rtettem egyet), hogy a meg煤jul谩sra 茅s a biztons谩g n枚vel茅s茅re val贸ban sz眉ks茅g van.

 Minister Primus adatok | 2008.11.26 22:08 | 34
Dr谩ga Eszter n茅n茅m! :)

T茅nyleg nem 茅rek r谩 hosszakat irogatni, de az茅rt irtam p谩r sorocsk谩t, csakhogy l谩ssa, hogy az茅rt m茅gis figyelemmel k枚vetem az esem茅nyeket! :D

 脡lthes Eszter adatok | 2008.11.26 21:51 | 33
J贸l el铆rogatok 茅n itt magamban, deh谩t, mint m谩r 铆rtam, egyfajta "szerkeszt艖i 眉zenetbe" ment 谩t ez a f贸rum. Mindenesetre most kifejezetten 枚r眉l枚k, hogy ennek seg铆ts茅g茅vel gyorsan k枚z枚lhettem a h铆rt a trappista kolostor trad铆ci贸hoz val贸 visszat茅r茅s茅r艖l.

 Admin adatok | 2008.10.22 19:10 | 32
Kedves Zsolt,
ha az adminisztr谩tori c铆mre (kforum@citromail.hu) elk眉ld枚d a helyes sz枚veget, ut贸lag tudjuk m贸dos铆tani a hozz谩sz贸l谩st. A f贸rumot egy茅bk茅nt nem tudjuk szerkeszthet艖v茅 tenni.

 F眉zesi Zsolt adatok | 2008.10.22 18:07 | 31
Nem tudom, hogy ki az illet茅kes a k茅rd茅sben:

Nem lehetne valahogy megoldani, hogy elk眉ld茅s ut谩n egy ideig m茅g korrig谩lni lehessen az 眉zeneteket. Ui. hi谩ba olvasom 谩t az 眉zeneteimet m茅g elk眉ld茅s眉k el艖tt, a helyes铆r谩si 茅s stilisztikai hib谩kat rendszeresen csak akkor veszem 茅szre, amikor m谩r elk眉ldtem 艖ket.

El艖re is k枚sz枚n枚m!

 脡lthes Eszter adatok | 2008.10.04 22:58 | 30
Kedves Kansas, V谩gfalvy szerintem mindent elmondott, ami sz眉ks茅ges. De nem 谩llom meg, hogy 茅n is reag谩ljak "kedves" 铆r谩s谩ra. De hogy ne t谩volodjak el a t茅m谩t贸l, v谩laszommal mondat谩r贸l mondat谩ra haladok. Persze annak, hogy lev茅lv谩lt谩sunknak 茅rtelme legyen, felt茅tele, hogy ellent茅tben az eddigi gyakorlat谩val, higgye el azt, amit mondok. K眉l枚nben nem 茅rdemes csevegn眉nk egym谩ssal.

脰n: "Azt hiszem beigazol贸dott az a dolog amit a m谩sik f贸rumon annak idej茅n kifejtettem. Kevesen vagyunk 茅ppen ez茅rt nem biztos, hogy ennek a kev茅s embernek (ugyanazoknak) k茅t f贸rumon kell besz茅lgetni眉k. Ezzel akkor nem 茅rtettek sokan egyet velem."
脡n: Vil谩gosan le铆rtam el艖sz枚r a f贸rum bevezet艖j茅ben, azt谩n itt a f贸rumon (茅s ennek a f贸rumnak a m谩sik k茅t t枚rzstagja is), hogy nem akarunk olyan f贸rumot, mint amilyen a m谩sik. S艖t, a honlapon is ezt 铆rtam (l谩sd: A HONLAPR脫L c铆m疟 oldalt): "E dolgokkal (vagyis a h铆rekkel, vit谩kkal) teh谩t csak annyit foglalkozom, amennyi felt茅tlen眉l sz眉ks茅ges a helyes t谩j茅koz贸d谩shoz ... Igyekszem ... a lelki olvasm谩nyokra helyezni a hangs煤lyt." - Amennyire 茅n tudom, 脰n engem, amikor ezt a f贸rumot elind铆tottuk, megs茅rt艖d枚ttnek nevezett. Ez azt a magatart谩st juttatja eszembe, mint amikor bizonyos embercsoportok k茅nyesnek neveznek valakit, aki nem akar elvegy眉lni k枚z茅j眉k. Nem lehet meg茅rteni, hogy semmi k枚ze a s茅rt艖d茅snek ahhoz, ha valaki valamiben nem akar r茅szt venni? - 脷gy tudom r茅gen Amerik谩ban a milliomosok csemet茅j眉ket elk眉ldt茅k t谩ny茅rmosogat谩sra, azzal a c茅llal, hogy tanulj谩k meg a p茅nz 茅s a munka 茅rtek茅t. Ha 脰n legk枚zelebb M.o.-ra j枚n, sz铆vesen megh铆vom, hogy l谩sson v茅gre olyan internetet, amellyel szinte lehetetlen Gergely atya f贸rum谩t haszn谩lni. 脡n ezt Gergely aty谩nak a f贸rum谩n 茅s mag谩nlev茅lben neki is sz谩mtalanszor elmondtam. Neki term茅szetesen joga volt 煤gy d枚nteni, hogy nem v谩ltoztat, amivel engem gyakorlatilag kiz谩rt, m茅gha nem is 铆rt olyan sz铆npadias b煤cs煤levelet, mint Parsifal nek眉nk. - Azt谩n j枚tt satya, vagyis egy NOM-os pap. Gergely aty谩t ekkor m谩r nemcsak 茅n, de m谩sok is t枚bb 铆zben k茅rt茅k a k枚zbel茅p茅sre. Gergely atya ebben sem a mi k茅r茅s眉nk jav谩ra d枚nt枚tt, ami m谩r nem csak az 茅n, hanem a gyakorlatban k茅t m谩sik ember kiz谩r谩s谩t is jelentette. (A vicces az eg茅szben az, hogy saty谩t v茅g眉l akkor tiltotta ki, amikor 艖 v茅gre valami helyeset 铆rt: hiszen m茅g a piuszosokn谩l sem szabad egyetlen papnak sem k茅t 茅vig visszamennie r茅gi hely茅re. 脡n val贸j谩ban ezt egy kicsit 煤gy 茅rt茅kelem, hogy ak谩rmennyire nem 茅rtenek egyet 艖k ketten, egy pap egy m谩sik pappal kapcsolatban soha nem a laikusoknak ad igazat.) - Egysz贸val, nek眉nk nem az volt a c茅lunk, hogy felt茅tlen眉l, illetve csak azok 铆rjanak itt, akik Gergely atya f贸rum谩n (茅s m谩s f贸rumokon) szoktak 铆rogatni. 脡s ne azt, amit ott. Ezt el茅g vil谩gosan kifejtettem, le铆rtam - bevallom, nem tudom, mit nem lehet ezen meg茅rteni.

脰n: "Szomor煤nak tartom Pisti karant茅ba val贸 z谩r谩s谩t 茅s azt is meg茅rtem, hogy Parsifal is elb煤cs煤zott. Hetek 贸ta csak k枚vettem azt, hogy mi folyik itt engem igen csak elszomor铆tott minden f茅le szempontb贸l, amit most itt nem r茅szletezek."
脡n: Az el艖z艖 pontban m谩r megadtam a v谩laszt erre. Mivel 脰n 茅s 茅n, 茅s e f贸rum t枚bbi akt铆v tagja m谩r a m谩sik f贸rumon sem 茅rtett szinte soha, semmiben egyet, nem csoda, hogy 脰n most is m谩st tart nagy vesztes茅gnek, mint amit mi. 脡n azt tartom nagy vesztes茅gnek, illetve abban voltam v茅gtelen眉l naiv, hogy azt hittem, meg lehet sz贸laltatni m谩sokat is. 脡s a f贸rum nem az茅rt vallott kudarcot, mert az 脰n 谩ltal eml铆tettek elmentek, hanem az茅rt, mert ez a c茅lja - m. m. olyanok bevon谩sa, akik szint茅n a hit眉k mindennapi meg茅l茅s茅t tartj谩k a legfontosabbnak, 茅s err艖l szeretn茅nek f贸rumozni - nem siker眉lt.

脰n: "脷gy gondolom, hogy Eszter asszony rendszeres 茅s egyed眉li t谩j茅koztat谩sa honlapj谩n nagyon fontos azok sz谩m谩ra akik nem olvasnak angolul, n茅met眉l vagy franci谩ul. 脡s ez茅rt mindenk茅ppen csak k铆sz铆net j谩r 茅rte."
脡n: Nem tartom szerencs茅s hozz谩谩ll谩snak, hogy 枚sszekeveri a f贸rumot a honlappal. 脡s azt kifejezetten rosszindulat煤 megjegyz茅snek tartom, hogy 煤gy tesz, mintha a honlap csak h铆reket k枚z枚lne. Mint m谩r az els艖 pontban id茅ztem, a honlapnak kifejezetten nem a h铆rek k枚zz茅t茅tele a feladata, az csak 煤gymond "mell茅kterm茅k". Az 谩ltalam ismert l谩togat贸k t枚bbs茅ge a h铆reket egy谩ltal谩n nem olvassa, csak a K脰NYVT脕R, meg a t枚bbi oldal dokumentumait. Ezek pedig t煤lnyom贸r茅szt nem a saj谩t 铆r谩saim (k茅t 茅vig egy谩ltal谩n nem tettem fel saj谩t 铆r谩st - sz谩nd茅kosan).

脰n: "Sajn谩latos m贸don itt azonban klerikus nem jelent meg ahogyan ezt Eszter asszony is kifejtette, 茅s tal谩n ez egy nagyon er艖s hi谩nyoss谩ga ennek a f贸rumnak illetve a honlapnak."
脡n: Hogy 茅rti, hogy a honlap "nagyon er艖s hi谩nyoss谩ga", hogy nem jelenik meg klerikus? 脷gy gondolja, hogy Lefebvre 茅rsek levelei, sz谩mtalan katolikus k枚nyv 茅s cikk, dokumentum hiteles leford铆t谩sa, illetve k枚zl茅se egy klerikus k枚zrem疟k枚d茅se n茅lk眉l "nagyon er艖s hi谩nyoss谩g"? 脷gy gondolja, ha egy pap g茅peli a bet疟ket, ford铆t napokat, vagy szerkeszti a k茅peket, v谩gja a videofelv茅teleket, 眉l 贸r谩kat a computer el艖tt, hogy a k贸dokat beillessze az oldalakba, akkor nincs meg ez a "nagyon er艖s hi谩nyoss谩g"? - M茅gis, 脰n szerint, mit jelent, illetve hogyan kell 茅rt茅keljem a fenti mondat谩t? Mint j贸indulat煤, vagy ak谩r csak korrekt megjegyz茅snek? - Ami pedig a f贸rumot illeti: ide az a pap, akivel egy眉tt terveztem a f贸rumot, de aki nem akar inkognit贸ban 铆rni, az茅rt nem 铆r, mert nem akarja mag谩t kitenni olyan st铆lus煤 茅s tartalm煤 v谩laszoknak, mint amiket a m谩sodik pontban 脰n 谩ltal eml铆tett hozz谩sz贸l贸k 铆rtak p茅ld谩ul nekem. - Val贸ban nagyon sajn谩lom, hogy a honlapot olvas贸 sz谩mos pap k枚z眉l nem v谩llalta senki ny铆ltan a f贸rumoz谩st. De megnyugtatom, kedves Kansas, nem 铆rok a f贸rumra sem olyat - ami a katolikus hitgazs谩gokat illeti -, amit el艖tte egy katolikus pappal nem besz茅ltem volna 谩t. Vagy 煤gy gondolja, hogy amikor Maessen aty谩ra hivatkozom, akkor a magam 枚tleteit terjesztem? Azonk铆v眉l abban is rem茅nykedem, hogy azok a magyar papok, akik l谩togatj谩k a honlapot - 茅s akik, abb贸l 铆t茅lve, h谩nyan k茅rtek oktat贸-dvd-t, el茅g sokan vannak - biztosan jelezn茅k, ha hitellenes dolgot terjeszten茅k.

Kedves Kansas, mint m谩r Gergely atya f贸rum谩n t枚bb 铆zben, most is siker眉lt "odav谩gnia" nekem egyet. Nem tudom, mire j贸 az ilyesmi, de ha 脰n ett艖l jobban 茅rzi mag谩t, nos, akkor ez a f贸rum k茅pes volt m茅g 铆gy, holt谩ban is 枚r枚met szerezni legal谩bb 脰nnek. 脡s megtisztelne, ha elhinn茅, hogy most sem s茅rt艖dtem meg. Egyszer疟en t谩vol 谩ll t艖lem, 茅s ez茅rt nem 茅rtem az 脰n 茅s az 脰n茅hez hasonl贸 st铆lus煤 megnyilv谩nul谩st, aminek szerintem m茅g akkor is korrektnek kellene lennie, ha elviekben tudvalev艖en nagyon sok mindenben nem 茅rt眉nk egyet.

 V谩gfalvy adatok | 2008.10.03 13:41 | 29
Kedves Kansas, valahol m谩r egyszer eml铆tettem, hogy az 煤j f贸rum legels艖 ellenz艖je 茅n voltam, 茅s az 煤j f贸rumot t枚bbek k枚z枚tt hasonl贸 dolgokra hivatkozva elleneztem. Viszont egy olyan f贸rum l茅trehoz谩s谩t t谩mogatni tudtam, amely nem akar "vet茅lyt谩rsa" lenni a t枚bbinek, egy olyan, amellyel nem az 茅rtelmetlen vit谩k sz铆nhelye lenne szapor铆tva.

K茅t f艖bb pozit铆vum谩t az茅rt hadd eml铆tsem - amelyek miatt m茅g mindig 茅rdemes tal谩n fenntartani:
- Hasznosnak tal谩lom mindenek ellen茅re, ha esetleges k茅rd茅sekre nem a ny铆lt ellens茅g, vagy az ugyanide tartoz贸 modernista (vagy modernista klerikus) fog v谩laszolni.
- Ugyan铆gy ezen f贸rum pozit铆vumai k枚z茅 soroln谩m azt is, hogy itt nem alakult ki egy olyan 枚tletsorozat, amely a NOM sz茅p铆tget茅s茅vel foglalkozna.

Magam is bel谩tom, hogy a dolgok nem az eredeti elk茅pzel茅sek szerint alakultak, hanem az eg茅sz m茅giscsak kezdett vet茅lyt谩rs谩v谩 v谩lni a t枚bbi f贸rumnak - itt 艖szint茅n beismerem, hogy t枚bbek k枚z枚tt n茅h谩ny hozz谩sz贸l谩somnak is "k枚sz枚nhet艖en". Ez茅rt Eszter Asszony megjegyz茅se m茅g tal谩n id艖ben j枚tt.
Sokszor azt vettem 茅szre, hogy m谩r t枚bbedszerre fogalmazom meg ugyanazt, 茅s a m谩sik f茅l pedig egy谩ltal谩n nem 茅rti, mit 铆rok, mintha valami idegen nyelven besz茅ln茅nk el egym谩s mellett. Ilyennek nincs 茅rtelme.
Parsifal okos hozz谩sz贸l谩saival viszont pont ford铆tott a dolog, azokat 茅n nem 茅rtem meg, azokhoz 茅n ostoba vagyok. Bizony谩ra mindenki m谩s 茅rti, 茅s 铆gy b煤cs煤ja 贸ri谩si vesztes茅g a f贸rum sz谩m谩ra.
A kev茅s katholikusnak csak a t枚red茅ke k茅pes (akar, tud, stb.) itt "besz茅lgetni", ez茅rt nem kell csod谩kra v谩rni. Igazat adok Pacsirt谩nak, gondolkodjunk hossz煤 t谩von!

 脡lthes Eszter adatok | 2008.10.02 23:10 | 28
El艖sz枚r is k枚sz枚net Pacsirt谩nak a nagyon okos, 茅s k眉l枚n枚sen nekem nagyon fontos szavai茅rt. Hiszen egyik nagy hib谩m, hogy mindent azonnal, r枚gt枚n, ink谩bb tegnap, mint ma akarok. Teljesen igaza van: azt hiszem, a J贸isten 眉zent 谩ltala nekem, hogy ne higgyem azt, hogy folyton evil谩gi elv谩r谩soknak kell megfelelnie a honlapnak, mindennek, amit csin谩lok.

R枚gt枚n megfogadva a j贸 tan谩csot, Kansas megjegyz茅s茅hez, mely felhozott egy csom贸 r茅gebbi probl茅m谩t, majd csak holnap reag谩lok.

 Kansas adatok | 2008.10.02 06:46 | 27
Azt hiszem beigazol贸dott az a dolog amit a m谩sik f贸rumon annak idej茅n kifejtettem. Kevesen vagyunk 茅ppen ez茅rt nem biztos, hogy ennek a kev茅s embernek (ugyanazoknak) k茅t f贸rumon kell besz茅lgetni眉k. Ezzel akkor nem 茅rtettek sokan egyet velem. Szomor煤nak tartom Pisti karant茅ba val贸 z谩r谩s谩t 茅s azt is meg茅rtem, hogy Parsifal is elb煤cs煤zott. Hetek 贸ta csak k枚vettem azt, hogy mi folyik itt engem igen csak elszomor铆tott minden f茅le szempontb贸l, amit most itt nem r茅szletezek. 脷gy gondolom, hogy Eszter asszony rendszeres 茅s egyed眉li t谩j茅koztat谩sa honlapj谩n nagyon fontos azok sz谩m谩ra akik nem olvasnak angolul, n茅met眉l vagy franci谩ul. 脡s ez茅rt mindenk茅ppen csak k铆sz铆net j谩r 茅rte. Sajn谩latos m贸don itt azonban klerikus nem jelent meg ahogyan ezt Eszter asszony is kifejtette, 茅s tal谩n ez egy nagyon er艖s hi谩nyoss谩ga ennek a f贸rumnak illetve a honlapnak.


  MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕JE, K脰NY脰R脰GJ 脡RETT脺NK!