hagyom谩nyh疟 magyar katolikusok

SZ虐Z M脕RI脕NAK, MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕J脡NEK
felaj谩nlott honlapja

"B脥ZZATOK, MERT 脡N LEGY艕ZTEM A VIL脕GOT"

KATOLIKUS-HONLAP F脫RUM BEJELENTKEZ脡S REGISZTR脕CI脫
 
A hozz谩sz贸l谩sok nem a honlap szerkeszt艖j茅nek, hanem az egyes hozz谩sz贸l贸knak a v茅lem茅ny茅t t眉kr枚zik.

(153) Honlap-II.
(8) R贸ma
(13) V茅gid艖 ??
(157) Pius-眉gy
(16) A honlapr贸l
(165) Gondolatok
(278) Honlap
(244) Magyarorsz谩g
(121) Vil谩gegyh谩z
(54) J枚v艖/Rem茅ny
(199) H铆rek
(1) Lelkis茅g
(58) M谩sok helyett
(199) K茅rd茅sek
(34) Hit眉nk
(77) Fatima
(16) Assisi-眉gy
(47) K枚zlem茅nyek
(20) Hallottam...
(66) F贸rumoz谩s
(12) AZ ISTENI IRGALMASS脕G
(88) Evol煤ci贸
(151) Liturgia
(12) Katolikusok tennival贸i
(141) A vil谩g
(9) "Nemcsak keny茅rrel..."
(1) Adok-kapok
(140) ki a hib谩s?
(50) Mag谩n 眉zenetek
(12) T枚rt茅nelem-hamis铆t谩s
(23) 脰r枚meink
(77) V谩rosmisszi贸 '08
(17) Erk枚lcs
(55) Tekint茅ly
(88) V茅lem茅nyek
(9) Kis R贸mai Zsolozsma - "rekl谩m"
(8) Probl茅m谩k
(44) Bibliothecula
(44) Hibajelz茅s
(20) Mi a teend艖?
(28) Vit谩k
(9) Anglik谩n-k茅rd茅s
(2) Al谩铆r谩sgy疟jt茅s vagy fsspx
(1) KATEKIZMUS
(8) Ha a Katolikus...
(7) Klerikalizmus
(27) Reakci贸k
(8) Tudom谩ny 茅s fejl艖d茅s
(20) Mindennapok
(9) Metanoia
(5) Kapcsolatok
(6) Pisti
(5) "B铆zzatok..."
(27) SJM
 
Katolikusok tennival贸i
 Mit kellene korunkban a katolikusoknak, k眉l枚n枚sk茅ppen a hagyom谩nyh疟 katolikusoknak tennie

M茅g nem jelentkezett be, 铆gy nem 铆rhat a f贸rumba

 gy枚rgy1945 adatok | 2010.11.02 11:13 | 12
Mindeneken t煤l hinn眉nk kell a katolicizmus 谩lland贸 gy艖zelm茅ben!
Munka, harc, rend 茅s rend眉letlen hit Istenben! Ez jellemezze a katolikus embert.
Nincs az a ki煤tlans谩g, amelyb艖l Isten ne vezetne ki.
Munka: foglaljuk el magunkat hasznos dolgokkal, munk谩val.
Harc: 脕lland贸 harcot k枚teless茅g眉nk folytatni a katolicizmus茅rt.
Rend: Ne t疟rj眉k meg a rendetlens茅get, 枚sszevisszas谩got, mert annak az 枚rd枚g 枚r眉l.
Hit: Ne legyen egyetlen pillanat sem 茅let眉nkben, amikor meginogn谩nk, 茅s nem hinn茅nk Istenben! Szakadatlanul hinni k枚teless茅g眉nk. A hit hegyeket mozd铆t, embereket v谩ltoztat meg, az id艖t m贸dos铆tja - hiszen a minden maga Isten!

 脡lthes Eszter adatok | 2010.09.13 23:09 | 11
V谩lasz a 10. sz谩m煤 眉zenetre:
Van l谩bunk, el tudunk menni a paphoz, akihez 茅rdemes - csak akarta kell(ene) hozz谩. Nem kell 枚lbetett k茅zzel 眉lni, hogy 艖k j枚jjenek el hozz谩nk. 脡rdekes, hogy a mai ember, m茅g a "hith疟" katolikusok is, ha m谩sr贸l van sz贸, mindenhova el tud menni, csak egy igazi paphoz nem. Ha a hit茅r艖l, azaz az 眉dv枚ss茅g茅r艖l van sz贸, akkor jut esz茅be, hogy mennyi minden m谩s teend艖je van.
M谩s: a k枚vetkez艖 sz枚veget, m茅g azel艖tt 铆rtam, hogy Jagiello 眉zenet茅t olvastam volna: 脥me:

Mag谩nban kaptam egy levelet, melyben egy h枚lgy arr贸l 茅rdekl艖d枚tt, hogy van-e k枚z枚ss茅g眉nk. El艖sz枚r pik铆rten akartam reag谩lni, hogy m谩r sz谩mtalanszor elhangzott, hogy nincs, azt谩n eszembe jutott, hogy 茅n vagyok a legink谩bb az, aki ezt nem tehetem, hiszen 19 茅v 贸ta vagyok tudat谩ban annak, hogy az 脷risten nem csak a megt茅r茅semhez adta meg kegyelm茅t, hanem m茅g azzal is megaj谩nd茅kozott, hogy a k枚r眉lm茅nyek ehhez t枚k茅letesen megfeleltek a term茅szetemnek. Magyarul: az els艖 pillanatt贸l adott mell茅m 鈥瀔枚z枚ss茅get鈥, akivel kibesz茅lhettem magam. Ahogy katolikus lettem, 茅vekig a helyi k谩pl谩nnal besz茅lhettem meg v铆v贸d谩saimat. 脡s az is az els艖 pillanatt贸l tudott volt sz谩momra, hogyha Jaidhofban els艖 l谩togat谩somkor nem Mae脽en atya fogad, 茅s Budapesten nem a Kossuth utcai kis k谩polna 茅s az odaj谩r贸k k枚z枚ss茅ge, akkor egy谩ltal谩n nem biztos, hogy most itt tartan茅k. A Th枚k枚ly 煤ton egy茅bk茅nt ma is az a 鈥瀊iztos mag鈥, akik a Kossuth utc谩ba is j谩rtak. S艖t, val贸sz铆n疟leg jelenleg sem 茅rezn茅m igaz谩n 鈥瀓贸l鈥 magamat, ha nem lenne most is k茅t ember, akivel naponta elbesz茅lgethetek a vall谩sr贸l 茅s a mai katolikus ember probl茅m谩ir贸l. Vagyis, az embernek igenis a 鈥瀕egnorm谩lisabb鈥 elv谩r谩sa, hogy tartozz茅k valakikhez, 茅s legyenek olyanok, akikkel gondolatait megoszthatja.
脷gy hogy a magam r茅sz茅r艖l elkezdtem valamit: sz贸ltam G. aty谩nak, hogy 鈥瀡谩llaljon el鈥 minket. Tapasztalatb贸l tudom, hogy fantasztikusan k茅pzett, kiv谩l贸 el艖ad贸, r谩ad谩sul j贸ba van Fuchs aty谩val, 煤gy hogy havonta egyszer elj枚hetne 茅s tarthatna nek眉nk el艖ad谩st. Azt v谩laszolta, hogy megfontolja a k茅r茅semet 鈥.

 Jagiello adatok | 2010.09.13 14:59 | 10
TAL脕N az utols贸 id艖kre sem igaz, hogy akik annyira v谩rj谩k az 脷r J茅zus visszaj枚vetel茅t, ne keress茅k fizikailag is egym谩st. Nem lehet, hogy az utols贸 id艖kben minden csak virtu谩lisan t枚rt茅nj茅k. Ez茅rt, akik val贸ban katolikusok, keresni眉k kell a forr谩st, az igazi forr谩st, fizik谩lisan is. 脡s ott egym谩sra kell, hogy tal谩ljanak. Hol az a forr谩s? V谩rosl艖d枚n? S眉megen? A Th枚k枚ly-煤ton? Ez nek眉nk, "magyar" katolikusoknak nagyon fontos. Ha nincs el艖tt眉nk egy pap, aki felkarol minket, akkor azt jelenti: a forr谩s nem l茅tezik. Hi谩ba v谩gyakozunk r谩, el kell utaznunk a B贸deni-t贸hoz vagy m谩shova. Alak铆tgathatunk magunknak "laikus k谩ptalant", lehetnek szk贸l谩ink, meg kezdem茅nyezhet眉nk ezt meg azt, de nem hullanak r谩nk a harmatok az 茅gi magasb贸l.

 脡lthes Eszter adatok | 2010.08.31 22:27 | 9
Ha m谩r a tennival贸kr贸l besz茅l眉nk, 茅s a magyar papokat szidjuk, hogy nem hajland贸ak az 茅l眉nkre 谩llni, itt van egy kis bizony铆t谩si lehet艖s茅g saj谩t buzgalmunk megl茅t茅re:
Ki hajland贸 a honlap sz谩m谩ra ezt a cikket angolb贸l leford铆tani?
http://rorate-caeli.blogspot.com/2010/08/new-name-to-follow-and-wonderful.html

M谩s: fsspx a Szent X. Pius Papi K枚z枚ss茅g nev茅nek r枚vid铆t茅se

 kovj0813 adatok | 2010.08.31 21:27 | 8
Kedves Topir! Csak egy k茅rd茅s: fsspx? (Sajnos ezt sem tudom!)
El艖re is k枚sz枚n枚m a v谩laszt.

 Topir adatok | 2010.08.31 08:24 | 7
Mindenhol minden a F艖t艖l f眉gg, 铆gy Magyarorsz谩gon is. Ezek szerint am铆g Mindszenty b铆boros fel nem t谩mad a kopors艖j谩b贸l, addig v谩rhat贸an nem lesz magyar fsspx pap.

 Kansas adatok | 2010.08.30 17:20 | 6
V谩lasz a 5. sz谩m煤 眉zenetre:

R茅gen nem sz贸ltam hozz谩 a honlapohoz, b谩r mindig nagy 茅rdekl艖d茅ssel olvasom. Azonban Jagiello mondata most sz贸l谩sra k茅sztetett. "Ez a honlap rendszeres 茅s nagyszer疟, de nincs m枚g枚tte hivatalosan a F艖." Ami hi谩nyzik, hogy egy klerikus, lehet艖leg pap vagy szervezet pl SSPX m枚g茅 谩ljon ennek a honlapnak hivatalosan. Ez az ami j贸 volt Gergely atya honlapj谩ban, 艖 klerikus volt. Minden tiszteletem Eszter asszony er艖fesz铆t茅sei茅rt, de mindenk茅ppen hi谩nyzik a honlap m枚g眉l egy pap akinek tekint茅lye van 茅s aki k枚r茅 gy疟lhetnek a h铆vek. Tov谩bbi k茅rd茅sem az, hogy mi茅rt nincs Magyarorsz谩gon 谩lland贸 papja a Piusz k枚z枚ss茅gnek 22 茅v ut谩n, vagy legal谩bb minden vas谩r 茅s 眉nnepnapon Szentmise? Ha j贸l tudom a Piuszosok k枚r眉l vannak magyar papok is (mint pl P. Sz艖ke? aki inform谩ci贸im szerint nemr茅gen St Marys-ben). 脕llad贸 pap 茅s a mindennapi Szentmise n茅lk眉l neh茅z n枚vekedni.....

 Jagiello adatok | 2010.08.30 12:48 | 5
1. MINTHOGY a katolikus Egyh谩z f枚l眉lr艖l szervez艖dik, a h铆vek azt teszik, amit a F艖 dikt谩l. Term茅szetesen lehet "alulr贸l" is kezdem茅nyezni, de annak f枚l kell jutnia a F艖h枚z, 茅s a F艖nek kell b贸lintania r谩, 茅s mag谩茅v谩 kell tennie, hogy 煤gy ir谩ny铆tson, hogy tudja mi is t枚rt茅nik.

2. Teh谩t: mindenk茅ppen kell egy olyan hely, ami fizik谩lisan is f枚l眉lr艖l korm谩nyzott. Mert ha nincs, j枚n a sorvad谩s 茅s a pusztul谩s. Ahogy pusztul a modernista egyh谩z. A f艖 nem tudja mit tesz a sok-sok tag, 茅s olyan mint az 艖szi fa. A lombja sz铆nes, a napf茅nyben pomp谩zatos, de a nagy viharsz茅l leveri a s谩rba, 茅s kopasz lesz.

3. A helyzet nagyon neh茅z, mert tudom谩som szerint egyetlen megy茅sp眉sp枚k se karolta fel a trad铆ci贸t. 脥gy a helyzet szinte lehetetlen. Minden ami t枚rt茅nik, tulajdonk茅ppen f疟 alatt t枚rt茅nik.

4. Ezen t煤l: fontos lenne egy olyan rendszeres m茅dia (Szent Margit lap 煤jra?), amit "f枚l眉lr艖l" k眉ldenek elektronikusan vagy m谩sk茅pp. Ez a honlap rendszeres 茅s nagyszer疟, de nincs m枚g枚tte hivatalosan a F艖.

Szerkesztve: 2010.08.31 08:05

 Topir adatok | 2010.08.30 08:17 | 4
V谩lasz a 3. sz谩m煤 眉zenetre:
Az 5. ponttal vit谩ba sz谩lln茅k. Mivel a konkoly a b煤za k枚z枚tt fog maradni a vil谩g v茅g茅ig, a rossz mindig jelen van. Ezen az alapon az 枚r枚m枚t ki lehetne iktatni a kereszt茅nyek 茅let茅b艖l, mert rosszat mindig lehet tal谩lni. A j贸 茅s sz茅p is jelen van a vil谩gban, 茅s ennek igenis lehet, s艖t, kell is 枚r眉lni. Egy harmatos reggeli mez艖, egy gy枚ny枚r疟 szentmise, egy 枚nzetlen cselekedet (ak谩r adja, ak谩r kapja az ember), mind-mind j贸 茅s 枚r枚mteli, mind Isten megnyilv谩nul谩sai. 脡n p茅ld谩ul annak is 枚r眉lni szoktam, amikor 煤j cikkek jelennek meg ezen a honlapon, mert az igazs谩g felismer茅se is 枚r枚m. A ma feltett cikkek is nagyon j贸k, k枚sz枚net 茅rte.
Szerkesztve: 2010.08.30 08:24

 脡lthes Eszter adatok | 2010.08.29 23:07 | 3
V谩lasz a 2. sz谩m煤 眉zenetre:
1. A Szent铆r谩sban 鈥 mind az 脫-, mind az 脷jsz枚vets茅gben 鈥 egy茅rtelm疟 utas铆t谩s tal谩lhat贸 arra n茅zve, hogy Isten n茅p茅nek el kell k眉l枚n眉lnie a pog谩nyokt贸l. Ez a szab谩ly az Egyh谩z k茅tezer 茅ves t枚rt茅nelm茅ben is mindig 茅rv茅nyben maradt.
2. Ha valakinek olyanok az 茅letk枚r眉lm茅nyei, hogy elvonultan tud 茅lni, p茅ld谩ul nem kell naponta munk谩ba mennie, nincs iskol谩skor煤 gyermeke, saj谩t maga sem iskol谩skor煤, van, aki eltartja, 茅s ez茅rt megengedheti mag谩nak a 鈥瀝emetes茅get鈥, akkor nem kell elk眉l枚n眉lnie, mert hite nincs k眉l枚n枚sebb vesz茅lyben a k眉lvil谩g miatt.
3. Az Egyh谩z soha nem a szokatlan helyzetekre szabta meg el艖铆r谩sait. P茅ld谩ul Copertinoi Szent J贸zsef t枚bbet tudott Istenr艖l a legnagyobb teol贸gusokn谩l, de az 枚v茅 m茅gsem k枚vethet艖 p茅lda, az 艖 eset茅re nem lehet szab谩lyokat fel茅p铆teni. Vagyis az Egyh谩znak az 谩tlagos 茅letet kell tekintetbe vennie. 脡s egy 谩tlagos emberi 茅letre igenis igaz, hogy az 鈥瀒gazhit疟eknek鈥 el kell k眉l枚n眉lni眉k a 鈥瀐itetlenekt艖l鈥.
4. Ez a mai helyzetben minden eddigin茅l 茅rv茅nyesebb. Ha valaki ebben nem ad nekem igazat, akkor figyelm茅be aj谩nlom Williamson p眉sp枚k 煤r pr茅dik谩ci贸j谩t 茅s a honlap sz谩mos cikk茅t, ahol n谩lam kompetensebb emberek h铆vj谩k fel a figyelmet az elk眉l枚n眉l茅s fontoss谩g谩ra.
5. Ami az 枚r枚m眉nket illeti. Nos, a legterm茅szetesebb, hogy rendk铆v眉li m贸don okunk van az 枚r枚mre, hogy Isten megadta a kegyelm茅t, hogy a helyes utat felismerj眉k. Az m谩r m谩s k茅rd茅s, hogy siker眉l-e rajta kitartanunk, ehhez ugyanis kor谩ntsem el茅g ismerni az igazs谩got. De hogy 枚r枚m眉nk, l谩tva a mai helyzetet, enn茅l t枚bb dologra nem terjedhet ki, az biztos. Vagy ki tud 枚r眉lni, ha l谩tja, hogyan n茅z ki a vil谩g, hogyan gyal谩zz谩k Istent, Fi谩t, a Sz疟zany谩t, az Egyh谩zat?
Ezt sem 茅n mondom, a cikkek 铆r贸i, komoly, nagy emberek mondj谩k.
6. Az v茅gk茅pp a helyzet f茅lreismer茅se, ha valaki azt hiszi, hogy egymag谩ban 鈥瀔ov谩sz鈥 lehet a mai vil谩gban. Ha ilyesmit megpr贸b谩l, akkor erre csak hi煤s谩ga veheti r谩, 茅s b眉ntet茅se az lesz, hogy ahelyett, hogy 艖 鈥瀔elten茅鈥 meg a t枚bbieket, 艖k piszk铆tj谩k be. A S谩t谩n mai uralma sokkal rafin谩ltabb, minthogy mi egyszer疟 laikusok kifogjunk rajta vakmer艖s茅ggel, r谩ad谩sul f枚l枚sleges 茅s hivalkod贸 kih铆v谩ssal.

 Topir adatok | 2010.08.28 11:21 | 2
V谩lasz a 1. sz谩m煤 眉zenetre:
脡n nem gondoln谩m, hogy a katolikus tradicionalist谩knak szervezkedni眉k kellene, k眉l枚n kol贸ni谩kat kellene l茅trehozni. A szervezetekbe k枚nnyebben be茅p眉lnek az 谩rt贸 er艖k, szervezked茅sben a vil谩g sokkal er艖sebb n谩lunk. 脡n ink谩bb 煤gy k茅pzeln茅m, hogy az Egyh谩zban ez a kev茅s mag jobb, ha elsz贸rtan van jelen. 脰sszegy疟lve a hagyom谩nyos liturgi谩ra, de mag谩hoz v茅ve a t谩pl谩l茅kot azut谩n vigye sz茅t mag谩val az Egyh谩zba mindenfel茅. A sz茅tsz贸rt par谩zs ha egyszer l谩ngra kap, mag谩val fogja ragadni az eg茅sz Egyh谩zat.
Ez茅rt is van 贸ri谩si jelent艖s茅ge ennek a honlapnak, mert az eg茅sz magyar nyelvter眉letnek 眉zen.

 脡lthes Eszter adatok | 2010.08.27 21:19 | 1
Gondolom, ebbe a topicba nem sok 枚tlet ker眉l majd.
A k枚vetkez艖 sz枚veg egy mag谩nlev茅lb艖l val贸. A lev茅l t枚bbi r茅sz茅nek nincs k枚ze a k枚vetkez艖 meg谩llap铆t谩shoz, mely sajnos igen tal谩l贸: "Ebben a vil谩gban nagyon neh茅z meg艖rizni a hitet. A hagyom谩nyh疟 katolikusoknak m谩r r茅ges r茅gen egyfajta kol贸ni谩t kellett volna l茅trehozniuk, 茅s m茅g soha a vil谩gt枚rt茅nelemben nem fordult el艖, hogy kereszt茅nyek ennyire k茅ptelenek lettek volna a cselekv茅sre. Ezt magamon tapasztalom."
Georg May atya, nyugalmazott professzor "A val贸di 茅s hamis reform" c铆m疟 k枚nyv茅ben le铆rja, hogy mi kell az igazi reformhoz, meg煤jul谩shoz, 茅s milyenek voltak azok az emberek, akik az Egyh谩z t枚rt茅nelm茅ben val贸di reformokat elind铆tottak. Els艖sorban is szent茅let疟ek 茅s elk枚telezettek voltak. Nos, korunkban bizony谩ra kev茅s a szent, de az茅rt Lefebvre 茅rseket 茅s Georg May professzort k枚z茅j眉k lehetne sz谩m铆tani, m茅gse siker眉lt nekik sem igaz谩n. Egyetlen vigaszt M盲der atya mond erre: amikor Isten azt akarja, hogy miondenki felismerje az 艕 k枚zvetlen m疟k枚d茅s茅t, minden emberi igyekezetet sikertelenn茅 tesz.
Mindenesetre a b茅nas谩gunk val贸ban elk茅peszt艖.


  MAGYARORSZ脕G KIR脕LYN艕JE, K脰NY脰R脰GJ 脡RETT脺NK!