Quick Links:
Üdvözlet

Üdvözlünk az Erödváros Íjász SE. honlapján!

Várunk egyesületünkbe minden komáromi és környékbeli íjászt!

Legyen akár "csigás", "reflex", "tradi" vagy "számszer"

e-mail: erodvaros01@gmail.com

Ajánlott Böngésző: Mozilla Firefox.

Téma megnyitása
Felhasználónév:
Jelszó:  
Fórum - Egyéb - Agymenéseink
Téma megnyitása
Aktuális értékelés: (Összesen: 0 szavazatok)  
Válasz
Ikon 
Titkos Írások
Fentre Üzenet nyomtatása #21
Postázva 14-05-2010 21:35
Avatar

Főadminisztrátor


Üzenetek: 53
Bejelentkezve: 15.02.10
Ennyi napja tagunk: 5181
Neme: Férfi

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Titkos Írások

Wáááááááááááááááááááááááááááááááááááá!!!!! Grin Grin Grin
Ez kééész!
 Offline
 
Weboldal meglátogatása
Idézet
Fentre Üzenet nyomtatása #22
Postázva 03-06-2010 16:40
Avatar

Főadminisztrátor


Üzenetek: 53
Bejelentkezve: 15.02.10
Ennyi napja tagunk: 5181
Neme: Férfi

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Titkos Írások

Janesz írta:
Szabi! Javaslom, hogy cseréld le az avatarod arra, amikor a rendőrautóban vigyorogsz Smile


Ezt még megfontolom! GrinGrinGrin
 Offline
 
Weboldal meglátogatása
Idézet
Fentre Üzenet nyomtatása #23
Postázva 06-06-2010 16:22
Avatar

Fórumozó tag


Üzenetek: 128
Bejelentkezve: 20.02.10
Ennyi napja tagunk: 5176
Lakhely: Föld bolygó
Neme: Férfi

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Titkos Írások

Ezt még #Pb - ez a hejes írás mod.

( #Pb =meg font ólom; Annak idején - réges, régen egy messzi, messzi pusztában... - a betyárok ostoraik sudarát upgradeelték (esz egyébként őszi blitt szálmazászú kifejezész, fejlesztést jelent) ilyennel. Akit ilyennel csapkodtak meg az jól meggondolta, hogy legközelebb beszóljon-e a kalapjukra, meg a nadrágjukra.Angry
Később ez a szó a magyarban a mérlegelés, meggondolás rokonértelmű kifejezése lett.Grin

00:48

" " -jel nem látszik? "Plusz" jel nem látszik?

Első sor térdre! Célozz...! Második sor felkészül!
 Offline
 
Idézet
Fentre Üzenet nyomtatása #24
Postázva 07-06-2010 00:12
Avatar

Fórumozó tag


Üzenetek: 51
Bejelentkezve: 17.02.10
Ennyi napja tagunk: 5179
Lakhely: Komárom
Neme: Nő

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Titkos Írások

"plusz" jel nem látszik... ismétlem, "plusz" jel nem látszik Smile

"Én is hiszek egy-két szép dologban,
Hiszek a dalban, a dalban, a dalban!"

Szerkesztette: Lyra - 07-06-2010 00:13
 Offline
 
Idézet
Fentre Üzenet nyomtatása #25
Postázva 08-06-2010 12:21
Avatar

Fórumozó tag


Üzenetek: 128
Bejelentkezve: 20.02.10
Ennyi napja tagunk: 5176
Lakhely: Föld bolygó
Neme: Férfi

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Titkos Írások

Ez a fórum, nem túl karakteres! Legalábbis vannak (karakter) hiányosságai. Talán így is "átjött"...

"plusz" jel nem látszik... ismétlem, "plusz" jel nem látszik

Lyra kezdesz emlékeztetni az egyik bajtársamra az endori ütközetből. Azóta sem találkoztam vele... Egy raj TIE vadász üldözte az X-szárnyúját, mikor legutóbb láttam. Bár Ő vuki volt és hímFrown, de hitt a reinkarnációban! Hívhatlak mától Shawun Hwutti-nak vagy Szigony 5-nek? Meteor 2, vége.

Mi lenne, ha mindenkinek arcát kékre festenénk és elmacskásítanánk picit. Akkor lehetne Avataros az avatarunk. Bár vannak olyan arcok, akik már így is a hupikék törpikékre hajaznak, akkor aztán valaki szekálnám őket...Wink

Első sor térdre! Célozz...! Második sor felkészül!
 Offline
 
Idézet
Fentre Üzenet nyomtatása #26
Postázva 08-06-2010 23:18
Avatar

Főadminisztrátor


Üzenetek: 53
Bejelentkezve: 15.02.10
Ennyi napja tagunk: 5181
Neme: Férfi

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Titkos Írások

Grin Grin Grin Grin Grin Grin
 Offline
 
Weboldal meglátogatása
Idézet
Fentre Üzenet nyomtatása #27
Postázva 19-06-2010 20:48
Avatar

Fórumozó tag


Üzenetek: 128
Bejelentkezve: 20.02.10
Ennyi napja tagunk: 5176
Lakhely: Föld bolygó
Neme: Férfi

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Titkos Írások

Bálintunk jelezte ma edzésen, hogy az agymenéseimet (Nomen est omen) ide firkantsam...

Hazafelé a buszon erősen elgondolkodtam rajta. Eszembe jutott, hogy kicsit éhes vagyok, a hátizsákom is eldőlt a mellettem levő széken, "Szia Katinka!" - jó ismerős, visszatartsak egy borzasztó légkitörést stb. Megközelítőleg 2 másodperc múlva rájöttem, hogy a kakaós csiga van a háttérben! Elméletem szerint a télről visszamaradt bejglik is benne lehetnek, de erre nem találtam elegendő bizonyítékot. Biztosan csak spekuláció... Szegény Bálint! Vajon hogyan szervezhették be? Megfenyegették, hogy nem lesz többé mákja (innen a bejgli ötlet)? Nem tudom, de segítenünk kell, mert a végén behálóznak minket. Nem akarok süti lenni!!!Shock

Ezzel a gondolattal a fejemben érkeztem Mocsára. Oda-vissza úton is találkoztam Agent Ferivel és kakaós csigát evett Komárom felé. Akkor még nem gyanakodtam. Többször elmesélte, hogy már várja a péknapokat és nagyon akar íjjászni, stb. Nemsokára lesz pénze saját felszerelésreShock. Elgondolkodtam, hogy most így 90km/h-nál kiszállok (exitálokSad) és újratöltöm ezt a pályát. Rájöttem, hogy a betöltés része nem menne hibátlanul. Közben persze a fent említett tovább osztotta a furcsábbnál furcsább elméleteit. Nem törődtem vele, mert nem talált összefüggést a Paranoid 4.1 modul, ami természetesen a háttérben fut, nehogy valaki észre vegye.
Hazaúton - tanulva a reggeli esetből - már elég messze ültem tőle és sikerült úgy helyet foglalnom, hogy nem észlelt amikor leültem, talán aludt.

Aztán hazaértem és a konyhában találtam egy kakaós csigát. Ott volt a konyhaasztalon és senki sem volt a közelben. Senki sem tudta honnan származik. Gyorsan megvizsgáltam. Semmi villogó led, antenna, vagy kilógó áramköri elem. Ráadásul ízre sem volt eltérő az átlagoshoz képest. Méregre nem gyanakodtam, bár egyszer törött már fogam kakaós csigába, de a kakaó csak fogamzásgátló hatású.
Ekkor az eszembe jutott, hogy valahol azt mondták, hogy ez a jetik kedvenc eledele. Ezért még visszajönnekShock! Biztosan csapda, vagy valami hasonló. A kutya aludt (elaltatták!), a rádió súgott, nem volt műsor, de még térerő sem volt a mobilomon! Felfegyvereztem magam és elrejtőztem a hátsóudvarban lévő tavunk mellett, a nádasban. Nem adom magam egykönnyenAngry! Ez a kis tó, a legutóbbi monszun alatt képződött, de én is tettem ám hozzá (hoztam nádat a szélébe, remélve, hogy a kacsák beköltöznek, de csak békák jöttek és szomszéd bácsi ijedt meg kicsit.Wink). Néhány "napig" várakoztam, de csak a szomszéd néni jött ki bikiniben kapálniShock. Első körben majdnem rálőttem, mert azt hittem, ott a jeti. Mikor rájöttem, hogy nem az akkor nem lőttem. Viszont nem tudtam sokáig odanézni mert volt olyan látvány mint egy jeti.
Aztán visszamentem a lakásba és minden olyan volt, mint amikor megérkeztem az edzésről. megnyugodtam és leszereltem a botlóaknákat a kapuból, inaktiváltam a robot gépágyúkat. Lezuhanyoztam és megebédeltem.

Ez egy húzós nap volt, de van tanulsága is!
Amikor erősen süt a nap (nem kakaós csigát!) akkor ne mászkáljatok fedetlen fővel, mert napszúrást kaptok!

Első sor térdre! Célozz...! Második sor felkészül!
 Offline
 
Idézet
Fentre Üzenet nyomtatása #28
Postázva 20-06-2010 10:04
Avatar

Fórumozó tag


Üzenetek: 51
Bejelentkezve: 17.02.10
Ennyi napja tagunk: 5179
Lakhely: Komárom
Neme: Nő

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Titkos Írások

Gyuri... farsang, kakaóscsigajelmez... fontold meg...

"Én is hiszek egy-két szép dologban,
Hiszek a dalban, a dalban, a dalban!"
 Offline
 
Idézet
Fentre Üzenet nyomtatása #29
Postázva 12-07-2010 22:14
Avatar

Fórumozó tag


Üzenetek: 128
Bejelentkezve: 20.02.10
Ennyi napja tagunk: 5176
Lakhely: Föld bolygó
Neme: Férfi

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Titkos Írások

Már Te is sütit akarsz csinálni belőlem? Te is "velük" vagy? Gondolom, a diós csigák még nem mozgolódnak. Pék napokon lecsapunk rájuk és meggyengítjük soraikatAngry Nem tehetünk mástFrown.
A Swiss Roll-ok is hasonlít a bejglire, de azok semlegesek maradtak. Bár egyes állítások szerint az Ő kemencéikben őrzik a mazsolakészleteik nagy részét.

48:01

Kedves olvasóink! Következzék a "Miért hajlong a vessző oldáskor és miért fontos a vessződ merevsége" rovatunk folytatása...!

Mint azt a chat-en már jeleztem, erről a témáról már volt szó, a videók megtekinthetők az 1 oldalon.
Most következzék a szemléltető elírás... leírás és elemzés, amire már régen vártunk (ne aludj el a hátsó padban, fiam!). Képletek, függvények és koreai belgyógyászati szakszavak nélkül.
Kezdő pillanatot azt veszem, mikor az íjadat megfeszíted és az ujjacskáidat ellazítod. A vessző sebessége 0-ról a maximum felé növekszik, miközben az íjban tárolt rugalmas energia átalakul, de nem vész el! Maximumról a 0 felé. Ez a folyamat egy bizonyos idő alatt megy végbe.

Az íjad megfeszítve, idegen a vessző (a Tiéd a vessző, a sajátod, de az idegre tetted!), az ujjaid ellazulnak. Lövés! Az íjkarokban tárolt rugalmas energia "az madzagon" keresztül közvetítődik a nyílvesszőbe és ad neki sok-sok mozgási energiát. A többi energiát most elhanyagoljuk. A vessző sebessége 0-ról indul és húzáshosszod alatt (remélhetőleg) gyorsul fel a kivetési sebességre, a lehetséges maximumra. Ez alatt az izmaid által az íjba betáplált energia átadódik a vesszőnek és huss!

Most koncentráljunk a nyílvesszőre! Miért hajlik meg és miért a merevségétől függ, mennyire hajlik ki? (Miért, nem?) Nézzünk egy példát. Köss rugóra egy kis súlyt és lógasd a föld felé az egyik kezedből (mindegy melyik kezedben van). Most a kezdet gyorsan indítsd el súly felé. A rugó összenyomódik attól függően, milyen gyorsan nyúlsz a súly után és milyen a rugó rugalmassági jellemzője. Igyekszik megtartani nyugalmi állapotát. Megpróbálja eltároni azt az energiát amit te "nyomsz" belé. Ilyen a nyílvessző is, rugalmas. A kettő közt az a különbség, hogy a rugót összenyomni könnyű, a vesszőt pedig meghajlítani. A vessző emiatt hajlik meg, mert Ő azt tudja a legkönnyebben csinálni, a hirtelen rázúduló hossztengelyre fellépő hatásra.

Ha elég gyors a folyamat, kevesebb idő marad az energia továbbadására, és az az energia át fog adódni, mert ez a törvény! A kulcs a gyorsaságban rejlik. Pontosabban attól függ mennyi idő alatt zajlik le ez a bizonyos átadás. Ez pedig attól függ, hogy milyen (erős) íj van a praclidban. Ehhez kell majd a vesszőt "tervezned"...

Csapjunk a lecsóba! Most töröljük le csempét és mossunk kezet... A nyílvessző amikor oldáskor elindul, akkor álló helyzetből, 0-ról, kell neki azt tenni, mint minden rendes induló dolognak. A kulcs az energia átadás! Idő kell ahhoz, hogy az energia "biztonságosan" átalakuljon. (A időt arra találták ki, hogy ne keljen a fizikában végtelenekkel és nem értelmezhető törtekkel bajlódni.) Ez a bizonyos idő alatt átadott energia az "energialökés". Erre a lökésre reagál különféle módokon a nyílvessző, főkét hajlással. Amíg a rá jellemző szilárdsági paraméterek engedik, addig kihajlik, attól függően, mekkora az energialökést kap. Egy bizonyos határt túllépve az eredmény a törés lesz (és nagy eséllyel baleset!).

Maradjunk a kihajlásnál. Ha olyan vesszőt használsz, ami szilárd, merev, szívós, stb. Akkor ez általad az íjadba beletáplált energia kisebb hajlást okoz, mint egy lágyabb skuló esetén. Viszont kisebb az esélye, hogy felrobban a kezedben (Rambo máshogyan csinálta...). Indításkor az oldáshibára jobban emlékszik a merev vessző, nem épül bele a lágyabb vesszőnél fellépő "tekergőzésbe", de megfelelő oldástechnika esetén erősen csökken a szórás.

Mitől függ a vessző "merevsége"? A test anyagától, alakjától (hossz, keresztmetszet, alak) és állapotától. Nyílhegy tömegétől és - érdekes - légellenállástól, de ez utóbbi elhanyagolható. Ezen paraméterek változása esetén, az úgynevezett relatív merevséget tudjuk változtatni. Ez azt jelenti, hogy sok mindenből tevődik össze a vessző és ezek eredője lesz az "merevség" ami nekünk kell.

Ha csak a hosszát növelem, akkor a "merevség" csökken. A vessző alakja (henger, kúp, donga) az egy érdekes téma, a keresztmetszet lehet tömör, de pl alumínium és karbonvesszők esetén cső. Létezik olyan is, amikor többféle fát ragasztanak össze, esetleg a száliránnyal, meg az eloszlással is játszva. Ilyenekkel a Kerecsenék bütykölnek, legalábbis asszem. Az állapottal, nem arra gondoltam, hogy törött, vagy koszos, vagy festet... hoppá! A festékréteg is merevebbé teheti a vesszőt! De azért repedt vesszőt (hiába szigszalagoztad össze) nem szabad használni. Az pont jó futónövényeknek.
A nehezebb nyílhegy is csökkenti a merevséget. Ha egyre nehezebb vesszőt teszel a nyílvessződre, akkor értelemszerűen a súlypont is előrébb megy, de most ezt ne feszegessük. A tollak pedig azért vannak a vesszőn, hogy szép színesek legyenek és megtaláld a fűben... Arra is jó, de stabilizátornak is remek találmány.
A tollak a légellenállást "hasznosítják" (nem, nem termelnek áramot) a röppálya tartás végett. Van olyan toll ami hosszában forgásra kényszeríti a nyílvesszőt a stabilizálás miatt, meg van a flu-flu (üvegpucoló) ami a lusta vagy képzetlen koronglövő íjászoknak van kifejlesztve. Gyakorlatilag a vessző "hátsójának" imbolygását hivatottak redukálni. A merevségre úgy vannak hatással, hogy csillapítják a hátsó rész amplitúdóját (bocsánat, nem figyeltem...) kilengését.

Érdekesség. Személyes élményem, a szalagos vessző, amire tollak helyett színes szalagokat kötöztek fel. Gyakorlati haszna talán a fura hangja, meg láthatóságában rejlik. Művészi. (Haszna nem sok, anyagot emészt fel, de érdekes.)

Mára elég legyen ennyi! Egész nap hétfő volt én meg korán mentem és dolgoztam, ráadásul korán keltem, hétfőn és dolgoztam.
Majd még beszélgetek erről szívesen bárkivel, személyesen. Ha kell keresek képleteket, jelleggörbéket, meg ilyeneket. Prezentációt is csinálok, meg tankönyvet is írok, és tanítok is, csak had menjek aludni!!!

Első sor térdre! Célozz...! Második sor felkészül!
 Offline
 
Idézet
Fentre Üzenet nyomtatása #30
Postázva 13-07-2010 23:21
Avatar

Fórumozó tag


Üzenetek: 51
Bejelentkezve: 17.02.10
Ennyi napja tagunk: 5179
Lakhely: Komárom
Neme: Nő

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Titkos Írások

hűű... Sensee, megengedett, hogy kicsit processingoljuk az infót, onegaishimasu? Smile

Egyébként sztem nyugodtan feszegesd a súlypont témát. Mármint a nyílvesszőét Wink

"Én is hiszek egy-két szép dologban,
Hiszek a dalban, a dalban, a dalban!"
 Offline
 
Idézet
Fentre Üzenet nyomtatása #31
Postázva 14-07-2010 23:31
Avatar

Fórumozó tag


Üzenetek: 128
Bejelentkezve: 20.02.10
Ennyi napja tagunk: 5176
Lakhely: Föld bolygó
Neme: Férfi

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Titkos Írások

Várjávárjá! Elakadt a homokórám! Onegaishimasu??? Ezmiezez?
Sokadik nekifutásra sikeresen kimondtam. Viszont nem hadartam! Egyszerűen nem sikerült hadarni.Shock
Latin mellé felveszem a japánt aztán bekávézok és kapcsolatba lépek a Hold árnyékos oldalán kuksoló idegenekkel. Szerintem azonnal lelécelnek, vagy megnemtámadási szerződést kötnek az Egyesülettel és nekünk adják a világuralmat. Végre!Angry

A processingoljuk az átjött, de a ragozással voltak gondjaim, de sikeresen processingoltam a problémát!
Ez olyan szó, mint a bootolás. Informatikusok használják, mikor a szomorúságukat igyekeznek a háttérbe szorítani... (gyengébbeknek: bú tolás... öcsémPfft)

Egyébként gondolkodtam, hogy megküzdök a témával. Nem ígérek semmit, de az biztos, hogy nem lehet megadóztatni és nem lesz köze a robotokhoz! Elméletileg.

Első sor térdre! Célozz...! Második sor felkészül!
 Offline
 
Idézet
Fentre Üzenet nyomtatása #32
Postázva 15-07-2010 09:22
Avatar

Fórumozó tag


Üzenetek: 51
Bejelentkezve: 17.02.10
Ennyi napja tagunk: 5179
Lakhely: Komárom
Neme: Nő

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Titkos Írások

Bú tolás... ááá XD
Az onegaishimasu (onegájsimász) = szépen kérem, vagy vmi hasonló Grin

Küzdj! Grin

"Én is hiszek egy-két szép dologban,
Hiszek a dalban, a dalban, a dalban!"
 Offline
 
Idézet
Fentre Üzenet nyomtatása #33
Postázva 29-10-2010 18:32
Avatar

Fórumozó tag


Üzenetek: 128
Bejelentkezve: 20.02.10
Ennyi napja tagunk: 5176
Lakhely: Föld bolygó
Neme: Férfi

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Titkos Írások

Közben végiggondoltam és magam is hasonlót feltételeztem. Domo arigato, Lyra chan! *meghajlás* - a meghajlásban biztos voltam! Pukedlizni nem mertem, mert ki tudja, ebben a mai zavaros világban...!

Parancsot vettem! Analitikus, asszociatív és intuitív agykapacitásom egy része háttérmunka státuszban dolgozik a témán.
Hadjárat után találkozunk, addig is minden jót és...

- Megtámadott egy több ismeretlenes lineáris felderítő alakulat! Függvénytáblás támogatást kérek!
- Gauss elimináció élesítve! Azonos indexű ismeretleneket kivonni!
- Itt Gyök 5! Vétel! A számológép kritikus találatot kapott! Az egész számokra vett határérték monoton csökken a pozitív végtelen felé!
- Logarléc 4, jelentkezz! Nullával osztásra készülnek a valós számok halmazán! Törtvonalak közelítenek északkelet felől! Szorozzák fel őket!
- Itt Radír 1! Golyóstollat használnak, ismétlem golyóstollat... ÁÁÁÁáááShock
- Érintőirányú erővektor a pozitív tartományban! Kiegyenlítést! Erőkart csökkents!
- Tizedeses(vessző)! Centrálisan variálták a koordináta rendszereinket és átkonfigurálja az inercia jellemzőket!
- Gondolhattam volna! Módosítsa a differenciálegyenleteket, majd vesse be a súlyozott középérték számítást a súlypont meghatározásához!Angry Időt nyerhetünk vele!
- Azonnal! Háromszögelést megkezdeni. Merőleges vektorösszetevőket kiszámítani!
- Vektorsokszög zárt nyílfolyam folytonos! Erőpárokat indítom!
- Parciálisan integráltak! Pajzsok leváltak! Szinusz függvény kilép! Vége!
- Első síknegyedet elhagyni! Kontinuitási hiba a tér-idő rendszerben! Energia csökken. Fekete lyuk, fekete lyuk!
- Logaritmikus lépték! Ne használjatok összeadást és kivonást, mert eltévedünk! Váltsatok exponenciális módba!
- Normálalakba rendeződj! Impulzusmegmaradást felhasználva megütközünk velük!
Nagyon kemény küzdelem lesz...Cool

52:36

Egy vonat fülkéjében utazik két szőke nő és egy idős bácsi.
Egyik szőke megkérdi a másikat:
- Te ki lehet ez az öreg, olyan ismerős?
- Nem tudom..., talán István király?
- Olyan buta vagy, már több mint ezer éve halott!
Ekkor belép egy másik öreg a fülkébe. Felismeri a másikat és felkiált:
- István! Legalább ezer éve nem láttalak!
Ekkor az első szőke:
- Ugye? Megmondtam!!!

Első sor térdre! Célozz...! Második sor felkészül!
 Offline
 
Idézet
Válasz
« Előző téma | Következő téma »
 RSS Fórumra ugrás: