A sokoldalú középpályást Kenny Dalglish igazolta a Chelsea-ből 1987-ben és hamar népszerű lett Liverpoolban.
Bemutatkozó meccsén a második félidőben cserélték be a Littlewoods Cup(Liga Kupa) elődöntőjében 1987. február 25-én a Southampton ellen 3-0-ra megynert mérkőzésen és kezdő volt a döntőben, ahol az Arsenal nyert 2-1-re. A döntőt a Wembley-ben játszották.
Az ezt követő szezonban Spackman letette névjegyét az Anfielden. Ronnie Whelan sérült volt és Dalglish úgy gondolta Spackman lehet az, aki pótolni tudja Whelant és igaza lett. Steve McMahonnal a középpálya tengelyében remekül megértették egymást. Akkoriban tényleg remek csapat volt a Liverpool hisz a csapatban volt többek között még John Barnes, Peter Beardsley és John Aldridge is.
Spackman egyik legjobb meccse volt az Anfielden játszott 5-0-ás győzelem a Nottingham Forest ellen 1988. április 13-án. Itt is bebizonyította, hogy remek teljesítményre képes és csodálatos passzokat tud adni.
A következő szezon felemásra sikerült Spackmannek. Néha befért a csapatba, néha nem. Mivel Ronnie Whelan visszatért sérüléséből ezért más posztokon játszott, volt bal oldali középpályás, jobb oldali védő, és még a védelem közepén is megtalálható volt.
Úgy fejezte be karrierjét az Anfielden, hogy nem sikerült gólt szereznie, de sokszor nagyon közel járt ehhez. Talán legközelebb akkor volt a gólszerzéshez, mikor a Manchester United ellen 1988. szeptember 3-án 1-0-ra megnyert mérkőzésen a 24. perben csereként beállva remek teljesítményt nyújtott, és két kapufát is rúgott.
Habár Spackman eligazolt a klubtól 1989-ben a Queens Park Rangers-höz, azért hogy rendszeres játéklehetősége legyen, mikor még abban a szezonabn visszatért az Anfieldre QPR játékosként a Kop csodálatos fogadtatásban részesítette. Karrierje késöbbi szakaszában visszatért még a Chelseahez és onnan vonult vissza játékosként. A Sheffield United menedzsere lett, majd utána a SKY Sports munkatársa lett, és dolgozott az FA(Football Association)-ben is. Ezek után ismét menedzser lett a Barnsley csapatában. 2006. májusától pedig a Millwall menedzseri posztját tölti be.
|