DCF Rendszervezérlő óra

Használati útmutató

 

 

A vezérlő feladata a munkaidő és pihenőidő beállított értékei szerint szignál hangjelzéssel figyelmeztetni. Mp3 formátumú fájlokat játszik le SD kártyáról. Fat32 szükséges! A beállított értékek előtt 2 perccel is ad hangjelzéseket, melyeket nem lehet külön beállítani, automatikusan visszaszámol. Kivétel a műszak kezdés, mert ekkor a többműszakos beállítás esetén az előző műszakba beleszólna a következő műszak előjelzője. DCF jelről minden nap hajnali 3 óra után megkísérli szinkronizálni az órát az atomórához. Ha sikerül, jelzi zöld LED bekapcsolásával az előlapon: „Óra pontosítva”

A kijelzőn a felső sorban NAP, ÓRA, PERC, MÁSODPERC, valamint az aktuális: „Műszak / Pihenő” felirat jelenik meg.

Az alsó sorban a 01-32-ig (Fel-Le gombokkal választhatóan) a programozási idők láthatóak.

1-8-ig a műszakok állíthatók be.
9-32-ig a pihenőidők.

A nem beállított értékek kötőjellel jelennek meg.

A programszám után ha megjelenik egy „*” karakter, ez azt jelenti, hogy a DCF jelről reset után egyszer már történt órapontosítás. Áramtalanításkor nincs reset, csak ha lemerül a belső akkumulátor (8-10 óra áramszünet esetén)

A Start és Stop idők között megjelenő „*” karakter jelentése: Munkaidő van, dolgozni kell. (szünet alatt és munkaidőn kívül nincs csillag)

Beállítás: A start és stop időket és az órát manuálisan a Beállítás gomb megnyomásával állíthatjuk. AMI VILLOG, AZT ÁLLÍTOM.

A beállítás gombot annyiszor kell megnyomni, ahányadik értéket kívánjuk állítani. Majd kilépni a beállításból. Csak a kulcs elfordításával lehet a beállítást elérni! A felső „ÜZEMMÓD” választó és a „VÉSZJELZŐ” gomb is csak akkor aktív!

A beállított jelzési idők ne fedjék egymást, még az előjelző (2 perccel előtte) időkre is figyelni kell! Minimum 1 perccel későbbre állítsuk a következő jelzést pl: az egymás utáni műszakok vége és eleje között legyen 1 perc, különben a bemondás félbeszakad, vagy ha egy időbe esik, el sem indul a második…

A vészjelző 250 másodpercig aktív, ezt az alsó sorban megjelenő visszaszámlálóval jelzi is. A „GYÜLEKEZŐ” bármikor használható. Ha a kulcs nincs elfordítva, azaz normál „ÜZEM” állapotban van, a beállítások nem módosíthatóak, de a fel-le gombokkal a beállított értékek megtekinthetőek.

A SEMMI üzemmód az összes jelzés felfüggesztését jelenti, ekkor kikapcsolt állapot van, pl: Karácsonyi szünet...
Ebben az állapotban nem lehet a beállítás gombbal módosítani a riasztási időpointokat. A Fel-Le gombbal a szünetből hátralévő napokat állíthatjuk be. Visszaszámol és autómatikusan kilép X nap elteltével a Semmi üzemmódból normál módba. Ha ezt az értéket nem állítjuk, be úgy nem lép vissza automatikusan soha, mindaddig, amíg manuálisan vissza nem kapcsoljuk az ÜZEMMÓD gombbal. Pl: előreláthatatlan ideig tartó szünet esetén.

A CF kártya kivételekor a lejátszó reset állapotban van, csak kártya bentlétekor indul el.

A belső USB porton (FTDI soros átalakító, 9600, 8N1) keresztül ellenőrizhető a kártya felismerése és a lejátszási állapotok.

Kártya kritériumok: 2-es typ, max 4Gb, FAT32, főgyökérben a fájlok, csak mp3.

Fájlnevek: A vezerlőprogram jelen pillanatan 00001-00007-ig használja a fájlokat.

Nem cserélhető fel a számozás!!!:

00001_koszontjuk_ismetelten.mp3

00002_hamarosan_munkaszunet.mp3

00003_hamarosan_munka.mp3

00004_koszonjuk_munkajat.mp3

00005_dolgozoi_tajekoztato.mp3

00006_veszriasztas.mp3

00007_munkaszunet.mp3

Számokkal kezdődjön a fájlnév a fentiek szerint!

 

Következő a hangsorrend a jelzőrendszerben:

Műszak kezdete: 1

Pihenő előjelzés: 2

Pihenő: 7  (pl: étkezés)

Pihenő vége előtt: 3

Pihenő vége, munkakezdés: 1

Műszak vége előjelző: 2

Műszak vége: 4

 

Dolgozói tájékoztató: 5   (manuálisan indítható)

Vészriasztás: 6   (manuálisan indítható)

 

Az erősítőn a POWER kapcsoló NEM ÁRAMTALANÍTJA a teljes készüléket, csak a rádió és USB/SD  lejátszót kapcsolja be-ki!