A reformkor 4

Írd be a hiányzó szavakat!
   örökváltság      Helytartótanács      különállását      Kamara      Kancellária      kormánnyal      népképviseleti      nemességet      perszonáluniós      polgári és politikai      politikai      Pragmatica Sanctio      rendi      uralkodónak   
A reformkor előtt Magyarországon a monarchia működött, amelyben a politikai jogok csak a illették meg. Az ország irányítása az uralkodó által kinevezett kormányzati szervek kezében volt, mint például a Magyar , a Magyar és a . Ezek a szervek nem az országgyűlésnek, hanem kizárólag az voltak felelősek.

A reformerek egyik fő célja a országgyűlés létrehozása volt, amelyben nemcsak a nemesség, hanem a választójoggal rendelkező polgárok is részt vehettek. Emellett fontos követelésük volt a jogok kiterjesztése a jobbágyokra, valamint az , amely azt jelentette, hogy a jobbágyok saját földet vásárolhattak volna.

A Habsburg Birodalomhoz fűződő viszony szempontjából fontos volt a , amely kimondta, hogy Magyarország és a Habsburg Birodalom „feloszthatatlanul és elválaszthatatlanul” összetartozik. Ugyanakkor az 1790:X. törvénycikk megerősítette Magyarország , de elismerte a Habsburg-dinasztia hatalmát.

A magyar rendek törekedtek arra, hogy az ország önállóbb legyen, és szerették volna elérni a viszonyt, amely szerint Magyarország és a Habsburg Birodalom közös uralkodó alatt állt volna, de külön intézményrendszerrel rendelkezett volna.

A reformerek célja az volt, hogy Pest-Buda az ország központjává váljon, és Magyarország önálló, felelős rendelkezhessen.