8 mm-es film mozgóképhez kifejlesztett filmanyag, amelynél a celluloid szalag szélessége 8 mm. Az eredetijét szimpla és kétszer 8-as formátumban állították elő. Később jött be a Super 8-as; amely szintén készült szimpla és dupla változatban, de kisebb perforációval. A dupla 8-as nyersanyag valójában 16 mm-es volt, de ezt az előhíváskor hosszában elvágták. Az egyik irányban exponált filmet meg kellett fordítani, és szalag ilyenkor visszafelé futott a felvevőgépben a másik filmsávon.


film formátumok

A 8mm film
A normál 8-as filmet a Kodak fejlesztette ki, de csak 1932 után hódította meg a piacokat, főként amatőrfilmesek részére. Ez sokkal olcsóbb volt, mint elődje, a 16 mm-es film. A filmszalag mérete egyezik a 16 mm-es filmével, de kétszer annyi perforációt tartalmaz, vagyis képenként egyet. A filmet hosszában először az egyik oldalra exponáljuk, majd az orsót megfordítva a film másik oldalát exponáljuk végig. Ezután ill az előhívás után a filmet hosszában ketté vágják. Az így kapott két szalagot egymás után kell lehet ragasztani, mintha egyetlen 8 mm-es film lenne. Emiatt az eljárás miatt nevezik kétszer nyolcasnak is. A képméret 4,8 mm × 3,5 mm, és a filmszalag kapacitása 264 kép/méter. A képfrekvencia általában 16 másodpercenként. Játékideje 3-tól 4,5 percig terjed, a választott képfrekvenciától függően (12, 15, 16, 18).

A SZUPER 8mm film
A Szuper 8-as filmet 1965 óta készítik amatőrfilmeseknek. Ez jobb képminőséget biztosít, és kezelése könnyebb, mert kazettában hozzák forgalomba. Ezt nem kell megfordítani, mint a kétszer nyolcast. Hibája, hogy a filmkapu műanyagból készül – a normál nyolcasnál fémből készült – a beépített rögzítő lemez nem képes a filmet tökéletesen sávon és fókuszban tartani és a súrlódás miatt a műanyag lemezek néha megolvadtak. A jelenség különösen a hangosfilmfelvételeknél kritikus, a hangosfilm ugyanis vékonyabb. A mágnes hangsáv a filmszalag szélére kerül. Nem volt nagy sikere, az eladások 5 százalékát se érte el, és a kilencvenes években megszűnt. Az elmúlt években még egyszer magához tért a szuper 8-as film, mert készletek maradtak raktáron, de terjedni kezdett a digitális képrögzítés. A kétféle technológia meg választást kínált, például olyan formában, hogy az eredetit szuper 8-asra forgatták, majd telecine eszközzel átírták digitális hordozóra. Ezáltal a film szerkesztése (a vágás) jelentősen könnyebbé vált.


film szkenner

A celluloid film - konkrétan a 8mm film és a szuper 8mm film - van a legnagyobb veszélyben az analóg képrögzítési technikák között. Helytelen tárolás és/vagy egyszerüen az "idő vasfoga" megteszi a magáét. Ezért is kellene minél hamarabb felhozni a pincéből, ha ott tárolják.

Általában a vetítő gép sincs már meg.

Ezért javasolják, hogy ha családi vagy utazási emlékeiket meg akarják menteni, írassák át DVD-re.Vállalunk 8 mm film és szuper 8 mm film digitalizálást.

A film szkennelés képkockánként történik egy bonyolult optikai rendszeren és nem filmvászonra vetitett kép videókamerával való felvételével digitalizálunk.( -> film to DVD )

A digitalizált fájl lehet avi vagy mpeg szabványos és kívánságra hozott adathordozóra is ráírhatjuk, azonban ezt csak nagykapacitású és teljesen üres pendrivera vagy merevlemez-egységre.Innen a 8mm film DVD -re írható.

Minimális vállalási  ill fizetendő mennyiség 20 perc.