MPLAB-ICD


     Az MPLAB-ICD a Microchip által készitett fejlesztő eszköz, amely csak a PIC16f87x családdal használható. Segítségével lehetőség van a program letöltésére a célkészülékben elhelyezett mikrokontrollerbe. A program valósidejű nyomkövetésére, lépésenkénti végrehajtésa, a file-regiszterek értékének vizsgálatára.

A Microchip a User Guide-ban nyilvánossá tette az áramkör kapcsolási rajzát. Az áramkörben lévő PIC16f876 mikrokontroller programját pedig hex formátumban tartalmazza az MPLAB, igy lehetővé vált a készülék utánépitése. A neten böngészve két paneltervet találtam, az első a Snail Instrument által módosított változat. Ezzel sajnos akadtak problemák, ezért az eredeti rajz alapján készitett változatot kerestem, és találtam is a PIClist oldalán.

A készülék egyszerű és olcsó felépitése miatt áldozni kell a PIC erőforrásaiból az ICD müködtetéséhez. Az ICD használatanak a következő korlátozó tényezőket kell figyelembe venni:


Az áramkör megépítéséhez minden információ megtalálható a lenti doksikban. A headert én IC foglalatokból készitettem el, ahogy a mellékelt képen is látható. Ezzel a módszerrel nem kell panelt késziteni neki, és biztosan elfér a céláramkörben, hiszen a header ugyanakkora helyet foglal, mint az IC foglalata.

Az ICD-t az MPLAB-ból tudjuk használni. Használat elött csatlakoztassuk a panelt a PC-nk valamelyik soros portjához egy 9 pólusú sorosport hosszabbító kábellel. Header nélkül probáljuk ki az áramkört. A tápfesz ráadása után a lednek villognia kell. Inditsuk el az MPLAB-ot. Az Options/Development Mode menüben válaszuk ki az MPLAB ICD Debugger Tool-t. Az OK megnyomása után feljön az ICD vezérlőablak. Álitsuk be a portot, és nyomjuk meg a reconnect gombot. Ha minden jól megy, akkor mostantól kezdve a PC-nk komunikál az ICD-vel. Az ICD-n a led folyamatosan világitani fog. Most az options alatt állitsuk be a Low voltage Program-ot disable-re, és checkeljük be az Enable Debug Mode checkbox-ot. Majd a Self Test gomb segitségével ellenörizzük az ICD müküdüképességét. Ha mindent rendben találunk, akkor csatlakoztathatjuk a header segitségével az ICD-t a céláramkörhöz, és kiprobálhatjuk egy ICD-re felkészitett projekttel. Használhatjuk a mellékelt ICD tesztprojektet is.



Doksik:


Képek:


 


Ird meg kérdésed vagy véleményed: