A TALPMASSZÁZS

Sokkal egyszerűbb az egészségünkre vigyázni, a bajt megelőzni, mint a már meglévő betegségből felépülni.

A talpmasszírozás folyamatában, oldjuk a megrekedt energiákat, serkentjük a vérkeringést az egész testben, ez állal ismét működőképessé tesszük a testünkben zajló folyamatokat.

Elkerülhetetlen, hogy ebben a kaotikus világban, amiben élünk ki ne alakuljanak blokádok, lerakódások, amikre ha nem figyelünk oda, egy idő elteltével olyan mértékben halmozódik, hogy a tünetek-tünetegyüttesek manifesztálódnak az adott szerveinkben-szervrendszereinkben.

Kiváló stressz oldó hatású a lelkünkre is egyaránt jó hatással van egy 50-60 perces alapos talpmasszázs, egy nyugodt, kellemes környezet csak emeli az élmény minőségét!

A fogyókúráknál sem szabad figyelmen kívül hagyni, mindenképpen ajánlott beiktatni a hatékonyabb folyamatba! Lazítja a nyirokrendszert! Problémát főleg a lábszárnál lehet érezni, ez olyan embereknél jelentkezik, akik ülő vagy álló munkát végeznek, és a „gravitációból” adódóan nehezítve van a nyirokrendszer munkája. Gyengéd masszírozással segítünk ebben a folyamatban.

Talpmasszírozás előtt egy órával nem ajánlott enni, folyadékot viszont lehet, hogy ezzel is segítsük a méregtelenítést. A masszázsnak sem lesz sok értelme, ha a folyadékbevitelt a minimumra csökkentjük. Masszírozással élénkítünk, lazítunk, serkentünk, de ha ki van száradva a testünk, megint csak nem csináltunk semmit. Képzeljük el, hogy egy poros szobában úgy takarítunk, hogy beviharzunk, egy tollseprűvel felkavarjuk a port, aztán megyünk a dolgunkra. A lerakódásokat azért mozgatjuk át, hogy az eltűnjön a szervezetünkből, ehhez meg vízre van szükség. (Nem kólára, meg gyümölcslevekre) hanem édesítő nélküli tiszta vízre. Ügyeljünk a napi folyadékbevitelünkre, adjuk meg a testünknek mindazt, amivel működni képes, csak így tud minket szolgálni maximálisan!

 

A talpmasszázs hatékony segítséget nyújt egészségünk megőrzésében. Javítja az idegrendszer, a hormonrendszer és az immunrendszer működését. Kiegyensúlyozza az energiaáramlást, a vér- és nyirokkeringést.

A talp a test térképe. A két láb, a bal és a jobb test  félhez igazodva egységet képez. A kettős szervek területei tehát, mint például a vesék, mindkét lábon megtalálhatók. A középen elhelyezkedő testrészek, mint a pajzsmirigy, mindkét talp belső felületén keresendők. A talpmasszázs kiindulópontja az, hogy testünk minden szerve összeköttetésben van talpunk különböző felületeivel. A "közvetítőcsatornák" ezúttal az

idegek helyett az energiapályák. Rajtuk keresztül a lábon bizonyos pontok masszírozásával közvetlenül ingerelhetők, vagy nyugtathatók a szervek.

A TALPMASSZÁZS hatásai:

                    Ha egy testrész vagy szerv beteg, keringése rossz, a megfelelő pont a talpon különösen nyomás- vagy fájdalom-érzékennyé válik. Ha ezt a pontot masszírozzák, a hozzá tartozó testrégió keringése javul.

                    különösen hatásos a belső szervek funkcionális zavarainál, mint öngyógyító módszer.

                    anyagcsere-betegségeknél

                    gerincbetegségeknél és csökkent hormontermelésnél

                    pajzsmirigyproblémánál

                    tarkófájás esetén

                    pozitívan hat szív- és keringési panaszoknál

                    kedvezően befolyásolja a légzőszervi (asztma, allergia)

                    hólyag-, a vesepanaszoknál

                    emésztési zavarokat javít

                    reumánál

                    bőrproblémáknál

                    a szervezet megrekedt energiát ismét nyugodt folyásba tudja hozni.

                    fokozza a szervezet védekező erejét

                    lélektani, lelki hatással a masszázs szorongástól, feszült állapotokból szabadít meg.

 

A talpmasszázs lényege a reflexológia. Talpunk egyes pontjai kapcsolatban állnak testünk minden szervével. Az idegek helyett közvetítőcsatornák, energia pályák vannak, melyek hasonlóak a kínai akupunktúra meridiánjaival.

A talpmasszázs során nemcsak a pontok megfelelő megtalálása és annak nyomása a lényeg, hanem a nyomás technikája is. A kezelés során a masszőr végig nyomás alatt tartja az adott szerv pontját, és azon felül különféle időközönként, és erősséggel újból- és újból nyomást gyakorol.

Egy-egy talpmasszázs előtt a masszőr kikérdezi a pácienst, hogy ismeretet szerezzen a problémáiról, betegségeiről, ez egyfajta kiindulópont a kezeléshez.

A talpmasszázs egyébként már több ezer éves hagyományra tekint vissza. Használták már a keresztények és a kínaiak is. A kezelés hatékonysága mivel tudományosan igazolt, Európában is nagyon elterjedt.

A kezelést bárki igénybe veheti, a leírtak ellenére a talpmasszázs nem ígér teljes gyógyulást minden betegség, panasz esetében. Komolyabb betegségek esetén, csak mint kiegészítő kezelést érdemes alkalmazni. Mellékhatásai nincsenek.

Technika: A két láb a bal és a jobb test félhez igazodva képez egységet. Tehát ha valamely szervünkből kettő van, például tüdő, vese mindkét lábon megtalálhatók. A középen elhelyezkedő szervek, mint a szív, pajzsmirigy, torok szintén mindkét talpon megtalálható, de azok már a talp belső felületén helyezkednek el.

A talpmasszázst, mint kiegészítő kezelést is alkalmazhatjuk.

A TALPMASSZÁZS javallatai:

        bőrproblémák esetén,

        asztma, allergia, egyéb légzőszervi problémák esetén,

        reuma esetén,

        hólyag és vesepanaszok esetén,

        anyagcsere problémák esetén,

        emésztőszervi megbetegedések esetén,

        csökkent hormontermelés esetén,

        pajzsmirigy elégtelenségek esetén,

        tarkó, és fejfájás esetén,

        szív és az érrendszer keringési zavarai esetében.

A TALPMASSZÁZS ellenjavallatai:

        gyulladt, visszeres láb (embóliaveszély miatt)

        gombás fertőzés (mert szétterjedhet)

        erősen dagadt, ödémás láb

        törött, sérült láb

        súlyos szívbetegség

        veszélyeztetett terhesség

        daganatos betegség

 

MEGJEGYZÉS:

 

Elváltozások a lábon

A láb elváltozásainak oka legtöbbször a cipőben keresendő, amihez hozzájárul, hogy keveset járunk mezítláb. A cipő jól szellőző, kényelmes, rugalmas talpú legyen, természetes anyagból készüljön.

Az elváltozást okozó tényezők:

        A magas sarok deformitást okoz a lábcsontokban és a gerincben, izületi betegségekhez vezet.

        Bőrkeményedés oka: kemény, szűk cipő, hibás lábtartás.

        Bütyök oka: szűk cipő nyomja az I. lábközépcsont fejecsét, a nyomás miatt ismétlődő csonthártya-gyulladás, elcsontosodás, harántsüllyedés alakul ki. Meg kell előzni.

        Tyúkszem oka: rossz cipő, vitamin és ásványianyag hiányos táplálkozás, szaru felhalmozódásból a szarucsap nyomja a csonthártya idegvégződését.

        Lábgomba oka: rossz anyagcsere, méreganyag felhalmozódás a szervezetben, rossz cipő, rosszul szellőző, műszálas zokni, fertőzés, energia hiány a meridiánban.

        A lúdtalp oka: a lábközépcsontok és a láb szalagjainak megnyúlása, a lábszárizmok gyengesége, ennek következtében az egész test statikája meg fog változni, ami elsősorban a gerincoszlop ferdülésében, a derékfájásban fog jelentkezni. Kezelésére nagyon jól alkalmazható a lábujjhegyen való járás, a mezítláb járás, a harmatos fűben járás.