Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.04.27. 08:50



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 394 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011.01.06. 21:18 
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.05. 22:10
Hozzászólások: 82
A szereplőkről...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011.01.27. 21:16 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:56
Hozzászólások: 160
A 3. évados bakis kisfilmben annyira tetszik, hogy itt is lehet látni, mennyire tudnak a színészek játszani az arcukkal, semmi perc alatt tudnak arckifejezést váltani. És milyen aranyosan szégyenlik magukat és kérnek elnézést, amikor elfelejtik, mit kell mondaniuk :) Pl. Merlin Arthur ágya mellett állva :D

_________________
http://www.merlinsorozat.eoldal.hu
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011.02.20. 13:17 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest
Island című filmjének bemutatója kapcsán szimpatikus interjú olvasható Colin Morgannel a skóciai Daily Recordban. Akinek van kedve angolul olvasni, tegye meg!

Akinek nincs, annak meg lefordítottam egy pici részletet:

Márciusban újra felhúzza a középkori jelmezt, csatlakozik Richard Wilsonhoz, Bradley Jameshez és a mitikus csapat többi tagjához, akikkel Walesben és külső helyszínen, a franciaországi Picardyban, Pierrefondsban forgat.

"Nem állítanám, hogy a Merlin nézői jórészt a gyerekek lennének. Igazából a legtöbb levelet kicsit idősebb közönségtől kapom, és tavaly az éjféli misén egy nyolcvanas éveiben járó hölgy jött oda hozzám, hogy megkérdezze, mikor kezdődik az új évad, mert már nagyon várja.
A minap még egy mitológia professzor is megszólított a londoni metrón.
De nem is lehet behatárolni, milyen hatással van egy ilyen produkció. Van, akinek csak könnyed kikapcsolódás, mások meg egész héten ezt a tévéműsort várják. Érdemes észben tartani, ha az ember színészként dolgozik, hogy amit csinálunk, megannyi különböző embernek készül, akiknek mást és mást jelent.
Én egyszerűen csak boldog vagyok, hogy azt csinálhatom, amire mindig is vágytam. Néha emlékeztetnem kell magam, mennyire szerencsés helyzetben vagyok."

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011.02.20. 13:50 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
OvibanKenobi írta:
Island című filmjének bemutatója kapcsán szimpatikus interjú olvasható Colin Morgannel a skóciai Daily Recordban. Akinek van kedve angolul olvasni, tegye meg!

Akinek nincs, annak meg lefordítottam egy pici részletet:

Márciusban újra felhúzza a középkori jelmezt, csatlakozik Richard Wilsonhoz, Bradley Jameshez és a mitikus csapat többi tagjához, akikkel Walesben és külső helyszínen, a franciaországi Picardyban, Pierrefondsban forgat.

"Nem állítanám, hogy a Merlin nézői jórészt a gyerekek lennének. Igazából a legtöbb levelet kicsit idősebb közönségtől kapom, és tavaly az éjféli misén egy nyolcvanas éveiben járó hölgy jött oda hozzám, hogy megkérdezze, mikor kezdődik az új évad, mert már nagyon várja.
A minap még egy mitológia professzor is megszólított a londoni metrón.
De nem is lehet behatárolni, milyen hatással van egy ilyen produkció. Van, akinek csak könnyed kikapcsolódás, mások meg egész héten ezt a tévéműsort várják. Érdemes észben tartani, ha az ember színészként dolgozik, hogy amit csinálunk, megannyi különböző embernek készül, akiknek mást és mást jelent.
Én egyszerűen csak boldog vagyok, hogy azt csinálhatom, amire mindig is vágytam. Néha emlékeztetnem kell magam, mennyire szerencsés helyzetben vagyok."


Óriási nagy köszönet a fordításért:) Megértem az idős nénit, aki alig várja már a következő évadot:) és belegondoltam, hogy mennyien vagyunk még így szerteszéjjel a nagyvilágban:)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011.02.20. 20:53 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
:) kedvelem a nénit így ismeretlenben is:)
Morgananak van vagy 12-14 ruhája de egy epizód alatt legalább 3szor átöltözik, de nem csak úgy hogy közben váltakoznak a napok hanem egy nap többször, de a 3.11-ben 3 nap volt a cselekmények ideje és végig ugyanazt a fehéret viselte. Nem értem az öltözködési logikáját...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011.02.20. 21:35 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
MerryWeather írta:
:) kedvelem a nénit így ismeretlenben is:)
Morgananak van vagy 12-14 ruhája de egy epizód alatt legalább 3szor átöltözik, de nem csak úgy hogy közben váltakoznak a napok hanem egy nap többször, de a 3.11-ben 3 nap volt a cselekmények ideje és végig ugyanazt a fehéret viselte. Nem értem az öltözködési logikáját...


Akkor a néninek lassan külön fanclubja lesz:)
Ami pedig Morgana ruháit illeti: párat szívesen elfogadnék;) logikát nem hiszem, hogy találnánk, szeszélyes az öltözködésre valószínűleg:)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011.02.20. 23:47 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Az összes ruhája tetszik, nem tudnék választani.
Remélem a következő évadban kapnak néhány újat. Főleg Gwen! Jó lenne látni királynéként mennyit változik a ruhatára. A rózsaszín ruhájában a legcsinosabb szerintem, meg akkor ha fel van tűzve a haja. Morgana viselhetne feketét vagy csillogó grafitszürkét is.
Amit még nem értek bár biztos nincs túl nagy jelentősége a koronákat illeti. Mikor Chatrine koronát kapott az nem ugyanaz volt mint amit később Gwen vagy Morgana viselt. Tehát nincs külön királynéi és királynői korona... lehet hogy később a jelmeztervező megálmodott egy szebbet Gwennek. De nekem Chatrine koronája szimpatikusabb volt, a másik sokkal nagyobb és giccsesebb volt és főleg díszesebb és látványosabb a királyénál.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011.02.21. 00:13 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
a korona témához:
a részletes epizódismertetőknél olvastam párszor (azt hiszem, hogy ott:$:D), hogy Arthurnak és Uthernek is többféle koronája van. "Fő a változatosság"-elvet követik a készítők, ezen a téren is:)
és ha már ruhák:
a 2x02-es részben, mikor Merlin a saját bevallása szerint saját ruháját hozta el Arthurnak (kimosva:)), és Arthur fintorog, hogy ez meg kié... próbáltam felidézni, hogy az a szürkés ruha vajon mikor volt Merlinen, de csak valami nagyon halvány emlék ugrott be csak róla: "pizsama" ruha. Lehetséges lenne, hogy az, amit Merlin pizsamaként hord, azt viszi el Arthurnak "rendes" ruhának?:S :D Mindenesetre érdekes dolgok ezek:)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011.02.21. 17:37 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.02.09. 16:24
Hozzászólások: 101
Azért ahhoz képest, hogy Morgana a király "gyámleánya" nincs is olyan sok ruhája. Összesen eddig kb volt vagy 5-6. Semmi bajom nincs vele egyébként, tetszenek is meg minden, csak kicsit furcsa...
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011.02.22. 21:40 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Általában a gazdagoknak se volt nagyon sok ruhájuk a középkorban de szerintem itt elsősorban a költségvetésről lehet szó. Bármilyen klassz is a Merlin, az angol sorozatok viszonylag szerény költségvetésből készülnek vagy valami ilyesmit mondott egyszer Jamie Bamber...
Ma az egyik terem padján az egyetemen szembetalálkoztam egy Bradley James felirattal.:D Mikor én legutóbb ott ültem még nem néztem a Merlint:) Remélem nem az van hogy nem emlékszem rá.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011.02.22. 22:19 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
MerryWeather írta:
Ma az egyik terem padján az egyetemen szembetalálkoztam egy Bradley James felirattal.:D Mikor én legutóbb ott ültem még nem néztem a Merlint:) Remélem nem az van hogy nem emlékszem rá.

Hát, ha már "rongálnak", tegyék azt nemes célból:)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011.03.08. 21:15 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Ma azt a nagyon hasznos dolgot tanultam az egyetemen hogy a skandináv szerelemistenpár férfi tagját Frey-nek, a nőit Freya-nak hívták. :D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011.03.08. 21:54 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
MerryWeather írta:
Ma azt a nagyon hasznos dolgot tanultam az egyetemen hogy a skandináv szerelemistenpár férfi tagját Frey-nek, a nőit Freya-nak hívták. :D

dejó:) érdekes lehet ilyesmikről tanulni:)
és ha már Freya: női szemmel nézve (és persze egy árva szót sem értve:D) nekem nagyon szimpatikussá vált az extra videokban az Őt alakító színésznő:) szépen mutatnak együtt Colinnal:) (bár gondolom, ez volt a céljuk az alkotóknak:))

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011.03.08. 22:39 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Nekem is nagyon szimpatikus Freya kár hogy olyan kicsi a szerepe, mármint percekben mérve mert amúgy tudjuk... :D
azt az okosságot is hallottam ma hogy Arthur kovács uralkodó volt szóval hogy az Excalibur kihúzása a kőből csak egy szinonima a fém megmunkálására de ezt nem teljesen értettem.... meg mesélte az egyik barátnőm hogy volt Angliában abban a várban amit Camelottal azonosítanak, nem ugyanaz a hely volt amit én hallottam de mindegy... mégiscsak Camelot...
Azért én szívesen végigautóznám a The Real Merlin and Arthur-t :D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011.03.08. 22:54 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
[quote="MerryWeather"
Azért én szívesen végigautóznám a The Real Merlin and Arthur-t :D[/quote]
megyek Veled! Te vezetsz és tolmácskodsz:D:D

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011.03.08. 23:07 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Nem tudok vezetni és az angolom is elég gyatra de attól még mehetünk:D
Miért nincsenek extrák a magyar DvD-n? :( Pedig a videónaplók is olyan jók!
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011.03.09. 01:57 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.26. 16:38
Hozzászólások: 6
áááááááááááh omg!!! :shock: :D

Kép

Fordítás: "Néhány barátom ki fog akadni ettől. Egy bárban ülök Bradley James és Colin Morgan mellett."

mázlista! csak én találom fantasztikusnak azt a tényt h habár nincs forgatás Bradley és Colin mégis találkoztak?:D hát ha én a csaj helyében lettem vna tuti ott helyben elájulok....... de mégis bárcsak londonban élnék :(

_________________
Kép
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011.03.09. 09:15 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Teljesen egyetértek veled!
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011.03.09. 17:48 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
MerryWeather írta:
Nem tudok vezetni és az angolom is elég gyatra de attól még mehetünk:D
Miért nincsenek extrák a magyar DvD-n? :( Pedig a videónaplók is olyan jók!


okés, akkor ezt megbeszéltük:D
a magyar -dvd-semmi-extra-részért már én is kiakadtam párszor... legalább magyar feliratot az extrákhoz... :( :(

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011.03.09. 17:48 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Jenny09 írta:
áááááááááááh omg!!! :shock: :D

Kép

Fordítás: "Néhány barátom ki fog akadni ettől. Egy bárban ülök Bradley James és Colin Morgan mellett."

mázlista! csak én találom fantasztikusnak azt a tényt h habár nincs forgatás Bradley és Colin mégis találkoztak?:D hát ha én a csaj helyében lettem vna tuti ott helyben elájulok....... de mégis bárcsak londonban élnék :(


mi meg innen, Magyarországról, áá dehogyis irigyeljük...."csak egy picit"...:D

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011.03.09. 20:04 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.02.09. 16:24
Hozzászólások: 101
Jéé Napsugár, már Nemes lovag vagy :D :D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011.03.09. 23:19 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Cristine írta:
Jéé Napsugár, már Nemes lovag vagy :D :D


óh, hová nem fejlődik az ember lyánya pár hozzászólás után:D:D

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011.03.11. 18:51 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.02.09. 16:24
Hozzászólások: 101
Úúristen! xD Épp ma néztem a Büszkeség és balítéletet és az Istennek sem akartam rájönni, hogy honnan olyan ismerős Mr Darcy húga, Georgina. Aztán mikor rájöttem, annyira megdöbbentem :O Ti vajon rájöttök, hogy ki ő? :)


Csatolmányok:
PrideGeorgina.jpg
PrideGeorgina.jpg [ 49.42 KiB | Megtekintve 3828 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011.03.11. 18:55 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.02.09. 16:24
Hozzászólások: 101
Persze így már nyilvánvaló, hogy valami Merlines szereplőt kell keresni és biztosan rájöttetek már, de szerintem azért nem annyira hasonlít az egykori önmagára Emilia :D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011.03.11. 19:06 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Cristine írta:
Úúristen! xD Épp ma néztem a Büszkeség és balítéletet és az Istennek sem akartam rájönni, hogy honnan olyan ismerős Mr Darcy húga, Georgina. Aztán mikor rájöttem, annyira megdöbbentem :O Ti vajon rájöttök, hogy ki ő? :)


de azért ezen a fotón is nagyon szép arca van:) (az Általad említett film is nagyon jó:))

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 394 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron