Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.04.27. 08:21



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 95 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Ki a kedvencetek a sorozatbol?
HozzászólásElküldve: 2011.06.28. 11:51 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Palmera írta:
Sajnos meglehet...


Én úgy gondolom, hogy Nimueh dolgát lezártnak tekintik a készítők. (Meg hát eleve csak 4 részben szerepelt, szóval közel nem kapott olyan fontos szerepet, mint mondjuk Morgause.) Most már inkább Morgana-ra, Morgause-ra koncentrálnak. Meg még Mordred is biztos előkerül még. (Most persze csak a "Sötét Oldal"-t mondom.)

A túloldalon meg ott van ugye Merlin és Arthur barátsága az Arthur-Guinevere-Lancelot háromszög.

Aztán persze lehet, hogy én tévedek és az 5. Évadra húznak valami váratlant a készítők hallgatva a rajongók azon részére, akik együtt akarják látni a Morgause-Morgana-Nimueh triót.

Palmera írta:
de Nimueh tudott a nagy Sárkány létezéséről,nem? - nah meg a sárkány is (habár,igen ő mindenkiről tud :mrgreen: ) - De szerintem Nimueh azért mert annak idején,Uther barátja volt,és valószínüleg ő tud legtöbbet arról az időről amikor Uther elkezte írtanni a mágusokat,nah és amikor elfogták a Nagy sárkányt...


Hát...erről az időszakról nem sokat tudunk. És amit tudunk, az sem biztos, hogy igaz. :) (Én továbbra is támogatnám egy esetleges előzménysorozat ötletét.)

Én mondjuk arra is kíváncsi lennék, hogy Gaius hogyan maradhatott Camelot-ban, amikor róla is tudjuk régen bizony varázsolgatott...



Ha Nimueh tudott a Sárkány létezéséről, akkor miért nem szabadította ki, ez egyik cameloti villámlátogatása alkalmával?

Az biztos, hogy az 1. Évad végén a Sárkány nem volt boldog, hogy Merlin villámot küldött Nimueh-ba. (Direkt nem azt írom, hogy megölte, mert még mindig fantasy-sorozatról beszélünk. :) )
Vélhetően olvasta a legenda azon változatát, amiben Merlin és Nimueh szerelmesek voltak egymásba. :D :D

Palmera írta:
U.I: Azt én sem értem,hogy miért nem tudnak Morgause-ék,a sárkányról,elvégre nem olyan kicsi h ne lehetne észrevenni :lol: - Ja erről jut eszembe,még 1 kérdés amit Morgause feltehetne magának Merlinnel kapcsolatban: "Hogyan szökött meg?" (3x01) :mrgreen:


Hát Morgause végül is...hát...khmm...szőke. :D :D

A viccet félretéve, nincsen tökéletes sorozat. Rengeteg kérdést fel lehetni tenni, hogy mi miért így és nem úgy van. És lehet többségük az íróknak eszükbe sem jut, csak a rajongóknak. :)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ki a kedvencetek a sorozatbol?
HozzászólásElküldve: 2011.06.28. 22:19 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.06.05. 00:24
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Budapest
Koczy85 írta:
Palmera írta:
Sajnos meglehet...


Én úgy gondolom, hogy Nimueh dolgát lezártnak tekintik a készítők.


Sajna tényleg elképzelhető. :(

Koczy85 írta:
Aztán persze lehet, hogy én tévedek és az 5. Évadra húznak valami váratlant a készítők hallgatva a rajongók azon részére, akik együtt akarják látni a Morgause-Morgana-Nimueh triót.


Jó is lenne az. :) Úúúú, ha ezek hárman megindulnak... Reszkess, Camelot. :twisted:

Koczy85 írta:
Ha Nimueh tudott a Sárkány létezéséről, akkor miért nem szabadította ki, ez egyik cameloti villámlátogatása alkalmával?

Az biztos, hogy az 1. Évad végén a Sárkány nem volt boldog, hogy Merlin villámot küldött Nimueh-ba. (Direkt nem azt írom, hogy megölte, mert még mindig fantasy-sorozatról beszélünk. :) )
Vélhetően olvasta a legenda azon változatát, amiben Merlin és Nimueh szerelmesek voltak egymásba. :D :D.


Jó kérdés. :) Tipikus Nimueh-rejtély...
Én ott gyanakszom egy kicsit Nimueh-sárkány együttműködésre, mikor Merlin anyja lett beteg helyette... Oké, Nimueh azt mondta, nem tudja irányítani, ki hal meg, de lehet, hogy azt tudja, ki ne haljon meg. Mindenttudó sárkány barátunk jelezhette, hogy ezt a Merlint nem lenne tanácsos megölni...

Koczy85 írta:
Hát Morgause végül is...hát...khmm...szőke. :D :D


Fél órája ezen röhögök... :lol: :lol: :lol:

_________________
"Nos, Gaius... Készen állsz meghalni? Gaius...?" /Nimueh/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ki a kedvencetek a sorozatbol?
HozzászólásElküldve: 2011.06.28. 22:44 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Susanna írta:

Jó is lenne az. :) Úúúú, ha ezek hárman megindulnak... Reszkess, Camelot. :twisted:


Igen, volt aki azt mondta, hogy remek sorozatzáró lenne, ha három boszi Merlin ellen harcolna a végén.
Sőt, volt aki olyat is vízionált, hogy Nimueh esetleg segítene Merlin-nek, mint a legenda legtöbb változatában, de ilyen biztos nem lesz ebben a sorozatban.


Susanna írta:
Jó kérdés. :) Tipikus Nimueh-rejtély...
Én ott gyanakszom egy kicsit Nimueh-sárkány együttműködésre, mikor Merlin anyja lett beteg helyette... Oké, Nimueh azt mondta, nem tudja irányítani, ki hal meg, de lehet, hogy azt tudja, ki ne haljon meg. Mindenttudó sárkány barátunk jelezhette, hogy ezt a Merlint nem lenne tanácsos megölni...


Ez érdekes, ugye az 1x04-ben Nimueh meg akarja ölni Merlin-t majd az 1x13-ban erről már azt mondja, hogy akkor még nem tudta, hogy milyen fontos Merlin személye. (Közben lehet elolvasta a Merlin-ről szóló írásokat, amiket a Sárkány is említ. :D :D)

Viszont arról, hogy nem tudja irányítani, hogy ki hal meg illetve él, simán lehet, hogy hazudott.
Ugyanis amikor Merlin az arcába vágja, hogy ez nem az ősi mágia, hanem az ő akarta, Nimueh elmosolyodik, és az a mosoly egyszerre gyönyörű (Michelle mindig szép, amikor mosolyog, igaz akkor is, amikor nem...na de most nem megyek át fanboy mode-ba :) ) és ijesztő.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ki a kedvencetek a sorozatbol?
HozzászólásElküldve: 2011.06.28. 22:53 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.06.05. 00:24
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Budapest
Koczy85 írta:
Sőt, volt aki olyat is vízionált, hogy Nimueh esetleg segítene Merlin-nek, mint a legenda legtöbb változatában, de ilyen biztos nem lesz ebben a sorozatban.


Fene tudja... Bár igaz, hogy tuti nem raknak bele ilyet, de azért szöszi meg Nimueh céljai nem teljesen egyformák. Igazából mintha Nimueh műveltebb lenne legenda-ügyben... Szöszi tényleg nem olvas eleget. :D

Koczy85 írta:
Viszont arról, hogy nem tudja irányítani, hogy ki hal meg illetve él, simán lehet, hogy hazudott.
Ugyanis amikor Merlin az arcába vágja, hogy ez nem az ősi mágia, hanem az ő akarta, Nimueh elmosolyodik, és az a mosoly egyszerre gyönyörű (Michelle mindig szép, amikor mosolyog, igaz akkor is, amikor nem...na de most nem megyek át fanboy mode-ba :) ) és ijesztő.


Nekem ott az a tippem, hogy így konkrétan lehet, hogy tényleg nem tudja irányítani, de valahogy manipulálni tudhatja... És akkor csak féligazságokkal szórakozik.

_________________
"Nos, Gaius... Készen állsz meghalni? Gaius...?" /Nimueh/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ki a kedvencetek a sorozatbol?
HozzászólásElküldve: 2011.06.28. 23:05 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Susanna írta:

Fene tudja... Bár igaz, hogy tuti nem raknak bele ilyet, de azért szöszi meg Nimueh céljai nem teljesen egyformák. Igazából mintha Nimueh műveltebb lenne legenda-ügyben... Szöszi tényleg nem olvas eleget. :D


Itt megint felmerül az az érdekes kérdés, hogy Morgause vajon Nimueh tanítványa volt-e.
Szerintem nagyjából egyeznek a céljaik, hiszen egyikük sem szívleli Camelot-ot.

Az pedig egyértelműnek látszik, hogy "Sötét Oldal" tagjai közül csak a Sárkány olvasott. :) Igaz, neki volt ideje, amíg fogoly volt. :D

Susanna írta:
Nekem ott az a tippem, hogy így konkrétan lehet, hogy tényleg nem tudja irányítani, de valahogy manipulálni tudhatja... És akkor csak féligazságokkal szórakozik.


Irányítani vagy manipulálni, szerintem az majdnem ugyanazt jelenti.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ki a kedvencetek a sorozatbol?
HozzászólásElküldve: 2011.06.28. 23:17 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.06.05. 00:24
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Budapest
Az igaz, de Nimueh direktbe megmondja, hogy ő is Arthurt akarja - gondolom kicsit "megnevelve" - Camelot királyának... Bár hogy abból, amit ott lead Merlinnek, mennyi igaz, az megint jó kérdés. Szöszi viszont nyíltan úgy viselkedik, mint aki álmában sem hallott a legendáról... Bár mintha Nimueh is az első évad közben kapna oktatást. :D Sárkány magánórákat ad? :D

Szerintem nem egészen... Nem ő mondja meg, ki haljon meg, csak befolyásolja, aztán vagy az lesz, vagy nem, így gondoltam a manipulálást.

_________________
"Nos, Gaius... Készen állsz meghalni? Gaius...?" /Nimueh/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ki a kedvencetek a sorozatbol?
HozzászólásElküldve: 2011.06.28. 23:25 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Susanna írta:
Sárkány magánórákat ad? :D


:lol: ezt most elképzeltem: összegyűlnek a gonosztevők a Sárkány barlangjába, hogy aztán elővegyék a kis jegyzetfüzetüket meg a "Mágiahasználat Camelotban" című törikönyvüket és a Sárkány órát tart. :D "Gyerekek, hogy kell végezni rendesen Utherrel? Kinek milyen ötletei vannak?" :)

aztán az órájára néz, és rádöbben, hogy Merlin hamarosan meglátogatja, ezért határozatlan időre berekeszti a tanítását Morgause-nak, Morganának, Mordrednek, meg Nimueh-nak :) :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ki a kedvencetek a sorozatbol?
HozzászólásElküldve: 2011.06.28. 23:29 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.06.05. 00:24
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Budapest
Uther-ölésben biztos mindenki rendkívül fantáziadús... :lol: :lol: "Morgause, enyje, már megint nem olvastad el a kötelezőt?!" :D :D

_________________
"Nos, Gaius... Készen állsz meghalni? Gaius...?" /Nimueh/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ki a kedvencetek a sorozatbol?
HozzászólásElküldve: 2011.06.29. 08:02 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.03.20. 19:05
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Milton Keynes
Napsugár írta:
Susanna írta:
Sárkány magánórákat ad? :D


:lol: ezt most elképzeltem: összegyűlnek a gonosztevők a Sárkány barlangjába, hogy aztán elővegyék a kis jegyzetfüzetüket meg a "Mágiahasználat Camelotban" című törikönyvüket és a Sárkány órát tart. :D "Gyerekek, hogy kell végezni rendesen Utherrel? Kinek milyen ötletei vannak?" :)

aztán az órájára néz, és rádöbben, hogy Merlin hamarosan meglátogatja, ezért határozatlan időre berekeszti a tanítását Morgause-nak, Morganának, Mordrednek, meg Nimueh-nak :) :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:


:lol: :lol: :lol: Ezt megnézzném :D Káár h csak a sötét oldalon állóknak szólnak a tanórák....feltételezem Merlin lenne a csoport stréberre....v. habár ne felejtsü el,hogy ő meg Gaiustól vesz külön órákat,lehet jobban járna,ha a Sárkány diákja lenne...jobban mellőzhetné az anatómiát (1x08) :mrgreen: :D
Különben Merlin az első évadban tisztára úgy nézett ki mint egy szerencsétlen kis iskolásfiú,komolyan nekem ez volt az első benyomásom róla :mrgreen:

_________________
Mordred:"I shall never forgive this Emrys, and I shall never forget."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ki a kedvencetek a sorozatbol?
HozzászólásElküldve: 2011.06.29. 10:20 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Susanna írta:
Az igaz, de Nimueh direktbe megmondja, hogy ő is Arthurt akarja - gondolom kicsit "megnevelve" - Camelot királyának... Bár hogy abból, amit ott lead Merlinnek, mennyi igaz, az megint jó kérdés. Szöszi viszont nyíltan úgy viselkedik, mint aki álmában sem hallott a legendáról... Bár mintha Nimueh is az első évad közben kapna oktatást. :D Sárkány magánórákat ad? :D


Így van, és igazából azt sem tudjuk, hogy amit Arthur születésének körülményeiről mondott, abban mennyi az igazság.

Szerintem Nimueh nem a Sárkánytól tud Merlin-ről, hiszen ő nem járt nála. Legalábbis nem láttunk olyan jelenetet.

Azt meg továbbra sem tudom, ugyanis Nimueh 4 részben szerepelt az 1. Évadban, viszont Michelle egy interjúban azt mondta, hogy ötben. (Vagy én hallottam félre, bár nem hiszem, mert annyira meglepődtem, hogy háromszor visszatekertem :) és a riporter is 5 epizódot említ.)

Susanna írta:
Szerintem nem egészen... Nem ő mondja meg, ki haljon meg, csak befolyásolja, aztán vagy az lesz, vagy nem, így gondoltam a manipulálást.


Na, de ha manipulálni tud, akkor mégis csak ő mondja meg, hogy ki hal meg. :)

Napsugár írta:
:lol: ezt most elképzeltem: összegyűlnek a gonosztevők a Sárkány barlangjába, hogy aztán elővegyék a kis jegyzetfüzetüket meg a "Mágiahasználat Camelotban" című törikönyvüket és a Sárkány órát tart. :D "Gyerekek, hogy kell végezni rendesen Utherrel? Kinek milyen ötletei vannak?" :)


Ebből egy jó kis sitcom lehetne, mondjuk ugyanezzel a szereplőgárdával. :)

Uther megöléséről csak annyit, hogy ha nem film lenne, már rég halott lenne szerintem. Morgana-nak annyi lehetősége van rá, hogy felsorolni sem lehet. :)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Koczy85 2011.06.30. 01:04-kor.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ki a kedvencetek a sorozatbol?
HozzászólásElküldve: 2011.06.30. 00:44 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest
Szerintem a boszik nem tekintenek szövetségesként a sárkányra, ezért nem is számolnak vele. Talán azért, mert keveset tudnak róla, vagy éppen azért, mert hogy tudják, a sárkány a maga útját járja. Nem lenne hosszú éltű szövetség, az biztos.
Még Merlin is alig bír zöld ágra vergődni vele.

Morganát meg keresztben lenyelné. :mrgreen:

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ki a kedvencetek a sorozatbol?
HozzászólásElküldve: 2011.10.16. 20:33 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.16. 20:01
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Albion
Én is egyértelműen Methur rajongó vagyok. :mrgreen: (Nem tudom nálunk mennyire elterjedt ez az összevont zsargon, külföldi oldalakon így láttam xD)
Mondjuk Morgana se semmi, és Gaius is jó...na meg a lovagok... Gwaine<3
Na meg az öreg Merlin, vagyis Emrys is nagy kedvencem. :P

_________________
Kép & Kép
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ki a kedvencetek a sorozatbol?
HozzászólásElküldve: 2011.10.17. 01:15 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.03. 06:29
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Miskolc
Estylle írta:
Én is egyértelműen Methur rajongó vagyok. :mrgreen: (Nem tudom nálunk mennyire elterjedt ez az összevont zsargon, külföldi oldalakon így láttam xD)
Mondjuk Morgana se semmi, és Gaius is jó...na meg a lovagok... Gwaine<3
Na meg az öreg Merlin, vagyis Emrys is nagy kedvencem. :P


Merthur♥ <3

Magyart én sem tudom, angol fankörökben mozgok. :) Az biztos, ez hogy a legelterjedtebb páros - úgy, hogy több Merthur fic születik, mind az összes többi párosról együttvéve. Hivatalosan a Fan Preferred Couple, nagyobb rajongótáborral, mint az Official Couple. :D

Én ugyan az Arthur/Gwen-t is nagyon szeretem, különösen a második évadban voltak rendkívül jó pillanataik, de azóta úgy áll a dolog. :/ Meg aztán, a Lancelot/Gwen sokkal jobban megfog. *.* Valahogy... nyahh. Ővele egyszerűen jobb. :)

Tökéletes felállás: Arthur és Gwen összeházasodnak, intézkednek, hogy legyen örökös, aztán Gwen (a legendához hűen) megcsalja őt Lancelottal, Arthurnak pedig így nyugodt szívvel folytathatja a bromance-át Merlinnek.^^

Egy idázet Bradleytől, ami a 2x04 (Lancelot & Guinevere) epizód kommentálása közben hangzott el: /Col/ "A great mix, isn't it?" /Brad/ "Yeah, and the pair who are destined to...well, the two pairings, I suppose, who are destined to end up together... in a, you know, in a different way...Lancelot and Guinevere, and Arthur and - God forbid - Merlin. " XD

Ó, a Merlin/Morganát említettem már? *.* Azt is a másodikban kezdtem el szeretni. Így gonosz!Morganával kicsit nyakatekert lett, de még mindig élvezhető páros. :D

_________________
"I know its hard for you to understand how I feel about... Well, I care a hell of a lot about that armor. I'm not gonna let you mess it up." /02X13/
Kép =3
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ki a kedvencetek a sorozatbol?
HozzászólásElküldve: 2011.10.17. 19:33 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.16. 20:01
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Albion
Ehh, a Merlin/Morgana párost én is nagyon szeretem. :D Mondjuk Gwen szerelmi kettéválaszthatósága nem a szívügyem, mert nem szeretném ha a Merlinből nyálas dráma válna azáltal, hogy Gwen két pasi között őrlődik...úgyhogy most kicsit örülök is, hogy Lance eltűnt a képből, még ha a karakterét kedvelem is.

_________________
Kép & Kép
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ki a kedvencetek a sorozatbol?
HozzászólásElküldve: 2011.10.17. 21:21 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Nem akarok értetlen lenni de én nem igazán értem mi a jó abban hogy összehozzák Arthurt és Merlint? Ez sose volt tiszta nekem, de most ti elmondhatnátok. Én a Lancelot/ Gwen vonalat pártolom Morganat Gwaine mellett tudnám elképzelni leginkább, vagy Merlinnel mint néhány legendában, Arthur meg, hát ő és Gwen most nagyon leálltak én úgy képzeltem a 4. évadban sokkal nyíltabbak lesznek és összebújósabbak. eddig csalódtam.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ki a kedvencetek a sorozatbol?
HozzászólásElküldve: 2011.10.17. 21:25 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
MerryWeather írta:
Nem akarok értetlen lenni de én nem igazán értem mi a jó abban hogy összehozzák Arthurt és Merlint? Ez sose volt tiszta nekem, de most ti elmondhatnátok. Én a Lancelot/ Gwen vonalat pártolom Morganat Gwaine mellett tudnám elképzelni leginkább, vagy Merlinnel mint néhány legendában, Arthur meg, hát ő és Gwen most nagyon leálltak én úgy képzeltem a 4. évadban sokkal nyíltabbak lesznek és összebújósabbak. eddig csalódtam.


az értetlenséggel nagyon nem vagy egyedül...

Morgana & Gwaine :) remélem, lesz legalább egy közös jelenetük*-* :)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ki a kedvencetek a sorozatbol?
HozzászólásElküldve: 2011.10.17. 21:46 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Lovag parancsnok? ;) Gratulálok!
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ki a kedvencetek a sorozatbol?
HozzászólásElküldve: 2011.10.17. 22:08 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
MerryWeather írta:
Lovag parancsnok? ;) Gratulálok!


köszönöm, Nemes Lovag :)

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ki a kedvencetek a sorozatbol?
HozzászólásElküldve: 2011.10.18. 06:44 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.03. 06:29
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Miskolc
Napsugár írta:
MerryWeather írta:
Nem akarok értetlen lenni de én nem igazán értem mi a jó abban hogy összehozzák Arthurt és Merlint? Ez sose volt tiszta nekem, de most ti elmondhatnátok. Én a Lancelot/ Gwen vonalat pártolom Morganat Gwaine mellett tudnám elképzelni leginkább, vagy Merlinnel mint néhány legendában, Arthur meg, hát ő és Gwen most nagyon leálltak én úgy képzeltem a 4. évadban sokkal nyíltabbak lesznek és összebújósabbak. eddig csalódtam.


az értetlenséggel nagyon nem vagy egyedül...



Ezt nem igazán lehet elmagyarázni. Aki olvas fanficeket, biztos, hogy legalább egyszer bele fog szaladni a slash/yaoi/femslash írásokba. Fontos, hogy ez nem meleg/leszbi pornó. Ez slash, nőktől nőknek. Kíváncsiságból előbb-utóbb beleolvas az ember, aztán vagy örökre elmegy tőle a kedve, és onnantól messze elkerüli őket, vagy menthetetlen slasher lesz, aki minden szép pillantásban két preferált szereplő között a romantikus/szexuális vonzalom jeleit fogja látni. :)
Erről igazából nagy viták vannak, a "The Why Slash Debate". Hosszú bejegyzéseken át lehetne sorolni, hogy miért... de igazából felesleges. A rövid válasz: mert "pasi x pasi = szexi". Vagy ahogy yaoi körökben mondják: "egy pasi egymagában szexi, két pasi egymáson kétszer olyan szexi." Ugyanezek vonatkoznak a femslashre is. (statisztikák szerint egészen a harmadik évadig a Morgana/Gwen is virágzott)

Na mindegy, leálltam. Elnézést, ha valakiben ezzel kellemetlenséget keltettem. >.< Slashről fangirlködni természetesen olyan fórumokon kell, ahol a többiek is kedvelik. :)


Más: Morgana x Gwain? :O Jesszus, ebbe most belegondoltam. Főleg Morgana jelenlegi személyiségével eléggé crack párosnak tűnik. :'D

_________________
"I know its hard for you to understand how I feel about... Well, I care a hell of a lot about that armor. I'm not gonna let you mess it up." /02X13/
Kép =3
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ki a kedvencetek a sorozatbol?
HozzászólásElküldve: 2011.10.18. 21:26 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.16. 20:01
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Albion
Fúha, én erről miért nem tudok? :shock: Slasht akarnak csinálni a Merlinből, vagy szappanoperát, vagy mi?! Én megelégednék azzal is, ha Gwen nem csalná meg Arthurt... :|
Morgana-Gwainet egyébként én is el tudnám képzelni, de talán Morgana-Merlint is. :mrgreen:
És ha már fanfic, a magyar Merlin fanfiction oldalam címe:http://teammerlin.gportal.hu/
Regisztráció után lehet beküldeni ficet, de még egy kicsit szerkesztgetnem kell, mert most alakítom át...

_________________
Kép & Kép
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ki a kedvencetek a sorozatbol?
HozzászólásElküldve: 2011.10.18. 22:42 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 21:51
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Budapest
Én úgy vagyok vele, hogy mindenki arról fantáziál, arról ír regényt, fest és rajzol (google-lel folyton belebotlom ilyenekbe), amiről jól esik neki. Még jó hogy!
A probléma akkor kezdődik, amikor valaki elvárná, hogy a sorozat is abba az irányba menjen, amerre az ő fantáziája jár, aztán meg dühöng, amikor például Gwen és Artúr megcsókolja egymást. Mert bizony vannak ilyenek. :shock:
Ugyanakkor a sorozat humorának és bájának a része az Artúr és Merlin közötti elfojtott barátság ("azt hittem, megölelsz." "dehogy!" - a legjobb példa), amibe könnyű beleképzelni "homoromantikát", és időnként talán van is ebben némi kikacsintás az írók részéről, de a helyén kell kezelni a dolgot: ez nem a Brokeback Mountain, hanem egy tündérmese, amely klasszikus hagyományokat követ.

_________________
http://bbcmerlin.blog.hu/
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ki a kedvencetek a sorozatbol?
HozzászólásElküldve: 2011.10.18. 23:50 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 23:41
Hozzászólások: 310
Hát öhm köszönöm a válaszokat. Futottam már bele ilyesmikbe, nem csak a Merlinnel kapcsolatban. Nincs bajom a dologgal félre ne értsetek, úgy vagyok vele mint Obi mindenki csinál amit akar, csak fura. Én a hagyományos vonalat követem főleg a Merlin esetében mert egyetemen mindig belebotlok ( most villogok egy sort azzal hogy a Britanniában élő rómaiak Albionnak a mai Skóciát hívták, ma Arthur király nap volt:) és nem nagyon tudok ilyesmit belefantáziálni. Csak kíváncsi voltam a műfaj kedvelőinek miből ered a szimpátiája.... a magam részéről az őszinte és önzetlen barátság előbb könnyekre fakaszt mint a szerelem. ;)
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ki a kedvencetek a sorozatbol?
HozzászólásElküldve: 2011.10.19. 08:19 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.05.18. 18:14
Hozzászólások: 56
Húúú,hát mikre nem bukkanok itt..:-))) Nem is tudtam,hogy van ilyen is!
Én maradok a Gwen-Arthur párosnál..:D:D
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ki a kedvencetek a sorozatbol?
HozzászólásElküldve: 2011.10.20. 18:29 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.10.06. 14:59
Hozzászólások: 47
én nem nagyon vinném el a történetet romantikus irányba. nem lenne jó ha morganát összeboronálnák az egyik lovaggal habár gwainnel tényleg jól néznének ki...mind1. azt nehezen lehetne megoldani, meg az teljesen elvinné a sorozatot.szerintem. főleg ha merlinnel kerülne össze. most ott tartunk hogy ő lesz a végzete...
Én is nagyon jól ki lennék békülve hogyha Gwen nem csalná meg Arthurt. Lancelotnak kéne egy új valaki a sorozatban és akkor nem sajnálnám őt sem:) ha már a kedvenceknél tartunk:Arthur és Morgana(szeretem a végleteket:D)
és Merlinnek visszahoznám Freyát. ők szépek voltak együtt:)

_________________
Merlin: Like your whole life has been planned out for you and you've got no control over anything and sometimes you don't even know if a destiny decided is really the best thing at all.
Arthur: -How can you are so knowledgeable?
-Hmmm? I read a book.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ki a kedvencetek a sorozatbol?
HozzászólásElküldve: 2011.10.20. 18:54 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
MerryWeather írta:
Nem akarok értetlen lenni de én nem igazán értem mi a jó abban hogy összehozzák Arthurt és Merlint?


Nem vagy ezzel egyedül. Én mondjuk nem értetlenkedem, hanem egyszerűen hülyeségnek tartom. Épp úgy, ahogy a Sherlock-nál is felvetették még anno az 1. Évadnál, hogy Holmes és Watson között több legyen, mint barátság. Az is baromság. Ezzel együtt persze, fanfic-ben mindenki azt ír, amit akar kénye-kedve szerint.

Én viszont maradok a legenda azon változatánál (talán az a legelterjedtebb), ahol Arthur és Merlin nem egymást szerették :D (Hanem Arthur Guinvere-t, Merlin pedig Nimueh-t)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 95 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron