Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.04.27. 11:36



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Ha megnyernéd a lottót kimenél Angliába a forgatásra?
HozzászólásElküldve: 2011.06.06. 20:54 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
dominik írta:
Anglia szerintem nagyon jó hely legalábbis amennyit tudok róla.


Én hallottam róla ezt is, azt is. És valóban mindennek két oldala van. Na, de majd ha személyesen megnéztem egyszer, többet tudok mondani. Talán összejön...

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ha megnyernéd a lottót kimenél Angliába a forgatásra?
HozzászólásElküldve: 2011.06.15. 18:22 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:56
Hozzászólások: 160
Én is hallottam már jót és rosszat is, több ismerősöm is kint dolgozik.

Ami biztos: odakint több a fizetés. És lehet lakást bérelni, nem kell nagy kezdőtőke, a repülőjegyre kell a pénz meg a visszaútra, arra az esetre ha nem jönne össze a dolog. A lényeg az, hogy biztos legyen a munka, abból simán ki lehet fizetni a bérleti díjat és a rezsit is és még megtakarítani is lehet.

Szerintem az a nehéz, hogy az ember hátrahagyja a családját, a barátait, a megszokott környezetét, de ha nem egyedül megy valaki, hanem barátokkal, vagy ismerősökhöz, úgy biztos könnyebb.

A kérdésre válaszolva: ha nyernék, tuti kimennék a forgatásra, sőt, Pierrefonds-ba is, már június végén ;)

Azt hiszem, ha sokat nyernék - bár a nagy nyereményt már elvitték - producerként is beszállnék, befektetésnek se lenne rossz ;)

Esetleg finanszíroznék még pár évadot, de lehet, hogy ehhez nagyon sok pénz kellene ;)

Az Angliába utazóktól örömmel várom majd a Merlin-nel kapcsolatos beszámolókat :)

_________________
http://www.merlinsorozat.eoldal.hu
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ha megnyernéd a lottót kimenél Angliába a forgatásra?
HozzászólásElküldve: 2011.06.15. 18:54 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.03.20. 19:05
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Milton Keynes
Judy T. írta:
Én is hallottam már jót és rosszat is, több ismerősöm is kint dolgozik.

Ami biztos: odakint több a fizetés. És lehet lakást bérelni, nem kell nagy kezdőtőke, a repülőjegyre kell a pénz meg a visszaútra, arra az esetre ha nem jönne össze a dolog. A lényeg az, hogy biztos legyen a munka, abból simán ki lehet fizetni a bérleti díjat és a rezsit is és még megtakarítani is lehet.


Igen így van kinn valóban több a fizetés.(Apukám a 4x-t keresi mint Magyarországon hasonló munkával) - és nem ő az egyetlen,de tény ,hogy a házák méreg drágák...ez az egyetlen bökkenő,hogy a bérlés,vásárlás mindkettő drága,ráadásul,ahogy hallom régimódi,tapétás,kőház a divat xD De valószínüleg vannak normális kertes házak is de,a többség ilyen :)) És a klima se vmi kedvező...,mind1 már számolom a napokat alig várom :)))

_________________
Mordred:"I shall never forgive this Emrys, and I shall never forget."
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ha megnyernéd a lottót kimenél Angliába a forgatásra?
HozzászólásElküldve: 2011.06.15. 19:23 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Judy T. írta:
Én is hallottam már jót és rosszat is, több ismerősöm is kint dolgozik.

Ami biztos: odakint több a fizetés. És lehet lakást bérelni, nem kell nagy kezdőtőke, a repülőjegyre kell a pénz meg a visszaútra, arra az esetre ha nem jönne össze a dolog. A lényeg az, hogy biztos legyen a munka, abból simán ki lehet fizetni a bérleti díjat és a rezsit is és még megtakarítani is lehet.



Én ha kimegyek, én úgy megyek ki, hogy összegyűjtök annyi pénzt, amennyiből egy hónapig kint tudok élni, aztán az idő alatt ha találok munkát, akkor kint maradok, ha nem, akkor hazajövök.

Itthonról nagyon nehéz kint munkát keresni, ugyanis, ha jól tudom, csak akkor alkalmazzák az embert, ha van kinti lakcíme. (Kivéve ha olyan szakmában dolgozik, hogy eleve onnan hívják dolgozni. De nálam ez nem áll fent.)
Illetve itthon is hirdetnek egy csomó kinti munkát szálláslehetőséggel együtt, csak annak sajnos nem kis része átverés.

Az biztos, hogy kint akár minimálbérből is el lehet éldegélni. (Persze nyilván nem luxuskörülmények között, főleg nem eleinte.) És ami a lényeg, hogy kint van lehetőség előrelépésre, ami itthon sajnos ritkán.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ha megnyernéd a lottót kimenél Angliába a forgatásra?
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 21:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.12.25. 20:55
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Velence
Nekem nagy szerencsém van abban, hogy rokonokhoz megyek ki nyáron, igaz besegítek a cégüknél, de fizetésért, és még szétnézni is lesz időm. Egyébként azt mesélik, hogy a lakás az, ami tényleg elég drága, viszont ha már van fix állásod és kereseted, akkor már túléled.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ha megnyernéd a lottót kimenél Angliába a forgatásra?
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 23:33 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Elaine írta:
Nekem nagy szerencsém van abban, hogy rokonokhoz megyek ki nyáron, igaz besegítek a cégüknél, de fizetésért, és még szétnézni is lesz időm. Egyébként azt mesélik, hogy a lakás az, ami tényleg elég drága, viszont ha már van fix állásod és kereseted, akkor már túléled.


Az egy dolog, hogy a lakás drága, de lakást saját névre nem is lehet simán bérelni. Kell hozzá valamiféle igazolás egy éves referenciával. (Magyarul csak egy éves kint élés után lehet saját névre komplett lakást bérelni.)

Egyébként igen, a szállás meg a tömegközlekedés az, ami elég drága. (Főleg itt Londonban, mert ugye hát főváros.) Ezzel szemben viszont a kaja nagyon olcsó. (Én pl. jóval kevesebbet költök arra, mint amennyivel még otthon számoltam a kiutazás előtt.)

Nyáron egyébként iszonyat "bolondokháza" lesz errefelé, mert akkor lesz az Olimpia. :) Nekem több ismerősöm mondta, hogy ők akkor veszik ki a szabadságot és mennek haza, mert nem akarnak abban a pár hétben itt lenni. :)

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ha megnyernéd a lottót kimenél Angliába a forgatásra?
HozzászólásElküldve: 2012.08.30. 17:45 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.12.17. 22:53
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Sopron , Hungary
Ó ha én kimehetnék nem várakoznék most elindulnék és vissza se néznék. ha tényleg olyan amilyennek leirtátok nem is lenne nagy gond.
nagyon szivesen kimennék , nem csak azért mert magyarországon rosszabb.
biztos kimennék még a Stonehenge-hez is, meg persze a forgatásra.
jó lenne , de igazából ez csak álom.
(nem mindenki jut el a végső céljáig, akármennyire is harcol lehet hogy elnyomják.)
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ha megnyernéd a lottót kimenél Angliába a forgatásra?
HozzászólásElküldve: 2012.08.31. 10:53 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
veronika írta:
Ó ha én kimehetnék nem várakoznék most elindulnék és vissza se néznék. ha tényleg olyan amilyennek leirtátok nem is lenne nagy gond.
nagyon szivesen kimennék , nem csak azért mert magyarországon rosszabb.
biztos kimennék még a Stonehenge-hez is, meg persze a forgatásra.
jó lenne , de igazából ez csak álom.
(nem mindenki jut el a végső céljáig, akármennyire is harcol lehet hogy elnyomják.)


Én most már egy éve itt élek, és azért itt sem kolbászból van a kerítés (mint azt otthon sokan gondolják). Nekem azért szerencsém is volt, mert 1 év alatt mindent meg tudtam csinálni, ami miatt kijöttem, de ehhez az is hozzátartozik, hogy nem voltak nagy igényeim, már ami a szállást meg ilyeneket illeti.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron