Időzóna: UTC + 2 óra


Pontos idő: 2024.04.26. 15:37



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Kedvenc epizód, jelenet, stb, stb,.
HozzászólásElküldve: 2013.01.07. 23:22 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 22:56
Hozzászólások: 160
Kedvenc epizód?
Legkiemelkedőbb epizód?
Kedvenc jelenet?
Legviccesebb jelenet?
Legszomorúbb jelenet?
Legemlékezetesebb momentum?
Leglátványosabb jelenet?
Legszebb helyszín?
Kedvenc zenei aláfestés?
Kedvenc idézet valamelyik karaktertől (párbeszéd is lehet) ?
Kedvenc karakter úgy, hogy már az összes részt láttad?
Kedvenc mellékszereplő?
Kedvenc rendező?
Kedvenc mitikus lény?
Legundorítóbb lény?
Shipper-ség? Elárulod, melyik párost?
(Hű, van már erre magyar fordítás? Szóval valami ilyesmi: két karakter közti romantikus viszonnyal való szimpatizálás, a viszony lehet akár elképzelt is, pl. Merlin-Morgana)

Új kérdések is jöhetnek ;)

Választani nehéz, ezért többet is lehet írni mindegyikhez ;) ;)

_________________
http://www.merlinsorozat.eoldal.hu
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kedvenc epizód, jelenet, stb, stb,.
HozzászólásElküldve: 2013.01.08. 00:25 
Nemes lovag
Nemes lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.11. 11:57
Hozzászólások: 144
jjujj ez tetszik :D igyekszem mindegyik kérdéshez irni vamit :D
szerintem kedvenc epizódhoz irok minden évadból
1.évad: a sárkány hivó szava meg a mordredes rész aminek nem jut eszembe a cime...:D
2.évad az utolsó 2 rész meg mikor Morgi megtudja h varázsló
3.évad kedvenc évad szoval nehezen tudok választani de évadnyitó és a kristály barlang :)
4.évadban egyértelműen a két úr szolgája :D meg az apja fia (vagy hogy van a magyar cime) is tetszett :)
5. évad ahoz képest hogy ez kapta tőlem is a legtöbb kritikát de ez van bennem frissen tehát innen többet is tudok: az évadnyitó nagyon jó, Dark tower nagy kedvenc, és a 11.epi aminek semmilyen nyelven nem jut eszembe a cime...
Legkiemelkedőbb epi..hmmm szerintem a sorozat záró akármilyen szivszoritó volt eléggé kiemelkedő..
Kedvenc jelenet ..az van egy pár :D amikor Artur és Merlin piszkálják egymást,az összes amin Morgana ilyesztően mosolyog,néz vagy varázsol :D
Legviccesebb a komplett két úr szolgája :D
Legszomorúbb Morgana halála :cry:
Legemlékezetesebb nekem az mikor Morgana megtudja hogy varázsereje van és Merlinnel erről beszélnek+4. évad Aitusa+Morgi rész :)
leglátványosabb...most konkrét nem jut eszembe de szerinte a Merlin alapból egy látványos sorozat
Legszebb helyszin...MINDEN ami walesben játszódik olyan gyönyörű tájak vannak *-* ha megnyerem a lottót tuti kimegyek és bejárom az öszzes helyszint :D
Kedvenc zeném amikor lovagolnak de a Merlinnek különösen jók az aláfestő zenéi :)
Kedvenc idézet: "He is your destiny and he is your doom"..(bocsi de angolul hangzik csak jól szeintem :D)
Kedvenc karakter: Morganaaa :D persze ugye Merlin is de ő alap h mindenki szereti szoval nálam teljes első helyet élvez Morgi :) <3 eg Mordredet is szeretem..
Mellékszereplő: Morgouse ő annak számít??? Mert akkor ő igen meg Cenred , Sefa , Tristan és Izolda és még sokan de ők akiket nagyon birtam :)
Alice Troughton nálam az apszolut favorit a rendezők közül :)
Kedvenc mitikus: A két sárkány :)
Legundoritóbb hát nemtudok dönteni a záróban lévő Alien szerű csupaszcsiga és a Lamia vagy mi között....
Ship: Nekem egyetlen egy van már a kezdetek óta: Merlin-Morgana de sajne ez sosem jött be :( én ugy szerettem volna hogy összejöljenek..még ugyis ha Morgi gonosz..láttam már fura dolgokat filmben :D de sajnos minden nem lehet meg egy sorozatban :/
A kérdésekhez hozzátenném azt h kedvenc lovag?? :D nekem Leon és Mordred csak őt nemtudom mennyire lehet lovagnak sorolni..
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kedvenc epizód, jelenet, stb, stb,.
HozzászólásElküldve: 2013.01.08. 01:27 
Lovag
Lovag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.12.10. 16:49
Hozzászólások: 71
Kedvenc epizód:Az utolsó sárkányúr,A két úr szolgája( De szinte az összes részt fel lehetne sorolni, mindegyikbe van valami ami megfogott)
Legkiemelkedőbb epizód:Nehéz választani közülük.
Kedvenc jelenet: Artúr/Merlin piszkákódásai
Legviccesebb jelenet: Mikor Gaius öltözteti Artúrt az 5*8 epizódban azt hiszem
Legszomorúbb jelenet:Az utolsó rész teljes egészében.
Legemlékezetesebb momentum: 1-5évad, kevés lenne a hely leírni
Leglátványosabb jelenet: az egész sorozat látványokból áll, nem emelnék ki egyet sem, mert mind tetszik
Legszebb helyszín? Pierrefonds az első helyen áll, de minden hely csodás benne(Ahogy az egész UK is.)
Kedvenc zenei aláfestés: nekem midm tetszik
Kedvenc idézet valamelyik karaktertől (párbeszéd is lehet): Az Artúr/Merlin párbeszédeket imádom
Kedvenc karakter úgy, hogy már az összes részt láttad: Főként Merlin természetesen, de Morgana is a közelében jár
Kedvenc mellékszereplő: Alator és Mithian hercegnő
Kedvenc rendező: Mindenképpen Alice Troughton
Kedvenc mitikus lény:A sárkányok
Legundorítóbb lény: az a csiga az utolsó előtti részben, elég gusztustalan
Shipper-ség? Elárulod, melyik párost: Az első helyen Morgana/ Merlin, Második helyen Morgana/MIthian

_________________
caty20
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kedvenc epizód, jelenet, stb, stb,.
HozzászólásElküldve: 2013.01.08. 03:12 
Fegyverhordó
Fegyverhordó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2012.11.04. 18:48
Hozzászólások: 36
Én is beszállok,és hosszú lesz, előre szólok. x"DD

Kedvenc epizód? Inkább én is haladok évadonként.
1. évad: The Labyrinth of Gendref (tudjátok, unikornis, próbák)
2. évad: The Last Dragonlord, mert ekkor jöttem rá, hogy Colin Morgan a legtehetségesebb színész, aki tévében láttam
3. évad: a dupla évadzáró, lovagok, Kerek Asztal először… <3
4. évad: bár imádtam az évadnyitó duplát, de nekem is A Servant of Two Masters
5. évad: a 11.,The Drawing of the Dark, mert Mordred *.*
Legkiemelkedőbb epizód? Aha, itt kellene objektívnek lenni, mi? :D Talán a dupla évadnyitó (The Darkest Hour)a negyedik évadból, baromi látványos volt, mindenkinek jutott valamennyi szerep, szépen volt összerakva az egész, és a színészek egytől egyig remekül játszottak.
Kedvenc jelenet? Hűha, asszem túl sok van. Mondjuk, az utolsó részben, amikor Arthur és Merlin felidézik az első találkozásukat.
Legviccesebb jelenet? Itt is túl sok van, de azért csak írok ide is valamit. Az utolsó évad harmadik részéből, a költészetes jelenet, meg mikor Merlin és Arthur megijednek Gaiustól. Zseniális mindkettő. De persze tele van ilyenekkel a sorozat. :D
Legszomorúbb jelenet? Utolsó rész Arthur-Merlin összes, főleg, amikor Arthur még meg van bántódva. De szomorú volt nekem nagyon a Mordredes részben, amikor Modred Arthurnak könyörgött, vagy a negyedik évadban a Lancelot du Lacos részben Arthur és Gwen utolsó jelenete, meg akárhányszor Merlin sírt köbö.
Legemlékezetesebb momentum? Arthur és Merlin majdnem ölelős jelenete, ha valakit rá kellene vennem, hogy nézze ezt a sorozatot, biztos, azt mutatnám meg neki először.
Leglátványosabb jelenet? Furcsa, de nekem ilyen az első évadból van, a The Gates of Avalon c. részből, amikor Merlin varázslatára lelassul a tó folyása, meg a szél, fű, az gyönyörűen meg lett csinálva. De a negyedik évad második részében, amikor meggyógyítják Merlint, az is nagyon szép. Meg hát azok a slow mo harcjelenetek…
Legszebb helyszín? Camelot.
Kedvenc zenei aláfestés? Az Arthur-Gwen csókjelenetek alatti zene csodaszép még mindig. Akkor is, ha egy idő után már elegem volt belőle, mekkora csinnadrattát csapnak a csók miatt.
Kedvenc idézet valamelyik karaktertől (párbeszéd is lehet)? Ez annyira megmaradt:
MERLIN: Well, at least I don't look like a bone idle...toad. Let's go.
ARTHUR: You're saying I look like a toad?
MERLIN: Yeah. And maybe one day you'll magically transform into a handsome prince. Since magic's outlawed, that'll probably never happen. Come on, let’s go!
[MERLIN: De legalább nem úgy nézek ki, mint egy dermedt béka. Menjünk!
ARTHUR: Azt mondtad, úgy nézek ki, mint egy béka?
MERLIN: Igen, talán egy napon egy varázslat jóképű herceggé változtat. De mivel a varázslást tiltja a törvény, ez valószínűleg sosem fog megtörténni. Gyere, menjünk!]
Ez a The Crystal Cave c. epizódban hangzott el, és áááá, főleg ahogy Colin Morgan előadja. Aki nem emlékszik rá, az sürgősen nézze újra! :D
Amúgy Gaiusnak is voltak nagyon erős mondatai: pl. „Your destiny is calling. Better find out what he wants.”, vagy „You are a question that has never been posed before, Merlin.”, meg még biztos egy csomó, ami nem az első részben volt (amit nemrég néztem újra), és nem emlékszem most rá.
Kedvenc karakter úgy, hogy már az összes részt láttad? Arthur vagy Merlin, Merlin vagy Arthur… ááá, képtelenség dönteni, imádom mindkettőt!
Kedvenc mellékszereplő? Ki számít vajon mellékszereplőnek? A lovagokat nagyon szeretem mind, de ha ennél is mellékebb kell, akkor Cedric zseniális volt a második évad nyitórészében. :D
Kedvenc rendező? Na, ezt sose figyeltem, mármint hogy melyik részt ki rendezi. Egyszer utánanéztem, de asszem megállapítottam, hogy az akkori kedvenc részeimet (a lista ugyanis napról napra változik xD) tök más rendezők jegyezték, és feladtam, hogy megjegyezzem, ki melyiket. :S Szóval összefoglalva: nincs.
Kedvenc mitikus lény? sárkányok
Legundorítóbb lény? Morgana kis házikedvencei baromi undik.
Shipper-ség? Elárulod, melyik párost? Szeretem Arthurt és Gwent együtt (ARWEN!), de a Gwen-Lancelot is jöhet, meg a Lancelot-Morgana már a Lancelot du Lac óta izgatja a fantáziámat, plusz miután írtam már Gweon (Gwen-Leon xD) novellát, gondolom, az is idejön. De igazából még pár dolgot simán el lehet nekem adni fanficekben, a Merlin-Morganát is pölö.
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kedvenc epizód, jelenet, stb, stb,.
HozzászólásElküldve: 2013.01.08. 04:22 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Offline

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:13
Hozzászólások: 549
Tartózkodási hely: London
Az összes kérdésre ugyan nincs válaszom, de azért párra igen. :)

A kedvenc karakterem és a kedvenc mellékszereplőm nekem egy és ugyanaz, mégpedig (a régi fórumozók közül sokan marhára meg fognak lepődni :)) Nimueh.
Mivel gyakorlatilag ezzel nyitottam a fórumon, így nem is magyarázom hosszan. Az őt alakító Michelle Ryan egyik kedvenc színésznőm, többször találkoztam is vele (az avatar képemen is ő van mellettem), és igazából nem is tudom hogy mit mondjak...szóval barátok nem vagyunk...de szerintem tudja már ő is, hogy nemcsak egy "mezei" rajongója vagyok.

A kedvenc részem (a fentiekből adódóan) nekem az 1x04 a "The Poisoned Chalice", mivel Nimueh abban szerepelt a legtöbbet. :)

A kedvenc mitikus lényeim a sárkányok egyértelműen.

Vicces jelenet nagyon sok van, amit szerettem, nem nagyon tudnék és akarnék csak egyet kiemelni.

Legszebb helyszín szerintem is Camelot.

_________________
"Az a baj az Interneten fellelhető idézetekkel, hogy nem lehet tudni, hoyg valódiak-e..." - Petőfi Sándor
Vissza a tetejére
  Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kedvenc epizód, jelenet, stb, stb,.
HozzászólásElküldve: 2014.08.07. 18:59 
Lovag parancsnok
Lovag parancsnok
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2011.01.16. 18:50
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Avalon / Forest of Ascetir / Camelot
Kedvenc epizód?
1.évad: Labirintusos, 1.7-es(tündéres, Avalonos) és 1.4-es (a Kóczy által említett kelyhes rész)
2.évad: 2.9 (FREYA); és a többi :)
3.évad: abszolút kedvenc epizódom az évadzáró, mert abban Freya & Percy & Excalibur is van :)
4.évad: K.Ú.Sz. (=Két Úr Szolgája), és a dupla évadzáró, de az első két rész, és a Lancelotos is nagyon tetszett.
5.évad: 1, 2, 4 (Triskelion*.*), 9(Dolma:D), 11(Mordred&Kara)

Legkiemelkedőbb epizód? húha sok van, de talán 3.13 (a fentebb említettek miatt)

Kedvenc jelenet?
Mordred mosolya, ahogy fokozatosan lehervad az arcáról 5.1 végén... hidegrázós és zseniális! Megunhatatlan! ♥

Legviccesebb jelenet?
Nagyon sok volt, de amit mai napig nem tudok nagyonröhögés nélkül végignézni, az Dolma... az a "Who are you?" és végem van.. :D:D:D

Legszomorúbb jelenet?
Freya, Lancelot, Mordred & Gwaine halála... :cry:

Legemlékezetesebb momentum?
3.13 - Mikor megjelenik Lancelot... az első olyan pontja volt a sorozatnak, ahol bőgtem, mint egy kisgyerek. És ugyanez volt a helyzet a Freyás jelenetnél is (ugyebár szintén uez az epizód)

Leglátványosabb jelenet?
Rengeteg van... tényleg... :oops: nem tudok választani. viszont nagyon tetszettek a 4.évad évadzáróiban a lassított harcjelenetek (és ott a zene is :D)

Legszebb helyszín?
1. PUZZLEWOOD ♥
2. PIERREFONDS ♥

Kedvenc zenei aláfestés?
1. ami Lancelot temetésein & Izolda halálánál volt
2. az ArWen csókos hegedűs zene *.*

Kedvenc idézet valamelyik karaktertől (párbeszéd is lehet) ?
1. "The love that binds us is more important than the power we wield." by MORDRED
2. FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."
3. "Amikor az előtted álló út járhatatlanná válik, akkor fogsz rátalálni" by ISELDIR
4. "A hajnal előtti óra a legsötétebb"
na és persze az elmaradhatatlan "He is your destiny & he is your doom" :)

Kedvenc karakter úgy, hogy már az összes részt láttad?
Mordred & Lancelot

Kedvenc mellékszereplő? FREYA ♥ (és Iseldir) & Trisztán&Izolda

Kedvenc rendező? hát..ööö...passz:$

Kedvenc mitikus lény? BASTET; az egyszarvú:)

Legundorítóbb lény? lamia, és a csigusz 5.12-ből

Shipper-ség? Elárulod, melyik párost? ArWen, Freya&Merlin, Mordred&Kara, Tristan&Izolda, Leon&Mithian, Morgana&Gwaine :)

KEDVENC LOVAG: PERCY, LANCELOT, MORDRED

és hozzátennék én is egy kérdést (ha még lesz, aki erre jár, remélem, lesz) :)
MELYIK AZ A TÁRGY, AMIT SZÍVESEN HAZAVINNÉL MAGADDAL? :)
Nekem 1. kissárkányos részben az a 3 részből álló gyönyörűszégesen szép Triskelion; 2. Excalibur (a leggyönyörűbb kard, amit eddig láttam *.*); 3. "Water from the Lake of Avalon", ahogy a Halászkirály mondotta volt 3.8-ban, ha jól dereng :) 4. Sophia tündér-botja :) gyönyörű és veszélyes :D

_________________
FREYA: "My home was next to a lake, surrounded by the tallest mountains.[...]in the summer wild flowers, and the light... it was like heaven."

http://sunshinedonnelly.tumblr.com
Vissza a tetejére
  Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 2 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron