Móricz Zsigmond Általános Iskola

Kezdő oldal
Főmenű

Galéria menü
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:


Adatok megjegyzése

[ ]
Powered By
e107
PHP
MySQL
HELYESÍRÁSI VERSENY

Lukács Anna 4. a osztályos tanuló a városi helyesírási versenyen 1. helyezést ért el.

Felkészítő tanítónő:
Tóth Katalin

Az elért eredményével bejutott a megyei versenyre.

Gratulálunk a tanulónak és a felkészítő tanítónőnek!
Nyomtatóbarát változat
BOZSIK POGRAM FOCI

Kovács Adorján 1. a osztályos tanuló a Bozsik kupa legjobb kapusa.

Gratulálunk!
Nyomtatóbarát változat
VIRÁGTENGER RAJZPÁLYÁZAT

A mezőfalvi Petőfi Sándor Általános Iskola "Virágtenger" című rajzpályázatán 1. helyezett lett Werner Katalin 2. a osztályos tanuló, 3. helyezett lett Szabó Laura Anna 1. a osztályos tanuló.

Felkészítő tanítőnő: Szalai Ildikó

Gratulálunk!
Nyomtatóbarát változat
ANGOL EGYÉNI VERSENY

A Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnáziumban rendezték meg az angol egyéni írásbeli és szóbeli angol versenyt. Fritz Nóra 8. a osztályos tanuló 6. helyezést ért el.

Felkészítő tanárnő: Rácz Krisztina

Gratulálunk!
Nyomtatóbarát változat
FEJÉR MEGYEI NÉPDALVERSENY
A Fejér Megyei Népdaléneklési Verseny döntőjét Rácalmáson, 2014. február 28-án rendezte meg a rácalmási Művelődési Ház és Könyvtár. A program végén arany, kiemelt arany, ezüst, bronz minősítésben részesítette a zsűri a versenyzőket.

Iskolánk versenyzői közül az alábbi minősítést kapták:

Ezüst minősítés

Deák Viktória 6. a osztályos
Harcsa-Pintér Zsófia 6. a osztályos

Felkészítő tanárnő: Németh Irma

Ezüst minősítés

Csokros Liliomszálak 3. b osztályos csapat

Felkészítő tanárnő: Németh Irma

Arany minősítés

Benkovics Boglárka 3. a osztályos

Felkészítő tanárnő: Németh Irma

Külön díjas - Arany minősítés

Csicsergők 3. a osztály csapata

Felkészítő tanárnő: Németh Irma

Ezüst minősítés

Muzsikusok 2. b osztály csapata

Felkészítő tanárnő: Akácz Károlyné

Arany minősítés

Jámbor Benedek 2. b osztályos

Felkészítő: Péter Kata

Arany minősítés

Jámbor Benedek 2. b osztályos
Jámbor Lili 2. b osztályos

Felkészítő tanárnő: Akácz Károlyné

Arany minősítés

Legények 7-8. osztályos fiúk csapata

Felkészítő tanárnő: Akácz Károlyné

Gratulálunk a népdaléneklőknek és az őket felkészítő tanárnőknek!

Nyomtatóbarát változat
ASZTALITENISZ

Iskolánk 2014. február 26-án rendezte meg a Móricz Kupa asztalitenisz csapatversenyt.

A következő eredmények születtek:

2. helyezést értek el csapatként:
Bokros Kamilla 7. a
Liu Si Ruid Dávid 7. b
Ostváth Szabolcs 6. b


3. helyezést értek el csapatként:
Bajusz Bencez 7. b
Szerencse Donát 7. a


Gratulálunk!
Nyomtatóbarát változat
FLOORBALL BAJNOKSÁG

A főiskolán rendezték meg 2014. február 21-én a Floorball Bajnokságot, ahol iskolánk csapata 3. helyett lett.

A csapat tagjai:
Horváth Alex 1. a osztályos
Jelinek Raven 1. a osztályos
Török Mór 1. b osztályos

Gratulálunk!
Nyomtatóbarát változat
SAKK

A 2014. február 22-én megrendezett Sakk diákolimpián egyéniben 3. helyezett lett Czibere Zétény 3. b osztályos tanuló.

Gratulálunk!
Nyomtatóbarát változat
VARGA TAMÁS MATEMATIKAVERSENY

Varga Tamás Matematikaversenyen Simon Zalán és Kovács Zsanett 8. b osztályos tanulók az 1. fordulóból - a városi versenyen - bejutottak a 2. fordulóba - megyei versenyre, de onnan sajnos a 3. fordulóba -  az országos versenyre - nem jutottok tovább.

Gratulálunk a versenyzőknek a helyezésekért!
Nyomtatóbarát változat
HITOKTATÁSSAL KAPCSOLATOS TÁJÉKOZTATÁS

Az állami fenntartásban lévő iskolák első és ötödik osztályában 2013. szeptemberében bevezetésre került a kötelező erkölcstan oktatás, valamint – kötelezően választható alternatívaként – valamely egyház hit- és erkölcstan oktatása.

A 2014/2015-ös tanévben belépő új évfolyamokkal már az első, a második, az ötödik és a hatodik évfolyamra terjed ki a fenti tárgyak közötti választás kötelezettsége.

Az egyházi jogi személyi – beleértve annak belső egyházi jogi személyét is – írásban  meghatalmazott képviselője tájékoztatást ad, hogy igény esetén hit- és erkölcstan oktatást milyen módon szervezi meg.

A Dunaújvárosi Tankerület – az érintett egyházak vezetőivel való egyeztetést követően – ezen tájékoztatóra iskolánknak a következő időpontokat jelölte ki a leendő első évfolyamot illetően: 2014. március 10. (hétfő) 16,30 óra.

A hit- és erkölcstan oktatásba belépő leendő 5. évfolyamos tanulók tekintetében
2014. április 14. (hétfő) 16,30 óra.

A fenti időpontokra felhívjuk a figyelmüket a hit- és erkölcstanoktatásban részt vevő (jelenlegi 1. és 5. évfolyamos) tanulók szüleinek is. Továbbá tájékoztatjuk Önöket a kötelező erkölcstanról a hit- és erkölcstanra vonatkozó váltás lehetőségére.
Nyomtatóbarát változat
VERSMONDÓVERSENY

Valentin napi versmondóversenyt rendeztek 2014. február 14-én a Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskolában.

A zsűri olyan kiemelkedően szépnek értékelte versmondóink teljesítményét, hogy mindhárom 8. osztályos tanulónknak 1. helyezést adott:

Pocsai Dóri 8. a
Balla Bence 8. b
Móricz Máté 8. b


A 6. a osztályos Török Donát remek versmondással az előkelő 2. helyezést érte el.

Felkészítő tanárnők:
Jakabné Balogh Rózsa
Szupricsné Szabó Magdolna


Gratulálunk!
Nyomtatóbarát változat
ANYANYELVI VETÉLKEDŐ

2014. február 12-én a Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskola által megrendezett Vidám anyanyelvi vetélkedőn iskolánk csapata 3. helyezést ért el.

A csapat tagjai:
Murányi Lili 4. b
Szabó Sára 4. b
Simon Dávid 4. a


Felkészítő tanítók:
Tóth Katalin
Horváthné Ottinger Hajnalka


Gratulálunk!
Nyomtatóbarát változat
HELYESÍRÁSI VERSENY

Iskolánkban megrendezett helyesírási versenyen a következő helyezéseket érték el tanulóink:

1. helyezés Benkovics Boglárka 3. a
2. helyezés Szemenyei Levente 3. a
3. helyezés Molnár Anna 3. a


Felkészítő tanítónő: Sártoryné Szalay Edina

Gratulálunk
!
Nyomtatóbarát változat
ÚSZÁS

Városi úszóversenyen 2014. január 29-én 1. helyezett lett Vaszari Virág 7. a osztályos tanuló.

Gratulálunk!
Nyomtatóbarát változat
MŰVELTSÉGI VETÉLKEDŐ

2014. január 22-én Mezőfalván a Petőfi Sándor Általános Iskolában megrendezett műveltségi vetélkedőn iskolánk csapatai az alábbi helyezéseket érték el:

I. helyezés
3. b osztály csapata
Balogh Dorottya
Schinogl Péter
Szemenyei Péter


III. helyezés
4. b osztály csapata
Komlósi Gréta
Pásti Anna
Szabó Sára


Gratulálunk!
Nyomtatóbarát változat
KOCKA KOBAK ORSZÁGOS MATEMATIKA VERSENY

A Kocka Kobak Országos Matematika Versenyen Göblyös Bence 1. b osztályos tanuló 9. helyezést ért el.

Felkészítő tanítónő: Móricz Károlyné


Gratulálunk!
Nyomtatóbarát változat
VÁROSI MATEMATIKAVERSENY

A Dunaújvárosi Arany János Általános Iskola szervezte meg a városi és városkörnyéki (tankerületi) matematikaversenyt.

Az alábbi eredményeket érték el tanulóink:

5. évfolyam

1. helyezés
Schneider Lilla 5. b osztályos tanuló

Felkészítő tanárnő:
Erdélyné Braun Gabriella

6. évfolyam

1. helyezés
Osváth Szabolcs 6. b osztályos tanuló

Felkészítő tanárnő:
Orbánné Bodonyi Gyöngyi

Gratulálunk a tanulóknak
és a felkészítő tanárnőknek a szép eredményhez !

Nyomtatóbarát változat
ZRÍNYI MATEMATIKAVERSENY

A Fejér megyei Zrínyi Ilona Matematikaversenyen tanulóink az alábbi eredményeket érték el:

3. évfolyam

1. helyezett
Szemenyei Péter 3. b osztályos tanuló

Felkészítő tanító:
Kuruczleki Erzsébet


Továbbjutott az országos döntőre!

6. helyezett
Göblyös Bence 3. a osztályos


Felkészítő tanító:
Móricz Károlyné

Csapatverseny 3. évfolyam

1. helyezés
Szemenyei Péter 3. b osztályos
Göblyös Bence 3. a osztályos
Barna Péter 3. a osztályos


Felkészítő tanítók:
Kuruczleki Erzsébet
Móricz Károlyné


4. évfolyam

3. helyezés
Murányi Lili 4. b osztályos tanuló

Felkészítő tanító:
dr. Hanákné Debreczeny Csilla

5. évfolyam

12. helyezés
Schneider Lilla 5. b osztályos tanuló


Felkészítő tanárnő:
Erdélyné Braun Gabriella


8. évfolyam

8. helyezés
Akucs Gabriella 8. b osztályos


Felkészítő tanárnő:

Erdélyné Braun Gabriella

Gratulálunk a versenyzőknek és a felkészítő nevelőknek!

Nyomtatóbarát változat
ANGOL NYELVI VERSENY

Szóládi Teodóra 7. b osztályos tanuló a Dunaújvárosi Arany János Általános Iskolában megrendezett 7. osztályosok részére megrendezett angol nyelvi versenyen 1. helyezést ért el.

Felkészítő tanárnő: Rácz Krisztina

Gratulálunk a szép eredményhez!
Nyomtatóbarát változat
KI MIT TUD?

Az II. Egyházmegyei „Ki mit tud?” résztvevői neves és hiteles szakemberekből álló zsűri előtt mutathatták meg tehetségüket Székesfehérváron 2014. február 22-én.

Iskolánk tanulói közül Deák Viktória 6. a osztályos tanuló az elődöntőbe jutott.

Felkészítő tanárnő: Németh Irma

Gratulálunk, további sikeres versenyzést kívánunk!
Nyomtatóbarát változat
TITOK ARANY JÁNOS ANYANYELVI VERSENY

A TITOK Arany János anyanyelvi verseny döntője volt Budapesten, ahol nem csak az ország, hanem a Kárpát-medence legjobbjai versenyeztek.

Csepeli Sára a 8. b-ből 1. helyezést ért el.

Felkészítő tanárnő:
Szupricsné Szabó Magdolna

Szóládi Teodóra 7. b 10. helyezést ért el, Sudár Lilla 7. a osztláyos 11. helyezést ért el.

Felkészítő tanárnő:
Jakabné Balogh Rózsa

Gratulálunk a tanulóknak és a felkészítő tanárnőknek!
Nyomtatóbarát változat
RAJZPÁLYÁZAT

"Így látom" című rajzpályázaton a következő eredmények születtek:

1. Princz Dorina 1. a osztályos
2. Farkas Szofi 1. a osztályos
3. Koncz Kitti 1. a osztályos
4. Jámbor Zsófi 1. a osztályos
5. Nagy Szonja 1. a osztályos
6. Kiss Anna 1. a osztályos


Felkészítő tanítónő: Szalai Ildikó

Gratulálunk!
Nyomtatóbarát változat
BETŰZGETŐ VERSENY

2014. február 20-án a Mezőfalvi Petőfi Sándor Általános Iskola hagyományaihoz híven ebben a tanévben is meghirdette egyéni Betűzgető  versenyét.

A verseny két részből állt egy írásbeli (totó jellegű, 15 perces feladatlap) és egy szóbeli betűzgető fordulóból. A szóbeli rész az előre  kiadott szójegyzék szavainak hangoztató betűzéséből állt. Az írásbeli feladatsor az adott évfolyam első féléves nyelvtan tananyagára épült.

A versenyen Szemenyei Péter 3. b osztályos tanuló 2. helyezett lett.

Gratulálunk!


Nyomtatóbarát változat

Sakk diákolimpián iskolánk csapata 3. helyezést ért el.

Csapattagok:
Pásti Áron 1. b osztályos
Szűcs Zétény 2. b osztályos
Czibere Zétény 3. b osztályos
Lukács Anna 4. a osztályos


Gratulálunk a sakkcsapat eredményéhez!
Nyomtatóbarát változat
VÁROSI NÉMET VERSENY

A Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnáziumban megrendezett városi német versenyen Akácz Máté 8. a osztályos tanuló 2. helyezést ért el.

Felkészítő tanárnő: Bachstetter Anita

Gratulálunk!

Nyomtatóbarát változat
MERÉNYI KUPA

A Dunaújváros PASE által megrendezett Merényi Kupán eredményesen szerepeltek tanulóink.

A focicsapat tagjai:

Barna Bettina 1. a
Farkas Szofi 1. a
Joó-Kovács Tibor 1. b
Lengyel Noel 1. b
Katona Benedek 1. b
Péter Norbert 2. a
Tihanyi Máté 2. a

Rabid Dávid 2. a
Szűcs Ábel 2. b

Gratulálunk!

Nyomtatóbarát változat
A SZÉP MAGYAR BESZÉD

2014. február 13-án A szép magyar beszéd szépkiejtési verseny megyei fordulóján az alábbi helyezéseket érték el tanulóink:

2. helyezett Deák Viktória 6. a
Felkészítő tanárnő: Szupricsné Szabó Magdolna

A versenyen nyújtott teljesítményéért Grábics Gerda 7. a-s diák dicséretet érdemelt.
Felkészítő tanárnő: Jakbné Balogh Rózsa


Gratulálunk!
Nyomtatóbarát változat
RAJZPÁLYÁZAT

A Mozgáskorlátozottak Együtt Egymásért Ifjúsági Egyesülete  által meghirdetett "Ilyennek látom" című rajzpályázaton az alábbi eredményeket érték el tanulóink:

Alsó tagozat:

Különdíjas Miskovitz Máté 2. a

1. helyezés Salamon Jázmin 2. b
2. helyezés Werner Katalin 2. b
3. helyezés Hargittai-Kovács Janka 2. a
4. helyezés Márton-Kovács Dóra 2. a


Felső tagozat:

3. helyezés Imre Noémi 8. a
5. helyezés Pocsai Ágnes 5. a


Felkészítő tanárnő: Murányiné Varga Beáta

Gratulálunk!
Nyomtatóbarát változat
FIZIKAVERSENY

A 2014. január 29-én a Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium rendezte meg a tankerületi fizikaversenyt.

Az alábbi eredményeket érték el tanulóink:

1. helyezés Csepeli Sára 8. b
2. helyezés Kovács Zoltán 8. b
3. helyezés Imre Noémi 8. a


Felkészítő tanár: Koromné Ruff Regina

Gratulálunk!
Nyomtatóbarát változat
MAGYAR KULTÚRA NAPJA

A Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnáziumban a Magyar Kultúra Napja alkalmából megrendezett népdalversenyen a következő eredményeket érték el tanulóink:

KIEMELT ARANY MINŐSÍTÉS
Szabó Tünde 3. a osztályos tanuló

ARANY MINŐSÍTÉS
Szabó Lili 3. a osztályos tanuló

ARANY MINŐSÍTÉS
Babonások, a 3. a fiúk csapata
Barna Péter, Gebei Bálint, Hankó Artemon, Kis Patrik, Kovács Ágoston


Szavalóverseny eredménye:
3. helyezés Pocsai Dóra 8. a osztályos tanluó
Felkészítő tanár: Jakabné Balogh Rózsa

Rajzverseny eredménye:
Díjazott: Benkovics Boglárka 3. a osztályos tanuló
Felkészítő tanító: Sártoryné Szalay Edina

Gratulálunk!


Nyomtatóbarát változat
ÚSZÁS

2013. január 5-én Dunaújvárosban rendezték meg az úszás diákolimpiát, ahol Bósa Andor 3. a osztályos tanuló 4. helyezést ért el 50 m-es mellúszásban.

Gratulálunk!
Nyomtatóbarát változat
Oldal:   <<        >>  
Hírkategóriák
 TÁBOR
 
Életünk képekben
Név:
Megjegyzés:
Katalógus/Album: Zene Világnapja


Név:
Megjegyzés:
Katalógus/Album: Breki


Név:
Megjegyzés:
Katalógus/Album: IKI-Műsor


Név:
Megjegyzés:
Katalógus/Album: Német vendégek


Név:
Megjegyzés:
Katalógus/Album: Március 15.


Név:
Megjegyzés:
Katalógus/Album: Breki


Név:
Megjegyzés:
Katalógus/Album: Német vendégek


Név:
Megjegyzés:
Katalógus/Album: Október 23.-i ünnep


Név:
Megjegyzés:
Katalógus/Album: Breki


Név:
Megjegyzés:
Katalógus/Album: Szüreti mulatság



MÓRICZ ZSIGMOND ÁLTALÁNOS ISKOLA
2400 DUNAÚJVÁROS, ÚTTÖRŐ UTCA 1-3.
Titkárság: 06-25/413-124