2011-12-es tanévben iskolánk vendéglátóként vett részt a programban - kultúra témakörben. A projekthéten öt országot fogadtunk: Finnország, Dánia, Hollandia, Oroszország és a Cseh Köztársaság résztvevőit. A témánk „Karitativitás az iskolában” volt, melynek keretében látogatást tettünk – többek között – az Ability Parkba és a Mozgásjavító Általános- és Szakközépiskolába, illetve részt vettünk a Budaörsi Tanoda iskolánkba szervezett előadásán valamint a BULÁKE Alapítvány interaktív programján.
A programban iskolánkat képviselték:
A program idei fordulója Prágában került megrendezésre 2012 november 24-31-ig. A téma a „szabadság, szerelem” volt melyet négy résztvevő ország - a Cseh Köztársaság, Hollandia, Görögország és Magyarország - diákjai dolgoztak fel. „Elutazni egy idegen országba, idegen emberek közé mindig izgalommal tölti el az embert, főleg hogyha együtt kell dolgoznia különböző kultúrákból érkező emberekkel. Idén a szabadság, szerelem, és a titkok témaköre hozta közelebb egymáshoz az eleinte egymáshoz még idegeneket, majd később barátokat. A színház világa összehozta a nemzeteket, majd keveredve egy közös elképzelés alapján színdarabot alkottunk. Persze a színház felfedezése mellett megismertük Prágát, ahol a helyi diákok bevezettek minket az igazi prágai esték világába. Megismerhettük a helyi szokásokat és a hét végére már igazi helyiként közlekedtünk a városban. A sok-sok közös program során igazi barátságok születtek, mint a magyar, mint a nemzetközi csoportokban. A búcsúzás persze nem volt könnyű, de ha visszagondolunk arra az egy hétre, amit együtt töltöttünk, akkor mindenkinek hatalmas mosolyok, és nevetések közepette jutnak eszébe a Prágában töltött napok.” Vasszi Réka
A programban iskolánkat képviselték:
2013 április 13-20 között Budaörsön került megrendezésre a Nemzetközi Drámaprojekt idei rendezvényére, melyen négy ország – Hollandia, Ukrajna, Olaszország, valamint Magyarország vett részt. Minden résztvevő iskolát öt-hat diák, egy rendező, valamint egy kísérőtanár képviselt. A „hozott téma” az Evita volt, melyet minden résztvevő a saját felfogásában adott elő egyenként harminc perces előadások formájában.A helyszínen pedig itt alakult nemzetközi csoportok mutattak be öt-öt perces darabokat, melynek témáját a diákok maguk találták ki. A rövid előadások közös címe az „Értelem és az érzelem harca” volt.
Iskolánkat az alábbi diákok képviselték:
A darabot rendezte:
2013 november 9-16 között került megrendezésre a nemzetközi PEEP projekt soron következő fordulója Moszkvában. A résztvevő országok Magyarország, Hollandia, Románia, Dánia és természetesen a házigazda Oroszország voltak. A programhét témája az „Oktatási rendszer és oktatási reformok” volt, melynek keretében a részvevő iskolák diákjai bemutatták hazájuk iskolarendszerét, illetve annak kialakulását. A tematikus előadásokat követően a házigazdák gazdag és színes délutáni programokkal biztosították, hogy a vendégek megismerhessék az orosz főváros kulturális nevezetességeit.
Hazánkat az alábbi diákok képviselték:
A kísérőtanárok Haraszti Klára és Pánczél Péter voltak.
2014 március 8-14 között került megrendezésre a Nemetközi Drámaprojekt idei rendezvényére a hollandiai Hilversumban Hollandia, Magyarország, Olaszország és Románia részvételével. A feladat Jane Austen „Büszkeség és balítéletet” című regénye szövegnélküli adaptációjának kidolgozása és bemutatása volt.
Hazánkat az alábbi diákok képviselték:
Külön szeretnék köszönetet mondani a darab rendezőjének Liktor Zsuzsannának, aki az elmúlt évek legsikeresebb előadását állította színpadra és ezt az összes résztvevő diák és rendező kolléga megerősítette!
2015 április 18. és 25. áprilisban került megrendezésre az Nemzetközi Drámaprojekt egyhetes programja az olaszországi Alatriban. A minden résztvevő által feldolgozandó téma Jack Kerouac Úton című műve volt, melyet - a szokásokhoz híven- szavak nélkül kellet színpadon előadni. A helyszínen, nemzetközi csoportokban elkészítendő előadás témája az idén a „félreértés” volt, melyből ugyanezen formában két nap leforgása alatt kellet színpadra vinni.
A programban résztvevő delegációk:
Iskolánkat az alábbi diákok képviselték:
A rendezőnk ezúttal is Liktor Zsuzsanna volt.
Mind a hazai, mind pedig a nemzetközi darabban diákjaink kiváló alakítást nyújtottak!