Keress a Facebookon
Névnap
Ma 2021. október 24., vasárnap, Salamon napja van. Holnap Blanka és Bianka napja lesz.
Kersés
Magyar Diáksport Napja

Innovatív iskola

TÁMOP-3.1.4.C-14-2015-0610
Mi is fejlődünk-Innovatív oktatás
fejlesztése Kállón

Időjárás

Hőtérkép

A kállói II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola története

Iskolánkról 1823-ból valók az első adatok. A múlt században plébániai iskolaként szerepelt intézményünk. A kállói plébánia filiája volt Erdőtarcsa (Erdőkürt, Magyalos, Ilkamajorral együtt). Az iskolák együttes felügyeletét alapfokon a kállói plébánia látta el. (A felettes irányítási feladatokat a Hatvani Esperesi Kerület és a Váci Püspökség illetékesei végezték.)

1948-ban az egyházi iskolákat államosították, a korábbi egyházi iskola neve: Kállói Állami Általános Iskola lett. Irányítását előbb a Sziráki-, majd a Pásztói Járási Tanács VB. Művelődésügyi Osztálya látta el.

1977-ben Erdőtarcsa, Erdőkürt és Kálló községek iskoláiból megalakult a KÖRZETI ÁLTALÁNOS ISKOLA.

1980-ban a Nógrád Megyei Tanács VB Művelődésügyi Osztályának utasítására létrehoztunk két kisegítő osztályt, az iskola körzetesítésével egyidejűleg 3 napközis- és 2 tanulószobai csoportot a hátrányos helyzetű tanulók felzárkóztatása érdekében. Ugyanakkor egyik első osztályunkban bevezettük az egésznapos oktatási formát.

1999.februárjában iskolánk felvette a

II. RÁKÓCZI FERENC ÁLTALÁNOS ISKOLA

nevet.

Módosítás: (2011. április 27. szerda, 21:44)

 
Fenntartó

E-NAPLÓ

Határtalanul

Sportból a legtöbbet

Iskolagyümölcs

Iskolánk beszállítója

Iskolatej

Iskolánk beszállítója

IKT eszközfejlesztés
T.I.O.P. 1.1.1.-07/1-2008.
IKT ESZKÖZFEJLESZTÉS
a kállói
II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában