A nyúlcombokat sóval, fehér borssal, frissen reszelt szerecsendióval fűszerezzük, és egy mélyebb tepsibe tesszük. Aláöntjük a bort meg a zöldségalap-lé felét, majd letakarjuk, és közepesen meleg sütőben puhára pároljuk. A párolási idő a nyúl korától függően 1,5-2 óra is lehet. Közben a pecsenyelével és a maradék zöldségalap-lével locsolgatjuk. Amikor a hús megpuhult, levesszük a fedőt, rózsaszínűre sütjük, a pecsenyelét pedig kb. 3 dl-re visszaforraljuk. A húst tálra szedjük, melegen tartjuk. A pecsenyelét egy kisebb lábasba öntjük, hozzáadjuk az ételkeményítőt, felöntjük a tejszínnel, és mártás sűrűségűre főzzük.
Amíg a hús sül, a parajt megmossuk, és sós, szódabikarbónás, forrásban lévő vízzel leforrázzuk. Ezután lecsöpögtetjük, kicsavarjuk, és a vágódeszkán apróra vágjuk.A tojásokat felverjük, majd összekeverjük a vágott parajjal. Összedolgozzuk a liszttel, megsózzuk, és annyi vizet adunk hozzá, hogy jól gyúrható tésztát kapjunk.
A tésztát simára kidolgozzuk, lisztezett deszkán kinyújtjuk, széles metéltre felvágjuk, és sós vízben kifőzzük. A gombát cikkekre vágjuk, sóval, borssal ízesítjük, majd egy kevés forró olajon hirtelen megpirítjuk. Az almák magházát kivágjuk, ujjnyi vastag karikákra szeleteljük. Egy serpenyőben felforrósítjuk a mézet, és az almakarikák mindkét oldalát aranysárgára, nem túl puhára sütjük. A nyúlpecsenyét visszatesszük a forró mártásba, majd a parajos metélttel körítve, a sült gombával és a pikánsan édes-savanykás almakarikákkal díszítve tálaljuk.