Csodaszarvas antikvárium-könyvesbolt és régiségbolt

Könyvpiac

...............................................................................................................................................................................................
<Könyvesbolt>
Kategóriák:
<Antikvárium>
Kategóriák:
<Régiségbolt>
Kategóriák:
Bazár:
<Ajándékbolt>
Kategóriák:
 

Boltunk fontosnak tartja, hogy folyamatosan tájékoztassa látgatóit a legfrissebb könyv és műtárgy piaci eseményekről. Reméljük így könnyebbé válik az információszerzés és döntés látogatóink számára. Megpróbálunk minél több hasznos és érdekes információt elérhetővé tenni minden kedves érdeklödő számára. Nálunk megtudhatja a legfrissebb aukciós híreket és az aktuális aukciós időpontokat elolvashatja a műtárgypiacról és könyvpiacról írt cíkkeket.

AUKCIÓS HÍREK:Összes hír AUKCIÓS IDŐPONTOK MŰTÁRGYPIAC: Hírek,elemzések KÖNYPIAC: Hírek,elemzések
2007.11.12. - A Vivace zenei antikvárium árverése
Zenei könyvek, kották, partitúrák, elméleti írások, kéziratok, fotók előadóművészekről, zeneszerzőkről és zeneszerzőktől. Minden, ami a zenével kapcsolatos. Így összegezhető a Kottanet és a Vivace Zenei Antikvárium 472 tételes aukciós kínálata. Az árverést stílusos környezetben, a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Zenei Gyűjteményében tartják november 16-án.
 

Mivel a téma határozta meg a kollekciót, nem a kiadványok kora, hanem témájuk, ritkaságuk határozta meg az - olykor meglepően alacsony, néhány ezer forintos - árakat. A legdrágább tételek kikiáltási ára is mindössze 100-150 ezer forint.. Ezek egyike az S. K., soror (nővér) által jegyzett kéziratos mű, Az egyházi év énekei orgonakísérettel című gyűjtemény, amelyben a kottavonalakat kézzel húzták meg, az énekek címeit, kezdősorait piros tintával írták. A gyönyörű állapotban lévő 1778-as kiadású könyvért 150 ezer forintot kérnek.

Goldmark Károly Sakuntala nyitányának szólamkivonatát 1867 utáni kiadásban, és a hozzá tartozó 1911-es partitúrát 130 ezer forintra tartják. A mű Goldmark első kimagasló kompozíciója, amelyet a hindu Kálidásza költeménye ihletett.

"Hymnusz, költemény Kölcsey Ferencztől. Koszorúzott zenéjét írta 's a lelkes költő rokonkeblű barátjának tekintetes Deák Ferencz Úrnak mély tisztelettel ajánlja Erkel Ferencz" - az 1844-es, elsőkiadású kottára 120 ezer forinttól lehet licitálni.

Vörösmarty Mihály Szózatának megzenésítésére kiírt pályázatra Erkel is komponált zenét. Bár nem ő lett a díjazott, a művet 1847-ben, díszesen litografált címlappal megjelentették. Ezt 22 ezer forintra taksálják. A pályadíjnyertes, "díjkoszorúzott" Egressy Béni Szózatának harmadik kiadása viszont 50 ezer forintot ér.

A Magyar Népdalok egyetemes gyűjteményét a "Kisfaludy-Társaság megbízásából és segélyével s a Közoktatási Ministerium és Tud. Akadémia pártfogásával gyűjtötte, s énekre és zongorára feldolgozva kiadta Bartalus István 1895-ben". A páratlanul ritka és szép kiállítású gyűjtemény Ponori Thewrewk Emil zenekutató, egyetemi tanár tulajdona volt, amit a címlapon a sajátkezű aláírás és bejegyzések is tanúsítanak. A szép kiállítású kötetek gyűjteménye 100 ezer forintért licitálható.

Bartalus István Adalékok a magyar zene történelméhez - Bakfark Bálint lantvirtuóz és zeneköltő és Eszterházy Pál egyházi zenekölteményei című műve igen ritka darab, amelynek most aukcióra kerülő, első kiadása 1882-ből már 8 ezer forintért elvihető.

Ábrányi Kornél zeneszerző, zeneíró és zongoraművész Liszt Ferenc barátja, egyik legodaadóbb híve és magyarországi támogatója volt. 1860-ban Mosonyi Mihállyal, Bartalus Istvánnal és Rózsavölgyi Gyulával alapította meg az első magyar zenei szakfolyóiratot, a Zenészeti Lapokat. Az 1870-es évek elején jelentős szerepet vállalt a Zeneakadémia felállítása körüli mozgalmakban. A magyar zene a 19-ik században című írása az utolsó monumentális műve, amelyre 15 ezer forintról lehet licitálni. .
"Kétszáz-hat metszett kotta példákkal" van ellátva Bartay András Magyar Apollo avagy útmutatás a' General-Bass' játszásának, a' harmonia ösmeretére 's a' hangszerzésre vezető alapos rendszabásainak megtanulására. Az 1834-es, első kiadású könyv 80 ezer forintról indul.

Liszt, Ferenc Chopinról írt értekezése, amely az 1852-es párizsi első kiadás után készült Gróf Wass Ottilia fordításában, 20 ezer, Orbán, József A sárospataki énekkar története 1882-ből 10 ezer, az igen ritka, Orgona és orgonálás az egyház szolgálatában című Tornyay Ferenc kötet 8 ezer, Reinitz, Béla hét Ady-dala 10 ezer forintért vihető el.

Néhány ezer forintért meg lehet szerezni Bartókról, Kodályról, Liszt Ferencről szóló köteteket. A Kodály-partitúrák is 10 ezer forint alatti áron indulnak. A Bartók-kották 25 ezer forintot érnek. A 11 Dohnányi Ernő-kotta egyenként negyedszáz forint körül indul. Tíz Hubay Jenő-zenemű ára 55 és 24 ezer forint között mozog.

Kézirat, levelek, aláírások már 10-15 ezer forint között elérhetők, Bárdos Lajostól, Czifra Györgytől, Kodály Zoltántól, Farkas Ferenctől, Joseph Kosmától, Osváth Júliától. A korabeli fényképek Lehár Ferencről, Sergio Failoniról, Ferencsik Jánosról, Pietro Mascagniról, Yehudi Menuhinról 20-50 ezer forintról indulnak.

                             
   
vissza a könyvpiaci hírekhez
Csodaszarvas régiségbolt és antikvárium
www.regisegbolt.atw.hu
regisegbolt@altavizsla.hu
T: 06205865414
© 2007 A Csodaszarvas antikvárium-könyvesbolt és régiségbolt a Csodaszarvas lapcsalád tagja.