27. feladat megoldása PowerPointban

1.  A program indítása után megjelenő párbeszédablakban válasszuk az Üres bemutató opciót.

2.  Kezdjük a bemutató készítést a szöveg bevitelével az első számú dián. Az első dia a címdia Kezdjük mindig a cím beírásával, majd a többi szöveget is helyezzük el. Figyeljünk arra, hogy a szöveg dia nézetben mindig teljes mértékben olvasható és áttekinthető legyen. Vigyük be az alcímeket is.

3.  A második dia legyen diagramot és címet tartalmazó elrendezésű.Válasszuk ki a diagram típusát, és adjuk meg a táblázatban az értékekekt. Majd döntsük el milyen magyarázatot és feliratot közlünk még a dián.

4.  Tekintsük át az egyes diákat dianézetben, és ha szükséges változtassunk a helyőrzők méretén, hogy minden szöveg jól látható legyen. Rendeljünk a Formátum/Egyéni háttér paranccsal egy adott színt a két diának.

5.  Az effektekhez és áttűnési beállításokhoz, animációkhoz hívjuk meg a Diavetítés/Animációs beállítások menüpontot, majd válasszunk Áttűnési hatást. Az Animáció testreszabása menűpontnál az egyes diákra adjuk meg a megjelenési formát. Adhatunk hangeffektusokat is a képekhez. A diagram részeit külön animáljuk. Hanghatást is adhatunk hozzá.

6.  Válasszuk ki a Diavetítés Időzítéspróba menűpontot, és pontosan állítsuk be az egyes diák vetítési idejét. Minden egyes sorra hagyjunk annyi időt, hogy olvasható vagy akár leírható legyen legyen.

7.  Nézzük meg a kész bemutatót. Lépjünk az első képkockára, és indítsuk el a vetítést a Diavetítés/Diavetítés menüpont meghívásával.

8.  Ha az eredménnyel elégedettek vagyunk, mentsük el a fájlt a megfelelő néven. A mentéshez hívjuk meg a Fájl/Mentés menüpontot. Ügyeljünk rá, hogy oda végezzük el a mentést, ahová a vizsgaközpont a feladatban kérte, különben a munka nem lesz értékelhető.