Pontos idő: 2024.06.07. 05:17





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 367 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Következő
 motorolaj! de milyen? 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Ez már annyira idegesít :wag ,és feháborít az alaptalan vádaskodásod,hogy nem is vagyok hajlandó Veled erről tovább vitázni,mert nem érdekel a konok véleményed.
Ha mégegyszer alaptalanul-ismeretlenül gyanusítgatsz kizárlak a fórumból!!!
Már a legelején leírtam ,NEM AKARLAK RÁBESZÉLNI!!!
Egyébként senkivel nem vagyok leszerződve,mert ha a haszon érdekelne akkor Castroll-t árulnék a lent leírtak alapján,és azóta már lenne ajándék csápos emelőm is,meg szerszámosom,meg munkaruhám,stb......de nincs.

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2011.01.04. 20:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.04. 11:50
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
azt hittem vitatkozunk majd egy jót, és esetleg mindketten tanulunk belőle. :smile1
a fórumok általában erre vannak.
de ha te úgy gondolod, hogy inkább törölsz, hát hajrá!

én hajlandó, és KÉPES lennék elfogadni a te véleményed. de azon kívül, hogy közölted velem, az én autómba egy weboldal szerint melyik olaj való (kiabálva), mást nem mondtál. leszaroztad a castrol-t, mert a BP gyártja (a világ legnagyobb olajtársasága). meg elmeséltél egy sztorit, ami számomra nem bizonyítja, hogy bármelyik másik olajjal nem ugyanez lett volna a végeredmény.

kértem, hogy támaszd alá te, vagy az olajszakértő ismerősöd azt, hogy ez az olaj amit hype-oltok itt a fórumban, tényleg ennyire jó. ezt továbbra is várom.

ha törölsz, azzal csak annyit érsz el, hogy bebizonyítod másnak is, és nekem is: ha nem megy ésszel, akkor majd erővel menni fog... de ez esetben akkor inkább töröld az összes hozzászólásomat is! még a végén a később érkezők meglátnak egy másik véleményt, ami nem egyezik a tieddel.

elnézést, hogy egy szakmai(nak tűnő) fórumon szakmai vitát próbáltam generálni, úgy tűnik hiba volt
be kellett volna állnom a sorba....

további jó szórakozást


2011.01.04. 20:55
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
No comment.
f4lcon írta:
azt hittem vitatkozunk majd egy jót, és esetleg mindketten tanulunk belőle. :smile1
a fórumok általában erre vannak.
de ha te úgy gondolod, hogy inkább törölsz, hát hajrá!

én hajlandó, és KÉPES lennék elfogadni a te véleményed. de azon kívül, hogy közölted velem, az én autómba egy weboldal szerint melyik olaj való (kiabálva), mást nem mondtál. leszaroztad a castrol-t, mert a BP gyártja (a világ legnagyobb olajtársasága). meg elmeséltél egy sztorit, ami számomra nem bizonyítja, hogy bármelyik másik olajjal nem ugyanez lett volna a végeredmény.

kértem, hogy támaszd alá te, vagy az olajszakértő ismerősöd azt, hogy ez az olaj amit hype-oltok itt a fórumban, tényleg ennyire jó. ezt továbbra is várom.

ha törölsz, azzal csak annyit érsz el, hogy bebizonyítod másnak is, és nekem is: ha nem megy ésszel, akkor majd erővel menni fog... de ez esetben akkor inkább töröld az összes hozzászólásomat is! még a végén a később érkezők meglátnak egy másik véleményt, ami nem egyezik a tieddel.

elnézést, hogy egy szakmai(nak tűnő) fórumon szakmai vitát próbáltam generálni, úgy tűnik hiba volt
be kellett volna állnom a sorba....

további jó szórakozást

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2011.01.04. 20:59
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.14. 19:00
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
azt hittem vitatkozunk majd egy jót, és esetleg mindketten tanulunk belőle.
a fórumok általában erre vannak.
de ha te úgy gondolod, hogy inkább törölsz, hát hajrá!

én hajlandó, és KÉPES lennék elfogadni a te véleményed. de azon kívül, hogy közölted velem, az én autómba egy weboldal szerint melyik olaj való (kiabálva), mást nem mondtál. leszaroztad a castrol-t, mert a BP gyártja (a világ legnagyobb olajtársasága). meg elmeséltél egy sztorit, ami számomra nem bizonyítja, hogy bármelyik másik olajjal nem ugyanez lett volna a végeredmény.

kértem, hogy támaszd alá te, vagy az olajszakértő ismerősöd azt, hogy ez az olaj amit hype-oltok itt a fórumban, tényleg ennyire jó. ezt továbbra is várom.

ha törölsz, azzal csak annyit érsz el, hogy bebizonyítod másnak is, és nekem is: ha nem megy ésszel, akkor majd erővel menni fog... de ez esetben akkor inkább töröld az összes hozzászólásomat is! még a végén a később érkezők meglátnak egy másik véleményt, ami nem egyezik a tieddel.

elnézést, hogy egy szakmai(nak tűnő) fórumon szakmai vitát próbáltam generálni, úgy tűnik hiba volt
be kellett volna állnom a sorba....

további jó szórakozást
_________________



Nem vagyok olajszakember és nem szeretnék vitát generálni, csak privát vélemény!!!!!!!!
Ez a kérdés egy kicsit olyannak tűnik nekem, mint az autómárka választás. Miért pont SEAT? Van nála szebb is, jobb is, olcsóbb is, meg drágább is, de NEKÜNK a SEAT a jó és tökéletes!! Én is a Midland-et használom és meg vagyok vele elégedve, így nem teszek fel vele kapcsolatban magamnak kérdéseket, hogy miért ezt választottam, mindaddig, amíg az ellenkezőjét nem tapasztalom! Marketingre nem telik? Azt mondják, a jó bornak nem kell a cégér! Ráadásul M.A.Team nagyobb kockázatot vállalna be, ha nem lenne benne 100%-ig biztos a dolgában, hisz neki kisebb a "vevőköre", Így ha bármi gondom lenne az olajjal, vagy bármi mással kapcsolatban, ami az Ő ajánlásával történik, akkor azt csak Rajta kérném számon! Mindenki másra esküszik. Szerintem ezen nem kellene vitázni! Elnézést, ha ezzel bárkit megsértettem, de szerintem többek nevében is írtam!


2011.01.04. 23:49
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 08:03
Hozzászólások: 22
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Nekem ebbe az egész témába (vitába?) egy dolog ütötte meg a "fülemet". Mégpedig az, hogy: "elhiszem, hogy leszerződtetek a forgalmazóval, és nyomni kell az olajat". Ehhez csak annyit tudok mondani, hogy most voltam Attilánál szervizelni, többek között olajat is cserélt a váltóba. Én vittem az olajat, ami nem volt más, mint Castrol(!). Egy szóval, sőt betűvel sem akart meggyőzi, hogy mennyivel jobb lenne, ha Midland olajat rakna bele. Az más kérdés, hogy én kérdeztem motorolajokról és Ő elmondta a véleményét, tapasztalatát, mert én kíváncsi voltam a szakember véleményére, de akkor sem éreztem, hogy ez valami marketing szöveg lenne. Meghallgattam, de a döntés az enyém marad ezek után is.


2011.01.05. 05:46
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
A gondolat meneted ,és az érveid is teljesen ésszerűek,és sok igazság van benne úgy mint Sakic véleményében!
Azt gondolom én pont nem az a szerelő vagyok akit itt lefestettek az elözöekben!!!!
Hajlandó vagyok eszmétcserélni bármiben bárkivel ,de ha már ilyen agresszívan támadnak ,akkor hü.....el nem vitatkozom,pláne ha burkoltan le pénzéheseznek!
Ha valaki ,én csak olyan dologhoz adom a nevem amiben halál biztos vagyok,és nem csak a haszon érdekel hanem az ügyfelek is!!!
Nekem nem kellett táblázatokat meg diagrammokat nézegetni ahoz ,hogy eldöntsem mit használjak,az évek alatt én is használtam TXT softec-et a Golfomba,és sokszor megdöbbentem amikor 500km után az olaj teljesen fekete volt.Ezért kerestem más alternatívát és így jutottam el a Quaker State-hez ami merőben más és jobb volt még hangra is. Azután jött a Midland amiben ugyan az az olaj van benne csak egy európai cég csomagolja ,így kerülve el az amerikai import után fizetendő bünetető vámot.
De attól termék ugyan az!!!!
Szerintem akit a specifikációk,és a leírt dolgok győznek meg a tapasztalat helyett ,az nagyon keves ért az autókhoz!!!
Én csináltam 1 teszet még mikor volt 1 új Feliciánk, Apu kollégájának is volt 1 új.Apu nem engedte kicserélni a gyári olajat 3000km-nél mondván az gyári.... A kollégája hallagatott rám és kicseréltük. Az igazság pillanata 15000km-nél jött el ,amikor is szelepet kell állítani a Skodánál,lebettük a szelepfedelet Apu kocsijáról és majd elájultunk kb 1cm vastag olajsár volt benne!A kollégájának párhónappal késöbb jött el a szervíz, a methodus ugyan az ,szelepfedél le hát barátaim mintha 1km lett volna benne arany tiszta volt minden és az olaj még sárga volt!!!!
NA EZÉRT VÁLASZTOTTAM EZT A MÁRKÁT!
Még annyit miért nincs reklám,1. nem is kell,2.pedig a fogysztó fizeti meg az olaj árában így hogy nincs olcsóbb a termék.
Ezért hoztam fel példának az Edget mert 3900.- kis ker,2100.- nagy ker. és abba még benne van a reklám ami kb 500.- a Bárdniak a haszna.Akkor mennyibe kerül az olaj meg a csomagolás ,meg a gyár haszna stb???????
Ezért gondolom azt ,hogy ilyen kevés pénzből nem lehet minőségi terméket elöállítani.
A Midland ma a piacon legmagasabb szinten adagolt motorolaj,ez meg is látszik akinek elöször van benne plussz teljesítményről, halkabb motorhangról számol be!!!
ÉS EZ NEM REKLÁM EZEK TÉNYEK!!!
Köszönöm mindenkinek aki kiáll az igazság mellett!!!!




Misi43 irta:
Nem vagyok olajszakember és nem szeretnék vitát generálni, csak privát vélemény!!!!!!!!
Ez a kérdés egy kicsit olyannak tűnik nekem, mint az autómárka választás. Miért pont SEAT? Van nála szebb is, jobb is, olcsóbb is, meg drágább is, de NEKÜNK a SEAT a jó és tökéletes!! Én is a Midland-et használom és meg vagyok vele elégedve, így nem teszek fel vele kapcsolatban magamnak kérdéseket, hogy miért ezt választottam, mindaddig, amíg az ellenkezőjét nem tapasztalom! Marketingre nem telik? Azt mondják, a jó bornak nem kell a cégér! Ráadásul M.A.Team nagyobb kockázatot vállalna be, ha nem lenne benne 100%-ig biztos a dolgában, hisz neki kisebb a "vevőköre", Így ha bármi gondom lenne az olajjal, vagy bármi mással kapcsolatban, ami az Ő ajánlásával történik, akkor azt csak Rajta kérném számon! Mindenki másra esküszik. Szerintem ezen nem kellene vitázni! Elnézést, ha ezzel bárkit megsértettem, de szerintem többek nevében is írtam![/quote]

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2011.01.05. 10:29
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
M.A.Team írta:
Én csináltam 1 tesztet még mikor volt 1 új Feliciánk, Apu kollégájának is volt 1 új.Apu nem engedte kicserélni a gyári olajat 3000km-nél mondván az gyári.... A kollégája hallgatott rám és kicseréltük. Az igazság pillanata 15000km-nél jött el ,amikor is szelepet kell állítani a Skodánál, levettük a szelepfedelet Apu kocsijáról és majd elájultunk kb 1cm vastag olajsár volt benne!A kollégájának párhónappal később jött el a szerviz, a methodus ugyan az ,szelepfedél le hát barátaim mintha 1km lett volna benne arany tiszta volt minden és az olaj még sárga volt!!!!


A fent idézett történetből lehet hogy én értek félre valamit, de én úgy tudom hogy akkor jó az olaj, ha pár 1000 km után már nem sárga, hanem inkább színben a kakaóhoz hasonlít, hiszen csak így képes emulgálni, lebegtetni a szennyező anyagokat, amit nevezhetünk akár olajsárnak is. Ha az olaj képes "magába zárni" a szennyező anyagokat (Al, vasoxid, korom, víz, stb), akkor a korrózióvédelem is megoldott a motortéren belül (ami ugyancsak megnyugtató körülmény), ennek csalhatatlan jele pedig - ha nem tévedek - az olaj bizonyos futásteljesítmény utáni elszineződése.
Én még olyant a saját kocsimon sajnos nem láttam, hogy egy feltöltést követő 1000-2000km után ne barnult volna be az olaj, a Midland 5w40-nél is ugyanezt tapasztaltam (most az van benne). Pedig még csak nem is dízeles a kicsike, hogy a koromképződésre foghassam... ja, és 8000 km-nél nálam sehogy sem fut többet egy olaj, mert előbb telik le az 1 év, úgyhogy még arra sem gyanakodnék, hogy súlyosan szennyezett a motor. A kocsi 10 éves lesz tavasszal, 66000km-es futásteljesítménnyel vettem, eddig futott szumma 108000 km-t és soha nem volt visszapörgetve.

Akkor hogy is van ez? :hmmm Helyes a gondolatmenetem, vagy valami baki van itt?

Minden szakértő véleményt tisztelettel köszönök előre is! :bow

_________________
Kép


2011.01.06. 09:23
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Van benne némi igazság,én úgy gondolom hogy a sok mocsok ami adott esetbne a motorban van a rosszminőségű olaj maradéka,ez új autó esetében, jó olajjal nem következik be!
Így maradhat sárga.
Ha hosszú időn keresztül használsz Midlandot akkor kifogja tisztítani a motort és neked is egyre hosszab ideig marad sárga az olaj.

Hókornél írta:
M.A.Team írta:
Én csináltam 1 tesztet még mikor volt 1 új Feliciánk, Apu kollégájának is volt 1 új.Apu nem engedte kicserélni a gyári olajat 3000km-nél mondván az gyári.... A kollégája hallgatott rám és kicseréltük. Az igazság pillanata 15000km-nél jött el ,amikor is szelepet kell állítani a Skodánál, levettük a szelepfedelet Apu kocsijáról és majd elájultunk kb 1cm vastag olajsár volt benne!A kollégájának párhónappal később jött el a szerviz, a methodus ugyan az ,szelepfedél le hát barátaim mintha 1km lett volna benne arany tiszta volt minden és az olaj még sárga volt!!!!


A fent idézett történetből lehet hogy én értek félre valamit, de én úgy tudom hogy akkor jó az olaj, ha pár 1000 km után már nem sárga, hanem inkább színben a kakaóhoz hasonlít, hiszen csak így képes emulgálni, lebegtetni a szennyező anyagokat, amit nevezhetünk akár olajsárnak is. Ha az olaj képes "magába zárni" a szennyező anyagokat (Al, vasoxid, korom, víz, stb), akkor a korrózióvédelem is megoldott a motortéren belül (ami ugyancsak megnyugtató körülmény), ennek csalhatatlan jele pedig - ha nem tévedek - az olaj bizonyos futásteljesítmény utáni elszineződése.
Én még olyant a saját kocsimon sajnos nem láttam, hogy egy feltöltést követő 1000-2000km után ne barnult volna be az olaj, a Midland 5w40-nél is ugyanezt tapasztaltam (most az van benne). Pedig még csak nem is dízeles a kicsike, hogy a koromképződésre foghassam... ja, és 8000 km-nél nálam sehogy sem fut többet egy olaj, mert előbb telik le az 1 év, úgyhogy még arra sem gyanakodnék, hogy súlyosan szennyezett a motor. A kocsi 10 éves lesz tavasszal, 66000km-es futásteljesítménnyel vettem, eddig futott szumma 108000 km-t és soha nem volt visszapörgetve.

Akkor hogy is van ez? :hmmm Helyes a gondolatmenetem, vagy valami baki van itt?

Minden szakértő véleményt tisztelettel köszönök előre is! :bow

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2011.01.06. 09:55
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.12. 17:37
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: Bpest
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Én is úgy tudom, ahogy te, hogy az olaj nem engedi leülepedni a szennyeződést. Nekem az a furcsa, hogy az egyik motor tele volt olajsárral (vszinű az olaj is fekete volt) a másikban sem olajsár, sem elszineződött olaj nem volt. Abban hova tűnt a szennyeződés? Ettől függetlenül szerintem az olajcsere 3000km-es motornál még a mai napig hasznos.

Hókornél írta:
M.A.Team írta:
Én csináltam 1 tesztet még mikor volt 1 új Feliciánk, Apu kollégájának is volt 1 új.Apu nem engedte kicserélni a gyári olajat 3000km-nél mondván az gyári.... A kollégája hallgatott rám és kicseréltük. Az igazság pillanata 15000km-nél jött el ,amikor is szelepet kell állítani a Skodánál, levettük a szelepfedelet Apu kocsijáról és majd elájultunk kb 1cm vastag olajsár volt benne!A kollégájának párhónappal később jött el a szerviz, a methodus ugyan az ,szelepfedél le hát barátaim mintha 1km lett volna benne arany tiszta volt minden és az olaj még sárga volt!!!!


A fent idézett történetből lehet hogy én értek félre valamit, de én úgy tudom hogy akkor jó az olaj, ha pár 1000 km után már nem sárga, hanem inkább színben a kakaóhoz hasonlít, hiszen csak így képes emulgálni, lebegtetni a szennyező anyagokat, amit nevezhetünk akár olajsárnak is. Ha az olaj képes "magába zárni" a szennyező anyagokat (Al, vasoxid, korom, víz, stb), akkor a korrózióvédelem is megoldott a motortéren belül (ami ugyancsak megnyugtató körülmény), ennek csalhatatlan jele pedig - ha nem tévedek - az olaj bizonyos futásteljesítmény utáni elszineződése.
Én még olyant a saját kocsimon sajnos nem láttam, hogy egy feltöltést követő 1000-2000km után ne barnult volna be az olaj, a Midland 5w40-nél is ugyanezt tapasztaltam (most az van benne). Pedig még csak nem is dízeles a kicsike, hogy a koromképződésre foghassam... ja, és 8000 km-nél nálam sehogy sem fut többet egy olaj, mert előbb telik le az 1 év, úgyhogy még arra sem gyanakodnék, hogy súlyosan szennyezett a motor. A kocsi 10 éves lesz tavasszal, 66000km-es futásteljesítménnyel vettem, eddig futott szumma 108000 km-t és soha nem volt visszapörgetve.

Akkor hogy is van ez? :hmmm Helyes a gondolatmenetem, vagy valami baki van itt?

Minden szakértő véleményt tisztelettel köszönök előre is! :bow


2011.01.06. 10:01
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
De honnan van a Szennyeződés???
És nem az olajszűrőbe kéne lennie???

tszab (030) írta:
Én is úgy tudom, ahogy te, hogy az olaj nem engedi leülepedni a szennyeződést. Nekem az a furcsa, hogy az egyik motor tele volt olajsárral (vszinű az olaj is fekete volt) a másikban sem olajsár, sem elszineződött olaj nem volt. Abban hova tűnt a szennyeződés? Ettől függetlenül szerintem az olajcsere 3000km-es motornál még a mai napig hasznos.

Hókornél írta:
M.A.Team írta:
Én csináltam 1 tesztet még mikor volt 1 új Feliciánk, Apu kollégájának is volt 1 új.Apu nem engedte kicserélni a gyári olajat 3000km-nél mondván az gyári.... A kollégája hallgatott rám és kicseréltük. Az igazság pillanata 15000km-nél jött el ,amikor is szelepet kell állítani a Skodánál, levettük a szelepfedelet Apu kocsijáról és majd elájultunk kb 1cm vastag olajsár volt benne!A kollégájának párhónappal később jött el a szerviz, a methodus ugyan az ,szelepfedél le hát barátaim mintha 1km lett volna benne arany tiszta volt minden és az olaj még sárga volt!!!!


A fent idézett történetből lehet hogy én értek félre valamit, de én úgy tudom hogy akkor jó az olaj, ha pár 1000 km után már nem sárga, hanem inkább színben a kakaóhoz hasonlít, hiszen csak így képes emulgálni, lebegtetni a szennyező anyagokat, amit nevezhetünk akár olajsárnak is. Ha az olaj képes "magába zárni" a szennyező anyagokat (Al, vasoxid, korom, víz, stb), akkor a korrózióvédelem is megoldott a motortéren belül (ami ugyancsak megnyugtató körülmény), ennek csalhatatlan jele pedig - ha nem tévedek - az olaj bizonyos futásteljesítmény utáni elszineződése.
Én még olyant a saját kocsimon sajnos nem láttam, hogy egy feltöltést követő 1000-2000km után ne barnult volna be az olaj, a Midland 5w40-nél is ugyanezt tapasztaltam (most az van benne). Pedig még csak nem is dízeles a kicsike, hogy a koromképződésre foghassam... ja, és 8000 km-nél nálam sehogy sem fut többet egy olaj, mert előbb telik le az 1 év, úgyhogy még arra sem gyanakodnék, hogy súlyosan szennyezett a motor. A kocsi 10 éves lesz tavasszal, 66000km-es futásteljesítménnyel vettem, eddig futott szumma 108000 km-t és soha nem volt visszapörgetve.

Akkor hogy is van ez? :hmmm Helyes a gondolatmenetem, vagy valami baki van itt?

Minden szakértő véleményt tisztelettel köszönök előre is! :bow

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2011.01.06. 10:17
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.12. 17:37
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: Bpest
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Nem ártana, ha ott lenne. Viszont akkor nem az olajon múlik, hogy van-e olajsár, hanem a szűrőn... Az olajszűrő sem képes felfogni mindent. Elvégre akkor az olaj sem jutna át rajta. Ezek az átjutó szennyeződések lebegnek (jó esetben) az olajban és színezik barnásra. Azért az 1 centi olajsár lerakódása 0-tól 15000 km alatt nem semmi. Bele sem merek gondolni, mi lehet a forgó alkatrészek olajjárataiban (forgattyús tengely, vezértengely) ahol a centrifugál elv alapján még erősebben rakódik le a szennyeződés a vékony furatokban. A kenés a siklócsapágyaknál érdekesen alakulhat.


M.A.Team írta:
De honnan van a Szennyeződés???
És nem az olajszűrőbe kéne lennie???


2011.01.06. 10:49
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Oks! :handshake Köszi, maradok a Midlandnál, a hosszú távú eredményekről mindenképp beszámolok!
Motort mosatni pedig végképp nem szeretnék...
M.A.Team írta:
Van benne némi igazság,én úgy gondolom hogy a sok mocsok ami adott esetbne a motorban van a rosszminőségű olaj maradéka,ez új autó esetében, jó olajjal nem következik be!
Így maradhat sárga.
Ha hosszú időn keresztül használsz Midlandot akkor kifogja tisztítani a motort és neked is egyre hosszab ideig marad sárga az olaj.

_________________
Kép


2011.01.06. 10:50
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
tszab (030) írta:
...Az olajszűrő sem képes felfogni mindent. Elvégre akkor az olaj sem jutna át rajta. Ezek az átjutó szennyeződések lebegnek (jó esetben) az olajban és színezik barnásra...

Én is pont így gondolom. Ezért éppoly fontos a minőségi filter, mint a jó olaj.

_________________
Kép


2011.01.06. 10:53
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Amiről beszélek; járok le a Seat Mende-be van ott egy lány aki a pénztáros, neki egy vw polo-ja van 1.4 16v-s.
Amióta megva az autója amit újonnan vett, csak ott volt szervízen náluk.Mivel dolgozó olcsóbb az olaj meg a járulékos költségek is,
és tuti nem verik át a kollégái.
De Ő mesélte el ,hogy a motorba olyan olajsár volt,hogy eldugult az olajszívattyú,pedig csak Castroll Magnatech volt benne végig.
A szűrő gyári.
Akkor?????
Honnan a sár???
tszab (030) írta:
Nem ártana, ha ott lenne. Viszont akkor nem az olajon múlik, hogy van-e olajsár, hanem a szűrőn... Az olajszűrő sem képes felfogni mindent. Elvégre akkor az olaj sem jutna át rajta. Ezek az átjutó szennyeződések lebegnek (jó esetben) az olajban és színezik barnásra. Azért az 1 centi olajsár lerakódása 0-tól 15000 km alatt nem semmi. Bele sem merek gondolni, mi lehet a forgó alkatrészek olajjárataiban (forgattyús tengely, vezértengely) ahol a centrifugál elv alapján még erősebben rakódik le a szennyeződés a vékony furatokban. A kenés a siklócsapágyaknál érdekesen alakulhat.


M.A.Team írta:
De honnan van a Szennyeződés???
És nem az olajszűrőbe kéne lennie???

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2011.01.06. 11:01
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
M.A.Team írta:
Honnan a sár???

Most már végképp arra kell gondolnom, hogy az 1.4 16V-ből. :laugh
Bevallom töredelmesen az igazsághoz hozzátartozik, hogy ez előtt 2 feltöltés Magnatech, majd 2 feltöltés Edge volt... kasztrál a Castrol? :shocking :w00t :laugh

_________________
Kép


2011.01.06. 11:18
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.12. 17:37
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: Bpest
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Egyre több embertől hallom és fórumon látom, hogy a Castrol olajok megítélése kezd a GM olajok szintjére esni. Valami oka csak lehet...
Ellenben olyat is hallani, hogy a GM is jó, csak az egyre gyakoribb hamisítások miatt romlott a minősége.
Egyébként olajat választani kb. olyan, mint vallást. Elméletileg a forgalmazott olajoknak teljesíteniük kell az érvényes szabványokat. Tehát, rossz olaj nem lehet, csak megfelelő és mégjobb. Hogy mi a különbség azonos tudású motorolajok esetén a motorban, annyi dologtól függ, hogy egzaktul összehasonlítani csak mérőmotorokban és padon lehet, ott is nehezen. Kicsit porosabb környezetben üzemeltetés, rövid vagy hosszú utak, tartós autópályázás vagy város, esetleg 1-2 élvezetes motorpörgetés és az olaj tulajdonságai máris változnak.
Érzek egy kis párhuzamot a prémium benzinekkel.
Ott is mondák, hogy jobb lesz az autód, kitisztít mindent és lesz + 10 lóerőd és hasonlók. Mondjuk ezt valamiért mindig a kutasoktól hallom... Más meg még nem nagyon ajánlgatott prémium üzemanyagot kommersz autóba.
Az ilyenkor állított fogyasztáscsökkenést és teljesítménynövekedést csak fékpados mérés után vagyok hajlandó elfogadni.
A kutas is leszállt rólam mikor mondtam, hogy akkor rakjuk padra az autót és ha nem hozza a változást, fizesse ki a prémium különbözetét.
Szóval az ember vagy elhiszi amit mondanak neki, vagy nem. Minden motor más egy kicsit és gondolom senki nem fog önszántából (akár motormegbontással)tesztelgetni.

Hókornél írta:
M.A.Team írta:
Honnan a sár???

Most már végképp arra kell gondolnom, hogy az 1.4 16V-ből. :laugh
Bevallom töredelmesen az igazsághoz hozzátartozik, hogy ez előtt 2 feltöltés Magnatech, majd 2 feltöltés Edge volt... kasztrál a Castrol? :shocking :w00t :laugh


2011.01.06. 11:50
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.11.13. 18:54
Hozzászólások: 21
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Xado olajokról kinek mi a véleménye?
http://bolthely.hu/webautoshop/id/00453 ... ine_4_lit_

Próbálta már vlki 1,4 16v -be?


2011.01.06. 17:39
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
A szöveg jó,ezt írták a Metabondos olajról is aztán meg besültek az új tuningolt motorok,utána meg pereskedés kell ez neked???
Szerintem ebbe a kategóriába jo az Avanza 10w-40w http://midland.hu/termek/avanza_10w-40_ ... .html,vagy ha jobb kell akkor 5w-40w http://midland.hu/termek/avanza_5w-40_4l_motorolaj.html ezeket az is tudja kb ennyiért!
Én csak azt monhatom nem probáltam még nincs tapasztalatom.
omlas00 írta:
Xado olajokról kinek mi a véleménye?
http://bolthely.hu/webautoshop/id/00453 ... ine_4_lit_

Próbálta már vlki 1,4 16v -be?

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2011.01.06. 17:47
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.11.13. 18:54
Hozzászólások: 21
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Igen, énis rengeteget utána olvastam metabond prolong long life...stb......volt egykét el tántoritó komment! Marad az avanza!
Köszi a gyors választ!


2011.01.06. 20:56
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2009.11.09. 23:24
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: VP megye, Pápa
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
A korábbi "vitáról" lemaradva, csak annyit fűznék a témához, hogy (amióta megvettem az autót) az 1. olajcserémnél midlandet tettem a vasba, utána castrolt, most Q8, síkosít, mindhárom 5W-40. Az utóbbi 2 hangosabb mint a midland, a castrol 5-6000 körül szinte fekete volt, a Q8 és a midland pedig ekkor még vígan barna. Mindannyiszor MANfilterrel szűrtem. És ha az árát is nézem, 1. Midland 2. Q8 és csak a 3. helyen kullog a Castrol....
Midlanddel pusztán annyi bajom van, hogy nagyon nehéz hozzájutni...(nincs minden sarki autósboltba...SAJNOS) A Q8 picit hangos és ha nincs jó kapcsolat, drága is. A castrol pedig 3 betű..F-el kezdődik.

Végül de nem utolsó sorban, hozzáteszem, ha eléri a víz a 90 fokot, ritka hogy 50% alatt álljon a gázpedál...

_________________
Toledo Signo 1.6 16V BCB || N0: 161

NOT SPONSORED BY MOMMY & DADDY


2011.01.06. 22:42
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Postai uton bármikror rendelhetsz.
kanyarcsákány írta:
A korábbi "vitáról" lemaradva, csak annyit fűznék a témához, hogy (amióta megvettem az autót) az 1. olajcserémnél midlandet tettem a vasba, utána castrolt, most Q8, síkosít, mindhárom 5W-40. Az utóbbi 2 hangosabb mint a midland, a castrol 5-6000 körül szinte fekete volt, a Q8 és a midland pedig ekkor még vígan barna. Mindannyiszor MANfilterrel szűrtem. És ha az árát is nézem, 1. Midland 2. Q8 és csak a 3. helyen kullog a Castrol....
Midlanddel pusztán annyi bajom van, hogy nagyon nehéz hozzájutni...(nincs minden sarki autósboltba...SAJNOS) A Q8 picit hangos és ha nincs jó kapcsolat, drága is. A castrol pedig 3 betű..F-el kezdődik.

Végül de nem utolsó sorban, hozzáteszem, ha eléri a víz a 90 fokot, ritka hogy 50% alatt álljon a gázpedál...

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2011.01.07. 11:22
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2009.11.09. 23:24
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: VP megye, Pápa
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Tudok róla :D csak akkor még pk-t is fizetni... az akkor lenne jó, ha többen rendelnénk nagyobb mennyiségben.
M.A.Team írta:
Postai uton bármikror rendelhetsz.
kanyarcsákány írta:
A korábbi "vitáról" lemaradva, csak annyit fűznék a témához, hogy (amióta megvettem az autót) az 1. olajcserémnél midlandet tettem a vasba, utána castrolt, most Q8, síkosít, mindhárom 5W-40. Az utóbbi 2 hangosabb mint a midland, a castrol 5-6000 körül szinte fekete volt, a Q8 és a midland pedig ekkor még vígan barna. Mindannyiszor MANfilterrel szűrtem. És ha az árát is nézem, 1. Midland 2. Q8 és csak a 3. helyen kullog a Castrol....
Midlanddel pusztán annyi bajom van, hogy nagyon nehéz hozzájutni...(nincs minden sarki autósboltba...SAJNOS) A Q8 picit hangos és ha nincs jó kapcsolat, drága is. A castrol pedig 3 betű..F-el kezdődik.

Végül de nem utolsó sorban, hozzáteszem, ha eléri a víz a 90 fokot, ritka hogy 50% alatt álljon a gázpedál...

_________________
Toledo Signo 1.6 16V BCB || N0: 161

NOT SPONSORED BY MOMMY & DADDY


2011.01.08. 16:03
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.06. 18:50
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Sziasztok!

Nekem is nemsokára eljön az olajcsere(10e-ként akarom cserélni). Eddig Castrol Edge 5w-30 ba gondolkodtam, de miután végigolvastam a fórumot már nem vagyok benne biztos.: :rolleyes :hmmm
Az előző tulaj Castrol 10w-60 at tett bele, ami ha minden igaz nem a legjobb bele, de ezt legalább max 10e-ig hagyta benne.

A kérdésem nem meglepő módon a következő lenne:
Milyen olajat tegyek bele? :smile1
VW503, vagy vw503?

Ja a kocsi: 2004, Toledo 1.8t(AUQ), 65e km

És még annyit, hogy előzőleg VTI-m volt, amibe kezdetben Valvoline 5w-50, ment majd később Castrol Magnatec 5w-30. Ha nem adom el akkor valószínűleg váltok, mert a Valvolinhoz képest hangosabb volt vele.

Előre is köszönöm!!!


2011.01.08. 18:20
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.06. 18:50
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
VW503 v. 504?
Bocsi


2011.01.08. 18:21
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.06. 18:50
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Vagy 502?
Még 1x bocs. Ez nem az én napom. :no


2011.01.08. 18:22
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 367 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron

Powered by phpBB © phpBB Group.
Original design by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Customized by Moha

Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség