Pontos idő: 2024.05.23. 20:51





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 367 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő
 motorolaj! de milyen? 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Ha euro 3 akkor 10w-40w avanza,ha euro 4 akkor 5w-40w avanza!
Nálam van mindkettő.
buba írta:
Sziasztok
Midland, de melyik 1.4 16v Cordobába? :?:

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2008.10.06. 18:51
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Helló!

Mi a véleményetek a Fuchs olajokról?
Van valakinek valamilyen tapasztalata ezügyben?

_________________
Kép


2008.10.31. 09:37
Profil
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Nékem most Mobil van benne, nem tudok véleményt írmi, mert kb 1000 km futott.
Előtte Valvoline-t használtam, azt "csipegette" szépen, de mint kiderült az sem az olaj hibája volt.
( kiváncsi leszek elmegy -e olajcserétől -olajcseréig? Voltam Zk-án kb 700 km volt akkor a motorban. Előre közöltem, hogy bejáratós, nehogy kötekedjenek. de meglepően jó értékeket mutatott 0,05 co, és 40 Ch, az olajat nem eszi, mert akkor a ch sokkal durvább lenne. A katalizátor sem sokat szólhat bele a dologba, mert már lassan 200 000 km felé jár a valós futása, az már ilyenkor kuka)


2008.10.31. 11:29
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Csak azért tettem fel a kérdést, mert szeretnék más olajat kipróbálni.
Most Castrol Edge 5W30 van benne, és elég szépen "fogyogat", pedig még arrébb van a jól megszokott 8-10Ekm-es csere. Rá van írva a csomagolásra: LongLife. Na azt már nem!!!
Gyakran ellenőrzöm az olajszintet és amikor az Edge olajat belerakattam, úgy 3-4Ekm-ig egy szikrányi sem hiányzott, de most rohamléptekben elkezdett fogyni.
Számomra szokatlan a jelenség, még az ezelőtti Castrol Magnatech 10W40 is jobban tartotta magát.
:cry:
Még az autó megvásárlása után "motormosatásra" használt RÖWE sem fogyott ilyen ütemben, pedig arra aztán nem lehet ráfogni, hogy flancos anyag.

Ezért is érdekel a FUCHS, nameg azért, mert egy jó ismerősöm "abban utazik" és tartozik is egy szívességgel nekem, úgyhogy valszeg a lehető legkedvezőbben kijövök vele, ha jó egyáltalán a cucc.

A kocsival egyébként nincs baj, jobban húz mint valaha, a kipufogógáz paraméterei is bőven rendben vannak.

A MIDLAND biztosan nagyon gut (ha M.A.Team ajánlja, akkor kétségtelen), de nekem aranyáron van, ha ezért Bp.-re kell felautóznom.

Ötlet?

_________________
Kép


2008.10.31. 12:50
Profil
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Hókornél írta:
Most Castrol Edge 5W30 van benne


Pedig nagyon "nyomatják" a CASTROL-t TV reklámban:-)

A FIAT-okba, még a turbósba is hordós AGIP-ot tetettem, van itt egy helyi forgalmazó, aki még ki is cserlte ....olcsó volt és jó is, azok az öreg autók is elmentek cserétől cseréig utántöltés nélkül. De sajnos nem foglalkoznak szintetikussal, mert céges teher- ill. erőgép flottákat céloznak meg az eladásaikkal...

Az AGIP az ásványiban jó, és olcsó is. A kagylós márkával nincs jó tapasztalatom, a MOL sem rossz, de a nevéhez képest én azt drágának tartom. Utántoltésre akartam venni egy flakon félszintetikust, a kútnál a kiscsaj közölte 4990,-FT. mondtam , nékem nem egy kannával kell csak egy kiló....

a Valvolionet, pont a leírtak miatt nem merem ajánlani, nem tudom miért ette, vagy a motor, vagy az olaj, vagy mindkettő....

A MOBIL-t eg y helyi, elég precíz szervizes kis kft is forgalmazza, nem dolgoznak olcsón, de minőségi munkát végeznek, s alkatrészben sem igazán engednek a minőségből...

Ezért próbáltam meg , az hogy ők használják, az jó ajánlás volt, mert jól ismerem őket.
( M.A.TEAM -ékot személyesen nem is merem , de az itt leírtak alapján, hasonló precizitással dolgoznak ők is)
Igaz, én nem tőlük vettem, s nem is a MOBIL1-et, hanem az olcsóbb félszintetikust,de rajta van a "bűvös" ötjegyű szám, ami a vw megfelelőséget jelzi.
Eredeti MANN szűrővel kijött tizezerből, s maradt még több mint egy liter, remélem nem kell utántöltögetni. ( majd jó lessz a fűnyiróba)


2008.10.31. 14:16
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.22. 11:52
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
mia véleményetek a metabondról


2008.11.19. 13:26
Profil
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
potyo írta:
mia véleményetek a metabondról


Saját vélemény: Biztosan sokan jól megélnek egyébb más csodaszerekből is:-)
Vasat nem tud csinálni! Ha kopott a motor, esetleg "tűzoltásnak", ideig órág megfelel.
De a fémalkatrészeket, és azok illesztési hézagait, eddig még senkinek nem sikerült pótolni....
( csak cserével )


2008.11.19. 16:13
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
A METABOND jó csak 20000km után, 100000km -nél ENGINERESTORE.
cordobasportline írta:
potyo írta:
mia véleményetek a metabondról


Saját vélemény: Biztosan sokan jól megélnek egyébb más csodaszerekből is:-)
Vasat nem tud csinálni! Ha kopott a motor, esetleg "tűzoltásnak", ideig órág megfelel.
De a fémalkatrészeket, és azok illesztési hézagait, eddig még senkinek nem sikerült pótolni....
( csak cserével )

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2008.11.24. 16:00
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.27. 15:44
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Sziasztok!
Látom az olaj téma nálatok is. A motor vére!
Ha nem bánjátok, pár szóban hozzászólok.
Hogy melyik a legjobb választás, elég szubjektív dolog. A motor megmutatja előbb-utóbb, mit szeret, persze ha észrevesszük. A legjobb az, amit gyártó előír, SAE-, API-,ACEA (és itt még a VW szint ami fontos info) szinteket kell nézni. A SAE az olaj sűrűségét, a többi a minőségét mutatja. A tuning csökkenti az olajcsere periódust, mert több szennyeződés kerül (a nagyobb terhelés miatt) az olajtérbe. Ugyan így a sportos, az átlagostól eltérő erőteljesebb stílus esetében is. A gyári 15.000 helyett 10.000 vagy még kevesebb. A friss olajnál nincs jobb. Utazás vagy szezon előtt érdemes cserélni, stb... ezeket általában tudjátok és be is tartjátok, gondolom. Az kevésbé ismert, melyik tipussal lehet (betartva az előbbieket) a legtöbbet autózni, melyik márka olaja biztosít hosszabb élettertamot, és miért, mitől. Ezért érdemes olyan valakitől kérdezősködni, aki egy márkával jár évek óta és sok százezerrel a háta mögött van tapasztalata. A hosszú élet titka a jó olaj. De melyik? Én jószívvel a MIDLAND-et ajánlom, mert kamionosok, taxisok és futárszolgálatok használják itthon több mint egy évtizede (régen Quaker State leánykori néven futott) éppen a már említett okok miatt. Mondjuk egy átlagos taxi Pesten túl az 500.000 km-en, bontatlan motorral (nem Merci) nem jellemző, hacsak nem Midlanddel jár, akkor érthető és gyakori; vagy egy motoros futár javítás nélkül 100.000-et fut ugyan itt... és még sorolhatnám. Az első olajcsere alkalmával nem lehet biztosan észre venni a különbséget, de úgy kétszázezer után szembetűnő, hogy csak az olajat cseréled, nem a fél motort. Akkor melyik az olcsóbb? Az ára egyébként verseny képes, attól függ, hol veszed. Ha kérdésetek van szívesen válaszolok bővebben.


2008.11.27. 16:29
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2008.08.03. 19:33
Hozzászólások: 28
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Üdvözlet a forumon olajszaki, lenne is néhány kérdésem:

Mi a vélemény a Fuchs motorolajokról?
A lentebb említett castrol kalkulátor a típus megadása után a használati könyv VW503 00 helyett VW504 00-át és 505 00-át is ajánl, ezek tartalmazhatják az 503-at?
Mi a vélemény az ún. adalékokról, pl. egy öreg motornál ami eszi az olajat lehet valamely eredményt elérni ezekkel, tömítés és egyéb szempontból, ezek közül melyik ajánlott leginkább?
Olyan vélemény is található a neten miszerint a midland több utántöltést igényel vamely esetekben jobban fogyhat mint egyéb olaj.


2008.11.27. 20:50
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.27. 15:44
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Hello!
Pénteken válaszoltam, de a technika ördöge kibabrált velem.
A Fuchs-nak is vannak jó és kevésbé jó termékei, kevés tapasztalatom van róla.
A tapasztalatot mindig olyanoktól szerzem be, akik sokat mennek, hosszú ideje egy márkát használnak, pl taxisok, futárok, csomag küldők.
http://olyslager-lubricants.nl/oelbrack ... language=1 itt találtok ajánlásokat, feltöltési táblázatot. Amit fontos tudni:
SAE érték csak az olajfilm vastagságára vonatkozik, nem a minőségre.
Az ACEA és API jelzi a minőséget, ezek mellet még a gyártó javaslata is szerepel a felhasználói kézikönyvben. Ha több SAE érték van, az a szélességi fokhoz igazítja a javaslatot (nálunk a középső érték a jó általában); "minél vékonyabb, annál északabb, minél vastagabb, annál délebb"
SAE Ow-tól SAE 20w-ig.
Az autó motorterében szokott lenni egy tábla, ami a gyártó javaslatát mutatja. Ezen a táblán találod, hogy melyik típus kell a géphez (ha itthon vetted!). A gyári minőségi előírás nem tükrözi a minőséget, csak a motor típusáthoz tartozó előírást. Tehát az nem tudható pontosan, hogy VW 503.00 jó-e a VW 505.00-hoz vagy fordítva. Mindig az előírt a legjobb.
Ha tuningolsz, a csereperiódust is változtatsd meg visszafelé; minél több tuning, annál kevesebb km futás. A futásteljesítmény függ még a terhelés intenzitásától, vezetési stílustól is (vontatás, terep, sportos).
Az adalékokról: az olajban általában nyolc különféle adalék van, mind speciális feladatra. A receptet úgy állítják össze, hogy egymás hatásfokát növeljék, így kevesebb mennyiségű anyag szükséges, összesen 15-17% az olajhoz képest. Ha külön-külön tennék hozzá, meghaladná az 50%-ot. Ha ezt a receptet megváltoztatod bármelyik adalékkal, az egyensúly felborul, a végeredmény bármi lehet. Szokott is gond lenni. Ha pl súrlódás módosítót teszünk bele, kisebb lesz a motor ellenállása, könnyebben fut, de nem a gázt nyomják kevésbé, hanem "kiautózzák". A megnövekedett szennyezőanyag mennyisége túlterheli az ez ellen belekevert adalékot, és hamarabb öregszik meg, még az olajcsere előtt! Így azt is pluszban kéne hozzá tenni. De több lesz a habképződés is, azt is kéne többet bekeverni stb... A forgalomban lévő adalékokat végszükség esetére használják pl a seregben (nem nálunk). Ha egy gép megáll valami miatt (elfolyt az olaj) ezeket töltik be, hogy kis terhelés mellett vissza tudjon menni a bázisra, nem marad kint a harctéren. Nincs motor gyártó, aki garanciát vállal, ha adalékolod a gépet, sőt, tiltják azt! Hát ezért.
A Midland egyébként egyedülállóan ad garanciát, ha már az első olajcsere alkalmával csak az autogyártó által előírt típust használod és betartod a csereperiódust. Más márka nem, és nem véletlen. A motor élettartamának záloga a motorbelső tisztasága. Így lehet, hogy 4-500.000 km után is jó a motor és belül tiszta (nem csak Merci) A lerakódó olajsár megváltoztatja a forgó alkatrészek egyensúlyát, a hőleadó felületek hőátadó képességét, ami az öregedéshez vezet.
Erre egy évtizedes tapasztalatunk van (itthon) A verseny-szférából tudom, hogy aki Midland-et használ, kenési probléma miatt nem kellett feladnia a versenyt, és tovább tudják használni a motort, kevésbé kopnak az alkatrészek.
Csakhát a reklám nagyon drága, és ha reklámozunk, Te fogod kifizetni az árát, mert a kereskedő átterheli a vevőre. A Castrol ezért közismert, mert a vevők fizetik meg a reklámot, a kereskedőknek ezen van nagyobb haszna.
A Midland használata még olaj- és üzemanyag-fogyasztás csökkenéssel is jár, az adalékainak köszönhetően, tehát a hír erre vonatkozóan nem igaz.
Üdv.
olajszaki


2008.12.01. 10:58
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Olajszaki!

Ajánlasz adalékot a midland olajhoz vagy nem?
Ha igen akkor milyet?
Milyen hatása van az olajra ,és az autóra?

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2009.01.21. 21:32
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Áthoztam ide a témát, szerintem ide való.

M.A.Team!

Nekem AHW motorba az illesztések miatt 10W-40 olajat ajánlasz, viszont a Midland...

Engine AHW
Capacity 3,2 liter
Filter capacity 0,4 liter

Use: Normal
Service intervals:
Change 15000 km / 12 months

MIDLAND CRYPTO - 3 SAE 5W-30
MIDLAND SYNOVA SAE 5W-30
MIDLAND AVANZA SAE 5W-40


Hozzáértő szakember ajánlott Castrol Edge 5w-60 olajat is nekem.
Én vakon megbízom abban amit Te ajánlasz, de nekem ez így túl szofisztikált és kezdek összezavarodni... mi az igazság (ha van olyan egyáltalán)?

_________________
Kép


2009.01.22. 12:33
Profil
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Idézet:
mi az igazság (ha van olyan egyáltalán)?


Szintetikusból : 5W ***
Félszintetikusból : 10W ***

És így az a szép benne, hogy megegyezhetünk döntetlenben:-)


2009.01.22. 14:11
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
10w-40w Feo
Ez kell bele!
Hókornél írta:
Áthoztam ide a témát, szerintem ide való.

M.A.Team!

Nekem AHW motorba az illesztések miatt 10W-40 olajat ajánlasz, viszont a Midland...

Engine AHW
Capacity 3,2 liter
Filter capacity 0,4 liter

Use: Normal
Service intervals:
Change 15000 km / 12 months

MIDLAND CRYPTO - 3 SAE 5W-30
MIDLAND SYNOVA SAE 5W-30
MIDLAND AVANZA SAE 5W-40


Hozzáértő szakember ajánlott Castrol Edge 5w-60 olajat is nekem.
Én vakon megbízom abban amit Te ajánlasz, de nekem ez így túl szofisztikált és kezdek összezavarodni... mi az igazság (ha van olyan egyáltalán)?

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2009.01.22. 18:19
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.27. 15:44
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Hello!
Legjobb, ha a táblázat szerinti ajánlást tartjuk szem előtt.
Az ajánlott olajokra vonatkozik a csereperiódus, a többivel nincs garantálva.
Most, hogy hidegek vannak reggelente, még fontosabb a minőség és az ajánlatok betartása.
Üdv.
Szaki


2009.01.30. 11:38
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.27. 15:44
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Hello!
Maj' elfelejtem, adalékok.
Gyakorlatilag az olaj gyárilag fel van töltve kellő mennyiségű, minőségű adalékkal. A gyártó, ha gyárt saját fejlesztésű adalékot, akkor azt lehet hozzátölteni, ha extra védelmet akarsz (pl. súrlódás csökkentő adalék). Így biztosan nem vesznek össze a komponensek.
Más típusú anyag esetén előfordult , hogy nem bírják egymást, rontják egymás hatásfokát. Ez általában "csőgázos", extra körülmények között szokott kialakulni. Normál autózás esetén nem veszed észre a különbséget, csak laborban. Például a Midland olajhoz tett (saját) adalék próba padon öt százalékot javult a súrlódás (ez fogyasztásban 1%), más típusú adalékkal még ennyit sem.
Nem csak súrlódás csökkentő adalék van. Néhány autó márkának van sajátossága, gyári hibája, ezekre is van anyag. Az Opelek hidrotőkéje érzékeny az olajra, erre van adalék, ami csökkenti a zajt. Sérült, vagy kopott tömítésre szivárgás gátló (nem ajánlom mert cserélni kell a tömítést, nem az olajat sűríteni, ami rontja az olaj és a motor teljesítményét), automata váltóhoz csúszás gátló (ez is csak ideig-óráig javat ahelyzeten). A rendszeres karbantartásnál és a jó minőségű olajnál jobbat még nem találtak fel.
Üdvözlettel.
Olajszaki


2009.02.03. 10:40
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Köszi a választ!
A Midland akkor gyárt a sáját olajaihoz surlódáscsökkentőt?
Mi a vélményed más igen híres kopáscsökkentőkről?
Tapasztalat?
Idézet:
Maj' elfelejtem, adalékok.
Gyakorlatilag az olaj gyárilag fel van töltve kellő mennyiségű, minőségű adalékkal. A gyártó, ha gyárt saját fejlesztésű adalékot, akkor azt lehet hozzátölteni, ha extra védelmet akarsz (pl. súrlódás csökkentő adalék). Így biztosan nem vesznek össze a komponensek.
Más típusú anyag esetén előfordult , hogy nem bírják egymást, rontják egymás hatásfokát. Ez általában "csőgázos", extra körülmények között szokott kialakulni. Normál autózás esetén nem veszed észre a különbséget, csak laborban. Például a Midland olajhoz tett (saját) adalék próba padon öt százalékot javult a súrlódás (ez fogyasztásban 1%), más típusú adalékkal még ennyit sem.
Nem csak súrlódás csökkentő adalék van. Néhány autó márkának van sajátossága, gyári hibája, ezekre is van anyag. Az Opelek hidrotőkéje érzékeny az olajra, erre van adalék, ami csökkenti a zajt. Sérült, vagy kopott tömítésre szivárgás gátló (nem ajánlom mert cserélni kell a tömítést, nem az olajat sűríteni, ami rontja az olaj és a motor teljesítményét), automata váltóhoz csúszás gátló (ez is csak ideig-óráig javat ahelyzeten). A rendszeres karbantartásnál és a jó minőségű olajnál jobbat még nem találtak fel.
Üdvözlettel.
Olajszaki

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2009.02.03. 18:05
Profil
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
CSAK IS TESCO GAZDASÁGOS, A GÉPMŰHELYEK AJÁNLÁSÁVAL!!!!


2009.02.04. 09:49
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Hát ezt nem értem. :roll:
cordobasportline írta:
CSAK IS TESCO GAZDASÁGOS, A GÉPMŰHELYEK AJÁNLÁSÁVAL!!!!

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2009.02.04. 19:53
Profil
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Mert nincs,olyan kifinomult humor érzéked, mint Hókornélnak:-)


Egyébklént, meg megfigyeltem, általában a "szakértők" is azt az olajat ajánlják, amihez valamilyen formában kötödnek. Elvileg, mindeggy, hogy milyen az olaj, csak a megfelelő előírt minőség legyen. Ez a varázsszó, s itt lényeges, hogy azért ismert gyártótól származzon,mert csak ebben az esetben felel meg biztosra a szabványnak,
Én a Tesco-gazdaságosban nem bízom, gépműhelyek, pedig a motor felújításával foglalatoskodnak, így nem hinném,hogy nékik a hosszú élet lenne az elvárás...


2009.02.05. 07:53
Avatar

Csatlakozott: 2008.08.18. 21:09
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Kedves M.A.Team!

Toledoba szeretnék venni midland olajat, leírnád hogy pontosan milyet vegyek??? (pontos név stb stb)
Évjárat 2003
motor 1.6 16v
motorkód: BCB

Köszi!


2009.03.14. 20:42
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Avanza 5w-40w.
Nálam is kapható,vagy le is tudom cserélni,akár szervízelni is.
06209277309.
TOM írta:
Kedves M.A.Team!

Toledoba szeretnék venni midland olajat, leírnád hogy pontosan milyet vegyek??? (pontos név stb stb)
Évjárat 2003
motor 1.6 16v
motorkód: BCB

Köszi!

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2009.03.14. 21:00
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.27. 15:44
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Hello!
Ami a szakikat illeti, általában igazad van. Minden (ál)szentnek magafelé hajlik a féltengelye.
De!
Szakmám folytán gondoltam magam szakinak, mint tribologus.
A márkát meg azért választottam, mert közel két évtizede több márka közül választottam ki az akkor Quaker State néven futó olajat (ma Midland). Épp a minősége miatt, és mert jóval többet tudott már akkor is a többinél. A kenéstechnika szakon (tribologia) Dr. Valasek István előadó, aki a Mol egyik fejlesztő mérnöke is volt akkor, és a "Tribologia kézikönyv" , mint tananyag szerkesztője, szerzője mondta egy alkalommal, hogy a QS-t hagyjuk ki a felsorolásból, inkább vegyük alapul, ahhoz lehet viszonyítani a többit. Ez ma is fennáll. Nem egy-két olajcsere alkalmával tapasztalható a különbség, hanem 4-500.000-nél, hogy akkor is csak olajat-szűrőt kell cserélni, nem motort. Tudom, vannak divatos felfogások, hogy addig kétszer kicserélik az autót. De nem jobb jó, vagy a legjobb olajjal tölteni a gépet és értékesebb marad eladáskor? Éppen eladáskor jön jól, ha olajat cserélünk, mert csendesebb, jobb a motor, a váltó, a diffi, jobban eladható. Én jobban bízom az olyan használt gépben, amiben frissen cseréltek minden folyadékot, mert gondosabb gazda benyomását kelti a tulaj, nagyobb a bizalmam, t'án többet is fizetek a gépért. Ez az én véleményem , talán sok másé is.
Dehát vannak, akik más véleményen vannak.
Jó szerencsét az utakon. Üdv.
Olajszaki


2009.03.26. 11:13
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 13:00
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Kedves M.A.Team (Attila)!

Nem tudom emlékszel-e,(egész biztos, hogy igen) hogy a Leon-omba milyen tip. Midland olajat tettél tavaly, vagy milyen tip. kell bele?

2006 Leon
1,6 MPI
BSE 199768

:thumbsup

Üdv.:
zimi


2009.04.13. 00:35
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 367 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron

Powered by phpBB © phpBB Group.
Original design by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Customized by Moha

Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség