Pontos idő: 2024.06.18. 19:01





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 459 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Következő
 Tuning, styling 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.23. 11:44
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Pest megye
Hozzászólás Re: Tuning, styling
Moha írta:
Jó hír!

Megkérdeztem a cégnél az adógurukat és azt mondták, hogy a 30 milliónak és a 125 kW-nak egyszerre kell teljesülnie, szóval amíg a Leon értéke valami csoda folytán nem tízszereződik meg, addig nem érinti a változás. Na, nem mintha az évi 35.000-es adót nem sokalnám már így is.


A cikk szerint nem kell egyszerre teljesülnie. :nono

Idézet:
A 30 milliónál drágább és a 125 kW-nál erősebb autókat is megadóztatják
Nem csak az ártól függ azonban, hogy kell-e plusz sarcot fizetnie az államnak: a 125 kW-nál erősebb autókra is sarcot vetnek ki - a lóerő adón felül. A 125 kW (167 lóerő) és 175 kW (234 lóerő) közötti teljesítményű autókra például a lóerő adó dupláját vetnék ki, ami aztán arányosan növekszik az autó teljesítményével együtt.
-- (http://www.autohirek.hu)


2009.05.22. 14:11
Profil
Hozzászólás Re: Tuning, styling
Aludtam rá egyet:-)

és kiötlöttem:

Látott, már valaki olyan 30 milkánál drágább autót, ami gyengébb 125 kw-nál?


2009.05.23. 07:17
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.21. 22:42
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Tuning, styling
Sziasztok Klubtársaim!

Most jutottam el odáig,hogy megcsináljam az M.A. Team-nél a motor tuningot a kis 1.8T Leon-on,180-ról 250le-re.

A tuning itt a következőt jelentett:-teljes kipufogórendszer spirexel+lefújószelep+chiptuning+sportlégszűrö.
A nyomaték átadásról kevlár kuplung gondoskodik,a megállásról Galfer Racing,az úttartásról pedig Koni Sport cucc.
Az élmény brutális és szerintem nem is sok érte,főleg mert egy két helyen érdeklődtem elötte,de azokat inkább hagyom mert nevetségesek sajnos,bár nem bírom ki így leírom:O.CT+Turbomotor-két jó név de az O.CT iszonyat drága egy példa:nálok intercooler szett a Leon-ra 300e Ft-hát köszi szépen......
a Turbomotor meg pusztán hülye...sajnos,olyanokat csinál és olyanokat kiad a kezéből amit nagyon nem szabadna.

Eddig is elég sok mindennel nyagattam Attilát és jó sok minden lett megcsinálva a kocsin és azokkal semmi baj így elég egyértelmű volt hogy a motor tuningját is vele csináltatnám.........hát nagyon nem bántam meg,baromira megérte

Köszi Attila még 1x

_________________
SCDE-SeatCopaDarkEditionKép


2009.05.26. 21:19
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Tuning, styling
Nagyon szívesen,remélem sok örömöd leled benne!!!
Csubesz írta:
Sziasztok Klubtársaim!

Most jutottam el odáig,hogy megcsináljam az M.A. Team-nél a motor tuningot a kis 1.8T Leon-on,180-ról 250le-re.

A tuning itt a következőt jelentett:-teljes kipufogórendszer spirexel+lefújószelep+chiptuning+sportlégszűrö.
A nyomaték átadásról kevlár kuplung gondoskodik,a megállásról Galfer Racing,az úttartásról pedig Koni Sport cucc.
Az élmény brutális és szerintem nem is sok érte,főleg mert egy két helyen érdeklődtem elötte,de azokat inkább hagyom mert nevetségesek sajnos,bár nem bírom ki így leírom:O.CT+Turbomotor-két jó név de az O.CT iszonyat drága egy példa:nálok intercooler szett a Leon-ra 300e Ft-hát köszi szépen......
a Turbomotor meg pusztán hülye...sajnos,olyanokat csinál és olyanokat kiad a kezéből amit nagyon nem szabadna.

Eddig is elég sok mindennel nyagattam Attilát és jó sok minden lett megcsinálva a kocsin és azokkal semmi baj így elég egyértelmű volt hogy a motor tuningját is vele csináltatnám.........hát nagyon nem bántam meg,baromira megérte

Köszi Attila még 1x

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2009.05.26. 21:36
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.21. 22:42
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Tuning, styling
M.A.Team írta:
Nagyon szívesen,remélem sok örömöd leled benne!!!
Csubesz írta:
Sziasztok Klubtársaim!

Most jutottam el odáig,hogy megcsináljam az M.A. Team-nél a motor tuningot a kis 1.8T Leon-on,180-ról 250le-re.

A tuning itt a következőt jelentett:-teljes kipufogórendszer spirexel+lefújószelep+chiptuning+sportlégszűrö.
A nyomaték átadásról kevlár kuplung gondoskodik,a megállásról Galfer Racing,az úttartásról pedig Koni Sport cucc.
Az élmény brutális és szerintem nem is sok érte,főleg mert egy két helyen érdeklődtem elötte,de azokat inkább hagyom mert nevetségesek sajnos,bár nem bírom ki így leírom:O.CT+Turbomotor-két jó név de az O.CT iszonyat drága egy példa:nálok intercooler szett a Leon-ra 300e Ft-hát köszi szépen......
a Turbomotor meg pusztán hülye...sajnos,olyanokat csinál és olyanokat kiad a kezéből amit nagyon nem szabadna.

Eddig is elég sok mindennel nyagattam Attilát és jó sok minden lett megcsinálva a kocsin és azokkal semmi baj így elég egyértelmű volt hogy a motor tuningját is vele csináltatnám.........hát nagyon nem bántam meg,baromira megérte

Köszi Attila még 1x



na az edig is megvolt és ezután is meglesz :thumbsup

_________________
SCDE-SeatCopaDarkEditionKép


2009.05.26. 21:58
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.25. 11:23
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Re: Tuning, styling
Sziasztok Klubtársak!

Az autó Leon 1.8T 20v 2004'.
Pár napja csatlakoztam a klubhoz, és ezzel egyidőben néhány változás is történt az autón az M.A. Team, pontosabban Attila jóvoltából. Egy 60as spirexes kipufogórendszer, sport betétszűrő, lefújószelep, nagyobb intercooler, váltóútrövidítés, turbó hűtő motor, illetve chip került az autóba. A változás pedig...egyértelmű. Az autó jobban megy alsó fordulaton is, de ami nekem igazán szembetünő volt az az autópályatempóról gyorsítás, ami még a gyárihoz képest is hihetetlen. A váltóútröviditésnek köszönhetően pedig gyorsabban, és határozottabban lehet gangolgatni. Hangja az autónak éppen annyi van amennyi kell, tehát ha lassan megyek hangtalan csak kellemes duruzsolás hallatszik, nem üvölt feleslegesen, viszont ha odalép neki az ember, akkor aztán megszólal, amihez csak hozzátesz a lefújószelep. A fékeken is történt változás a gyárihoz képest, most elől hátul lyuggatott tárcsák vannak, sportbetétekkel, valamint hátul van még másfél centi nyomtávszélesítés, szóval az útfekvéssel sincsenek gondok. Fogyasztásban nem következett be komolyabb változás egyik irányban sem, ami mindenképp jónak mondható szerintem.

Úgy gondolom, így eléggé egyben van az autó, főleg hogy minden itt került beszerelésre, tehát össze is vannak hangolva a dolgok, nem csak berámolták a nagy IC-t, meg rátoltak egy akármilyen programot aztán viszlát. Nagyon meg vagyok elégedve a hozzáállással, és az eredménnyel is(a kapott menetteljesítményeket, árat, és beszerelési időt illetően)

Úgyhogy még1x köszi mindent Attila!


2009.07.03. 18:40
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.12. 10:03
Hozzászólások: 22
Hozzászólás Re: Tuning, styling
Hali!!! Vki nem tud nekem Seat Cordobára krómozott kilincseket??? És persze ha lehet, vmennyire olcsón???
Köszi előre is!


2009.07.30. 19:03
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.06. 09:53
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Re: Tuning, styling
Sziasztok érdeklödnék hogy 1.6 16v toledoba lehet e turbot rakni és ha igen akkor az mennyibe kerülne?


2009.08.22. 11:45
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2008.08.03. 19:33
Hozzászólások: 28
Hozzászólás Re: Tuning, styling
Engem még az is érdekelne hogy kb. mennyi az élettartama és mennyi pluszt nyújt egy chiptuninghoz képest.


Gábor írta:
Sziasztok érdeklödnék hogy 1.6 16v toledoba lehet e turbot rakni és ha igen akkor az mennyibe kerülne?


2009.08.22. 14:50
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.14. 19:28
Hozzászólások: 241
Hozzászólás Re: Tuning, styling
Sztem olcsóbban kijössz ha kapásból 1.8T-t veszel.Nem elég hogy a turbósítást ki kell fizetned,ami biztos hogy nem 50.000Ft, de a váltó is pikkpakk megadja magát a többletterhelés miatt, úgyh azzal is számolni kell.

Gábor írta:
Sziasztok érdeklödnék hogy 1.6 16v toledoba lehet e turbot rakni és ha igen akkor az mennyibe kerülne?


2009.08.22. 18:24
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.06. 09:53
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Re: Tuning, styling
tibcsi_san írta:
Sztem olcsóbban kijössz ha kapásból 1.8T-t veszel.Nem elég hogy a turbósítást ki kell fizetned,ami biztos hogy nem 50.000Ft, de a váltó is pikkpakk megadja magát a többletterhelés miatt, úgyh azzal is számolni kell.

Gábor írta:
Sziasztok érdeklödnék hogy 1.6 16v toledoba lehet e turbot rakni és ha igen akkor az mennyibe kerülne?




Értem köszönöm a választ akkor még elgondolkodom rajta hogy mi legyen.


2009.08.24. 11:47
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2009.08.28. 20:48
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Tuning, styling
Bendeguuuz írta:
Hali!

Ismét itt is megkerdezem, hatja kapok valaszt :)

2008ig gyartott Ibizara (1.4PDTDI) szeretnek 17es felnit, de sehol nem talalok ra katalogust, hogy milyen ET-k fernek el pl 205/40es gumivel ... nem szeretnek sarvedot visszaperemezni :)

köszi a segitseget :)



Üdv!
Az én 98-as Ibizámon 15-ös felnik vannak 195/60-as gumikkal és simán elférnek!


2009.08.28. 21:00
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.15. 16:02
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Makó
Hozzászólás Re: Tuning, styling
zsoooo89 írta:
Bendeguuuz írta:
Hali!

Ismét itt is megkerdezem, hatja kapok valaszt :)

2008ig gyartott Ibizara (1.4PDTDI) szeretnek 17es felnit, de sehol nem talalok ra katalogust, hogy milyen ET-k fernek el pl 205/40es gumivel ... nem szeretnek sarvedot visszaperemezni :)

köszi a segitseget :)



Üdv!
Az én 98-as Ibizámon 15-ös felnik vannak 195/60-as gumikkal és simán elférnek!


Hi !

Talán a GUMIABRONCS VÁLTÓMÉRET KALKULÁTOR segít egy kicsit.

Nekem a 2004-es Ibizámon 195/50 * 15 -ös abroncsok vannak.


2009.09.02. 08:22
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2009.02.13. 09:34
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Wesseling
Hozzászólás Re: Tuning, styling
Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki,hogy lehet-e kapni ilyen rácsot,mint ami képen látszik(a lökháritó alsó részében)?
http://www.tuningsuche.de/imgdata/CACHE ... -660-0.jpg
Elöre is köszönöm.

Üdv.:Geri


2009.10.08. 23:38
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.14. 19:00
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Tuning, styling
Geri írta:
Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki,hogy lehet-e kapni ilyen rácsot,mint ami képen látszik(a lökháritó alsó részében)?
http://www.tuningsuche.de/imgdata/CACHE ... -660-0.jpg
Elöre is köszönöm.

Üdv.:Geri

Ez nem csak rács, komplett lökhárító (cupra)


2009.10.15. 07:58
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 10:35
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Pest megye
Hozzászólás Re: Tuning, styling
Ha viszont nem kell az egész lökös, akkor csak a koptatóra gondolt. Lehet szerezni kb. 15-20 eFt körül van asszem, de M.A.Team ezt pontosan tudja, és persze szerez is ha kell.

Misi43 írta:
Geri írta:
Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki,hogy lehet-e kapni ilyen rácsot,mint ami képen látszik(a lökháritó alsó részében)?
http://www.tuningsuche.de/imgdata/CACHE ... -660-0.jpg
Elöre is köszönöm.

Üdv.:Geri

Ez nem csak rács, komplett lökhárító (cupra)

_________________
Kép

2003. Leon Sport R 1.8 20V Turbo Powered by M.A.Team


2009.10.15. 12:29
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2009.02.13. 09:34
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Wesseling
Hozzászólás Re: Tuning, styling
Hy,
nem a koptatóra gondoltam.Hanem a rácsra,ami benne van a lökösben.
Rácsal együtt nem találtam lököst,de külön igen.Ezért is kérdezzem,hogy lehet-e kapni,illetve hol?
Köszike

Moha írta:
Ha viszont nem kell az egész lökös, akkor csak a koptatóra gondolt. Lehet szerezni kb. 15-20 eFt körül van asszem, de M.A.Team ezt pontosan tudja, és persze szerez is ha kell.

Misi43 írta:
Geri írta:
Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki,hogy lehet-e kapni ilyen rácsot,mint ami képen látszik(a lökháritó alsó részében)?
http://www.tuningsuche.de/imgdata/CACHE ... -660-0.jpg
Elöre is köszönöm.

Üdv.:Geri

Ez nem csak rács, komplett lökhárító (cupra)


2009.10.15. 20:29
Profil
Hozzászólás Re: Tuning, styling
http://totalcar.hu/magazin/hirek/2009/11/16/seat_leon_lamborghini_stilusban/?rnd=904


2009.11.17. 11:22
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Tuning, styling
ÁÁÁ ezt nem bírom kihagyni!!!!
http://racing-bazar.hu/alkatresz/bontott/lada_cuccok_sorert_borert_palinkaert

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2009.11.19. 21:07
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Tuning, styling
Sör/bor/pálinka/kp. rulez! :drunk
Az "iszik vagy vezet" szlogent igen komolyan vette emberünk, az előbbit preferálva.
:w000t :thumbsup
Ez kiverte a biztosítékot:
"Kipufogóvég 50-es rendszerre rámegy, de ha nagyon erőszakos vagy, akkor a 60-asra is."

Priceless! Minden másra ott a pálinka!


_________________
Kép


2009.11.20. 10:00
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.23. 19:42
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Ködlámpa
Sziasztok!

Lehet, hogy rossz témába irok, de hát elvileg tuningról lenne szó! :D Adott az én Seat Leonom, ami 2003-mas gyártmányú. Azon található elöl 2 darab gyári ködlámpa. Nos mivel mostanság elég rendesen kezd ködös idő lenni és sajna elég sokat közlekedek este, amikor is néha szinte nulla a látótávolság jo lenne ha ez a lámpa adna ki némi fényt is. Na jó világitani világit, de ha nagyon sűrű a köd akkor max "szinesebb" lesz a köd tőle! :w000t . Valaki cserélt e már benne izzót? Milyent lenne bele érdemes tennem? Mennyit bir el a ház, amitől még mondjuk nem olvad ki a foncsor?
Köszönöm a válaszokat!


2009.11.23. 03:28
Profil
Hozzászólás Re: Tuning, styling
Szerintem, nem ez a jó megoldás.

Minél több wattal világítasz bele a közepébe, annál tejfölebb lessz a köd.

Először is egy jó ködlámpa, mennél lejjebb, és jól beállítva, mert az útra kell laposszögben világítani, nem a köd közepébe.

Régen voltak, gyári Hella lámpák, sárga üveggel, lehet, hogy a helyes szin, azon belül a színhőmérséklet jó megválasztása fog segíteni


2009.11.23. 08:05
Hozzászólás Re: Tuning, styling
A szakember véleménye a hödlámpáról:

http://totalcar.hu/tanacsok/autodoktor/2009/11/26/er_valamit_a_kodlampa/


( lehet, hogy olvasta amit írtam? )


2009.11.27. 16:04
Avatar

Csatlakozott: 2009.02.13. 09:34
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Wesseling
Hozzászólás Re: Tuning, styling
Sziasztok,

egy picikk segitséget kérnék,illetve a véleményetekre lennék kiváncsi. :smile1
Kettö közül szerintetek melyik felni mutatna jobban?Melyiket választanátok?
http://72.img.v4.skyrock.net/728/leon-t ... 7417_2.jpg
http://racing-bazar.hu/ShowImage.aspx?i ... 9&imgX=400

Köszike

Geri


2009.11.29. 21:35
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2009.11.09. 23:24
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: VP megye, Pápa
Hozzászólás Re: Tuning, styling
Geri írta:
Sziasztok,

egy picikk segitséget kérnék,illetve a véleményetekre lennék kiváncsi. :smile1
Kettö közül szerintetek melyik felni mutatna jobban?Melyiket választanátok?
http://72.img.v4.skyrock.net/728/leon-t ... 7417_2.jpg
http://racing-bazar.hu/ShowImage.aspx?i ... 9&imgX=400

Köszike

Geri

Szia!

Szerintem 1értelműen A8 replica... azaz, az első! 18" vsizont már nagyon-nagy... a futómű bánná, meg a veséd. Én feltettem 150km erejéig egy ugyan ilyet (meg akartam venni és odaadta haver, hogy azért próbáljam ki, mert nagy az eltérés a gyárihoz képest). Úgy vettem a kanyarokat, mintha sínen mennék, de kirázta a belem (köszönhető a magyar utak kimagasló minőségének). Én max 17"t tennék rá, és ha jól tudom ebben a méretben nem létezik ez a felni :S SAJNOS!! Rs4 replica is mutatós és ez 17" --->
http://www.aabroncs.hu/files/alufelnik/ ... udirs4.jpg

Széles utat!

_________________
Toledo Signo 1.6 16V BCB || N0: 161

NOT SPONSORED BY MOMMY & DADDY


2009.11.30. 00:18
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 459 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron

Powered by phpBB © phpBB Group.
Original design by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Customized by Moha

Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség